Nintendo Switch w wyjątkowy sposób wypełnia lukę między konsolą przenośną a konsolą domową. Podsumowując, jest to świetny dodatek do rodziny Nintendo, ze świetnymi możliwościami hybrydowymi.

Pięć lat po premierze Nintendo Switch wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. W miarę zbliżania się do świąt Bożego Narodzenia każdego roku kupowanych jest coraz więcej egzemplarzy. Podobnie jak sterowanie ruchem na Wii, 3D bez okularów na Nintendo 3DS lub eksperymentalny drugi ekran na Wii U, innowacyjny hybrydowy projekt Switcha pomógł Nintendo obrać własny kurs.

To, co tutaj mamy, bardzo różni się od wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej, a Nintendo Switch oferuje to, co najlepsze z obu światów. Możesz grać w podróży, kiedy tylko chcesz, lub odpocząć w domu, aby w pełni wykorzystać swobodną atmosferę Nintendo Switch. Ponieważ lista najlepszych gier Nintendo Switch rośnie wraz z ekskluzywnymi grami planszowymi i najlepszymi tytułami innych firm.

Teraz jest świetny czas, aby zdobyć Switcha, gdy zbliża się Czarny piątek 2022. Listopad 25. Jeśli zdecydujesz, że ta niesamowita konsola jest dla Ciebie, miej oko na nasze najlepsze oferty na Nintendo Switch w Czarny piątek.

 • Nintendo Switch w Best Buy za 299.99 USD (otwiera się w nowej karcie)

Niezależnie od tego, czy dokonałeś zakupu, czy nie, trudno zaprzeczyć, że Nintendo Switch to dobry pomysł, ponieważ łączy w sobie niektóre z tego, co sprawiło, że Wii i Wii U były atrakcyjne dla graczy (nawet jeśli programiści mieli trudniejszy czas, aby dowiedzieć się, jak to zrobić). Zrób to). aby w pełni wykorzystać tę ostatnią funkcję).

Nintendo Switch wprowadza podstawową ideę, która może przynieść korzyści dosłownie wszystkim grom, nie tylko kilku wybranym, które mogą korzystać z sterowania ruchem lub drugiego ekranu. Kto nie chciał spakować konsoli i zabrać jej ze sobą? Zasadniczo Switch odpowiada na ten hybrydowy pomysł. Znajdziesz tutaj solidne, wysokiej klasy urządzenie podręczne, które może przejść w tryb zadokowany i działać tak, jak można oczekiwać od konsoli domowej.

Jednocześnie Nintendo Switch z pewnością nie jest idealne: większość problemów, które napotyka, jest konsekwencją sposobu, w jaki ośmiela się robić wszystko naraz i nie zawsze idzie na właściwy kompromis.

Ci, którzy nie są przekonani o jego hybrydowości i chcą klasycznego doświadczenia z konsolą Nintendo, bez wątpienia zainteresują się kompaktową i lżejszą alternatywą: Nintendo Switch Lite, która oferuje grę Switch tylko na urządzeniach przenośnych. Dla tych, którzy szukają czegoś bardziej premium, jest też OLED Nintendo Switch, który głównie poprawia przenośny aspekt gry.

Spis treści

Nintendo Switch: cena i data premiery

Un interruptor de cruce de animales de Nintendo

(Zdjęcie: Nintendo)

 • Co to jest? Hybrydowa konsola Nintendo
 • Kiedy to wyszło? 3 marca 2017
 • Ile to kosztuje? 259,99 USD / 259,99 GBP / Australijczyk 435

Oryginalny Nintendo Switch pojawił się na rynku ponad pięć lat temu i pojawił się 3 marca 2017 r. Podczas gdy wcześniej kosztował 299,99 euro w USA, 259,99 euro w Wielkiej Brytanii i 469,95 euro w Australii, Nintendo dokonało niewielkiej obniżki ceny po pojawieniu się Zmień model OLED. Ostatni październik.

Obecnie znajdziesz go w nowej ogólnoświatowej sugerowanej cenie detalicznej 269,99 € / 259,99 € / 259,99 € / 435 AUD. Na szczęście Nintendo potwierdziło, że nie nastąpi jeszcze wzrost cen Nintendo Switch w wyniku rosnącej globalnej inflacji, w przeciwieństwie do ostatnich podwyżek Oculus Quest 2 i PS5. Jeśli więc nie kupiłeś jeszcze nic z rodziny Nintendo Switch, nie ma się co spieszyć.

Przełącznik Nintendo: projekt

Revisión del interruptor de Nintendo

Recenzja przełącznika Nintendo (Źródło zdjęcia: TheComparison)

 • Trzy rozmiary: laptop, konsola (podłączona) i blat
 • Wiele akcesoriów, które można zgubić

W pudełku z nową, lśniącą konsolą Nintendo Switch otrzymujesz główną konsolę, dwa odłączane boki kontrolera (Joy-Cons), uchwyt, który pozwala połączyć te części kontrolera w bardziej tradycyjny gamepad, dwa paski, które mogą zmienić je w dwa oddzielne kontrolery i stację dokującą do podłączenia konsoli do telewizora.

Dostajesz również kabel zasilający USB typu C (z niewymiennym zasilaczem) i kabel HDMI do podłączenia urządzenia do telewizora. Jeśli myślisz, że brzmi to jak dużo akcesoriów, masz rację: podejrzewamy, że wielu właścicieli Nintendo Switch straci co najmniej jeden lub dwa w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

Owinęliśmy nasze paski Joy-Con wokół naszego uchwytu Joy-Con, aby wszystko było razem, ale chcielibyśmy znaleźć sposób na przymocowanie ich do konsoli, aby się nie zgubiły. To dość nowa konfiguracja (nie wspominając o nieco skomplikowanej), więc warto zagłębić się w każdy z różnych sposobów korzystania z konsoli.

Przełącznik Nintendo: tryb przenośny

Hombre que sostiene un interruptor de Nintendo

(Źródło zdjęcia: Shutterstock/Niphon Subsri)

 • Większe niż tradycyjne palmtopy
 • Lekko ciasny dla prawej ręki dzięki prawej drążku analogowemu
 • D-pad dzielony po lewej stronie

Pierwszym z trybów Nintendo Switch jest tryb Handheld, który najbardziej przypomina urządzenia sprzętowe poprzedzające Switch. W tej konfiguracji łączysz dwie części kontrolera (Joy-Cons) z lewą i prawą krawędzią ekranu, a następnie grasz jak najwięcej na PlayStation Vita.

W rzeczywistości rozmiar i kształt drążków analogowych konsoli sprawiają, że wygląda jak nowoczesna Vita, chociaż nie jest tak solidna ze względu na połączenia między Joy-Cons a ekranem. . W górnej części konsoli Nintendo Switch znajduje się gniazdo na kartridże z grami, gniazdo słuchawkowe (zestawy słuchawkowe Bluetooth są teraz obsługiwane po aktualizacji popremierowej), regulator głośności i przycisk zasilania.

Spód urządzenia jest mniej obciążony. Masz podpórkę do trybu stołowego (więcej o tym później), która ukrywa małe gniazdo microSD do rozbudowy pamięci. Pamięć wewnętrzna na Nintendo Switch jest ograniczona do zaledwie 32 GB, więc jeśli planujesz pobierać gry zamiast je kupować, będziesz chciał zainwestować w kartę SD Nintendo Switch (teoretycznie oferowane są pojemności do 2 TB). opłata).

Obejrzyj poniższy film z rozpakowywania konsoli Nintendo Switch.

Odłączane konsole Nintendo Switch Joy-Cons mają wiele do zaoferowania. Prawa strona ma klasyczny układ przycisków A, B, X i Y, drążek analogowy (nieco niezręcznie umieszczony pod przyciskami twarzy) oraz dwa boczne przyciski. Mały przycisk w kształcie plusa jest odpowiednikiem przycisku „Home” Wii U i przycisku głównego umożliwiającego dostęp do menu na poziomie systemu konsoli.

Patrząc w lewo, Joy-Con, to bardzo podobna historia, co nie jest zaskoczeniem. Ma przycisk minus, który działa jak przycisk „Wybierz” konsoli, przycisk udostępniania do robienia zrzutów ekranu i filmów (w polecanych tytułach), drążek analogowy, dwa przyciski boczne i najbardziej anty-Nintendo D-pad, jaki mamy. kiedykolwiek widziane.

Zamiast klasycznego krzyżowego pada kierunkowego, którego Nintendo używało od czasu NES, lewy Joy-Con ma zestaw czterech okrągłych przycisków, które mają identyczny kształt jak przyciski twarzy po prawej Joy-Con. Ta decyzja projektowa, która na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo dziwna, polega na tym, że lewy Joy-Con może być używany jako samodzielny kontroler, a D-pad działa jak przyciski twarzy w tej konfiguracji (ponownie, więcej o tym później).

Nintendo Switch: tryb konsoli

Revisión del interruptor de Nintendo

Recenzja przełącznika Nintendo (Źródło zdjęcia: TheComparison)

 • Łączy się z telewizorem za pomocą dołączonej stacji dokującej
 • Proces dokowania jest płynny i można go wykonać w grze.

Drugim elementem obudowy Nintendo Switch jest tryb konsoli. Główną część umieszczasz w dołączonej podstawie, która łączy urządzenie z telewizorem; następnie możesz odłączyć Joy-Cons, aby zdalnie sterować Switchem.

Sposób, w jaki konsola przenosi wrażenia z oglądania z własnego ekranu na telewizor, jest płynny i nie trzeba nawet wstrzymywać gry. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. Trzeba przyznać, że odłączenie Joy-Cons od Nintendo Switch może być nieco trudne – odbywa się to poprzez naciskanie małych przycisków z tyłu i przesuwanie kontrolerów w górę.

Podstawa telewizora ma mniej więcej taki sam rozmiar jak środkowa część konsoli Nintendo Switch. Z tyłu mamy port USB typu C do zasilania konsoli, port HDMI do podłączenia jej do telewizora oraz port USB typu A. Po lewej stronie konsoli znajdują się dwa dodatkowe porty USB, które są służy głównie do ładowania konsol, przełączania kontrolerów podczas grania bezprzewodowo (więcej o tym za chwilę).

Jeśli chcesz używać Nintendo Switch z wieloma telewizorami w całym domu, możesz kupić dodatkowe stacje dokujące Switch, które ułatwiają przechodzenie z jednego ekranu na drugi w stylu plug-and-play. Możesz nawet użyć stacji dokującej modelu OLED, który ma wbudowany port Ethernet.

Nintendo Switch: tryb mesy

Revisión del interruptor de Nintendo

Recenzja przełącznika Nintendo (Źródło zdjęcia: TheComparison)

 • Ekran można również zdjąć i postawić na stole.
 • Świetne do gier dla dwóch graczy, ale czterech graczy na małym ekranie konsoli to trochę za dużo

Ostatecznym formatem dla Nintendo Switch jest to, co Nintendo nazywa „trybem stołowym”. Korzystając z podpórki przymocowanej z tyłu ekranu, możesz postawić konsolę na stole, a następnie odłączyć Joy-Cony, aby móc grać półprzenośnie. Teoretycznie idealnie nadaje się na długie podróże komunikacją miejską, gdzie masz stolik do postawienia konsoli; faktycznie, okazało się, że to trochę mieszane.

Podoba nam się możliwość używania konsoli Nintendo Switch Joy-Cons w uchwycie zamiast przypinania ich do konsoli – uchwyt zapewnia wystarczającą ilość dodatkowego plastiku, aby kontrolery były znacznie wygodniejsze w dłoniach, a konsola znajdowała się nieco dalej. oznacza, że ​​pozycja siedząca może być znacznie bardziej naturalna.

Tryb Tabletop jest również świetny do gry wieloosobowej na Switchu. Oddzielenie dwóch Joy-Conów, aby umożliwić dwóm osobom grę przeciwko sobie, jest świetne – to sprawia, że ​​Nintendo Switch jest idealny do spędzania czasu na małych spotkaniach, gdzie masz już wszystko, czego potrzebujesz do sesji dla wielu graczy. Jednak kilka problemów uniemożliwia konsoli pełne wykorzystanie tego intrygującego trybu pulpitu.

Pierwszym z nich jest podstawka. Chociaż jest gumowany, co oznacza, że ​​​​Switch się nie ślizga, po prostu podtrzymuje konsolę na wysokości. Jeśli deska rozdzielcza jest trochę bliżej Ciebie, nie ma możliwości dopasowania konsoli tak, aby była bardziej przed Tobą...

Udostępnij to