Dwuminutowa recenzja

Garmin Instinct, mimo że został zastąpiony przez Instinct 2, nadal ma wiele do zaoferowania jako wytrzymały zegarek sportowy sam w sobie i pozostaje godnym dodatkiem do najlepszych zegarków Garmin, już obszernej kolekcji zegarków zaprojektowanych dla wielkich na dworze.

Chociaż Garmin Fenix ​​​​istnieje, aby zaoferować coś do spakowania na wędrówki, biegi terenowe i pływanie na wodach otwartych, nie jest tani. Tak więc Instinct oferuje niedrogą alternatywę, która oferuje podstawowe funkcje, które znajdziesz w Fenixie, ale brakuje kilku innych ważnych funkcji.

Instinct oferuje zupełnie inny projekt niż wszystko w linii zegarków Garmin. Oferuje jaśniejszy, bardziej kolorowy wygląd pudełka i wyświetlacz, który wykorzystuje mały ekran dodatkowy do wyświetlania twoich statystyk w bardziej wyjątkowy sposób. Jest to wyświetlacz transfleksyjny, dzięki czemu zapewnia dobre poruszanie się w jasnym świetle, a także działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jest wyposażony we wszystkie kluczowe czujniki, w tym wbudowany GPS i inne czujniki zewnętrzne i środowiskowe, takie jak kompas i termometr, które umożliwiają zbieranie dodatkowych danych. Jest też wbudowany czujnik tętna do ciągłego monitorowania i tętna podczas ćwiczeń, co powinno wystarczyć na długie spacery i regularne biegi, ale może mieć trudności z dokładnością w przypadku aktywności o wysokiej intensywności. Jedną rzeczą, której brakowało, jest czujnik tętna, który pojawia się w nowym zegarku Garmin Instinct Solar.

Chociaż nie będziesz mieć obsługi mapy topo, którą otrzymujesz w gamie Garmin Fenix ​​​​, nadal masz tutaj wbudowane funkcje nawigacyjne, takie jak ścieżki nawigacyjne w czasie rzeczywistym, funkcje TracBack i Back to Start. Jest to podstawowe doświadczenie, które skorzystałoby na większym ekranie, ale dobrze się sprawdza, zapewniając dodatkową pomoc w nawigacji.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

 • Garmin Instinct na Amazon za 159.17 € (otwiera się w nowej karcie)

Jeśli zwrócisz się do niego, aby śledzić tradycyjne sporty, takie jak bieganie, pływanie i jazda na rowerze, oferuje wrażenia bardzo podobne do typowego zegarka Garmin Forerunner, zapewniając wiarygodne statystyki w czasie rzeczywistym na lądzie i w wodzie. Obsługuje również automatyczne liczenie powtórzeń, chociaż jest to trochę żmudny proces korzystania z tego trybu i można go również używać do treningów siłowych i cardio.

Jako smartwatch najlepiej nadaje się do wyświetlania powiadomień, sprawdzania aktualizacji pogody i wybierania dostępnych tarcz zegara bogatych w dane. W przeciwieństwie do tańszego Garmina, nie dostajesz odtwarzacza muzyki, ale co ważniejsze, sklep Connect IQ firmy Garmin nie obsługuje dodawania dodatkowych aplikacji, pól danych ani tarcz zegarka.

Ogólnie rzecz biorąc, Instinct to zaskakująco przyjemny zegarek do życia. Nawet bez dodatków, które otrzymujesz w modelu Solar, standardowy Instinct wciąż ma wiele do zaoferowania entuzjastom outdooru za mniejsze pieniądze.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

Cena i data wydania Garmin Instinct

 • Koszty 399 € / 269.99 € / AU 299.99 €

Garmin Instinct po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 2018 roku i można go kupić na stronie internetowej Garmin za 399 USD / 269.99 GBP / 299.99 USD. Jest to najtańsza z pięciu różnych wersji Instynktu i jest znacznie tańsza niż Instynkt ładowany energią słoneczną.

Garmin Instinct: projekt i ekran

 • Koperta 45mm
 • Kolorowy ekran o przekątnej 1,3 cala z trybem zawsze włączonym
 • Bezpieczny do pływania w basenie i na wodach otwartych.
 • Wymienne paski

Ocena projektu: 5/5

Garmin Instinct jest przeznaczony do użytku na zewnątrz i na podstawie tego prawdopodobnie można by oczekiwać, że będzie duży i nieporęczny, ale to nie może być dalej od przypadku. Spełnia te wymagania dotyczące trwałości, ale robi to również, oferując wygląd, który odróżnia go od kolekcji Garmin ze wszystkich właściwych powodów.

Występuje w czterech różnych kolorach, a my mieliśmy piękną pastelowoniebieską opcję Seafoam. Jest to 45-milimetrowa polimerowa obudowa z dopasowaną polimerową ramką i waży 52 g. Jest on połączony z silikonowym paskiem o szerokości 22 mm, który można zdejmować i który wykorzystuje mechanizm Garmin QuickFit, co znacznie ułatwia wymianę oficjalnych i zewnętrznych pasków.

Jako pakiet, Instinct nie dominuje na twoim nadgarstku. Jest to zegarek, który z pewnością docenią osoby o szczuplejszych nadgarstkach, a ogólnie jest to naprawdę zabawny i wygodny zegarek do życia.

Aby podnieść poprzeczkę w dziedzinie wytrzymałości, otrzymał również klasę wodoodporności 10 ATM, dzięki czemu można go bezpiecznie zanurzyć w basenie lub na otwartej wodzie do głębokości dziesięciu metrów i można go bezpiecznie nosić pod prysznicem.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

Sercem Instinct jest transfleksyjny wyświetlacz o wymiarach 23 mm x 23 mm, który obiecuje rozdzielczość 128 x 128 pikseli. Nie jest to ekran dotykowy, więc opiera się na pięciu fizycznych przyciskach, które mają dodatkowe teksturowane wykończenie, aby ułatwić korzystanie z nich w każdych warunkach. Garmin tradycyjnie stosował tego typu wyświetlacze w swoich zegarkach, chociaż konstrukcja Instinct jest nieco inna.

Jest to pełny ekran, ale ukrywa również mniejszy ekran dodatkowy, który może służyć do wyświetlania dodatkowych informacji, takich jak stan baterii lub dane tętna w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że poświęca powierzchnię ekranu na funkcje takie jak nawigacja, ale działa całkiem dobrze i nadal zapewnia dobrą widoczność ekranu oraz wyświetla dane w sposób, który nie jest trudny do przyswojenia.

Jest to również wyświetlacz w trybie zawsze włączonym, a tutaj jest podświetlenie, które może pozostać włączone tylko podczas śledzenia aktywności na czas lub również podziału czasu.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

Garmin Instinct: funkcje do aktywności na świeżym powietrzu i fitnessu

 • Nawigacja punkt-punkt
 • Bułka tarta w czasie rzeczywistym
 • Uczestniczyli w pływaniu na basenie i wodach otwartych
 • Wiele trybów śledzenia na zewnątrz

Ocena funkcji fitness: 4/5

W typowym stylu firmy Garmin nie brakuje działań, które można śledzić, jest mnóstwo danych, z którymi można się zapoznać podczas i po aktywności, a także podwaja się jako monitor fitness do monitorowania kroków i monitorowania snu.

Podstawowe tryby śledzenia to bieganie, jazda na rowerze i pływanie (basen i otwarte wody), a także o wzięcie niektórych przydatnych funkcji outdoorowych zawartych w Fenix ​​​​i spakowanie ich w mniejszą ramę Instinct.

Istnieją dedykowane tryby do aktywności takich jak wędrówki, wspinaczka, a nawet jazda na nartach. Prawdziwą atrakcją są tutaj funkcje nawigacji, co oznacza, że ​​jest to zegarek, który pomoże Ci znaleźć drogę. Możesz pobrać kursy, aby wziąć udział w zegarku z obsługą nawigacji peer-to-peer. Otrzymujesz również wskazówki nawigacyjne w czasie rzeczywistym i funkcje, takie jak Powrót do startu i TracBack, które pomogą Ci wrócić do domu. Istnieją również widżety do wyświetlania wbudowanych danych kompasu i wysokości oraz możliwość ustawienia alertów wschodu i zachodu słońca.

Doświadczenie z tymi funkcjami jest ogólnie dobre, ale mały rozmiar ekranu może mieć na nie wpływ. Podczas podążania trasą jest to tylko linia do miejsca docelowego z miejscem na pokazanie odległości pozostałej do osiągnięcia celu. Wykorzystuje również ten dodatkowy wyświetlacz, aby wyraźnie wskazać właściwy kierunek. Z pewnością lepiej byłoby mieć tutaj większy ekran, ale dobrze wykorzystuje tę mniejszą przestrzeń, aby zapewnić dobre wrażenia podczas przeglądania.

Kiedy nie odkrywasz szlaków ani nie wspinasz się po górach, Instinct robi prawie wszystko, czego można oczekiwać od zegarka sportowego Garmin. Jest wbudowany GPS do niezawodnego śledzenia biegów i dobrze radził sobie z dokładnością w porównaniu z Garmin Venu 2 i Garmin Enduro. Możesz rozpocząć treningi na zegarku, gdy jest on zintegrowany z Garmin Connect i współpracuje z Garmin Coach, jeśli chcesz korzystać z adaptacyjnych planów treningowych Garmin.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

Jest tutaj wbudowany optyczny monitor tętna, ale według naszych testów, nawet podczas treningów w stałym tempie, generował on znacznie wyższe maksymalne odczyty tętna w porównaniu z paskiem na klatkę piersiową HRM-Pro firmy Garmin. Możesz sparować zewnętrzny czujnik tętna, aby to naprawić, a obsługa tego czujnika obejmuje również czujniki prędkości i rytmu jazdy na rowerze.

Jednym z czujników, który nie do końca się sprawdza, jest czujnik tętna wołu, który zaczął pojawiać się w zegarkach Garmin i jest faktycznie dostępny w nowym modelu Instinct Solar. Chociaż jest to zdecydowanie funkcja rozładowywania baterii, przydałaby się podczas treningu lub eksploracji na wysokości.

Jako monitor kondycji i monitorujący ogólny stan zdrowia, możesz w pełni wykorzystać to, co Garmin ma do zaoferowania w tych działach. Codzienne śledzenie aktywności pozwala zliczać kroki, przebyty dystans, a wbudowany wysokościomierz umożliwia śledzenie wysokości. Dostępne są świetne funkcje paska ruchu i automatycznego celu firmy Garmin, które motywują Cię do większej aktywności w ciągu dnia.

Jeśli chodzi o dokładność, liczba kroków mieściła się w granicach kilkuset kroków Fitbit Sense. Kiedy kładziesz się z nim do łóżka, otrzymujesz podział na fazy snu, ale podobnie jak w przypadku wielu zegarków Garmin, ogólna dokładność była nieco niewystarczająca w rozpoznawaniu okresów snu.

Znajduje również miejsce na całodzienne śledzenie stresu w oparciu o pomiary zmienności tętna. Dostępne są również codzienne informacje o tętnie spoczynkowym i monitor mocy baterii Garmin oparty na ciele, który wykorzystuje te same wskaźniki HRV wraz z wynikami stresu i aktywności, aby powiedzieć, ile energii musisz wziąć w ciągu dnia. Ciągłe monitorowanie tętna wydaje się o wiele bardziej niezawodne niż używanie go do ćwiczeń, więc można w dużej mierze polegać na danych, które oferują użyteczny i cenny wgląd w ogólne samopoczucie.

Instynkt Garmina

(Zdjęcie: przyszłość)

Garmin Instinct: funkcje smartwatcha

 • Działa z Androidem i iOS
 • Pokaż powiadomienia
 • Sprawdź prognozę pogody

Ocena funkcji smartwatcha: 5/5

Podczas gdy droższy Fenix ​​​​daje prawie wszystko, co Garmin ma do zaoferowania w funkcjach smartwatcha, w przypadku Instynktu sprawy są nieco bardziej ograniczone. Nadal działa z urządzeniami z Androidem i iOS i może wysyłać powiadomienia, pozwala sterować odtwarzaniem muzyki w telefonie i sprawdzać takie rzeczy, jak kalendarz.

Nie otrzymujesz płatnego wsparcia, odtwarzacza muzyki ani wsparcia dla sklepu Connect IQ firmy Garmin, aby pobrać inne…

Udostępnij to