Dwuminutowa recenzja

Huawei Watch GT Runner jest bardzo podobny pod względem konstrukcji i funkcjonalności do Huawei Watch GT 3, wydanego kilka miesięcy wcześniej. Jest jednak lżejszy i bardziej oddychający, z kilkoma dużymi poprawkami, takimi jak przeniesiona antena GPS, która jest teraz lepiej ustawiona, aby jak najszybciej odebrać sygnał.

Jest to zegarek sportowy najlepiej nadający się dla nowych biegaczy, którzy chcą przygotować się do swoich pierwszych zawodów oraz dla tych, którzy biegają regularnie, ale zauważyli, że ich postępy utknął w martwym punkcie w ostatnich miesiącach. Oferuje doskonały zestaw narzędzi treningowych, które pomogą Ci zrównoważyć trening i regenerację, a „trener AI” firmy Huawei może stworzyć spersonalizowany plan, który pomoże Ci osiągnąć następny cel, niezależnie od tego, czy jest to przebieg pierwszego 5 km, wspinaczka na 10 km, czy wyznaczenie nowego marka osobista.

Śledzenie GPS nie jest tak dokładne, jak byśmy chcieli, ale monitorowanie tętna Watch GT Runner jest na równi z zegarkami kosztującymi kilka razy więcej, co jest świetną wiadomością dla każdego, kto chce dodać trening. .

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Oferuje również śledzenie SpO2 i stresu, a monitorowanie snu jest szczególnie imponujące – umożliwia nawet drzemki i śledzi codzienne statystyki dotyczące energii i regeneracji. Wszystkie te dane są wyraźnie przedstawione w aplikacji mobilnej Huawei Health, w której można dostosować ustawienia zegarka, aby pobrać dodatkowe aplikacje lub zmienić ustawienia monitorowania zdrowia.

Żywotność baterii jest imponująca, szczególnie w przypadku smartwatcha AMOLED, a nasza jednostka kontrolna straciła mniej niż połowę swojego naładowania w ciągu tygodnia regularnego użytkowania podczas codziennych treningów, pokonując szacunki Huawei. .

Niestety nie oczekuje się, że Watch GT Runner zostanie wydany w USA w najbliższym czasie. Jeśli szukasz zegarka sportowego o podobnych specyfikacjach w Ameryce Północnej, zalecamy sprawdzenie Coros Pace 2, Polar Vantage V2 i Garmin Venu 2 (lub Venu 2 Plus, jeśli chcesz dzwonić również z nadgarstka ).

Cena i data premiery

 • Premiera międzynarodowa styczeń 2022
 • średnia cena

Huawei Watch GT Runner rozpoczął wysyłkę za granicę 26 stycznia 2022 r. Jego cena to 299 EUR (około 340 EUR / 250 GBP / 470 USD), czyli mniej więcej tyle samo, co zegarek Huawei. .

Jest również wyceniany tak samo jak Suunto 5 Peak, wydany kilka dni wcześniej i jest lekkim zegarkiem do biegania o podobnych specyfikacjach.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Konstrukcja

 • Lekka konstrukcja i materiały.
 • Antena GPS zintegrowana w górnym wsporniku
 • Ekran dotykowy AMOLED o przekątnej 1,43 cala

Huawei Watch GT Runner ma podobny wygląd jak inne urządzenia z serii GT, ale z pewnymi istotnymi zmianami, aby był lżejszy i wygodniejszy w noszeniu podczas intensywnych treningów.

W przeciwieństwie do Watch GT 3, który pojawił się kilka miesięcy wcześniej, nie ma tu metalowej ramki ani zakrzywionego szkła, które dawałyby złudzenie większego ekranu. Zamiast tego jest to zegarek zaprojektowany z myślą o komforcie. Ma szarą lub czarną obudowę z żywicy, a krawędź ekranu chroni ceramiczna ramka.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Etui ma średnicę 46mm i waży 38,5g. Nasza jednostka testowa ważyła 51 g z przymocowanym paskiem, co jest dość lekkie i mniej więcej takie samo jak Garmin Forerunner 55. Jeśli jednak chcesz czegoś lekkiego jak piórko, powinieneś spojrzeć na Suunto 5 Peak, który waży zaledwie 39 g. z bransoletą. .

Huawei twierdzi, że Watch GT Runner jest inspirowany wlotami powietrza supersamochodu. Skutkuje to wydrążonymi występami zamiast litych kawałków plastiku, co pozwala na lepszy przepływ powietrza wokół nadgarstka. Górny głośnik zawiera również antenę GPS zegarka, która została przeniesiona, aby umożliwić lepszy odbiór.

Na prawej krawędzi znajduje się koronka ze stopu tytanu, którą można nacisnąć, aby otworzyć menu główne lub wrócić do ekranu głównego i obrócić, aby przewijać opcje. Poniżej znajduje się pojedynczy przycisk, służący do wybierania ustawień i przeglądania statystyk.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Nie będziesz jednak zbyt często używać tych fizycznych elementów sterujących, ponieważ Watch GT Runner ma również imponujący wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1.43 cala. Jest bardzo jasny i łatwo reaguje na gesty stukania i przesuwania (chociaż blokuje się podczas treningów, aby zapobiec przypadkowym naciśnięciu,

Tył obudowy został przeprojektowany i ma bardziej zaokrąglony profil, który dobrze przylega do skóry, aby poprawić kontakt z optycznym czujnikiem tętna.

Żywotność baterii

 • Bezprzewodowe ładowanie indukcyjne
 • Bateria wystarcza na ponad dwa tygodnie przy normalnym użytkowaniu

Huawei Watch GT Runner jest zasilany przez tę samą podkładkę do ładowania bezprzewodowego, co pozostałe zegarki z tej serii. Wystarczy umieścić zegarek na górze, a ładowanie rozpocznie się automatycznie, bez potrzeby używania klipsów lub złączy.

Huawei szacuje żywotność baterii na dwa tygodnie przy normalnym użytkowaniu, a w naszych testach zegarek znacznie przekroczył tę liczbę. Po tygodniu użytkowania, z jednym zarejestrowanym treningiem dziennie (z czego połowa korzystała z odbiornika GPS zegarka, a druga połowa w pomieszczeniu), zegarek nadal miał 62% naładowania. Jest bardzo imponujący; Dla porównania, Garmin Venu 2, który ma podobny ekran AMOLED, ma maksymalny czas pracy na baterii 11 dni przy typowym użytkowaniu.

Żywotność baterii zostałaby skrócona, gdybyśmy włączyli automatyczne śledzenie SpO2 w aplikacji Huawei Health zamiast od czasu do czasu sprawdzać wyrywkę, ale w przypadku zegarka do biegania ze średniej półki trudno go pokonać.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

cechy

 • Kompleksowe narzędzia do śledzenia zdrowia
 • Dzwoń z nadgarstka
 • Brak obsługi płatności zbliżeniowych

Pod względem czujników i narzędzi codziennego użytku Huawei Watch GT Runner jest bardzo podobny do Huawei Watch GT 3. Na początek zawiera to samo dwuzakresowe śledzenie lokalizacji, z obsługą satelitów GPS, Beidou, GLONASS, Galileo i QZSS systemy. . , które pozwalają zegarkowi lepiej określić Twoją pozycję w obszarach, w których linia widzenia między Tobą a niebem jest ograniczona. Jest to szczególnie korzystne w przypadku zegarka takiego jak ten, którego prawdopodobnie będziesz często używać w środowiskach zabudowanych (więcej o tym wkrótce).

Dostajesz również czujnik SpO2 do monitorowania poziomu tlenu we krwi, co jest szczególnie przydatne, jeśli używasz zegarka, aby aklimatyzować się do treningu wysokościowego. Nie jest to urządzenie medyczne, więc chociaż przeprowadzono badania nad wykorzystaniem smartwatchy do przewidywania początku choroby, Watch GT Runner jest przeznaczony wyłącznie do treningu sportowego. Ten czujnik może być używany w sposób ciągły, tylko w nocy lub do wyrywkowych kontroli po treningu. Wybór opcji jest mile widziany, zwłaszcza jeśli chcesz przedłużyć żywotność baterii.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Dostępne jest również całodzienne śledzenie stresu (przedstawione jako zgrabny wykres słupkowy pokazujący zmiany stresu w czasie) oraz czujnik temperatury skóry (funkcja, której Apple jeszcze nie zaimplementował). Podobnie jak Huawei Watch GT 3, Watch GT Runner nie ma czujnika EKG wykrywającego oznaki migotania przedsionków, ale możesz ustawić alerty o wysokim i niskim tętnie.

W przeciwieństwie do wielu zegarków sportowych, Huawei Watch GT Runner pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń przez nadgarstek (to świetna pomoc, gdy biegasz na zewnątrz i nie chcesz sięgać po telefon). Twój telefon musi znajdować się w zasięgu Bluetooth, ale nie musisz go dotykać.

Wymagane jest pewne przygotowanie, ponieważ nie można wybrać osób z całej książki adresowej telefonu. Zamiast tego musisz utworzyć listę 10 ulubionych kontaktów za pomocą aplikacji Huawei Health. Następnie możesz je przewijać za pomocą zegarka, który przechowuje również dzienniki połączeń na wypadek, gdybyś musiał do nich oddzwonić.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli naciśniesz i przytrzymasz prawy dolny przycisk, uzyskasz dostęp do asystenta głosowego Huawei, ale tylko wtedy, gdy masz telefon Huawei z EMUI 10.1 lub nowszym. Jeśli chcesz korzystać z Asystenta Google, Bixby lub Siri, lepszym wyborem będzie Garmin Venu 2 Plus.

Nie ma też NFC do płatności zbliżeniowych; W aplikacji Huawei Health pojawia się opcja Portfel, ale zegarek jej nie obsługuje. Jeśli wygoda zbliżeniowa jest dla Ciebie kluczowa, Google Pay i Apple Pay to nadal dwie najbardziej kompatybilne usługi, więc Apple Watch lub urządzenie z systemem Google Wear OS będą najlepszym rozwiązaniem.

śledzenie kondycji

 • Szeroki wachlarz wspieranych działań
 • Dokładne i czułe monitorowanie tętna
 • Prognozy dotyczące czasu wyścigu są zbyt ambitne

Śledzenie sportu to miejsce, w którym Huawei Watch GT Runner naprawdę błyszczy (jego narzędzia fitness zostały opracowane i dopracowane w dedykowanych laboratoriach sportowych firmy) i pomimo nazwy, nie jest to tylko dla tych, którzy lubią chodzić po chodnikach lub na bieżni. Zegarek ma tryby śledzenia dla ponad 100 aktywności, od wędrówek po narciarstwo biegowe, i oferuje automatyczne wykrywanie biegania, chodzenia, orbitreka i wioślarzy. Nie wszystkie z tych ustawień śledzą tylko czas i tętno; tryb skakanki, na przykład, śledzi liczbę wykonanych skoków i pozwala ustalić cel skoków lub czas.

Jasny wyświetlacz AMOLED zegarka wyróżnia się podczas śledzenia treningu, a chociaż istnieje opcjonalny tryb zawsze włączony, podczas biegania i jazdy na rowerze stwierdziliśmy, że jego akcelerometr jest wystarczająco czuły, aby zawsze wykryć, kiedy podnieśliśmy nadgarstek, aby sprawdzić statystyki (coś, czego nie potrafią wszystkie zegarki sportowe niezawodnie).

Nie chcesz podnieść ręki? Możesz także wybrać opcję otrzymywania powiadomień głosowych podczas treningów, które informują o aktualnym dystansie, tempie i tętnie. Głos o północnoamerykańskim brzmieniu jest wyraźny i wyraźny, nawet na siłowni lub na ruchliwej ulicy, dzięki czemu możesz z łatwością podążać za nim, przemieszczając się między strefami tętna i decydować, czy chcesz dostosować tempo.

Oglądaj Huawei GT Racer

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli chodzi o monitorowanie tętna, Huawei Watch GT Runner nie odnotował żadnych nietypowych skoków ani spadków, a jego pomiary różniły się tylko o około 2 bpm od tych, które rejestrował Garmin Fenix ​​7. Było jednak między nimi kilka interesujących różnic. . Na przykład, otrzymując ten sam zestaw danych treningowych, Huawei Health oblicza zupełnie inny pułap tlenowy niż Garmin Connect.

Huawei oblicza…

Udostępnij to