Biurko Sit-Stand firmy VisionAid Elevate 120 ma na celu wypełnienie luki na rynku. Obecnie nawet najlepsze biurka stojące mają zazwyczaj wysokość początkową 72 cm, która wzrasta do 120 cm. Ergonomicznie nie jest idealny dla wielu (z wyjątkiem być może producentów podnóżków). Zwłaszcza osoby z wadami wzroku, które pochylają się nad biurkiem, aby zobaczyć ekran.

Dla VisionAid, firmy dostarczającej rozwiązania dla osób niewidomych i niedowidzących, był to problem, który należało rozwiązać. Z siedzibą w Wielkiej Brytanii, rodzinna firma starała się udoskonalić jedno z najlepszych biurek do pracy w pozycji stojącej na rynku.

wymiary

Taca: 120 x 60 cm

Wysokość: 69cm do 117cm

Wysokość użytkownika: od 5 stóp do 6 stóp 8"

Maksymalny rozmiar ekranu: 27 cali

Waga: 44,5 kg

Biorąc pod uwagę ramę doskonałego urządzenia FlexiSpot EG8, które nazwaliśmy „bogatem w funkcje elektrycznym biurkiem stojącym o wyjątkowym wyglądzie” w recenzji, która przyniosła mu 4,5 gwiazdki, Loctek, właściciele VisionAid i FlexiSpot, dostosowali model EG8.

Zmiana zakresu tonu to pierwsza zmiana. Najniższe ustawienie utrzymuje teraz pulpit na 69 cm. Aby to dostosować, maksymalna wysokość została obniżona do 117 cm, zapewniając komfort użytkownikom do 6'8 cali. Pozioma belka nośna została również podniesiona, aby nie kolidowała ze stopami użytkowników. użytkownicy bez wpływu na stabilność

Zasadniczo VisionAid stworzył dostępne i wszechstronne środowisko stojące na biurku dla szerszego grona użytkowników. Opiera się na fundamencie FlexiSpot EG8, w szczególności na jego łatwym trzyetapowym montażu, ale cierpi na niektóre z tych samych drobnych problemów, które mieliśmy z tym modelem.

Co jest w pudełku?

Wszystko, czego potrzebujesz do zbudowania Elevate 120, znajduje się w pudełku. Nie ma potrzeby szukania w skrzynce narzędziowej tak specyficznego śrubokręta tutaj. Podnieś pokrywę, aby odsłonić:

  • 1x stół
  • 1x kolumna podnosząca (ft)
  • 2x stopy
  • 1x kabel zasilający
  • 1x drewniane ramię podtrzymujące monitor
  • 16x śruby z łbem gniazdowym
  • 4 opaski kablowe
  • 1x klucz imbusowy/szesnastkowy

(Zdjęcie: przyszłość)

Jakość projektowania i budowy.

Elevate 120 ma prostą konstrukcję. Nasz egzemplarz testowy posiadał dębowy blat i czarną ramę, choć był również dostępny w matowej czerni lub bieli lub ze szklanym blatem. W przeciwieństwie do filigranowej ramy Uplift V2 lub krzykliwego ApexDesk ​​Elite, nie ma atrakcyjnych krzywizn ani funkcjonalnych wycięć. Ale jest smukły, nowoczesny i minimalistyczny, co nadaje mu szeroki urok.

Jakość wykonania biurka jest prosta i imponująca. Wszystko ma odpowiednią wytrzymałość i wagę. Waga nadaje mu pożądaną solidność, ale jest to ciężka bestia na biurko, a jej ustawienie zajmie dwa.

Smukły stół jest wystarczająco przestronny, aby można go było ustawić w konfiguracji szerokoekranowej lub z dwoma monitorami, a jednocześnie jest solidny, nie tracąc przy tym swojej elegancji. Posiada również automatyczne wykrywanie kolizji, odwracając kierunek, jeśli wykryje obiekt na swojej drodze.

Z przodu znajdziesz płytką szufladę. Dobry do przechowywania laptopa i artykułów piśmiennych, ale nie jest wystarczająco duży, aby obsłużyć znacznie więcej. Po prawej stronie znajduje się smukła skrzynka kontrolna. Tutaj znajdziesz trzycyfrowy wyświetlacz, przyciski w górę i w dół oraz cztery konfigurowalne wstępnie ustawione wysokości. Biurko typu sit-stand zawiera również dwa porty szybkiego ładowania USB-A i jeden port USB-C.

Otwieranie szuflady Elevate 120

(Zdjęcie: przyszłość)

Odwróć biurko (i tak będziesz go potrzebować do montażu), aby znaleźć zasilacz przymocowany za pomocą rzepów, tył skrzynki kontrolnej i niskoprofilowy silnik. Na uwagę zasługuje brak tacy do zarządzania kablami, co może sprawić, że będzie bardziej atrakcyjna dla właścicieli laptopów niż użytkowników komputerów stacjonarnych.

Zamiast tego cztery samoprzylepne opaski kablowe pełnią tutaj rolę bardziej elastycznego zarządzania kablami. To uczciwe rozwiązanie, ale podobnie jak drewniane ramię podtrzymujące monitor, nie do końca nadąża za wysokiej jakości wyglądem biurka.

Podobnie jak reszta tabeli, kolumna podnosząca ma ten sam gwarantowany ciężar. Jest to pojedynczy kawałek metalu z belkami nośnymi łączącymi dwie grube, prostokątne nogi. Uderz je, a wydadzą głuchy dźwięk. To nie jest biurko, na którym boisz się oprzeć.

Zgromadzenie

Montaż Elevate 120 to trzyetapowy proces. To tak proste, jak składanie biurka na stojąco: najtrudniejszą częścią jest złożenie go, co nie jest indywidualną pracą. .

Weź klucz imbusowy i osiem czarnych śrub z łbem gniazdowym. Dopasuj kolumnę windy do otworów pod biurkiem i przykręć nogi na miejscu.

Mocowanie nóg do biurka stojącego Elevate 120

(Zdjęcie: przyszłość)

Następnie przymocuj nogi do nóg za pomocą ośmiu srebrnych śrub z łbem gniazdowym.

Po skręceniu części odwróć biurko prawą stroną do góry. Podłącz kabel silnika z tyłu skrzynki sterowniczej. Podłącz kabel zasilający do zasilacza i podłącz go.

Mocowanie nóg do biurka stojącego Elevate 120

(Zdjęcie: przyszłość)

Praca wykonana – za około dziesięć minut. Instrukcje zawierały jasne wskazówki i ilustracje, a my nie napotkaliśmy żadnych frustracji w stylu Ikei, które zwykle kojarzą się z częściami do majsterkowania. Wprawdzie jedna z dwóch śrub wymagała dodatkowego dotyku, aby zapewnić wyrównanie, ale nic nie martwiło nawet najrzadszego majsterkowicza.

Jedną z naszych pierwszych myśli, biorąc pod uwagę skupienie VisionAid na dostępności i niezależnym życiu, było to, jak przystępne mogą być instrukcje. W końcu wydrukowany podręcznik może być trudny do przeczytania dla najlepszych z nas, nawet mając pod ręką lupy Sherlocka.

Dlatego byliśmy podekscytowani, widząc, że przewodnik krok po kroku jest również dostępny na kanale YouTube VisionAid oraz jako plik PDF do pobrania tutaj. Jeśli jesteś niedowidzący, jest to świetny sposób na dostęp do instrukcji w najlepszy dla Ciebie sposób.

Aby kontrolować

Kontrola wysokości jest prosta. Dwa przyciski strzałek umożliwiają przesuwanie pulpitu wzdłuż płaszczyzny pionowej: przejście od najniższego do najwyższego ustawienia zajmuje około 23 sekund, z „BOT” lub „TOP” na ekranie w tych punktach. Podczas pracy wyświetlacz pokazuje aktualną wysokość (w centymetrach).

Jeśli jesteś fanem ultra-specyficznej tonacji, używanie tych klawiszy może być nieco trudne. Naciśnij zbyt szybko i nic się nie dzieje; naciskaj zbyt długo, ponieważ pulpit obraca się w górę lub w dół, więc prawie zawsze będziesz w odległości kilku milimetrów. Jest to jednak krok naprzód w stosunku do oryginalnego FlexiSpot EG8, który zwykle podróżował po zwolnieniu przycisku.

Wszystkie cztery ustawienia pamięci są wyposażone w regulację wysokości, ale łatwo je wyłączyć, aby szybko przejść z siedzenia do stania, zwłaszcza jeśli dzielisz biurko z innymi ludźmi.

Aby to zrobić, dostosuj pulpit do żądanej wysokości, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk ustawień wstępnych. Nie klikają ani nie oferują informacji zwrotnej, ale po około czterech sekundach na ekranie miga zaprogramowany numer.

Po prawej stronie panelu znajduje się Blokada dziecięca, rzeczywisty fizyczny przycisk typu „kliknij i kliknij”, który jest równie przydatny dla tych z nas, którzy mają niezdarny nawyk przypadkowego naciskania przycisków. Włączenie blokady uniemożliwia regulację wysokości, a każda próba podniesienia lub obniżenia biurka skutkuje wysokim sygnałem dźwiękowym, gdy na ekranie miga napis „LOC”.

Zbliżenie na skrzynkę kontrolną Elevate 120

(Zdjęcie: przyszłość)

Posługiwać się

Spełniając obietnicę oferowania wygodnej regulacji niższej wysokości, Elevate 120 sprawdza się doskonale w użytkowaniu. Okazało się, że hałas silnika jest stosunkowo stłumiony. Niezupełnie cichy pomruk, ale wystarczająco dużo decybeli nawet do użytku w nocy.

Idąc w górę iw dół po biurku, przejście jest stabilne i bezpieczne. Biurko umiejętnie przeszło test „kawy”: ani kropla nie została rozlana podczas schodzenia w dół lub w górę. Aby zapobiec przegrzaniu, silnik może pracować przez maksymalnie dwie minuty z 18-minutowym schładzaniem.

Po skonfigurowaniu stwierdziliśmy, że obszerny blat idealnie nadaje się do szerokiego zakresu zadań. To czysta przestrzeń robocza, bez zakłóceń i wad projektowych, które mogłyby zakłócić przepływ pracy. Ten rozmiar sprawia, że ​​w mniejszych pomieszczeniach wysokie biurko zdominuje przestrzeń.

Byliśmy również pod wrażeniem portów ładowania USB. Po podłączeniu kabel idealnie wpasowuje się w gniazdo i ułatwia szybkie ładowanie naszych urządzeń. Umieszczenie portów z dala od Ciebie oznacza, że ​​kable pozostają w zasięgu ręki, nie przeszkadzając w pracy (lub pracy na komputerze stacjonarnym).

ostateczny werdykt

Elevate 120 to proste, eleganckie i solidne biurko stojące, które jest łatwe w montażu i obsłudze.

Po szybkim trzyetapowym procesie budowy wydajność jest bezbłędna i łatwa do kontrolowania, nawet jeśli jest to Twoje pierwsze stojące biurko elektryczne.

Duża przestrzeń na biurku pozwala na różne konfiguracje, od gier po WFH, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca. I najlepiej pomieszczenie do zbudowania biura, w którym się znajduje. Ciężko manewrować przez wąskie korytarze z rękami obciążonymi tym biurkiem.

Elevate wygląda nowocześnie w tym eleganckim, minimalistycznym stylu. Trzeba przyznać, że dla niektórych czysty projekt może być nieco utylitarny. Z drugiej strony daje możliwość samodzielnego dostosowania przestrzeni biurowej do własnych potrzeb. Jednak prosta estetyka służy tylko do podkreślenia braku zintegrowanego zarządzania kablami, pozostawiając nieporęczne i brzydkie pnącza zwisające z tyłu.

Jednak wygląd nie jest przełomowy w przypadku tak niedrogiego stojącego biurka. Dzięki niższej wysokości rozkładanego siedziska niż wiele produktów dostępnych na rynku, Elevate 120 jest idealny dla tych, dla których wiszące podnóżki są uciążliwe i idealne dla każdego, kto szuka niezbędnych akcesoriów do domowego biura.

NAJLEPSZE OFERTY DNIA

Udostępnij to