Jednominutowa recenzja Xbox Series X

Xbox Series X nie był niezbędnym zakupem w momencie premiery, ale potężna konsola Microsoftu przeszła długą drogę od tego czasu. To zawsze był fantastyczny sprzęt, potrzebował tylko kilku dodatkowych ulepszeń, aby uzasadnić swoją cenę.

Mimo że konsola ma dwa lata, nie spodziewaj się ogromnych zniżek w Czarny piątek 2022 na Xbox Series X. W sklepie może być interesujący pakiet, ale biorąc pod uwagę jego względną aktualność, nie spodziewamy się żadnych poważnych obniżek cen. Mimo to wiele ofert Xbox w Czarny piątek będzie nastawionych na gry, akcesoria, a może nawet subskrypcje Xbox Game Pass, gdy wydarzenie się rozpocznie. 25 listopada.

Do niedawna Xbox Series X nie miał początkowego efektu zachwytu, który jest równie ważny jak pierwsze wrażenie. Wyraźnie brakowało gier, które naprawdę w pełni wykorzystywałyby nowy system Microsoftu. W tym samym odczuciu nie pomógł również znajomy interfejs użytkownika Xbox One.

Łatwo jest poczuć się trochę rozczarowanym, gdy po raz pierwszy uruchamiasz odznakę Xbox, ale duże ulepszenia nie trwają długo. Co najważniejsze, Xbox Series X ma teraz bibliotekę gier, które pokazują, co potrafi nowy sprzęt Microsoftu. Halo Infinite, Forza Horizon 5, Psychonauts 2 i Microsoft Flight Simulator przedstawiają to, co najlepsze z Serii X.

Wspaniale to widzieć, ponieważ zawsze byliśmy pod wrażeniem Xbox Series X z punktu widzenia sprzętu. Jest niesamowicie szybki, praktycznie cichy i zapewnia wyjątkową wydajność dorównującą wysokiej klasy komputerom do gier. Dzięki temu gry (stare i nowe) wyglądają i działają lepiej niż kiedykolwiek, zapewniając firmie Microsoft solidną podstawę do dalszego rozwoju w miarę postępu prac.

  • Microsoft Xbox Series X (czarny) w Amazon za 499 € (otwiera się w nowej karcie)

Xbox Series X rok później

Fecha de lanzamiento de Xbox Serie X

(Zdjęcie: Microsoft)

Zaktualizowaliśmy naszą recenzję Xbox Series X, aby odzwierciedlić nasze wrażenia po korzystaniu z konsoli przez ponad rok. Firma Microsoft wprowadziła kilka pożądanych ulepszeń w Series X i wreszcie dostarcza ekskluzywne tytuły, które w pełni wykorzystują moc sprzętu, takie jak Halo Infinite i Forza Horizon 5.

Ale w przeciwieństwie do najlepszych komputerów do gier, które zwykle kosztują tysiące dolarów, Microsoft umieścił znaczną ilość koni mechanicznych w monolitycznej ramie Xbox Series X za jedyne 499 USD / 449 GBP / 749 USD.Ostateczny wynik to zaawansowany technicznie i konkurencyjny cenowo konsoli, która oferuje radykalnie skrócony czas ładowania i znacznie lepszą wierność wizualną.

Transakcja jest dodatkowo osłodzona przez szereg funkcji poprawiających jakość życia, które poprawiają wrażenia z gry, takie jak Quick Resume i FPS Boost, które omówimy bardziej szczegółowo poniżej. Jednak chociaż nie można nie docenić surowej mocy sprzętu Xbox Series X, a jego nowe funkcje oszczędzające czas są z pewnością mile widziane, brakuje mu niektórych krytycznych obszarów.

Xbox Series X nadal nie ma tej samej biblioteki „niezbędnych” wyłączności, jaką może zaoferować PS5, a nawet Nintendo Switch, ale ma Xbox Game Pass. Jest to usługa subskrypcyjna, która zapewnia dostęp do setek gier za jedną miesięczną opłatą, a jeśli jesteś kimś, kto lubi co miesiąc grać w nowe tytuły obejmujące wiele gatunków, jest to obecnie najlepsza oferta.

Chociaż Xbox Game Pass jest w większości wypełniony starszymi tytułami, wiele z nich jest zoptymalizowanych pod kątem wykorzystania sprzętu Xbox Series X, takiego jak Gears 5, Forza Horizon 4 i Sea of ​​​​Thieves. Dlatego jest to idealne miejsce do odkrywania gier nowej generacji po niższych kosztach. Ponadto wszystkie tytuły własne pojawiły się w usłudze pierwszego dnia, a dzięki przejęciu ZeniMax Media przez Microsoft Xbox Game Pass jest teraz domem dla wielu tytułów Bethesdy, a przyszłe tytuły, takie jak Starfield i The Elder Scrolls 6, lądują w serwisie Pierwszy dzień. Microsoft planuje również przejęcie Activision Blizzard, co oznacza, że ​​w przyszłości w tej usłudze pojawią się takie serie jak Call of Duty.

W związku z tym Xbox Series X to idealny moment, aby po raz pierwszy wskoczyć do ekosystemu Xbox. To również wykracza poza jakość, jakiej oczekiwali długoletni fani Xboksa. A ponieważ dostępność konsoli jest lepsza niż kiedykolwiek, teraz jest idealny czas na zakup flagowca Microsoftu.

Recenzja Xbox Series X: cena i data premiery

xbox serie x

(Zdjęcie: przyszłość)

  • Data premiery Xbox Series X: Dostępne teraz (opublikowano 10 listopada 2020 r.)
  • Cena Xbox Series X: 499 USD / 449 GBP / Australijczyk 749

Xbox Series X zadebiutował na całym świecie 10 listopada 2020 r., dając firmie Microsoft dwudniową przewagę nad PS5 firmy Sony, które zostało wprowadzone na rynek 12 listopada (w wybranych krajach i 19 listopada w pozostałych częściach świata). Sprawdź naszą recenzję PS5, jeśli interesuje Cię konsola Sony.

Xbox Series X kosztuje 499 EUR / 449 GBP / 749 USD. Niższa wersja konsoli cyfrowej, Xbox Series S, wprowadzona na rynek tego samego dnia, w cenie 299.99 EUR / 249.99 EUR / 499 EUR. ta cena wydaje ci się bardziej atrakcyjna, przeczytaj naszą pełną recenzję Xbox Series S.

Więc nie jest dokładnie gastar dinero, jest przyzwoitą premią za nowego Xboksa. Este es el mismo precio que la Xbox One (ahora descontinuada) en el lanzamiento, y también zbiegają się z MSRP de la Xbox One X también descontinuada. Oba nie są tak potężne jak Xbox Series X. Biorąc pod uwagę, że Series X ma specyfikacje podobne do komputerów do gier, znak 500 $ jest całkiem niezły – trudno byłoby znaleźć dobry komputer w tej wersji Premium.

Jednak, jak wspomniano, jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją konsolę Xbox Series X, zalecamy zarejestrowanie się w celu uzyskania członkostwa Xbox Game Pass Ultimate, które kosztuje 15 USD / 10.99 GBP / 15.95 USD miesięcznie (niektóre roczne subskrypcje są również dostępne) , co nieco zmniejsza roczny koszt). Chociaż jest to dodatkowy wydatek, zapewnia dodatkowy dostęp do setek gier Xbox Game Pass (w tym tytułów Bethesda i EA), Xbox Live Gold, Xbox Cloud Gaming i comiesięcznych bezpłatnych gier, co na dłuższą metę powinno zaoszczędzić pieniądze. w porównaniu do kupowania gier osobno.

Jeśli nie przeszkadzają Ci dzwonki i gwizdy Game Pass Ultimate, warto zarejestrować się w zwykłej subskrypcji Game Pass, która kosztuje (9.99 USD / 7.99 GBP / 10, 95 USD). Zapewnia to dostęp do usługi tylko na konsoli (a nie na PC i konsoli) i eliminuje gry w chmurze na urządzeniach mobilnych.

Warto zauważyć, że Xbox Series X jest również dostępny w usłudze subskrypcji Xbox All Access firmy Microsoft w wybranych regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. Xbox All Access łączy konsolę z Xbox Game Pass Ultimate w ramach 24-miesięcznego planu (dający dostęp do tego ostatniego tak długo, jak długo trwa) za 34.99 USD / 28.99 GBP / 46 AU miesięcznie, bez kosztów z góry, co brzmi całkiem dobrze. . umowa.

Ale Xbox Series X nie jest jedyną dostępną konsolą nowej generacji, a PS5 i PS5 Digital, które początkowo pojawiły się w podobnych cenach, również są warte sprawdzenia. Jednak ostatnio widzieliśmy, jak PS5 odnotowuje wzrost cen, a Sony obwinia go o gwałtownie rosnącą inflację na całym świecie. Na szczęście Xbox nie podąży za PlayStation z podwyżkami cen, ale w tej chwili Xbox nie wyklucza przyszłych podwyżek cen.

Nie będziemy jednak zagłębiać się w to tutaj, ale obecnie Xbox Series X jest najtańszą opcją na środku drogi.

Dzisiejsze najlepsze oferty Microsoft Xbox Series X.

Recenzja Xbox Series X: projekt

Revisión de la orientación vertical de Xbox Series X

(Zdjęcie: przyszłość)

  • Nowoczesny i elegancki design
  • Niezwykle cichy
  • Emituje taką samą ilość ciepła jak Xbox One X
  • Minimalne aktualizacje interfejsu użytkownika i pulpitu nawigacyjnego

Konstrukcja Xbox Series X znacznie różni się od poprzedników: konstrukcja pionowej wieży bardziej przypomina komputer stacjonarny do gier, chociaż można również ustawić konsolę poziomo.

Mierząca 15,1 x 15 x 30,1 cm i ważąca 4,45 kg konsola w kształcie prostopadłościanu jest całkowicie matowo-czarna, z wyjątkiem zielonego odcienia wewnątrz zagłębionych otworów wentylacyjnych na górze - to sprytne złudzenie optyczne, które poprawia wygląd konsoli.

Układ przodu konsoli jest dość prosty, z przyciskiem zasilania Xbox w lewym górnym rogu, napędem dysków (i przyciskiem wysuwania) w lewym dolnym rogu oraz przyciskiem parowania i portem USB.3.2 w dół. po prawej stronie (przycisk parowania pełni również rolę odbiornika IR). Z tyłu konsoli znajdują się otwory wentylacyjne, a także port wyjściowy HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2, port sieciowy, gniazdo rozszerzenia pamięci masowej i port wejściowy zasilania.

Przyjemną funkcją ułatwień dostępu z tyłu konsoli jest to, że wszystkie porty mają dotykowe wskaźniki (małe wypukłe kropki), które wskazują, którego portu dotykasz. Na przykład porty USB 3.2 mają trzy wypukłe porty, podczas gdy port zasilania ma tylko jeden. Ma to na celu ułatwienie dostępu do okablowania oraz ułatwienie dostępu do konsoli osobom niedowidzącym.

Revisión de Xbox Series X desde atrás

(Zdjęcie: LaComparacion)

Boki konsoli (w pozycji pionowej) są puste, z wyjątkiem dyskretnego logo Xbox w rogu po lewej stronie i czterech gumowych podkładek po prawej stronie, które pozwalają ustawić konsolę poziomo. W dolnej części konsoli znajduje się lekko uniesiona podstawka w kształcie dysku, wraz z kilkoma dodatkowymi otworami wentylacyjnymi do chłodzenia; jak wspomniano, górna część konsoli została zaprojektowana tak, aby wspomagać wentylację, ponieważ to tutaj Xbox Series X rozprasza całe ciepło. Generować

Sama konsola wygląda minimalistycznie, elegancko… wręcz monolitycznie. Pomimo dość dużej wagi i rozmiarów, wydaje się znacznie mniejszy, niż sugerują jego wymiary. Stwierdziliśmy, że z łatwością mieści się na półce Ikea Kallax (39 cm x 39 cm), gdy jest ustawiony poziomo lub pionowo, i wygodnie wtapia się w otoczenie.

Projekt Xbox Series X to coś, co pokochasz lub znienawidzisz – uznaliśmy, że jest to mile widziana zmiana w stosunku do poprzednich niskoprofilowych konsol Xbox. Jest elegancki, nowoczesny i wygląda jak coś, czego naprawdę chciałby dorosły, i jest miłym ulepszeniem w stosunku do płaskich, ale kompaktowych modeli Xbox One S i Xbox One X.

Mimo to matowa czarna konstrukcja oznacza, że ​​konsolę łatwo zarysować i zarysować, nawet jeśli się nie zabrudzi. Kiedy oglądaliśmy...

Udostępnij to