Recenzja Vantrue E1 | radar technologiczny

Recenzja Vantrue E1 | radar technologiczny

Dwuminutowa recenzja

Dostępna w kolorze czarnym, czerwonym i niebieskim, Vantrue E1 to kompaktowa kamera samochodowa z czujnikiem Sony Starvis o rozdzielczości 2.5K, poleceniami głosowymi i dołączonym pilotem do ręcznego nagrywania obrazu. Jeśli szukasz niedrogiej kamery samochodowej z wbudowanym inteligentnym GPS i mocowaniem magnetycznym, jest to jedna z najlepszych dostępnych kamer samochodowych.

Magnetyczny uchwyt na przednią szybę E1 zwykle przykleja się do ekranu, ale następnie mocuje się do E1 za pomocą magnesu, który przenosi również połączenie danych i zasilania. W ten sposób uchwyt podłącza się do gniazda 12 V w samochodzie (lub za pomocą opcjonalnego zestawu okablowania), a kamerę można łatwo wyjąć, co jest przydatne do przenoszenia E1 po domu w celu przesyłania zdjęć lub ukrywania jej, jeśli się martwisz to jest skradzione.

Uchwyt magnetyczny działa świetnie i jest bezpiecznym, ale wygodnym sposobem mocowania i odłączania kamery samochodowej. Zastanawialiśmy się jednak, czy kamera pozostanie na swoim miejscu po gwałtownym uderzeniu w tył.

W samym aparacie znajduje się drugi port USB-C. Nie służy do zasilania, ale do przesyłania zdjęć do komputera. To wspaniale, że Vantrue używa USB-C, ponieważ zbyt często znajdujemy firmy produkujące kamery samochodowe korzystające z microUSB, a nawet starego połączenia mini USB, co sprawia, że ​​przesyłanie wideo jest uciążliwe, jeśli zgubisz dostarczony kabel.

Vantrue E1

(Zdjęcie: LaComparacion)

Z tyłu znajduje się mały ekran o przekątnej 1,54 cala, a interfejs Vantrue E1 obsługuje się za pomocą trzech przycisków na dolnym panelu. Ekran jest wystarczająco duży, aby pomóc ustawić E1 we właściwym miejscu, ale wtedy służy jako rozproszenie uwagi. Zamiast tego lepiej przejść do strony ustawień aplikacji na smartfony Vantrue, która łączy się z aparatem przez Wi-Fi i wyłącza ekran. To samo dotyczy migającego zielonego światła, które wskazuje, że E1 nagrywa.

Dostępna jest również aplikacja na komputery PC i Mac, która wyświetla dokładne dane dotyczące lokalizacji i prędkości rejestrowane przy każdym nagraniu wideo dzięki modułowi GPS E1. Aplikacja inteligentnie pokazuje, gdzie byłeś na mapie podczas każdego nagrywania, a także ruch osi X, Y i Z czujnika G E1.

Vantrue E1

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę w przypadku aplikacji Vantrue na komputery Mac, jest to, że musieliśmy wyłączyć zabezpieczenia naszego komputera Mac, aby zainstalować aplikację, ponieważ nie można jej było sprawdzić pod kątem złośliwego oprogramowania. Rzecznik Vantrue powiedział, że firma pracuje nad udostępnieniem swojej aplikacji w Mac App Store firmy Apple, ale nie może podać harmonogramu.

Co niezwykłe, Vantrue E1 jest wyposażony w bezprzewodowy pilot, który można przymocować do deski rozdzielczej i ma dwa przyciski do ręcznego zapisywania ostatniego nagrania oraz włączania i wyłączania mikrofonu. Większość kierowców go nie potrzebuje, ale jeśli prowadzisz pickupa lub inny pojazd z dużą przednią szybą, gdzie kamera samochodowa i własne przyciski mogą być poza zasięgiem, pilot może się przydać. . Oczywiście E1 automatycznie zapisuje również nagrania po wykryciu kolizji.

Domyślnie wideo jest nagrywane w rozdzielczości 2.5K, znanej również jako 2592x1944. Możesz także nagrywać 2560x1440 z HDR, ale obie rozdzielczości są ograniczone do 30 klatek na sekundę. Wolimy używać rozdzielczości 1920x1080, ponieważ jest nagrywana z płynniejszą prędkością 60 klatek na sekundę, co pozwala zachować więcej szczegółów podczas pauzy lub oglądania w zwolnionym tempie, innymi słowy, podczas ustalania przyczyny kolizji i kto ponosi winę.

Vantrue E1

(Zdjęcie: LaComparacion)

Szczegółowy materiał filmowy jest nagrywany w dzień iw nocy, z wiernymi kolorami i akceptowalnym poziomem szumów podczas fotografowania w słabym świetle. E1 z pewnością skorzystałby na filtrze polaryzacyjnym, który Vantrue oferuje jako opcję; to przykręca się do obiektywu pod kątem 160 stopni i powinno wyeliminować większość blasku deski rozdzielczej, który częściowo przesłaniał nagrania wykonane w słoneczny dzień.

System rozpoznawania głosu jest wygodny do robienia zdjęć, nagrywania filmów oraz sterowania Wi-Fi i mikrofonem bez naciskania przycisków i sięgania po telefon. Obecnie działa w języku angielskim, chińskim, japońskim i rosyjskim.

Czy powinienem kupić Vantrue E1?

Vantrue E1

(Zdjęcie: LaComparacion)

Kup, jeśli...

Nie kupuj, jeśli...

Vantrue E1: porównanie cen