Jednominutowa recenzja

Jeśli myślisz o zakupie jednego z najlepszych robotów odkurzających(Otwiera się w nowej karcie), Ultenic może nie być marką, która od razu przychodzi na myśl. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę, że została wprowadzona na rynek dopiero w 2021 r. Jednak jest to marka zdeterminowana do wprowadzania innowacji i odpowiadania na opinie klientów, co stawia ją w dobrej pozycji, aby zaznaczyć swoją obecność na już nasyconym rynku pielęgnacji podłóg.

T10 jest jednym z zaledwie dwóch robotów odkurzających oferowanych przez firmę i jest to model najbardziej premium, który ma możliwość samoopróżniania. W przeciwieństwie do wielu samoopróżniających się robotów, które sprawdziliśmy, stacja ładująca, w której znajduje się worek na kurz, nie jest zbyt duża, ale pamiętaj, że będziesz musiał pójść na kompromis przy zakupie zastępczych worków próżniowych. .

Oprócz zwykłego czyszczenia oferuje również funkcję szorowania; ale w przeciwieństwie do ręcznego procesu próżniowego, ten ostatni wymaga od ciebie więcej wkładu. Zbiornik na wodę należy napełnić i założyć nakładkę mopa przed wycieraniem podłogi na mokro, jednocześnie zdejmując ją i myjąc na koniec. Dodatkowo mały zbiornik na wodę oznacza, że ​​będziesz musiał pilnować poziomu wody. Należy również pamiętać, że podczas czyszczenia podkładka z mikrofibry T10 może szybko zatkać się brudem, dzięki czemu lepiej nadaje się do lekkich zadań związanych z czyszczeniem.

W teście robot odkurzał dokładnie, poruszając się po podłodze w równomierny sposób. Dodatkowo doceniamy możliwość wyboru trzech poziomów ssania. Aplikacja była również intuicyjna w obsłudze i zawierała większość oczekiwanych funkcji. Jednak nie przechowuje zbyt dobrze wielu kart, co czyni go mniej funkcjonalnym w domach wielopoziomowych.

Ogólnie rzecz biorąc, jesteśmy pod wrażeniem tego, co oferuje T10 w tej cenie. Najlepiej nadaje się do lekkich, regularnych zadań sprzątania, ale jeśli szukasz robota, który pozbędzie się mopa i wiadra, to nie jest robot dla Ciebie.

Aspirador inalámbrico Ultenic T10

(Zdjęcie: przyszłość)

Cena i dostępność Ultenic T10

 • Cena katalogowa: 599 € / 599 € / 899 € AU

Ultenic T10 jest szeroko dostępny na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych można go kupić bezpośrednio od Ultenic lub Amazon. W Wielkiej Brytanii jest dostępny w Amazon UK (otwiera się w nowej karcie), podczas gdy w Australii jest dostępny u sprzedawców robotów próżniowych, takich jak Robot My Life.

Worki próżniowe są dostępne w opakowaniach o różnych rozmiarach, a sześciopak kosztuje około 16.99 USD / 26.99 USD od Amazon. W Australii paczka trzech toreb kosztuje 24 dolary australijskie. Ultenic twierdzi, że torby powinny trwać do 60 dni każda; ale oczywiście to, jak szybko się zapełnią, będzie zależeć od wielkości twojego domu, częstotliwości korzystania z odkurzacza i ilości zbieranego brudu.

Cena i dostępność: 4.5/5

Ulteniczny T10

(Zdjęcie: przyszłość)

Konstrukcja Ultenica T10

 • Remoto
 • zmywalny filtr HEPA
 • nawigacja laserowa

Pod względem wielkości T10 jest podobny do większości okrągłych robotów czyszczących, które sprawdziliśmy, o średnicy około 13,5 cala/34,5 cm. Przede wszystkim stacja ładująca, w której znajdują się worki na kurz, ma wymiary 14 x 11 x 7,7 cala / 35,5 x 28 x 19,5 cm (wys. x szer. x gł.), co jest większe niż gdyby nie było. Model z automatycznym opróżnianiem, jest kompaktowy w porównaniu z wieloma innymi opróżniającymi robotami czyszczącymi.

Pokrywa w górnej części stacji ładującej jest podnoszona, aby zapewnić dostęp do worka na kurz, który idealnie pasuje do szczeliny z boku i można go łatwo wyjąć i wymienić. Robot jest dostarczany z dwoma workami w pudełku, z których każdy powinien wystarczyć na 60 dni, w zależności od ilości zebranego brudu. Robot automatycznie opróżnia worek z brudu za każdym razem, gdy wraca do ładowarki, chociaż możesz zmienić częstotliwość w aplikacji.

Do czyszczenia jest akcesorium, które jest używane w połączeniu z jednym z dwóch mopów. Aby aktywować funkcję czyszczenia, pojemnik na kurz musi zostać wyjęty i napełniony wodą, a akcesoria czyszczące muszą być zainstalowane. Woda kapie na nakładkę mopa podczas czyszczenia, a natężenie przepływu można kontrolować za pomocą aplikacji. Opiszemy ten proces bardziej jak mycie podłogi niż jej czyszczenie.

Jeśli zamierzasz korzystać z aplikacji, a zdecydowanie to zalecamy, pilot dołączony do zestawu będzie zbędny. To powiedziawszy, oferuje inny sposób uruchomienia robota i dostosowania poziomów ssania, aktywacji czyszczenia punktowego lub wysłania robota z powrotem do ładowarki. Pudełko zawiera również wymienną szczotkę boczną, filtr i szczotkę do czyszczenia.

Pod maską znajduje się wiele inteligentnych funkcji, takich jak skanowanie i mapowanie laserowe w zakresie 360 ​​stopni, nawigacja radarowa i automatyczny wzmacniacz ssania dywanów. Jest filtr HEPA, a użycie worków zapobiega nieuchronnemu wzbijaniu się kurzu podczas opróżniania kosza, co czyni go doskonałym wyborem dla alergików.

Projekt: 4.5/5

Ulteniczny T10

(Zdjęcie: przyszłość)

Wydajność Ultenica T10

 • Mop wykonuje lekkie czyszczenie
 • Wydajne samooczyszczanie
 • Robot podąża logiczną ścieżką.

Spryskując owies w trzech różnych miejscach na podłodze, T10 odzyskał około 95% jednego wycieku i około 85% drugiego. Z owsa rozsypanego na kudłaty dywan robot odkurzający zebrał około 50%, pozostawiając trochę osadu w dywanie. Większość pozostałego owsa została zebrana w drugim przejściu, ale na kudłatym dywanie wciąż było trochę.

Rozsypaliśmy również mąkę na powierzchnię różnych części drewnianej podłogi i chociaż odkurzacz zbierał ponad 90% każdej rozsypanej mąki, nie usuwał mąki z płytkich rowków między deskami podłogi z twardego drewna. Jest to jednak zgodne z poziomem zbierania, jaki obserwujemy w większości odkurzaczy automatycznych.

Na dywanach T10 był skuteczny w usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni, pozostawiając dywan czysty. Zauważyliśmy jednak, że włosy zaplątały się wokół obracającej się szczotki, ale dostarczono narzędzie, które pomoże je obciąć.

Robot odkurzający Ultenic porusza się po pokojach w logiczny sposób, zaczynając od krawędzi, a następnie odkurzając czystymi liniami, aby pokryć całą powierzchnię podłogi. W pewnym momencie wspiął się na podstawę lampy i utknął na chwilę, ale w końcu udało mu się uwolnić.

Odkurzanie nie jest zbyt głośne, rejestrując 70 dB na twardych podłogach przy maksymalnym ssaniu, które spada do 60 dB przy najniższym poziomie ssania. Automatyczne opróżnianie trwa 15 sekund i jest najgłośniejszą funkcją tego robota odkurzającego (80 dB). I chociaż jest tak głośny jak niektóre miksery, to tylko przez krótką chwilę.

Do czyszczenia można wybrać jeden z trzech poziomów przepływu wody. W najwyższym z nich zbiornik na wodę wystarczał na około 60 minut, zanim musieliśmy go uzupełnić. To wystarczy do posprzątania około 40 m2 powierzchni lub dwóch średniej wielkości pomieszczeń. Niestety nie ma alertu informującego o tym, że skończyła się woda, więc trzeba być czujnym. Podczas sprzątania robot podąża inną drogą niż podczas odkurzania, wykonując krótkie ruchy w przód iw tył w celu głębszego czyszczenia.

T10 był w stanie skutecznie usunąć świeży rozlany keczup na drewnianej podłodze, ale tylko częściowo usunął plamę keczupu, która wyschła przez noc. Zauważyliśmy również, że podczas sprzątania nakładka mopa szybko nasiąka brudem, więc jeśli czyścisz szczególnie duży lub brudny obszar, dobrze jest ją zdjąć i spłukać. W przeciwnym razie po prostu zacznie plamić brud. Podczas czyszczenia z wyłączonym odsysaniem, T10 jest bardzo cichy, osiągając tylko 50 dB na naszym mierniku dźwięku, co jest podobne do poziomu hałasu w cichym biurze.

Instrukcja nie podaje szczegółów, że nakładki do mopa można prać w pralce, chociaż wrzuciliśmy je do naszej pralki z syntetycznym praniem i działało dobrze. Ważne jest, aby upewnić się, że w odkurzaczu nie pozostały mokre mopy; w przeciwnym razie mogą stać się śmierdzące.

Jeśli chodzi o inne czynności konserwacyjne, funkcja automatycznego opróżniania sprawia, że ​​odkurzacz nie wymaga zbytniej uwagi. Ale szczotki, czujniki i filtr będą wymagały okazjonalnego czyszczenia, aby działały z najwyższą wydajnością. Na szczęście aplikacja monitoruje żywotność różnych wymiennych części i ostrzega o konieczności ich wymiany.

Wydajność: 4/5

Ulteniczny T10

(Zdjęcie: przyszłość)

Aplikacja Ultenic T10

 • Wiele regulowanych parametrów
 • Nie przechowuje wielu kart.
 • Prosta konfiguracja

Maksymalnie wykorzystasz ten odkurzacz za pomocą aplikacji - to najlepszy sposób, aby nim sterować, a także sprawdzać i dostosowywać wszystkie ustawienia. Okazało się, że bardzo łatwo jest połączyć robota z aplikacją, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Po podłączeniu możesz dostosować poziom ssania, a także przepływ wody, wysłać go do automatycznego czyszczenia lub wyczyścić określony obszar.

Robot utworzy plan piętra Twojego obszaru, a aplikacja pozwoli Ci go podzielić i utworzyć strefy zamknięte; jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Otrzymasz również podgląd na żywo ścieżki robota podczas sprzątania, co jest przydatne, jeśli chcesz sprawdzić, czy posprzątał określony pokój.

Jeśli przeniesiesz robota na inne piętro domu, ponownie zmapuje przestrzeń, ale nie zapisze obu map, więc możesz łatwo przełączać się między nimi. Istnieje jednak obejście: uzyskując dostęp do dzienników czyszczenia, możesz znaleźć stare karty i powiedzieć aplikacji, aby przełączyła się na jedną z nich. Jest to niepotrzebnie nieporęczny sposób uzyskiwania dostępu do innych map i zdecydowanie obszar, który można ulepszyć w przyszłych aktualizacjach.

Jak można się spodziewać po robotach odkurzających, aplikacja umożliwia tworzenie harmonogramów sprzątania w celu automatycznego sprzątania. Możesz także dostosować częstotliwość opróżniania odkurzacza, a także całkowicie wyłączyć tę funkcję, co jest przydatne, jeśli nie masz worków na śmieci. Ponadto integruje się również z Amazon Alexa i Google Assistant w celu aktywacji głosowej.

Zastosowanie: 4/5

Ulteniczny T10

(Zdjęcie: przyszłość)

Żywotność baterii Ultenic T10

 • Długa żywotność baterii w trybie czyszczenia
 • Automatycznie powraca do stacji ładującej
 • Pełne naładowanie w cztery godziny

Przy najwyższym poziomie ssania bateria działała około 100 minut, czyli wystarczająco dużo czasu na oczyszczenie około 1076 stóp2/100 m2 powierzchni. Gdy poziom naładowania akumulatora osiągnie 15%, odkurzacz przestanie sprzątać i powróci do ładowarki. Oznacza to, że T10 nie wykorzystuje 100%…

Udostępnij to