Recenzja telewizora Samsung AU9000: smarty średniej klasy w smukłej obudowie

Recenzja telewizora Samsung AU9000: smarty średniej klasy w smukłej obudowie

Jednominutowa recenzja

Telewizor Samsung AU9000 ma swoje wady. Podczas testów czasami uderzała nas jego ogólna nijakość. Czasami dźwięk może być nieco zagmatwany i widoczne są trudności, jeśli chodzi o skalowanie treści o niskiej rozdzielczości. Ale przez większość czasu siedzisz wygodnie i rozkoszujesz się doskonale wyrenderowanym obrazem ekranu, który jest znacznie cieńszy, niż możesz sobie wyobrazić.

Samsung od dawna jest głównym graczem na rynku telewizorów konsumenckich. Mimo to AU9000 nadal wydaje się niezwykłym osiągnięciem w swojej cenie, dlatego pozostaje jednym z naszych najlepszych typów najlepszych telewizorów, które można kupić za mniej niż 1000 USD ponad rok po premierze.

Pod względem wzornictwa jest to niezwykle smukłe urządzenie, współpracujące z jednym z wiodących interfejsów Smart TV, ma bogatą specyfikację, w tym HDR10+ Advanced HDR oraz interfejs Tizen Smart TV firmy Samsung, i zapewnia wyjątkowe efekty wizualne.

Nie jest idealny za tak niską cenę – dźwięk jest definicją „nudnego” i może działać, gdy zostanie wezwany do wykonania ciężkiej pracy ze skalowaniem. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszych telewizorach Samsung, aby poznać nasze najlepsze rekomendacje. Samsung BU8500 to zdecydowanie alternatywa do rozważenia, ten nowy telewizor jest również dość przystępny cenowo i oferuje doskonałą jakość obrazu 4K oraz smukłą konstrukcję. Jeśli nie jesteś żonaty z Samsungiem, przeczytaj nasze zestawienie najlepszych telewizorów, które możesz teraz kupić.

Ale dzięki AU9000 Samsung stworzył telewizor, który wygląda, zarówno fizycznie, jak i pod względem jakości obrazu, znacznie droższy niż jest w rzeczywistości. Przeczytaj naszą pełną recenzję telewizora Samsung AU9000.

Recenzja telewizora Samsung AU9000: cena i dostępność

Telewizor Samsung AU9000 jest dostępny w rozmiarach 43, 50, 55, 65 i 75 cali.

Recenzowany tutaj 50-calowy model został wprowadzony na rynek w Wielkiej Brytanii w cenie 699 euro. Dzięki szerokiej gamie rozmiarów ekranu i średniej cenie jest to telewizor, który cieszy tłumy.

Ponadto, podobnie jak kilka modeli telewizorów Samsung, które również zostały wprowadzone na rynek w 2021 r., ma regularne rabaty na stronie internetowej Samsunga i innych witrynach sprzedawców detalicznych. Co powinno uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną opcją.

Jego cena sprawia, że ​​jest droższy niż najtańszy Samsung QLED, który możesz sprawdzić w naszej recenzji telewizora Samsung Q60T. Ale tańsze niż inne Samsung QLED, sprawdź naszą recenzję telewizora Samsung Q70T QLED, aby uzyskać wzrost ceny i wydajności.

Uważamy, że telewizor Samsung AU9000 jest opcją ze średniej półki, chociaż ma doskonały stosunek jakości do ceny, więc zdecydowanie jest na niższym końcu. To właściwie ta sama cena, co nowszy Samsung BU8500, który polecamy jako nowszą alternatywę dla większości ludzi.

Specyfikacje telewizora Samsung AU9000

Typ telewizora: LED
Rozmiary: 43, 50, 55, 65, 75 cali
Rozdzielczość: 3840x2160
HDMI: 3
Funkcje: obsługa HDR10+, HLG, przyciemnianie UHD, Dolby Digital Plus, Bixby

W Stanach Zjednoczonych należy spodziewać się opłaty w wysokości około 969 EUR. Oczywiście opiera się to wyłącznie na kursach wymiany. Samsung lubi zmieniać numery modeli dla różnych terytoriów i miesięcy po premierze w Wielkiej Brytanii, nie widzimy żadnych oznak premiery poza rynkiem brytyjskim i europejskim.

To samo obliczenie daje australijską cenę 1259 dolarów australijskich. Nierzadko australijscy konsumenci uważają europejskie produkty za nieproporcjonalnie drogie, ale koreańskie marki, takie jak Samsung, są w stanie utrzymać konkurencyjne ceny w Australii. Jeśli firma Samsung potwierdzi numer modelu tego telewizora na rynek australijski, możemy aktualizować te informacje.

Kąt boczny telewizora Samsung AU9000 w salonie.

(Zdjęcie: Samsung)

Recenzja telewizora Samsung AU9000: Design

Wszyscy oczekujemy pewnego stopnia wyrafinowania od projektów telewizorów Samsung, nawet jeśli dany telewizor jest średniej wielkości sprzedawcą głównego nurtu. I oczywiście telewizor Samsung AU9000 jest elegancki i dyskretny, a oglądany z profilu jest niezwykle smukły.

Najbardziej uderzająca jest ostatnia liczba w pomiarach Samsunga 1119 x 645 x 26 mm (wysokość x szerokość x głębokość). Ta głębokość jest również spójna, więc jeśli zdecydujesz się zamontować telewizor na ścianie, będzie on prawie równo zlicowany. Samsung, bez wyraźnego wyczucia hiperboli, nazywa ten język projektowania „AirSlim”.

Jeśli wolisz umieścić go na półce lub stole, jest wyposażony w kilka nóżek typu push-and-click. Mają też trochę zarządzania kablami z tyłu, co jest przydatne, o ile kable nie są zbyt drogie ani nieporęczne.

Z przodu telewizor Samsung AU9000 wygląda całkiem czysto. Faza jest minimalna wokół góry i po bokach, a chociaż dolna część jest nieco cięższa i nie łączy się idealnie z główną ramą na obu końcach, jest to coś, co zauważasz podczas instalowania ekranu i nigdy o tym nie myślisz to znowu. . Tworzywa sztuczne są wystarczająco ładne, nawet na tylnym panelu, i jak zwykle w przypadku Samsunga, istnieje poczucie jakości wykonania.

Z tyłu ekranu znajdują się trzy wejścia HDMI (z których jedno jest zgodne z eARC, a wszystkie trzy obsługują aspekty ALLM i FreeSync specyfikacji HDMI 2.1). Dodatkowa łączność fizyczna jest obecna w postaci gniazda Ethernet, niektórych wejść USB 2.0, gniazda CI oraz masztu antenowego dla tunera telewizji naziemnej. Dostępne jest również cyfrowe wyjście optyczne do użytku ze starszymi soundbarami itp. Łączność bezprzewodowa jest obecna w postaci dwuzakresowego Wi-Fi i Bluetooth 5.2.

AU9000 pokazuje program telewizyjny z kobietą, a także wyświetla ikony aplikacji.

(Źródło zdjęcia: TechRadar/Steve May)

Recenzja telewizora Samsung AU9000: Inteligentny interfejs

Przez pewien czas interfejs Tizen Smart TV firmy Samsung był oczywiście i bezsprzecznie najlepszy na rynku. W rzeczywistości jest miarą tego, jak dobrze jest, że wciąż jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie interfejsów, mimo że wszyscy, od LG po Hisense, ulepszają w odpowiedzi swoją inteligentną grę telewizyjną. Wbudowany interfejs Tizen AU9000 jest przejrzysty, logiczny, wszechstronny i łatwy w użyciu.

Dostępna zawartość jest obszerna, ze wszystkimi świetnymi aplikacjami (i wieloma, które nie są zbyt duże) na pokładzie. To prawda, że ​​​​nie ma Freeview Play, ale usługa nadrabiania zaległości jest dostępna dla wszystkich nadawców z Wielkiej Brytanii, wraz z Netflix, Amazon Prime Video, Disney Plus i Apple TV, więc niezależnie od tego, czy subskrybujesz te usługi przesyłania strumieniowego, nie powinno ich brakować treści. Widzieć. A dzięki temu interfejsowi Tizen również nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem go.

Menu ustawień są równie logiczne, zachowując dobrą równowagę między zwięzłością a kompleksowością. Uzyskanie obrazu, który płynnie się toczy, pewnie definiuje krawędzie, jest dość jasny i szczegółowy, nie powinno zająć dużo czasu. Osiągnięcie równowagi kolorów, która przekonuje, może zająć trochę więcej czasu.

Oba piloty są w pełni sprawne. W pełni funkcjonalna różdżka ma raczej bardziej prozaiczny wygląd, trzeba przyznać, a niektóre przyciski wydają się nieco zbyt kompaktowe. Uproszczona alternatywa „podstawowych funkcji” jest przyjemniejsza w utrzymaniu i użytkowaniu i prawdopodobnie będzie opcją domyślną dla większości.

To znaczy, chyba że chcesz przynajmniej korzystać z aplikacji sterującej Samsung Smart Things. To czysty interfejs i działa stabilnie, ale jest dość ciekawy. Poza pomiarem wewnętrznej nogi jest bardzo mało rzeczy, których nie chce o tobie wiedzieć, co dla niektórych osób z pewnością będzie odrażające.

Dostępne jest również sterowanie głosowe. Nic dziwnego, że Siri nie jest dostępna, ale Amazon Alexa i Asystent Google są. Dla głęboko tępych (lub pracowników Samsunga) dostępna jest również pomoc głosowa Bixby.

Samsung AU9000 w salonie z tańczącą kobietą.

(Zdjęcie: Samsung)

Recenzja telewizora Samsung AU9000: Wydajność obrazu

Jeśli chcesz, aby telewizor Samsung AU9000 działał najlepiej, musisz nakarmić go natywną zawartością 4K z ulepszeniem HDR10 +, ponieważ, jak zawsze (i zawsze irytująco) w przypadku Samsunga, nie ma standardowych dynamicznych metadanych Dolby Vision HDR w arkuszu danych.

Mimo to płyta 4K HDR10 + z bezbłędnym remasterem Lśnienia Kubricka okazuje się słuszna, a gdy ma najlepszą szansę, ten Samsung okazuje się być absorbującym i wytrawnym zegarkiem.

Po wypisaniu podświetlenie krawędziowe i szczytowa jasność poniżej 350 nitów nie wyglądają zbyt obiecująco pod względem kontrastu lub wizualnej jaskrawości, ale Samsung dość wygodnie pokonuje tę specyfikację na papierze.

Czarne odcienie mają przyzwoitą głębię i jednocześnie są ładnie szczegółowe, ale jeszcze bardziej imponujące jest zróżnicowanie i płynna gradacja czarnych tonów. Kontrola podświetlenia jest również niezawodna, a nawet najciemniejsze sceny przy minimalnym oświetleniu są odporne na znaczne rozkwitanie lub halo.

Podczas gdy białe odcienie ledwo wyskakują z ekranu, są czyste i równie szczegółowe, więc chociaż kontrasty nie są najszersze, jakie kiedykolwiek widziałem (nawet w tej przyziemnej cenie), są przekonujące.

Paleta kolorów jest również naturalistyczna i zróżnicowana. Odcienie skóry są przekonujące, z wystarczająco drobnymi szczegółami, aby uwidocznić zawiłości cery. Podstawowe odcienie charakterystyczne dla Kubricka, takie jak jaskrawoczerwone łazienki w Gold Room hotelu Overlook, są żywe, ale nie przytłaczające, podczas gdy mniej jaskrawe odcienie recepcji są wyciszone, ale nie nudne.

Telewizor Samsung AU9000 rysuje ładne, gładkie krawędzie, kontrolując migotanie lub powielanie obrazu, nawet jeśli ruch na ekranie jest prawidłowo testowany. Jeden z najtrudniejszych momentów od początku filmu (kamera powietrzna śledzi samochód na górskiej drodze, podczas gdy cienki niebieski tekst przewija się w górę i w dół ekranu) jest obsługiwany z prawdziwym . ..