Sonos Arc to największy i najpotężniejszy soundbar firmy, kilka lat po premierze. Chociaż nie wiemy, czy urządzenie bierze swoją nazwę od używanego interfejsu HDMI, zakrzywionego dźwięku, który wydaje, czy też faktu, że być może jest metaforycznie łodzią, która zapewnia imponujący dźwięk przestrzenny w nowoczesnym minimalistycznym domu, ale niezależnie od przypadku. , ten pasek został zaprojektowany tak, aby zapewniać potężny dźwięk bez przytłaczania pomieszczenia.

Sonos Arc może zapewnić najwyższą bezstratną jakość dźwięku Dolby, jaką można znaleźć na płytach Blu-ray nowej generacji, a także może zapewnić trójwymiarowy pejzaż dźwiękowy ścieżek obiektowych Dolby Atmos z płyt strumieniowych i filmów. Oznacza to, że może odbijać niektóre dźwięki od ścian wokół ciebie, tak że wydają się dobiegać do ciebie ze wszystkich stron.

(Zdjęcie: przyszłość)

Chociaż wszystko to może wydawać się skomplikowane, konfiguracja Sonos Arc nie może być prostsza i wymaga zaledwie kilku kroków w aplikacji na smartfona. Minimalistyczne połączenia kablowe i konstrukcja systemu typu „wszystko w jednym” dodają temu prostemu odczuciu i czystej estetyce. Jeśli masz pokój multimedialny z czterema ścianami i sufitem, jest to absolutnie jeden z najlepszych dostępnych soundbarów.

  • Sonos Arc (czarny) w Amazon za 884.84 € (otwiera się w nowej karcie)

Istnieje kilka zastrzeżeń dla osób z dużymi pokojami telewizyjnymi lub dla mniejszych, którym może uchodzić na sucho korzystanie z mniejszego, tańszego Sonos Beam (Gen 2). Należy również zauważyć, że ma tylko jeden port HDMI – nie ma portu „przejściowego”, jak większość dzisiejszych soundbarów, więc tracisz możliwość korzystania z portu, do którego jest podłączony.

Ale ogólnie rzecz biorąc, Arc to całkiem niesamowity sprzęt, który może naśladować niesamowity dźwięk 3D z eleganckiego, samodzielnego urządzenia, co czyni go najlepszym soundbarem Dolby Atmos, jeśli chcesz go bez subwoofera lub oddzielnych głośników. Chociaż będąc Sonosem, możesz oczywiście dodać je później…

zbliżenie na soundbar Sonos Arc

Soundbar Sonos Arc otrzymał podwyżkę cen. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Sonos Arc: cena i dostępność

  • Wydany w czerwcu 2020 r.
  • Oficjalna cena: 899 EUR / 899 EUR / 1499 AU$

Listwa dźwiękowa Sonos Arc została wprowadzona na całym świecie 10 czerwca 2020 r. i kosztowała 799 USD / 799 GBP / 1399 USD jako samodzielna jednostka. Jednak po tym, jak Sonos ogłosił podwyżkę cen prawie całego produktu, wynosi on teraz 899 USD / 899 GBP / 1,499 USD.

Podczas gdy ten głośnik z obsługą Atmos jest doskonale zdolny sam, możesz także dodać Sonos Sub (Gen 3) za 749 GBP / 749 GBP / 1099 AU za duże wzmocnienie basów lub Sonos Sub Mini (429 GBP / 429 EUR / 699 EUR) za mniejsze podbicie basów. Możesz także dodać parę jednostek Sonos One SL do tylnego lewego i prawego dźwięku przestrzennego, co spowoduje zwrot 199 GBP / 179 GBP / 289 USD za sztukę. Ceny tych głośników również wzrosły od czasu ich premiery.

Arc został zaprojektowany do ustawienia na stole pod telewizorem, ale można go również zamontować pod ekranem za pomocą kompatybilnego uchwytu ściennego Sonos Arc (79 USD / 79 GBP / 99 USD).

Wiele się wydarzyło w świecie soundbarów od czasu premiery Sonos Arc, a jego cena wydaje się nieco wysoka, jeśli chcesz po prostu świetnego dźwięku kina domowego. Możesz dostać coś takiego jak Samsung HW-Q930B, z dodatkowymi i tylnymi głośnikami, za mniej więcej taką samą cenę jak sam Sonos Arc. Jednak nie wszyscy chcą wszystkich tych pudełek, nawet jeśli są bezprzewodowe, a jeśli chodzi o soundbary all-in-one, Arc ma dobry stosunek jakości do ceny w porównaniu do konkurentów, takich jak Sony HT-A7000.

zbliżenie na soundbar Sonos Arc

Soundbar ma taką samą szerokość jak 55-calowy telewizor. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Sonos Arc: projekt i funkcje

  • Szerokość 55-calowego telewizora
  • Prosta konfiguracja
  • Głośniejszy niż większość soundbarów

Był czas, kiedy zastanawiałeś się nad zestawem wielu głośników zapewniającym najwyższą jakość dźwięku przestrzennego, ale Dolby Atmos przoduje w dostarczaniu efektów dźwiękowych 3D z bardziej zoptymalizowanego systemu, a Sonos Arc jest tego doskonałym przykładem . .

Pojedyncza samodzielna jednostka ma tylko dwa podstawowe wejścia: przewód zasilający i wejście HDMI, a chociaż gniazdo Ethernet i cyfrowy adapter optyczny na HDMI są dostępne od razu po wyjęciu z pudełka, zaleca się ich używanie tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. a. Sonos nie zawiera nawet pilota, co sugeruje podłączenie listwy dźwiękowej do telewizora za pośrednictwem kanału zwrotnego audio (ARC) i po prostu korzystanie z pilota telewizora (lub sterowanie za pomocą nowej aplikacji Sonos). Smartfon Sonos S2).

Kluczowe specyfikacje

Głośniki: 5.0.2, 11 wzmacniaczy klasy D, 8 głośników niskotonowych, 3 głośniki wysokotonowe Wymiary: 45 x 3,4 x 4,5 cala (1141,7 x 87 x 115,7 mm), 13,78 funta (6,25 kg)
Wykończenie: czarny lub biały mat
Połączenia: wejście HDMI (ARC), optyczny konwerter audio cyfrowo-HDMI, Bluetooth, port Ethernet, Wi-Fi 802.11b, g, Apple AirPlay 2, odbiornik IR
Zastosowanie: Android (bez Trueplay), iOS
Zawiera subwoofer: Nie

Nawet wybór kolorów jest prosty w przypadku Arc, dostępnego tylko z tyłu lub w kolorze białym. I chociaż możesz oczywiście sparować soundbar Sonos Arc z Sonos Sub lub parą głośników One SL, aby uzyskać głębsze basy i prawdziwy dźwięk przestrzenny, sam w sobie jest doskonałym rozwiązaniem audio, dzięki czemu zmniejsza ogólny bałagan.

Ponieważ Arc zaprojektowano tak, aby odbijał dźwięk od sufitu i ścian pokoju, tworząc pejzaż dźwiękowy 3D, jest otoczony z góry, z przodu i na każdym końcu wysokimi perforowanymi metalowymi maskownicami głośników, które zakrywają różne orientacje kontrolera Atmos. . rozmieścić.

zbliżenie na soundbar sonos arc

Arc został zaprojektowany tak, aby odbijać dźwięk od sufitu i ścian pokoju. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Listwa dźwiękowa jest nieco wyższa niż większość i ma 3,4 cala (8,7 cm), co może stanowić problem w przypadku telewizorów umieszczonych bardzo nisko na podstawkach. Ale wbudowany repeater IR oznacza, że ​​nie zablokuje połączenia zdalnego, a ta dodatkowa przestrzeń nad głową daje kontrolerom Atmos strzelającym w górę nieco więcej przestrzeni nad głową. Przy szerokości 45 cali (114,17 cm) z grubsza dopasuje się do krawędzi przeciętnego 55-calowego telewizora, a jego skala sprawia, że ​​pasuje do każdego telewizora o przekątnej do 85 cali.

Dostępna jest prosta dioda LED, która automatycznie dostosowuje jasność w zależności od światła otoczenia, a subtelne pojemnościowe przyciski odtwarzania/pauzy, głośności i wyciszania pomagają wtopić się w tło.

Z tyłu znajdują się dwa wzmocnione otwory do montażu naściennego jednostki o wadze 6,25 kg (13,78 funta) w celu montażu z przodu, ale naturalnie odpowiedź basów jest nieco bardziej skupiona, gdy można ją odbić na powierzchni stołu.

Chociaż w zestawie znajduje się cyfrowy konwerter optyczny z Arc, Atmos można transportować tylko przez HDMI, więc podłączenie go będzie kosztować dźwięk premium. Dolby Atmos nie jest jeszcze wszechobecny pod względem dostępności, więc upewnienie się, że wszystko jest w porządku, może być procesem. Aby sprawdzić, czy inne obecne komponenty są gotowe na Atmos, zapoznaj się z naszym objaśnieniem Dolby Atmos.

zbliżenie Sonos Arc

Proces konfiguracji został zaprojektowany tak, aby był jak najprostszy, przez całą aplikację Sonos S2 na smartfony. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Podobnie jak wszystko inne w przypadku Arc, proces konfiguracji został zaprojektowany tak, aby był tak prosty, jak to tylko możliwe, przez całą nową aplikację Sonos S2 na smartfony. Po początkowej wtyczce zostaniesz poproszony o pobranie aplikacji ze sklepu App Store lub Google Play Store (jeśli jeszcze jej nie masz).

Następnie musisz wykonać kilka instrukcji, aby podłączyć telewizor do Wi-Fi, wszelkich usług strumieniowego przesyłania dźwięku lub radia internetowego, do których jesteś już zarejestrowany, oraz do wyboru Amazon Alexa lub Asystenta Google. Poza tym nie ma wiele do skonfigurowania, jest to stosunkowo prosty proces (zwłaszcza jeśli masz już konto Sonos).

Jest jednak jeszcze jedno zadanie, które warto wykonać przed uruchomieniem ulubionych filmów: strojenie Trueplay. Trueplay to narzędzie Sonos, które analizuje kształt pomieszczenia, aby lepiej zrównoważyć dźwięk. Może wykryć, w jaki sposób dźwięk jest odbijany, i dostosować dźwięk tak, aby wszystko brzmiało jak najlepiej.

Powoduje to wyraźną różnicę w zakresie szczegółów, a także klarowności i precyzji efektów pozycyjnych Dolby Atmos.

sonos arc w szafce telewizyjnej

Trueplay to zastrzeżone narzędzie Sonos do adaptacji pejzażu dźwiękowego, które analizuje kształt pomieszczenia, aby lepiej zbalansować dźwięk dla wszystkich w nim przebywających. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Istnieje jednak dość poważny problem: Trueplay jest kompatybilny tylko z urządzeniami z systemem iOS. To duża wada dla użytkowników innych niż Apple, a Sonos twierdzi, że różnorodność sprzętu z Androidem oznacza, że ​​nie planuje go rozwijać w najbliższym czasie.

Na szczęście możesz pożyczyć urządzenie z systemem iOS, aby przeprowadzić kalibrację w ostatecznej lokalizacji listwy dźwiękowej i będzie to prawdą, o ile będziesz trzymać luźne rzeczy w jednym miejscu. To wada, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to prawdopodobnie łatwiejsze niż przechowywanie dedykowanego mikrofonu do strojenia w niezapomnianym miejscu po konfiguracji.

głośniki boczne listwy dźwiękowej sonos arc

Sonos Arc zawiera osiem eliptycznych głośników niskotonowych połączonych w celu zapewnienia solidnej ogólnej odpowiedzi basowej. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Sonos Arc: wydajność dźwięku

  • Idealny do muzyki i filmów.
  • Świetny dźwięk przestrzenny dla pojedynczego paska
  • Lepiej z prostym kawałkiem

Możliwości audio Sonos Arc są naprawdę doskonałe. Osiem eliptycznych wooferów łączy się, aby zapewnić solidną ogólną odpowiedź basową, a strojenie równoważy dobrą ilość ciepła w średnim zakresie z imponującym poziomem klarowności.

Ta precyzja jest połączona z trzema głośnikami wysokotonowymi z jedwabną kopułką, które zapewniają szczególnie wyraźne wysokie tony z imponującym poziomem kontroli. Byliśmy szczególnie pod wrażeniem zdolności urządzenia do dostarczania pejzaży dźwiękowych, które rozróżniają brzmienie poszczególnych instrumentów w określonych aranżacjach bez poczucia chaotyczności.

Ten rodzaj precyzji przestrzennej ma sens, jeśli weźmie się pod uwagę, że Sonos Arc został zaprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać Dolby Atmos, kodek audio, który rozdziela dźwięki na ścieżki audio oparte na obiektach, dzięki czemu określone źródła można szybko przenosić między głośnikami i odbijać. pokój. łatwiejsze. Zgodnie z oczekiwaniami Łuk jest bardzo wydajny po umieszczeniu go w pokoju i może odbijać efekty wokół ciebie.

zbliżenie na soundbar sonos arc

Sonos Arc oferuje imponujący poziom przejrzystości. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Warto zauważyć, że ponieważ system wykorzystuje pomieszczenie, aby uzyskać dźwięk wokół ciebie, wystąpią pewne różnice w zdolności Arc do dostarczania dźwięku przestrzennego…

Udostępnij to