Spis treści

Samsung BU8500: Dwuminutowy przegląd

Samsung BU8500 został zaprojektowany tak, aby oferować najnowocześniejsze funkcje, niskoprofilowy wygląd i solidną jakość wykonania w cenie, której większość z nas nie będzie miała nic przeciwko. I to absolutnie dobija.

Trzeba przyznać, że trudno dyskutować ze specyfikacją 4K HDR Samsunga BU8500 (choć bez Dolby Vision), trzema wejściami HDMI, sterowaniem głosowym, dwoma pilotami (policz je!) i interfejsem Tizen Smart TV ze wszystkimi potrzebnymi aplikacjami. chcesz. do tego rodzaju pieniędzy. A kiedy spojrzysz na BU8500 jak na przedmiot, jest on smuklejszy i bardziej dyskretny niż wiele flagowych telewizorów sprzed zaledwie kilku lat.

W tej recenzji Samsunga BU8500 przyglądamy się 55-calowemu modelowi, ale jest on dostępny w większych i mniejszych rozmiarach, od 43 cali do 75 cali.

Dzięki odpowiednim elementom jakość obrazu jest więcej niż akceptowalna, oczywiście nie na równi z najlepszymi telewizorami w ogóle, ale silna konkurencja z najlepszymi telewizorami poniżej 1000 USD. jest konkurencyjny, a jego podświetlenie jest pięknie zaimplementowane, co potęguje niekończące się wrażenie jakości. I tak długo, jak łagodzisz swoje oczekiwania, wydaje się to nawet w porządku… ale uważamy, że nadal powinieneś zainwestować w jeden z najlepszych soundbarów.

Jako high-end z pewnością ma swoje ograniczenia, ale na tym polu nie jest osamotniony – na pewno nie, jeśli chodzi o duże i (stosunkowo) niedrogie telewizory. A brak Dolby Vision HDR jest tu nadal tak samo irytujący, jak w przypadku innych droższych telewizorów Samsunga.

Nie po raz pierwszy (i na pewno nie ostatni) Samsungowi udało się osiągnąć poziom cenowy bez zbyt wielu oczywistych kompromisów. To absolutnie jeden z najlepszych dostępnych obecnie budżetowych telewizorów Samsung.

Recenzja Samsung BU8500: Cena i data wydania

 • Wydany latem 2022 roku
 • 43w €599 | 50 za 699 € | 55 za 799 € | 65 za 1,099 € | 75 za 1,499 €
 • Wydanie w USA nieznane w momencie pisania

Samsung BU8500 jest obecnie w sprzedaży, chociaż w chwili pisania tego tekstu ten konkretny model jest dostępny w Europie i kilku innych krajach, ale nie został zapowiedziany w Ameryce Północnej ani Australii (choć jest dostępny w Nowej Zelandii).

Wiele krajów ma oczywiście specyficzne dla rynku odmiany telewizorów ze względu na różnice w standardach transmisji itp., więc w tej chwili nie ma potwierdzenia, jaki będzie odpowiednik ekranu Samsunga na innych terytoriach. Możemy być jednak pewni, że Stany Zjednoczone i Australia otrzymają gamę telewizorów Samsung 4K LED o konkurencyjnych specyfikacjach i konkurencyjnych cenach, które bardziej niż trochę przypominają serię BU8500.

Model BU8500 jest dostępny w różnych rozmiarach od 43 do 75 cali. Model 43-calowy jest oficjalnie wyceniony na 599 euro, 50-calowy to 699 euro, 55-calowy to 799 euro, 65-calowy to 1,099 euro, a 75-calowy to 1,499 euro.

To idealnie odpowiada cenie 9000 Samsung AU2021 w momencie premiery i sprawi, że ten model będzie konkurencyjny w stosunku do przystępnych cenowo modeli 2022, takich jak Hisense i TCL.

Porty Samsung BU8500 są w dużej mierze łatwo dostępne. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja Samsung BU8500: Funkcje

 • Diody LED 4K z HDR10+
 • Oprogramowanie Tizen Smart TV
 • Brak obsługi FreeSync

Jest to ekran LED 4K, zasilany przez procesor „Crystal 4K” firmy Samsung i obsługuje zarówno standardy HLG, jak i HDR10+ HDR (przywykliśmy do tego, że Samsung odmawia obsługi Dolby Vision, ale to nigdy nie przestaje irytować).

Dźwięk jest dostarczany przez dwukanałowy układ sterowników o mocy 20 watów: Samsung umieścił tutaj wersję „Lite” swojej macierzy audio „Object Tracking”, a BU8500 jest również kompatybilny z „Q Symphony”. Oznacza to, że głośniki telewizora można podłączyć po podłączeniu zgodnego soundbara Samsung, aby uzyskać jeszcze lepszy dźwięk.

BU8500 ma trzy wejścia HDMI 2.0 – obsługuje aspekty ALLM i HGiG w specyfikacji konsoli do gier nowej generacji, ale nie obsługuje AMD FreeSync, co jest krokiem w dół w porównaniu z zeszłorocznym Samsung AU9000.

Jeden z portów HDMI obsługuje eARC do użytku z soundbarem. Inne fizyczne wejścia obejmują złącze Ethernet, niektóre USB i terminal Airlink do użytku z wbudowanym tunerem RF, a także cyfrowe wyjście optyczne. Alternatywy bezprzewodowe działają z Bluetooth 5.2 i Wi-Fi.

Jeśli chodzi o sterowanie ekranem, BU8500 jest kompatybilny z aplikacją do sterowania SmartThings firmy Samsung i jest wyposażony w niektóre piloty. Jednym z nich jest rodzaj małego, drapanego, zagraconego pilota, do którego wszyscy przywykliśmy w telewizorach konsumenckich: zbyt wiele przycisków, prawie wszystkie zbyt małe i nieprzyjemne w dotyku. Drugi to jednak znacznie smuklejszy telefon, który ma minimalną kontrolę, znacznie lepiej leży w dłoni i jest zasilany energią słoneczną. Jest obsługa Amazon Alexa, wbudowany Asystent Google, a także sterowanie głosowe Bixby (prawdopodobnie dla pracowników Samsunga).

Bez względu na to, jaką metodę zdecydujesz się zastosować, będziesz nawigować nieco okrojoną wersją interfejsu Smart TV opartego na Tizen firmy Samsung. Jest tak czysty i logiczny jak zawsze (choć mniej responsywny tutaj niż inne aplikacje) i ma dość szeroki wybór aplikacji najwyższego poziomu. Wszystkie brytyjskie usługi nadrabiania zaległości, Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV i Disney+ oczywiście trafiają na nagłówki gazet, ale jeśli Hipstr lub KetchupTV (na przykład) bardziej Ci odpowiadają, zanurkuj od razu.

Obraz telewizora Samsung BU8500 pokazującego grę wideo

Jednolite podświetlenie i kontrast Samsunga BU8500 to duża część sukcesu obrazu. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja Samsung BU8500: Jakość obrazu

 • Dobry poziom szczegółowości, silny kontrast.
 • Nie najlepszy wspinacz
 • Osiągnięcie przekonującego balansu kolorów wymaga czasu

Uzyskanie odpowiedniego balansu obrazu z Samsung BU8500 jest nieco trudniejsze niż powinno, zwłaszcza biorąc pod uwagę względny brak dostępnych tutaj opcji konfiguracyjnych, ale wytrwałość zostanie dobrze wynagrodzona. Z kilkoma drobnymi zastrzeżeniami, Samsung BU8500 radzi sobie bardzo dobrze ze swoją ceną wywoławczą.

Na przykład kontrasty są dość silne. BU8500 nie może osiągnąć „prawdziwej” czerni, ale ciemne tony, które generuje, są bardzo głębokie, ale zachowują w sobie wiele szczegółów i zmienności. W przeciwieństwie do tego białe odcienie są odpowiednio białe, ładne i czyste, a także tak samo pouczające. Samsung radzi sobie z obydwoma w tej samej scenie bez alarmu, nieco wspomagany przez bardzo równomierne podświetlenie, co nie zawsze ma miejsce w tańszych telewizorach.

Podczas konfiguracji regulacja balansu kolorów jest nieco trudna – w mgnieniu oka zmienisz się z „trochę zaniżonej” do „zbyt żywej”. Ale pobaw się, aby znaleźć optymalną równowagę, a paleta kolorów jest naturalistyczna, atrakcyjna i zróżnicowana. W szczególności odcienie skóry są szczegółowe i zróżnicowane.

Definicja krawędzi jest dobra, podobnie jak głębia ostrości, a Samsung ma niewiele problemów z kontrolowaniem nawet skomplikowanych lub ciasnych wzorów, obrysowując (na przykład) tkaninę w kratkę bez połysku i przeciągania. Stabilność jest ogólnie solidna, w rzeczywistości tylko najbardziej testowane ruchy na ekranie powodują niepewność. Według dzisiejszych standardów BU8500 jest kompletnym telewizorem, gdy odbiera najlepsze treści 4K HDR, takie jak UHD Blu-ray.

Oczywiście nie każdy z nas żyje na diecie całkowicie nowej, nowatorskiej treści, a jeśli chodzi o skalowanie, Samsung (w przeważającej części) nieźle sobie radzi. Oczywiście transmisje HD niektórych elitarnych tenisistów niewiele na tym cierpi: kolory są niezawodnie renderowane, ruch na ekranie jest stabilny w prawie wszystkich okolicznościach, a poziom szczegółowości pozostaje wysoki. Jest trochę wzmocnienia odcienia skóry i nuta postrzępionych na najtwardszych krawędziach, ale ogólnie BU8500 nadal jest wyjątkowo widoczny.

Pamiętaj, że wszystko, co jest mniej bogate w informacje, może trochę ucierpieć. Trzymaj się starych treści z dziennych programów telewizyjnych, a przywita Cię płynna, wolna od rozmyć rozdzielczość, wyraźne szczegóły i jeszcze lżejsza kontrola ruchu. Samsung nie jest jedynym, który nieco ugiął się w obliczu takiego skalowania, ale to nie sprawia, że ​​oglądanie jest wygodniejsze.

Chociaż brakuje mu możliwości skorzystania z wielu flagowych funkcji konsoli do gier nowej generacji, BU8500 jest jednak całkowicie szanowanym sposobem na czerpanie radości z grania. Szczególnie interesująca jest łatwość obsługi kontrastów i kontroli ruchu, a chociaż Samsung nie chce ujawniać pomiarów opóźnień wejściowych BU8500, z pewnością nie są one przełomowe.

Telewizor Samsung BU8500

Samsung BU8500 jest niesamowicie cienki, ale to ogranicza możliwości jego głośników. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja Samsung BU8500: Jakość dźwięku

 • Dopuszczalna skala dźwięku
 • Projekty ze średniej półki dobrze
 • Twarde i plujące z wysokimi częstotliwościami

Smukła obudowa, świetne specyfikacje i bardzo dobra jakość obrazu są bardzo dobre, ale jeśli chodzi o jakość dźwięku, Samsung BU8500 brzmi jak niedrogi płaski telewizor starej szkoły. I to niekoniecznie jest dobra rzecz.

Obecność niskich częstotliwości jest skromna, ale bas generowany przez Samsunga jest przynajmniej odpowiednio kontrolowany i dopracowany. Nie ma czegoś takiego jak przedłużenie, które sprawi, że plastikowa obudowa będzie rezonować, ale jest sporo szczegółów na temat tego, co uchodzi za „low-end”.

Jest dość wyraźny w średnim zakresie i znowu przy całkiem przyzwoitych poziomach szczegółowości. Wokale dobrze wysuwają się do przodu i właściwie są całkiem dobrze zbalansowane, dopóki nie zaczną przesuwać się w wyższe częstotliwości. Po uderzeniu w wysokie częstotliwości, BU8500 staje się dość szorstki i drgający, wnosząc sybilans, a nawet odrobinę szorstkości do wysokich tonów. Jest to cecha, którą potęguje tylko objętość.

Aspekt „śledzenia obiektów” w dźwięku jest tutaj ekstremalnie słodki, ale Samsung robi to w…

Udostępnij to