Jednominutowa recenzja

Choć nie tak dobrze znany jak marki takie jak Dyson i Shark, Roidmi z pewnością wyrobił sobie markę w ostatnich latach dzięki swoim robotom odkurzającym i jednym z najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych, które oferują imponujące specyfikacje i przystępne ceny.

X30VX (znany również jako Roidmi RS70 w Europie) to najnowszy dodatek do rosnącej gamy narzędzi do pielęgnacji podłóg Roidmi i to nie tylko bezprzewodowy odkurzacz; Model ten służy również jako mop mechaniczny, co czyni go fantastyczną opcją dla osób mieszkających w domach z niewielką ilością miejsca do przechowywania.

Roidmi wybrał elegancki i czysty design w kolorze srebrnym i szarym, co zaowocowało subtelnym, ale stylowym odkurzaczem w sztyfcie, który będzie dobrze pasował do większości domów. Jego uchwyt jest ergonomicznie zaprojektowany do wygodnego czyszczenia i chociaż jest nieco ciężki w porównaniu z innymi modelami bezprzewodowymi, nie stanowi większego problemu podczas długich sesji czyszczenia.

Zawiera również prawdziwą moc. X30VX oferuje doskonałe ssanie (150 W przy maksymalnym ustawieniu) i doskonałą żywotność baterii, dwa obszary, w których Dyson V15 Detect ledwo go pokonuje. Ma również wybór doskonałych funkcji o wartości dodanej, takich jak głowica podłogowa wykrywająca ciemność, wspomniany mop, wytrzymałe akcesoria, a nawet aplikacja.

Jeśli w Twoim domu znajdują się głównie twarde podłogi, X30VX będzie Twoim najlepszym przyjacielem, poruszającym się po wszystkich powierzchniach z łatwością i stylem bez konieczności ustawiania wyższego ustawienia niż najniższy tryb ekonomiczny. Głowica do czyszczenia podłóg ma gładki wałek ze sztywnym włosiem schowanym w środku, co oznacza, że ​​nie uszkodzi twardych podłóg, ale nadal może czyścić dywany bez plątania włosów. Jak można się spodziewać po większości bezprzewodowych odkurzaczy (zasadniczo wszystkich odkurzaczach innych niż Dyson), maty tworzą nieco większy opór i prawdopodobnie będziesz musiał zwiększyć siłę ssania do maksimum, aby dokładnie wyczyścić.

Za swoją cenę V30 VX to fantastyczny bezprzewodowy odkurzacz w sztyfcie, który będzie darem niebios dla każdego odpylacza i oferuje ostrą konkurencję o dominację Dysona na rynku.

Cena i dostępność Roidmi X30VX

 • Cena katalogowa: 599 €
 • Premiera w USA wkrótce, według Roidmi

Roidmi X30VX to bezprzewodowy odkurzacz i mop, który oferuje pełen zakres możliwości czyszczenia podłóg. W Wielkiej Brytanii kosztuje 599.99 euro. Nie jest jeszcze dostępny w Stanach Zjednoczonych, ale będzie kosztował 699 euro (bez podatku), gdy zostanie wprowadzony na rynek w nadchodzących miesiącach, zgodnie z naszym kontaktem w Roidmi.

Odkurzacz jest najlepszym bezprzewodowym odkurzaczem Roidmi i ma dość wysoką cenę. Ponieważ jednak jest to zarówno mop mechaniczny, jak i odkurzacz, dość dobrze plasuje się na rynku pod względem ceny. Dla porównania, Dyson V15 Detect, który w chwili pisania tego tekstu jest naszym wyborem dla najlepszej bezprzewodowej próżni z najwyższej półki, kosztuje 629 funtów i chociaż jest bardzo mocny i inteligentny, nie może czyścić.

W Wielkiej Brytanii X30VX można kupić bezpośrednio od Roidmi za pośrednictwem Amazon – otwiera się w nowej karcie – lub kilku innych sprzedawców internetowych. Odkurzacz jest wyposażony w szereg narzędzi: nasadkę do materaca, szczotkę do tapicerki, nasadkę szczelinową, obrotową głowicę szczotki oraz głowicę mopa z obrotowymi podkładkami. W pudełku znajdziesz również dwa filtry HEPA, zasilacz sieciowy, bezprzewodową ładowarkę magnetyczną i narzędzia do utrzymania odkurzania, a także stację dokującą do mopa samoczyszczącego i dwie wymienne nakładki do mopa.

Cena: 4.5/5

roidmi y todos los accesorios

X30VX jest dostarczany z; nasadka do materaca, szczotka do tapicerki, ssawka szczelinowa, obrotowa głowica szczotki i głowica mopa z obrotowymi podkładkami do mopa oraz dwa filtry HEPA, zasilacz sieciowy, bezprzewodowa ładowarka magnetyczna i narzędzia czyszczące do utrzymania odkurzania, a także samoczyszcząca stacja do mopa i dwa zapasowe mopy. (Źródło zdjęcia: Future/Josie Watson)

Konstrukcja Roidmi X30VX

 • Kosz na śmieci o pojemności 0,14 galona/0,55 litra
 • Solidna konstrukcja z solidnymi połączeniami
 • Jest wyposażony w pięć narzędzi.

X30VX wygląda bardzo podobnie do poprzednich bezprzewodowych modeli Roidmi, z zamontowanym z tyłu pojemnikiem o pojemności 0,14 galona / 0,55 litra pod silnikiem i wystającym uchwytem, ​​który zapewnia dobrą kontrolę. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, z przodu odkurzacza znajduje się wskaźnik baterii, a także przycisk cyklu odkurzania i przycisk zasilania, który należy przytrzymać przez trzy sekundy. Plastikowa obudowa i metalowy pręt są w matowym srebrnoszarym kolorze.

Kosz na śmieci można łatwo zdemontować, naciskając przycisk na dole; Klapę można łatwo otworzyć, naciskając pomarańczowy przycisk z boku komory. Musieliśmy zabrudzić sobie ręce raz lub dwa razy, aby ręcznie usunąć lepkie kawałki, co było trochę uciążliwe, biorąc pod uwagę, że jego mały rozmiar wymaga częstszego opróżniania.

kosz na śmieci na roidmi

Montowany z tyłu pojemnik na kurz o pojemności 0,14 galona / 0,55 litra można łatwo wyjąć, naciskając przycisk na dole (Źródło zdjęcia: Future)

Odkurzacz jest zbyt ciężki i waży 5,95 funta/2,7 kg, aby można go było uznać za lekki, ale nadal jest wystarczająco wygodny do trzymania przez długi czas. Ta waga zapewnia również solidną konstrukcję: Roidmi X30VX jest naprawdę solidny, chociaż może to sprawić, że mocowania zatrzaskowe będą nieco sztywne, aby je odpiąć. Podobnie jak jego poprzednicy i wiele innych bezprzewodowych odkurzaczy w sztyfcie, Roidmi X30VX można odłączyć od różdżki i używać również jako odkurzacz ręczny, ważący 3,5 funta / 1,6 kg.

Jedną z wyróżniających się cech konstrukcyjnych Roidmi X30VX jest mocowanie mopa. Obracając się z prędkością 200 obr./min, nakładki mopa montuje się pod zbiornikiem wody o pojemności 8 uncji/240 ml na głowicy mopa. Nakładki do mopa możesz czyścić za pomocą owalnej stacji samoczyszczącej lub wrzucić do pralki.

Jak wspomniano, główna głowica odkurzacza zawiera mocny, ale miękki wałek, który ma włosie pomagające w czyszczeniu dywanów i zmniejszaniu splątanych włosów. Oferuje doskonały zakres ruchu, przekształcając się nawet w najciaśniejszych zakamarkach naszego domu. Wszystkie akcesoria są dobrze wykonane i wytrzymałe.

Bardzo miłym akcentem Roidmi X30VX jest dołączony magnetyczny uchwyt ścienny. Można go przykręcić lub plastikowy podkład może zostać usunięty przez użytkownika i przyklejony do ściany. Po zamontowaniu Roidmi X30VX będzie się ładować lub alternatywnie możesz użyć portu ładowania w górnej części uchwytu.

Projekt: 4.5/5

Wydajność Roidmi X30VX

 • Dobre ssanie, szczególnie na twardych podłogach.
 • Czyszczenie działa dobrze po złamaniu
 • Reflektor z czujnikiem ciemności

Podczas testu naprawdę podobało nam się sprzątanie naszego domu za pomocą Roidmi X30VX. Model wydaje się być bardzo dobrze wyważony pod względem wyposażenia i funkcji, a jako bonus ma w zanadrzu kilka miłych niespodzianek.

Przetestowaliśmy X30VX w domu z drewnianymi podłogami, podłogami wyłożonymi kafelkami, grubą wykładziną o niskim włosiu, cienką wykładziną oraz na naszej kanapie i listwach przypodłogowych, i ogólnie była to rozkosz. W naszym miejskim mieszkaniu jest wiele ciasnych przestrzeni, ale to nie był problem dla X30 VX — z łatwością mógł obrócić się o kąt 90 stopni.

Najważniejszym aspektem odkurzacza jest jego siła ssania, która jest ogólnie doskonała. Roidmi X30VX to marzenie o odkurzaniu twardych podłóg, ślizganiu się bez wysiłku po powierzchni i zbieraniu zanieczyszczeń. W naszych testach mąki i płatków owsianych był w stanie zebrać prawie cały bałagan w jednym przejściu, nawet przy najniższym ustawieniu. Dywany, jak można się było spodziewać, są nieco trudniejsze: próżnia potrzebowała czterech przejść, aby zebrać owies. Jednak w przypadku mąki wystarczyły dwa przejazdy i zebrano drobny proszek wciśnięty w materiał. Grubsze maty wydawały się wyzwaniem, ponieważ gładki walec miał trudności z wstaniem i złapaniem większości zanieczyszczeń.

roidmi jak prosty kij

Roidmi X30VX ślizga się bez wysiłku po twardych podłogach (Źródło zdjęcia: Future)

Mimo to podobało nam się przednie światło głównego odkurzacza, które włącza się, gdy odkurzacz wykryje ciemne przestrzenie. Jest to znacznie bardziej energooszczędne rozwiązanie niż inne odkurzacze, ponieważ utrzymuje światło głowicy podłogowej przez cały czas użytkowania.

Jeśli chodzi o czyszczenie, byliśmy mile zaskoczeni tym, jak Roidmi X30VX zadziałał magicznie na naszych podłogach. Przekształcając moc silnika ssącego w obracające się pady o prędkości 200 obr./min, głowica mopa jest równie łatwa w manewrowaniu, choć nieco mniej nadaje się do małych przestrzeni ze względu na swój rozmiar.

Obracanie nakładki mopa nieco odsuwa odkurzacz od ciebie, co czasami było irytujące podczas próby wyczyszczenia śladu na podłodze; ale poza tym zmniejsz obciążenie ramion. Podczas gdy mop może używać tylko wody do czyszczenia, obrotowe pady podłogowe z pewnością załatwią sprawę, aby nadać podłodze szybki połysk. Przy pierwszym użyciu stwierdziliśmy, że prosta podkładka do mopa nie pobierała wody, ale po pięciu minutach była rozmoczona, jak przy każdym kolejnym użyciu.

Roidmi X30VX jest dość głośny, mierząc 78.7 dB przy maksymalnym ustawieniu, ale nie śpiewa podczas czyszczenia tak bardzo, jak jęczy. Jest to dość powszechne w odkurzaczach z mniejszymi silnikami, ale z pewnością zauważyliśmy, że nasze uszy dzwonią po głębokim czyszczeniu.

Jedną naprawdę fajną funkcją, której nie oczekujemy od bezprzewodowych odkurzaczy, jest kompatybilność z aplikacjami, ale Roidmi pokrył wszystkie podstawy z X30VX. Aplikacja jest dość prosta w użyciu: łączy się przez Bluetooth i dostarcza różnych informacji o odkurzaczu, od poziomu naładowania baterii i czasu czuwania po sprzątany obszar i czas spędzony na sprzątaniu.

Wydajność: 4.5/5

Akumulator Roidmi X30VX

 • Zakres od 10 do 70 minut (w zależności od ustawienia mocy)
 • Pełne naładowanie trwa 2,5 godziny
 • Akumulator można ładować bezprzewodowo za pomocą magnetycznego uchwytu ściennego

Żywotność baterii Roidmi X30VX jest przyzwoita, trwa około 70 minut w trybie ekologicznym, czyli znacznie mniej niż 80 minut obiecuje Roidmi. Przy maksymalnym ustawieniu ssania X30VX działał nieco ponad 10 minut, co oznacza, że ​​w razie potrzeby mógł obsłużyć tylko dwa, a nawet trzy pokoje. Jest to dość powszechne w przypadku bezprzewodowych odkurzaczy i ogólnie X30 przewyższa konkurencję.

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli Roidmi, stan baterii jest wyświetlany w procentach, ale zdecydowanie wolimy zobaczyć resztę...

Udostępnij to