Strona główna ReliaShield zaczyna się od otrzeźwiających statystyk, aczkolwiek przestarzałych, ponieważ wszystkie pochodzą z 2018 roku, mających na celu zainspirowanie potencjalnych użytkowników do podjęcia działania. Obejmuje to takie rzeczy, jak „konsumenci korzystający z mediów społecznościowych są o 46% bardziej narażeni na oszustwa związane z przejęciem konta” oraz „złodzieje ukradli 14.7 mld euro w 2018 r.”.

Firma Reliashield z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee oferuje rozwiązanie do ochrony przed kradzieżą tożsamości. Twierdzi, że zapewnia usługę z siedzibą w USA, która jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

ReliaShield pozwala wybrać jeden z trzech planów, a jego najdroższy plan oferuje monitorowanie kredytu ze wszystkich trzech biur (Źródło zdjęcia: ReliaShield)

Pakiety i stawki

ReliaShield oferuje trzy poziomy planów ochrony tożsamości do wyboru. Chociaż nie ma bezpłatnego okresu próbnego, rabatu w pierwszym miesiącu lub roku, jak w przypadku niektórych innych usług, z przyjemnością zauważyliśmy, że dostępna jest roczna zniżka na płatności w toku przez cały rok.

Podstawowym poziomem jest plan Essential, który jest przystępny cenowo za 7.99 EUR miesięcznie lub 87.99 EUR przy płatności rocznej, co daje oszczędności nieco ponad 8%. Uwielbiamy to, że obejmuje wsparcie 24/7/365, monitorowanie zmiany adresu, monitorowanie dokumentacji prawnej oraz do 1 miliona euro w postaci skradzionych środków i zwrotu wydatków. Ważną wadą jest to, że nie obejmuje żadnych czeków kredytowych, ponieważ wymaga to planu wyższego poziomu.

Plan środkowy to Prime, który kosztuje 14,99 EUR miesięcznie, przy obniżonym koszcie rocznym wynoszącym 164,99 EUR/rok. Zawiera wszystkie funkcje niższego planu Essential i dodaje funkcje, takie jak monitorowanie drapieżników z sąsiedztwa, monitorowanie mediów społecznościowych i monitorowanie kredytów na jednym pulpicie.

Najwyższym poziomem jest plan Elite, którego cena premium wynosi 21.99 EUR miesięcznie, z obniżoną roczną ceną 241.89 EUR rocznie. Nic dziwnego, że ten plan podkreśla wszystkie cechy dwóch niższych poziomów, jednocześnie dodając kilka funkcji, które niektórzy uznają za bardzo istotne dla planu ochrony tożsamości. Należą do nich trzy biura monitoringu kredytowego, miesięczny monitoring zdolności kredytowej, zawiadomienie o złożeniu wniosku o kartę kredytową oraz zawiadomienie o przejęciu konta bankowego. Szczerze mówiąc, wiele innych usług ochrony tożsamości przenosi kontrolę biur kredytowych na wyższy poziom, ale nadal nie lubimy tego widzieć.

cechy

ReliaShield ma na celu maksymalnie uprościć proces ochrony tożsamości przed kradzieżą (Źródło zdjęcia: ReliaShield)

cechy

Oferta ReliaShield jest pod wieloma względami dość standardowa i nie wyróżnia się w większości. To niefortunne, ponieważ w przypadku usługi, która nie jest powszechnie znana, chcielibyśmy, aby było więcej funkcji, które odróżniałyby ją od reszty. Nie pomaga również to, że na ich stronie internetowej funkcje każdego poziomu planu są po prostu wymienione jak lista prania, bez prawdziwych szczegółów na temat tego, co faktycznie robią. Na przykład „Monitorowanie akt sądowych”, jeśli najedziesz na nie, oznacza to, że „śledzi Cię i ostrzega, jeśli w Twoim imieniu popełniono przestępstwo”, bez wskazywania, które bazy danych są monitorowane, jest to ograniczone do rządu federalnego lub w 50 stanach i gminach lokalnych oraz w jaki sposób pojawia się ostrzeżenie i w jakim okresie. Co więcej, wydaje się mało prawdopodobne, aby dana osoba została uznana za winną popełnienia przestępstwa bez powiadomienia, aby mogła się stawić i odbyć tak zwany „dzień w sądzie”.

Aplikacja na iOS

W przeciwieństwie do innych konkurentów, ReliaShield oferuje aplikacje mobilne na iOS i Androida (Źródło zdjęcia: Apple)

Przynajmniej ReliaShield oferuje aplikacje na smartfony, zarówno na iOS, jak i Androida. Po stronie Apple niestety jest tylko jedna recenzja i to ta usługa daje tej usłudze najniższą ocenę. Z drugiej strony aplikacja na Androida otrzymuje ocenę 4.6/5 gwiazdek, ale najnowsza recenzja daje jej również jedną gwiazdkę, chociaż inni klienci twierdzą, że są z niej zadowoleni.

Jedną z cech wartą odnotowania wśród jego „podobieństwa” jest to, że ReliaShield zapewnia ochronę tożsamości dzieci w gospodarstwie domowym bez dodatkowych kosztów. Inną godną uwagi cechą jest to, że ReliaShield twierdzi, że ma niewiarygodnie wysoki „wskaźnik sukcesu odzyskiwania 100%” wśród subskrybentów, którzy potrzebowali dostępu do swojej usługi odzyskiwania.

Apoyo

Wspornik ReliaShield ma dwie strony. Z jednej strony nie chcemy się zbytnio przejmować jedyną dostępną opcją wsparcia. W końcu, gdy masz problem z kradzieżą tożsamości, pocieszająca jest świadomość, że do pomocy wystarczy bezpośredni telefon, pod bezpłatny numer. Dodatkowo jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jednak dzisiaj chcielibyśmy mieć inne opcje, takie jak portal wsparcia, czat na żywo lub e-mail. Nie ma też białych ksiąg, filmów online, forów ani innych zaawansowanych opcji.

Konkurs

Porównajmy ReliaShield z jedną z najlepszych opcji monitorowania kredytu, Aura. Chociaż Aura oferuje również trzy poziomy planów, są one przeznaczone dla osób indywidualnych i muszą zostać uaktualnione do planu rodzinnego, podczas gdy ReliaShield obejmuje najmłodszych członków rodziny bez dodatkowych kosztów. Jednak wolimy Aurę, ponieważ obejmuje ona monitorowanie kredytu we wszystkich trzech biurach kredytowych z alertami użytkowników, we wszystkich poza najniższym planem, a także pomocne dodatki, takie jak menedżer haseł, którego ReliaShield nie ma w żadnym planie. Nie jestem jeszcze pewny? Aura zamyka transakcję bezpłatną wersją próbną, której nie oferuje ReliaShield.

ostateczny werdykt

Jeśli chodzi o ochronę tożsamości, ReliaShield zapewnia podstawowe informacje z bezpłatnym wsparciem, przystępnymi planami, ochroną za milion dolarów i włączeniem dzieci do planu. Szkoda, że ​​ta firma nie ma żadnych innych opcji wsparcia, słabej oceny w aplikacji na iOS, a funkcja oceny kredytowej z trzema biurami jest dostępna tylko w ich najdroższym planie. Uważamy, że o ile nie nastąpią jakieś zmiany w ReliaShield, użytkownicy powinni najpierw rozważyć inne opcje ochrony swoich tożsamości.

Podkreśliliśmy również najlepszą ochronę przed kradzieżą tożsamości

Udostępnij to