Spis treści

Jednominutowa recenzja

Firma Philips jest dobrze znana w branży urządzeń kuchennych, a ponieważ spędziła ostatnią dekadę na produkcji frytkownic, jest marką, której można szukać, jeśli chodzi o znalezienie urządzenia do przyrządzania zdrowszych wersji przysmaków, takich jak frytki i skrzydełka z kurczaka.

Philips Airfryer XXL HD9650/96 to jeden z bardziej premium modeli oferowanych przez firmę i pretendent do naszej listy najlepszych frytkownic powietrznych. Dzięki tej samej błyszczącej czarnej konstrukcji, co model Philips Essential Airfryer HD9252/91, frytki i skrzydełka z kurczaka zawsze są równomiernie przyrumienione.

Frytkownice powietrzne wykorzystują gorące powietrze do przyrumienienia potraw umieszczonych w koszu do smażenia, zużywając znacznie mniej oleju niż w przypadku smażenia w głębokim tłuszczu, ale bez uszczerbku dla smaku. W tym przypadku firma Philips twierdzi, że smażenie powietrzem zużywa około 90% mniej oleju niż smażenie. Model HD9650/96 jest również wyposażony w technologię, którą firma Philips nazywa technologią usuwania tłuszczu. Dodatkowa wkładka z motywem rozgwiazdy, umieszczona między koszem do smażenia a szufladą frytkownicy, oddziela i zatrzymuje tłuszcz wydzielany z potraw podczas gotowania, dzięki czemu nie zostanie on połknięty.

  • Philips Airfryer XXL HD9650/99 (czarny) w Amazon za 267 € (otwiera się w nowej karcie)

Philips Airfryer XXL HD9650/99 ma pojemność 7,3 kwarty/7 litrów, co zdaniem firmy Philips wystarcza na sześć porcji. Oprócz smażenia powietrzem, urządzenie może również grillować, opiekać, piec i odgrzewać.

Dostępnych jest pięć ustawień wstępnych dla wszystkiego, od mrożonek i kurczaka po ryby i ciasta, oferujących wstępnie ustawione temperatury, chociaż musisz sam ustawić czas gotowania. Tryb ręczny umożliwia ustawienie temperatury i czasu za pomocą pokrętła i przycisków po obu stronach panelu LED.

Urządzenie Philips Airfryer XXL HD9650/99, idealne dla osób gotujących dla wielu osób lub kucharzy partiami, jest drogie, ale warte swojej ceny, jeśli szukasz zdrowego sposobu przyrządzania frytek i skrzydełek z kurczaka.

Philips Airfryer XXL HD9650/99 otwarty ze świeżo ugotowanymi frytkami

(Zdjęcie: LaComparacion)

Cena i dostępność Philips Airfryer XXL

  • Cena katalogowa: 449.95 € / 299.99 € / 499 € AU

Urządzenie Philips Airfryer HD9650/99 kosztuje 449,95 EUR / 299,99 EUR / 499 USD i jest dostępne na brytyjskiej i amerykańskiej stronie internetowej firmy Philips oraz w sklepach internetowych, w tym na Amazon.

Jest to frytkownica powietrzna firmy Philips o największej pojemności, mieszcząca 7,3 kwarty/7 litrów. Firma oferuje również urządzenie Philips Essential Airfryer HD9252/91 o zmniejszonej pojemności do 5 kwart/4,8 litra, idealne dla par lub osób indywidualnych. Będzie Cię to kosztować 179.95 € / 149.99 €.

Szuflada urządzenia Philips Airfryer XXL HD9650/99 na prowadnicach

(Zdjęcie: LaComparacion)

Konstrukcja

  • Pojemność 7,3 qt / 7 litra
  • Kosz do smażenia i szufladę można myć w zmywarce.
  • Pięć ustawień wstępnych obejmujących frytki, kurczaka i mrożonki

Philips Airfryer XXL HD9650/99 to dość nieporęczna frytkownica powietrzna o wymiarach 17 x 12,6 x 12,4 cala / 43,3 x 32,1 x 31,5 cm (dł. x szer. x wys.), co oznacza, że ​​zajmie dużo miejsca na kuchennym blacie . To powiedziawszy, może pomieścić 7,3 litra/7 litrów jedzenia, co według Philipsa wystarcza na sześć porcji. To sprawia, że ​​jest to jedna z testowanych przez nas frytownic o największej wydajności.

W przeciwieństwie do niektórych frytownic dostępnych na rynku ma bardziej zaokrąglony kształt, co w połączeniu z błyszczącą czarną obudową tworzy stylowe urządzenie. To jest frytkownica koszowa, ale po raz pierwszy widzieliśmy, gdzie szuflada frytownicy jest osadzona na prowadnicach, które płynnie wysuwają się po wyciągnięciu z frytownicy. Siatkowy kosz do smażenia, wkład odtłuszczający i szufladę można myć w zmywarce.

Oprócz smażenia powietrzem HD9650/96 może również piec, opiekać, opiekać i odgrzewać. Panel LED zawiera pokrętło do regulacji temperatury i czasu gotowania oraz pięć ustawień wstępnych z zaprogramowanymi temperaturami do gotowania mrożonek, mięsa, ryb, całego kurczaka i ciast. Funkcja utrzymywania ciepła utrzymuje temperaturę żywności do 30 minut, a frytkownica smaży się do godziny na raz. Osiąga maksymalną temperaturę 392ºF / 200ºC.

Oprócz książki kucharskiej dołączonej do urządzenia Philips Airfryer XXL HD9650/99, która oferuje ponad 30 pomysłów na słodkie i pikantne potrawy, aplikacja NutriU dostępna na systemy iOS i Android oferuje setki innych. Broszura zawiera również sugerowane temperatury i czasy dla różnych produktów spożywczych.

Philips Airfryer XXL HD9650/99 obok talerza frytek smażonych we frytkownicy

(Zdjęcie: LaComparacion)

Wydajność

  • doskonałe wyniki końcowe
  • Funkcja utrzymywania ciepła
  • Brakujące przypomnienie o potrząśnięciu

Jeśli chodzi o chrupiące potrawy, byliśmy pod wrażeniem urządzenia Philips Airfryer XXL HD9650/99: wszystko, co ugotowaliśmy, w tym frytki, mrożone chipsy mięsne i skrzydełka z kurczaka, miało zadowalającą chrupkość.

Aby ugotować domowe frytki, książka kucharska zaleca używanie frytownicy na gorące powietrze w temperaturze 212ºF/100ºC przez 10 minut w celu wysuszenia frytek po namoczeniu, a następnie zanurzenie ich w oleju i gotowanie przez dodatkowe 25 minut. Niestety okazało się, że ta metoda sprawiła, że ​​ziemniak wewnątrz frytek był chrupiący, a nie miękki i gumowaty.

Powtórzyliśmy test, tym razem susząc frytki ręcznikiem kuchennym po namoczeniu, a następnie gotując je zgodnie z instrukcją. Dało to znacznie lepsze rezultaty, z chrupiącą skórką i miękkim, ciągnącym się ziemniakiem w środku.

W przeciwieństwie do konkurencyjnych frytownic, takich jak Instant Vortex Plus 6-w-1, podczas gotowania skrzydełek z kurczaka, a także wielu innych potraw w urządzeniu Philips Airfryer XXL będziesz musiał używać oleju. W tym przypadku książka kucharska zalecała stosowanie 1 łyżki oleju na każde 500 g ziemniaków do przygotowania domowych frytek i tyle samo na sześć skrzydełek z kurczaka.

Nie można zaprzeczyć, że dodanie oleju spowodowało chrupiącą skórkę na skrzydełkach i satysfakcjonującą chrupkość frytek, ale chociaż konstrukcja kosza na frytki i technologia usuwania tłuszczu oznaczają, że część tłuszczu kapie, to nieznacznie obniża wartość odżywczą jedzenia. przygotowujesz się

Byliśmy pod wrażeniem sposobu, w jaki ugotowano mrożone frytki z polędwicy. Użyliśmy ustawienia mrożonek, chociaż zapewniało ustawienie temperatury, nie oferowało czasu gotowania. Panierowaliśmy przez 15 minut, w wyniku czego powstały chrupiące, równomiernie zarumienione frytki z miękkimi, ciągnącymi się ziemniakami w środku.

Podczas gotowania urządzenie Philips Airfryer XXL HD9650/99 zarejestrowało na naszym mierniku decybeli poziom hałasu 60,9 dB, co odpowiada zmywarce pracującej w połowie. Więc chociaż nie jest to najcichsza frytkownica, którą testowaliśmy, z pewnością nie jest też najgłośniejsza.

Należy pamiętać, że ta frytkownica powietrzna zawiera również wygodną funkcję utrzymywania ciepła, która może utrzymywać temperaturę żywności do 30 minut. Brakuje jednak wywołania zwrotnego, aby potrząsnąć funkcją, co jest rozczarowujące. Potrząsanie lub przewracanie jedzenia w połowie procesu gotowania jest niezbędne podczas korzystania z frytkownicy powietrznej, zwłaszcza w przypadku dużych ilości, ponieważ gwarantuje to, że gorące powietrze dotrze do każdego centymetra produktu.

Pojemnik na tłuszcz w urządzeniu Philips Airfryer XXL HD9650/99

(Zdjęcie: LaComparacion)

Czy powinienem kupić urządzenie Philips Airfryer XXL?

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Pierwsza recenzja: sierpień 2021

Philips Airfryer XXL HD9650/99: Porównanie cen

Beztłuszczowa frytkownica Philips Premium... (otwiera się w nowej karcie)Amazonas (otwiera się w nowej karcie)Główny (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to