Nie ma nic lepszego niż zapach świeżo upieczonego chleba unoszący się w domu, ale pieczenie chleba może zająć trochę czasu. Tutaj może się przydać wypiekacz do chleba, dzięki czemu nie musisz piec chleba. Panasonic jest jednym z największych producentów wypiekaczy od momentu powstania w latach 1980., a najnowszym dodatkiem do oferty wypiekaczy do chleba jest jedna z 4 jednostek o nowej poziomej konstrukcji, która nie zajmuje ani nie przyjmuje tak dużej ilości miejsca na ladzie.

Panasonic SD-YR2540 ma bardzo stylowe wykończenie ze stali nierdzewnej. Po raz pierwszy urządzenie jest wyposażone w automatyczne dozowniki owoców/orzechów i diastazy, które dodadzą te składniki we właściwym czasie w procesie pieczenia, rozprowadzając je równomiernie w cieście, dzięki czemu nie musisz się martwić. o zrobieniu tego samemu. .

Możesz upiec wiele rodzajów chleba, w tym biały, pełnoziarnisty, bezglutenowy i na zakwasie. Model SD-YR2540 może również piec wypieki, takie jak ciasto do pizzy, dżemy i chutney, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych wypiekaczy do chleba, jaki kiedykolwiek wyprodukował Panasonic.

Dostępne są 32 ustawienia wstępne przeznaczone dla różnych rodzajów chleba, ciasta i innych produktów, a automat do pieczenia chleba pozwala wybrać rozmiar chleba, który chcesz upiec (M, L lub XL), jako stopień zaciemnienia kory. Panasonic SD-YR2540 ma również timer, który może opóźnić wypiek chleba do godziny 1:XNUMX, dzięki czemu rano możesz obudzić się ze świeżym pieczywem po zważeniu składników i dodaniu ich do automatu do pieczenia chleba. noc przed. Oprócz tego istnieje program „mieszanki do chleba”, którego można używać z gotowymi mieszankami z supermarketów, w których panuje katast, po raz pierwszy w przypadku wypiekaczy Panasonic.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Przegląd Panasonic SD-YR2540 | Porównanie 1

Spis treści

Cena i dostępność Panasonic SD-YR2540

Panasonic SD-YR2540 jest dostępny w Wielkiej Brytanii w cenie 239.99 euro. Jest to jeden z 2 automatów do chleba w nowej gamie, który jest wyposażony w automaty sprzedające owoce/orzechy i diastazę. Drugi model, SD-YR2550, kosztuje 199.99 euro i ma ciemnoszare wykończenie zamiast stali nierdzewnej. Ten najnowszy model nie oferuje programu do chleba sylabicznego, ale zawiera pozostałe ustawienia wstępne oferowane przez SD-YR2540.

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540

(Zdjęcie: LaComparacion)

Konstrukcja

  • Ostrze odwzorowuje ugniatanie dłoni.
  • Na patelni z nieprzywierającą powłoką można przygotować do XNUMX kg bochenków.
  • Dwa czujniki dostosowują czas weryfikacji do temperatury otoczenia

Jak już wspomniano, SD-YR2540 jest jednym z pierwszych „poziomych” wypiekaczy do chleba firmy Panasonic, co oznacza, że ​​nie zajmie całej głębokości blatu. Jednak o wymiarach 48 x 22.2 x 36,2 cm (szerokość x głębokość x wysokość), nadal wymaga sporo miejsca. Wyświetlacz o przekątnej czterech i pół cala po prawej stronie pokazuje wybrane ustawienie wstępne, wybrane za pomocą poniższych przycisków, wraz z pozostałym czasem, wybraną wielkością bochenka i poziomem zarumienienia skórki.

Otwórz pokrywę automatu do chleba, aby uzyskać dostęp do nieprzywierającej miski na chleb, która ma uchwyt ułatwiający instalację i demontaż. Dozowniki owoców/orzechów i diastazy znajdują się na górze wypiekacza do chleba, pod cienką plastikową osłoną. Model SD-YR2540 może upiec bochenki o wadze do 1 kg, a nawet jest wyposażony w 2 różne ostrza do wyrabiania ciasta: jedno do standardowego ciasta na chleb i jedno do chleba żytniego.

Panasonic twierdzi, że przeprojektował ruch ugniatania wypiekacza do chleba, który jest bardziej podobny do ręcznego wyrabiania ciasta. Zawiera również 2 czujniki temperatury, które kontrolują temperaturę w pomieszczeniu i samej wypiekacza do chleba, dostosowując czas fermentacji każdego bochenka, aby zapewnić nieustanne pieczenie przez cały czas.

Panasonic SD-YR2540 może wypiekać wiele rodzajów chleba, takich jak ciasto, dżem i chutney, korzystając z gotowych programów. Istnieją 4 programy bezglutenowe, oprócz tego w sposób ręczny, który pozwala samemu dodać katastrofy, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad swoim chlebem.

Wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540

(Zdjęcie: LaComparacion)

Wydajność

  • Bułeczki były równomiernie zrumienione ze skwierczącą skórką.
  • Dozownik owoców / orzechów równomiernie rozprowadzony w chlebie
  • Podczas dłuższych programów zewnętrzna powłoka nagrzewa się

Jesteśmy pod wrażeniem każdego bochenka wyprodukowanego przez Panasonic SD-YR2540. Na urządzeniu robiliśmy pieczywo białe, owocowe, pełnoziarniste i super, wszystkie z chrupiącą, równomiernie zarumienioną skórką, a sam chleb jest miękki i łatwy do pogryzienia. Po przykrojeniu chleba z rodzynkami stało się jasne, że piekarnia wykonała niesamowitą robotę, rozprowadzając owoce równomiernie w cieście chlebowym.

W wypiekaczu pieczemy również chleb bezglutenowy według przepisu zawartego w instrukcji. Miał trzeszczącą skórkę, która była złotobrązowa, ale sam chleb miał konsystencję ciasta, chociaż jest to normalne w przypadku pieczenia bezglutenowego.

Nieprzywierająca forma bochenka ułatwiała wyjmowanie chleba po upieczeniu, a bochenek po prostu wysuwał się z formy; jednak musieliśmy użyć rękawic kuchennych, ponieważ forma i uchwyt były zbyt gorące, aby je utrzymać. Byliśmy też zachwyceni, że wiosło nie przykleiło się do dna chleba. Oprócz tego Panasonic SD-YR2540 okazał się łatwy w czyszczeniu, a bochenek po prostu wymaga czyszczenia wilgotną szmatką.

Wypiekacz do chleba emituje alarm dźwiękowy i wizualny, aby ostrzec Cię, że chleb jest gotowy, dzięki czemu wiesz, kiedy otworzyć pokrywę i wyjąć chleb. Zgodnie z oczekiwaniami, Panasonic SD-YR2540 dudni podczas pieczenia, zwłaszcza podczas mieszania i wyrabiania ciasta. Trwały one jednocześnie nie dłużej niż 30 sekund i mierzyły zaledwie 64 dB na naszym mierniku decybeli; Jest to podobne do hałasu, jaki wydaje zmywarka w środku cyklu i naszym zdaniem jest więcej niż dopuszczalne. Należy jednak pamiętać, że podczas najdłuższych wypieków osłonka osiągnęła 50°C, co było zbyt gorące, aby można je było dotknąć; należy o tym pamiętać stawiając wypiekacz do chleba na blacie.

Czy powinienem kupić wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540?

Kup, jeśli ...

Chcesz wszechstronności

SD-YR2540 potrafi więcej niż tylko upiec chleb; Możesz także zrobić i upiec ciasto na ciasto, połączyć ciasto na pizzę i makaron, a także zrobić dżemy i chutney. Jeśli szukasz urządzenia, które potrafi to wszystko, to jest ta strona.

Chcesz się obudzić świeżym chlebem

Dzięki trzynastogodzinnemu minutnikowi i automatowi do sprzedaży owoców i orzechów, ten wypiekacz do chleba może upewnić się, że obudzisz się ze świeżym chlebem, jeśli masz gotowe składniki poprzedniego wieczoru.

Jesteś bezglutenowy

Panasonic SD-YR2540 ma 4 różne programy bezglutenowe obejmujące chleb, ciasta, pizzę i ciasto makaronowe, więc jeśli stosujesz dietę bezglutenową, ten wypiekacz jest odpowiedni dla każdego.

Nie kupuj, jeśli ...

Masz ograniczony budżet

Jest to jedna z najdroższych maszyn do pieczenia chleba na rynku. Chociaż jest to idealny chleb za każdym razem i niezwykle wszechstronny, osoby z ograniczonym budżetem powinny szukać tańszych opcji w Russell Hobbs lub Tower.

Brakuje Ci miejsca

SD-YR2540 zajmuje sporo miejsca na blacie, a jego rozmiar powoduje również, że przechowywanie go w szafce po każdym użyciu może nie być praktyczne. Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca już przed zakupem.

Chcesz umieścić go pod szafką kuchenną

Przy 36 cm, Panasonic SD-YR2540 jest dość wysokim urządzeniem, co będzie niewygodne, jeśli będziesz chciał postawić go na blacie pod szafkami ściennymi; podczas testów nie byliśmy w stanie całkowicie otworzyć pokrywy, ponieważ zasłaniała ją krawędź szafki.

Udostępnij to