Recenzja Panasonic SD-YR2540 | Porównanie

Recenzja Panasonic SD-YR2540 | Porównanie Nie ma nic lepszego niż zapach świeżo upieczonego chleba unoszący się w domu, ale pieczenie chleba może zająć trochę czasu. Tutaj może się przydać wypiekacz do chleba, więc nie musisz piec chleba. Panasonic jest jednym z największych producentów wypiekaczy chleba od momentu powstania w latach 1980., a najnowszym dodatkiem do linii wypiekaczy do chleba jest jedno z 4 urządzeń o nowej poziomej konstrukcji, która nie zajmuje ani nie zajmuje tak dużo miejsca na blacie . Panasonic SD-YR2540 ma bardzo eleganckie wykończenie ze stali nierdzewnej. Po raz pierwszy urządzenie jest wyposażone w automatyczne dozowniki owoców/orzechów i diastazy, które dodadzą te składniki we właściwym momencie procesu pieczenia, rozprowadzając je równomiernie w cieście, więc nie musisz się martwić. o zrobieniu tego samemu. . Możesz upiec wiele rodzajów chleba, w tym chleb biały, pełnoziarnisty, bezglutenowy i na zakwasie. SD-YR2540 może również piec ciasta, takie jak ciasto na pizzę, dżemy i sosy chutney, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych wypiekaczy do chleba, jakie kiedykolwiek wyprodukował Panasonic. Istnieją 32 ustawienia wstępne przeznaczone dla różnych rodzajów chleba, ciasta i innych produktów, a wypiekacz do chleba pozwala wybrać rozmiar bochenka, który chcesz upiec (M, L lub XL)., jako stopień zaciemnienia skorupy. Panasonic SD-YR2540 ma również timer, który może opóźnić pieczenie chleba do godziny 1:XNUMX, dzięki czemu rano możesz obudzić się ze świeżym pieczywem, po zważeniu składników i dodaniu ich do maszyny do pieczenia chleba. poprzedniej nocy. Oprócz tego istnieje program „mieszanek chlebowych”, który może być używany z paczkowanymi mieszankami z supermarketów zawierającymi diastazę, po raz pierwszy zastosowanymi w wypiekaczach do chleba Panasonic. Wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540 (Zdjęcie: LaComparacion)

Cena i dostępność Panasonic SD-YR2540

Panasonic SD-YR2540 jest dostępny w Wielkiej Brytanii za 239.99 euro. Jest to jeden z 2 automatów do chleba z nowej serii, które są dostarczane z automatami do sprzedaży owoców/orzechów i diastazy. Drugi model, SD-YR2550, kosztuje 199.99 euro i ma ciemnoszare wykończenie zamiast stali nierdzewnej. Ten najnowszy model nie oferuje programu przesuwania sylab, ale zawiera wszystkie inne ustawienia wstępne oferowane przez SD-YR2540. Wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540 (Zdjęcie: LaComparacion)

Konstrukcja

Jak wspomnieliśmy wcześniej, SD-YR2540 jest jednym z pierwszych „poziomych” wypiekaczy do chleba firmy Panasonic, co oznacza, że ​​nie zajmie całej głębokości blatu. Jednak przy wymiarach 48 x 22.2 x 36,2 cm (szerokość x głębokość x wysokość), nadal wymaga sporo miejsca. Wyświetlacz o przekątnej XNUMX cm po prawej stronie pokazuje wybrane ustawienie wstępne, wybrane za pomocą poniższych przycisków, wraz z pozostałym czasem, wybraną wielkością bochenka i stopniem zarumienienia skórki. Otwórz pokrywę wypiekacza do chleba, aby uzyskać dostęp do nieprzywierającej formy do chleba, która ma uchwyt ułatwiający montaż i demontaż. Dozowniki owoców/orzechów i diastazy znajdują się na górze wypiekacza, pod cienką plastikową osłoną. Model SD-YR2540 może piec bochenki o masie do 1 kg, a nawet jest wyposażony w 2 różne ostrza do ugniatania: jeden do standardowego ciasta na chleb, a drugi do chleba żytniego. Panasonic twierdzi, że przeprojektował ruch ugniatający wypiekacza do chleba, z czymś, co bardziej przypomina ręczne ugniatanie. Zawiera również 2 czujniki temperatury, które kontrolują temperaturę w pomieszczeniu i samego wypiekacza do chleba, dostosowując czas fermentacji każdego batonu, aby uzyskać ciągłe gotowanie przez cały czas. Panasonic SD-YR2540 może upiec wiele rodzajów chleba, takich jak ciasto, dżem i chutney, korzystając z gotowych programów. Dostępne są 4 programy bezglutenowe oraz ręczny, który pozwala samodzielnie dodać diastazę, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad pieczywem. Wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540 (Zdjęcie: LaComparacion)

Wydajność

Jesteśmy pod wrażeniem każdego bochenka produkowanego przez Panasonic SD-YR2540. W urządzeniu wypiekaliśmy pieczywo białe, owocowe, pełnoziarniste i superfood, wszystkie z chrupiącą, równomiernie zarumienioną skórką, a samo pieczywo jest miękkie i ciągnące. Podczas krojenia chleba z rodzynkami było jasne, że wypiekacz wykonał ogromną pracę, równomiernie rozprowadzając owoce w cieście chlebowym. Chleb bezglutenowy wypiekamy również w wypiekaczu według przepisu zawartego w instrukcji. Miał chrupiącą skórkę, która była złotobrązowa, ale sam chleb miał teksturę przypominającą ciasto, chociaż jest to normalne w przypadku pieczenia bezglutenowego. Nieprzywierająca forma do chleba ułatwiała wyjmowanie chleba po upieczeniu, a chleb po prostu wysuwał się z formy; jednak musieliśmy użyć rękawic kuchennych, ponieważ patelnia i uchwyt były zbyt gorące, aby je trzymać. Byliśmy również zachwyceni, że łopatka nie utknęła w spodzie chleba. Ponadto stwierdzono, że Panasonic SD-YR2540 jest łatwy w czyszczeniu, a blachę do pieczenia chleba wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Wypiekacz emituje alarm dźwiękowy i wizualny, aby ostrzec Cię, że chleb jest gotowy, abyś wiedział, kiedy otworzyć pokrywę i wyjąć chleb. zgodnie z oczekiwaniami, Panasonic SD-YR2540 wydaje dźwięki podczas pieczenia, zwłaszcza podczas mieszania i wyrabiania ciasta. Jednorazowo nie trwały one dłużej niż 30 sekund, a nasz miernik decybeli mierzył zaledwie 64 dB; Jest to podobne do hałasu wytwarzanego przez zmywarkę do naczyń w środku cyklu i według naszej wiedzy więcej niż akceptowalne. Należy jednak pamiętać, że podczas dłuższego pieczenia tusza osiągała 50°C, czyli była zbyt gorąca, by jej dotknąć; należy o tym pamiętać, stawiając wypiekacz do chleba na płycie grzejnej.

Czy powinienem kupić wypiekacz do chleba Panasonic SD-YR2540?

Kup, jeśli...

Chcesz wszechstronności SD-YR2540 potrafi więcej niż tylko piec chleb; Możesz także przygotowywać i piec ciasta, wiązać pizzę i ciasto na makaron oraz robić dżemy i chutney. Jeśli szukasz urządzenia, które potrafi to wszystko, to jest to. Chcesz się obudzić ze świeżym pieczywem Dzięki XNUMX-godzinnemu timerowi, diastazie i automatowi z owocami/orzechami ten wypiekacz do chleba sprawi, że obudzisz się ze świeżym pieczywem, jeśli składniki przygotujesz poprzedniego wieczoru. Czy jesteś bezglutenowy? Panasonic SD-YR2540 ma 4 różne programy bezglutenowe obejmujące chleb, ciasta, pizzę i ciasto na makaron, więc jeśli przestrzegasz diety bezglutenowej, ten wypiekacz do chleba jest idealny dla każdego.

Nie kupuj, jeśli...

Masz ograniczony budżet Jest to jeden z najdroższych automatów do chleba na rynku. Chociaż za każdym razem robi idealny chleb i jest niezwykle wszechstronny, osoby z ograniczonym budżetem powinny szukać bardziej przystępnych cenowo opcji w Russell Hobbs lub Tower. Brakuje Ci miejsca SD-YR2540 zajmuje sporo miejsca na blacie, a jego rozmiar oznacza również, że przechowywanie go w szafce po każdym użyciu może nie być praktyczne. Przed zakupem sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca. Chcesz umieścić go pod szafką kuchenną? Mając 36 cm, Panasonic SD-YR2540 jest dość wysokim urządzeniem, co będzie niewygodne, jeśli chcesz umieścić je na blacie pod szafkami ściennymi; Podczas testów nie byliśmy w stanie całkowicie otworzyć pokrywy, ponieważ blokowała ją krawędź szafki.