Spis treści

Jednominutowa recenzja

Wielu biegaczy i rowerzystów uważa, że ​​słuchawki douszne, które są fizycznie umieszczane w uszach, nie są dobre na obszarach miejskich. Nie tylko są tak niewygodne, ale także uniemożliwiają słyszenie tego, co dzieje się wokół Ciebie. To może być niebezpieczne, dlatego wiele ras zabrania ich teraz; Cue otwarte słuchawki przewodnictwa kostnego.

Podczas gdy normalne słuchawki wysyłają dźwięk bezpośrednio do bębenków, produkty przewodzenia kostnego, takie jak Mojo1 firmy Mowawa, wysyłają dźwięk o niskiej częstotliwości do ucha wewnętrznego za pomocą kości szczęki.

Co ważniejsze, robią to za pomocą przetworników umieszczonych obok ucha, ale nie wewnątrz. Oprócz tego, że podczas biegania słyszą samochody, ludzi i zwierzęta, są one wygodniejsze i znacznie łatwiejsze do czyszczenia.

Co ważniejsze z punktu widzenia sprzedaży, koncepcja przewodnictwa kostnego została z powodzeniem spopularyzowana przez AfterShockz, teraz przemianowaną na Shokz, w swoich najnowszych produktach Shokz OpenRun i Shokz OpenRun Pro.Do tej pory nie było wielu rywali. Jak więc Mojo1 wypada na tle produktów wiodących marek na rynku?

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Zasadniczo jest to rywal o podobnej cenie do Shokz OpenRun Pro, z podobnie dużymi przetwornikami zapewniającymi więcej basów, ale także zauważalne wibracje. Chociaż Mojo1 trzymał się na naszych głowach podczas joggingu, lewy i prawy przetwornik często były nieco źle ustawione, co wpływało na jakość dźwięku, głośność i efekty stereo.

Brakuje im również opcji szybkiego ładowania. Jednak dzięki przemyślanym opcjom odblaskowych detali z tyłu i odporności na pot IP67, Mojo1 jest dobrą alternatywą dla produktów Shokz i doskonałym wyborem zarówno do ćwiczeń, jak i całodziennego noszenia w domu, biurze lub gabinecie.

Cena i data premiery

 • Koszt 129.99 € / 95.37 € / AU 180.12 €
 • Wydany w styczniu 2022 r

Dostępne w kolorze czarnym, zielonym i szarym, Mojo1 są produkowane przez Mojawa, która sprzedaje je głównie na Amazon jako Fit Tek i na własnej stronie internetowej za 129.99 USD / 95.37 GBP / 180.12 AU w momencie pisania. W tym ostatnim sprzedaje również przypinaną taśmę odblaskową „Alula” jako osobny produkt za 19 GBP / 13.94 GBP / 26.33 USD, chociaż w zestawie znajdują się dwa.

Konstrukcja

 • Przetworniki przewodnictwa kostnego
 • Certyfikat IP67 (odporny na warunki atmosferyczne)
 • Taśma odblaskowa do bezpiecznego biegania w ciemności

Mojo1 ma imponującą jakość wykonania i jest nieco większy niż niektórzy rywale. Jest to ta sama podstawowa konstrukcja, co wszystkie produkty na przewodnictwo kostne; dwa głośniki skierowane w dół w bardzo elastycznej metalowej ramie, która tworzy pałąk na szyję. Posiada miękką w dotyku silikonową powłokę, która nie przesuwa się łatwo po skórze lub włosach, utrzymując ją na miejscu. Jednak podczas gdy liderzy rynku Shokz OpenRun ważą 26g, a Shokz OpenRun Pro 29g, Mojo1 waży 34g. Może się wydawać, że to niewiele, ale to widać.

Słuchawki na przewodnictwo kostne Mojawa Mojo1

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Innowacją, którą uwielbiamy w Mojo1 jest przypinany pasek odblaskowy z tyłu pałąka na szyję. Jest po to, aby niektórym (głównie tym z krótkimi włosami lub bez włosów) bezpieczniej było biegać lub jeździć na rowerze po ciemku, a przynajmniej w warunkach słabego oświetlenia, aczkolwiek bardzo małych. Nie wiemy też, dlaczego można go zapinać i zdejmować (w pudełku są dwa).

Po każdej stronie ramy znajdują się obszary o długości jednego cala na małą baterię produktu (lewa strona) i punkt podłączenia baterii, w którym znajdują się również przyciski (prawa strona). Różnorodne pojedyncze, podwójne i potrójne stuknięcia sterują wszystkim, czego potrzebujesz, w tym aktywacją Siri lub Asystenta Google i odbieraniem połączenia przychodzącego. Jednak w praktyce te przyciski nie są zbyt responsywne i często wymagają kilku naciśnięć, co komplikuje sprawę.

Słuchawki na przewodnictwo kostne Mojawa Mojo1

(Zdjęcie: Jamie Carter)

cechy

 • Osiem godzin pracy na baterii
 • Opatentowany magnetyczny kabel ładujący
 • Przycisk pauzy

Bateria litowo-jonowa 150 mAh wewnątrz Mojo1 zapewnia osiem godzin pracy na baterii. Pełne naładowanie Mojo80 zajmuje około 1 minut. Nie ma opcji szybkiego ładowania, ale nie przeszkadza nam to, ponieważ osiem godzin z łatwością pokryje tydzień wyścigów i treningów.

Nie jesteśmy jednak zadowoleni ze sposobu, w jaki ta bateria się ładuje. Wydaje się, że producenci słuchawek z przewodnictwem kostnym odeszli od ładowania micro USB i USB-C na rzecz opatentowanych magnetycznych kabli ładujących, w tym Mojo1. Kto chce w swoim życiu innego rodzaju kabla? W szczególności dość krótki własny kabel. Tutaj jest magnetyczny i łączy się z dwoma punktami połączenia na słuchawce, ale magnes może być silniejszy.

Słuchawki na przewodnictwo kostne Mojawa Mojo1

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Podobnie jak większość słuchawek z przewodnictwem kostnym, Mojo1 ma przycisk pauzy na jednym ze sterowników, ponieważ można go łatwo nacisnąć, gdy jesteś w drodze. Działa dobrze na Mojo1, ale zamiast być małym przyciskiem, obejmuje cały przetwornik. Nie wiedząc o tym, za każdym razem, gdy graliśmy na Mojo1, wstrzymywaliśmy muzykę, aby dokonać jakiejś korekty.

Pudełko zawiera również piankowe zatyczki do uszu na wypadek, gdybyś chciał zablokować świat podczas słuchania Mojo1 przesyłając muzykę przez twoje kości… chociaż jeśli to ci się podoba, prawdopodobnie powinieneś użyć standardowych słuchawek.

występ audio

 • Dobre poziomy basów
 • Niektóre wibracje podczas muzyki z basem
 • Przetworniki nie zawsze idealnie pasują do stereo

Po przetestowaniu Shokz OpenRun byliśmy w stanie dokonać bezpośredniego porównania między liderem rynku a Mojo1. Scena dźwiękowa Mojo1 ma nie tylko dużo więcej basu (choć z lekkim mrowieniem, gdy linie basu stają się ciężkie, co zauważyliśmy również w Shokz OpenRun Pro), ale jest jeszcze jedna runda.

Jednak szczegóły wysokich tonów nie są tak dobre, jak w Shokz OpenRun, a głośność nie jest tak głośna. Zauważyliśmy również podczas naszego okresu testowego, że lewe i prawe nauszniki, które są znacznie większe niż te znalezione w Shokz OpenRun, nie trzymały naszej głowy tak mocno, a zatem nie pozostawały na swoim miejscu. Doprowadziło to do braku równowagi w dźwięku; Osiągnięcie perfekcyjnego stereo nie zawsze było możliwe.

Pierwsza recenzja Luty 2022

Słuchawki na przewodnictwo kostne Mojawa Mojo1

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Kup, jeśli

Nie kupuj tego, jeśli

Udostępnij to