Dwuminutowa recenzja

Mio MiVue 818 jest

Mio MiVue 818 to kolejny z wielu dostępnych modeli tego producenta. Nie trzeba dodawać, że Mio ma odpowiednią obudowę, chociaż MiVue 818 ma nieco nietypowy kształt, szczególnie w porównaniu z niektórymi szczuplejszymi, szczuplejszymi rywalami, których można znaleźć w naszym przewodniku po najlepszych kamerach samochodowych.

W rzeczywistości ma dość nieporęczną obudowę, prawdopodobnie mieszczącą wszystkie ukryte w niej sztuczki technologiczne. Mimo to ten współczynnik kształtu jest całkiem niezły, gdy ustawisz go na swojej płycie. Odbywa się to za pomocą dołączonego uchwytu ze zwykłą podkładką samoprzylepną, która może być bardzo trudna do ponownego przeniesienia, jeśli nie zrobisz tego dobrze za pierwszym razem.

Mio MiVue 818

(Źródło zdjęcia: Mio)

W swoim pudełku Mio MiVue zawiera prawie wszystko, czego potrzebujesz do wysokiej jakości nagrywania z kamery samochodowej, a wszystko to za dość konkurencyjną cenę.

Dostępne są najważniejsze funkcje Wi-Fi, Bluetooth i GPS do dodawania precyzyjnych danych do materiału filmowego, dzięki czemu uzyskasz pełny przegląd każdego zdarzenia, które należy zachować. Jest też długi przewód zasilający, który pasuje do portu ładowania 12 V. Niestety nie ma karty microSD, co może być denerwujące, jeśli chcesz się ustatkować i nie masz zapasowego.

Mimo to, po włożeniu tego z boku aparatu, możesz przejść do prostego procesu konfiguracji. Jest odświeżająco prosty i wymaga drobnych poprawek, jeśli chcesz, aby ekran wyświetlał się w innym języku lub zmieniał takie rzeczy, jak pomiary prędkości z „km” na „mph” i odwrotnie. . Błyszczący, rozkładany arkusz zawiera szczegółowe informacje z przewodnika szybkiego startu, ale nie ma wiele do zrozumienia. Mio ma aplikację towarzyszącą, jeśli chcesz udostępniać lub rozpowszechniać klipy, ale możesz je zapisywać bezpośrednio na karcie.

Ten proces nagrywania jest zgodny ze standardem i działa w pętli, więc upewnij się, że usuniesz wszystko, czego potrzebujesz, zanim zostanie nadpisane. Gdybyś miał pranga, to prawdopodobnie pierwsza rzecz, którą byś zrobił. Możesz też wziąć bardzo dużą kartę microSD i zmniejszyć ryzyko nieumyślnej utraty ważnych nagrań.

Mio MiVue 818

(Źródło zdjęcia: Mio)

Mio MiVue 818 z pewnością robi wrażenie w dziale obrazowania. Dostępna jest zawartość wideo 2K 1440p przechwycona przez obiektyw szerokokątny 140 stopni. Oznacza to, że uzyskasz wiele szczegółów na powstałych obrazach. Wideo Full HD 1080P przy 60 klatkach na sekundę oznacza, że ​​wyniki są ostre, wyraźne, a dzięki solidnemu montażowi stabilne.

Przysłona f/1.8 sprawdza się również w trudnych warunkach, takich jak jasne światło i wykrywanie tablic rejestracyjnych o zmierzchu. Ekran o przekątnej 2,7 cala zapewnia solidny obraz przebiegu, a wbudowany mikrofon i zestaw głośników obejmuje stronę audio, jeśli jej potrzebujesz.

Nic dziwnego, że Mio MiVue 818 oferuje dodatkowe funkcje, jeśli zainstalujesz aplikację na smartfonie i skonfigurujesz funkcję Wi-Fi. Pozwala to na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych oraz bezprzewodowe aktualizacje, co jest wygodne w utrzymaniu aktualności urządzenia. Możesz także skorzystać z elektronarzędzi, które oferuje GPS, a coś takiego jak „Znajdź mój zaparkowany samochód” jest bonusem, jeśli jesteś zdesperowany na zatłoczonych parkingach i nie masz pojęcia, gdzie się udać.

Gdzie indziej dostępne są przydatne funkcje, które ułatwiają życie, takie jak oczywiste „alarm o fotoradarach o średniej prędkości”. Kolejną sprytną sztuczką jest to, że Mio MiVue 818 powie ci, w bardzo skromny sposób, aby wyłączyć światła, jeśli zaparkowałeś i nadal masz je włączone. Co ważniejsze, istnieje kilka naprawdę przydatnych narzędzi, takich jak inteligentny tryb parkowania, w którym wbudowane czujniki mogą wykrywać ruch w pobliżu przodu samochodu. Dzieje się tak dzięki trójosiowemu czujnikowi G wbudowanemu w kamerę, dzięki czemu naprawdę dobrze wykrywa wszystko, co jest niekorzystne.

Mio MiVue 818

(Źródło zdjęcia: Mio)

Za tę cenę Mio wykonał świetną robotę, uzupełniając to wszystko o wybór zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). Obejmują one ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu, system ostrzegania o kolizji z przodu, przypomnienie o tempomacie, ostrzeżenie o zmęczeniu i tryb wyświetlania HUD. Nie wspominając już o tych pulsach w twoich reflektorach. Kamera może również pomóc w ratowaniu planety za pomocą wskaźnika ekonomicznej jazdy, który zapala się, gdy jedziesz wydajniej.

Czy powinienem kupić Mio MiVue 818?

Mio MiVue 818

(Źródło zdjęcia: Mio)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Mio MiVue 818: porównanie cen

Pokaż podobne przedmioty (otwiera się w nowej karcie)Amazonas (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to