Recenzja Miele Triflex HX2 Pro

Recenzja Miele Triflex HX2 Pro

Jednominutowa recenzja

Miele Triflex HX2 Pro odkryliśmy w czerwcu 2022 r., a ponieważ Triflex HX1 odniósł taki sukces, nie mogliśmy się doczekać wypróbowania najnowszego odkurzacza tej marki. Jest to jak dotąd najpotężniejszy odkurzacz Miele, obiecujący o 60% mocniejszy niż jego poprzednik. Jest przeciwny niektórym z najlepszych bezprzewodowych odkurzaczy (otwiera się w nowej karcie) na rynku, w tym Dyson.

Założona w 1899 roku firma Miele jest jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości sprzętu AGD, w tym kuchenek i piekarników, produktów chłodniczych, ekspresów do kawy, zmywarek oraz produktów do prania i pielęgnacji domu. Marka wprowadziła na rynek swój pierwszy odkurzacz bezprzewodowy w lutym 2020 r., który wyznaczył punkt odniesienia dla późniejszej serii Triflex HX2. Oprócz zwiększenia mocy istnieje różnica w wadze wynosząca 0,4 kg (Triflex HX2 jest lżejszy z tych dwóch) oraz różnice w akcesoriach, które są dostarczane z dwoma seriami odkurzaczy Miele.

Miele przypisuje lepszą wydajność czyszczenia nowemu, cyfrowemu silnikowi. Działa w połączeniu z technologią Miele Vortex i elektryczną szczotką do wielu podłóg XXL z BrilliantLight (LED), aby wyraźniej widzieć czyszczony obszar. Le batteur/barre à brosse rotatif est lié à sa inteligentna detekcja des revêtements de sol, réduisant la vitesse de rotation sur les sols durs, ce qui, selon Miele, permettra d'économiser de l'énergie et de prolongar la durée de vie de Bateria.

Do wyboru są trzy ustawienia mocy, a według Miele można spodziewać się do 60 minut czasu pracy między ładowaniami. Triflex HX2 Pro jest wyposażony w dodatkową baterię, która może wydłużyć czas pracy do 120 minut, o ile jest utrzymywana na najniższym poziomie. Ci, którzy zdecydują się na modele Triflex HX2 lub Triflex Cat & Dog, będą musieli zapłacić za dodatkowy akumulator.

Opatentowana konstrukcja 3 w 1 umożliwia używanie Triflex HX2 jako odkurzacza stojącego lub ręcznego. Chociaż może nie wydawać się to czymś nowym, tak naprawdę jest. Konstrukcja pozwala na elastyczne pozycjonowanie PowerUnit, przesuwanie go w górę lub w dół na odkurzaczu pionowym, umożliwiając dostęp do trudno dostępnych miejsc (na przykład pod meblami), a nawet trzymanie ręcznego odkurzacza pionowego bez pomocy.

Istnieją trzy różne modele do wyboru w asortymencie Triflex HX2, ale ceny zaczynają się od 499 EUR / 899 USD, co nie jest tanie. Sprawdzamy Triflex HX2 Pro, aby dowiedzieć się, czy jest wart swojej ceny i czy zwiększona moc ułatwia sprzątanie domu rodzinnego z trzema sypialniami.

Miele Triflex HX2 w pudełku

(Zdjęcie: przyszłość)

Cena i dostępność Miele Triflex HX2 Pro

Miele Triflex HX2 Pro to flagowy odkurzacz w ofercie Triflex. Podstawowy Triflex HX2 kosztuje 499 GBP, Triflex HX899 Cat & Dog 2 GBP / 549 USD, a Triflex HX999 Pro 2 GBP / 749 USD. BrilliantLight (LED) plus szczotka ręczna, a Triflex HX1299 Pro zawiera szczotkę elektryczną Multi-Floor XXL z BrilliantLight (LED) i dodatkową baterię.

W Australii oferta Miele Triflex HX2 obejmuje również Triflex HX2 Performance, Triflex HX2 Racer i Triflex HX2 Cat & Dog Plus.

Miele testuje wszystkie swoje urządzenia z ekwiwalentem 20 lat użytkowania. W związku z tym zadbaj o ten model i możesz oczekiwać, że będzie trwał i zwróci początkowe nakłady. W Wielkiej Brytanii można go kupić bezpośrednio w Miele Experience Centres, miele.co.uk (otwiera się w nowej karcie) lub od sprzedawców detalicznych, takich jak Harrods, John Lewis (otwiera się w nowej karcie), Amazon (otwiera się w nowej karcie) nowa karta), w nowej karcie) ) i innych wybranych partnerów detalicznych premium. Jeśli jesteś w Australii, asortyment Triflex HX2 znajdziesz bezpośrednio na stronie miele.com.au (otwiera się w nowej karcie) oraz u sprzedawców detalicznych, takich jak Godfreys (otwiera się w nowej karcie) i The Good Guys (otwiera się w nowej karcie) zakładka). patka). Miele Triflex HX2 nie jest jeszcze dostępny w Stanach Zjednoczonych.

Ocena wartości: 4 / 5

Projekt Miele Triflex HX2 Pro

Na pierwszy rzut oka Miele Triflex HX2 Pro to całkiem ładnie wyglądający odkurzacz. Jego opatentowana konstrukcja 3 w 1 oznacza, że ​​można go skonfigurować jako bezprzewodową miotłę, bezprzewodowy odkurzacz ręczny i bezprzewodowy odkurzacz pionowy (otwiera się w nowej karcie). Przełączanie między tymi różnymi trybami jest proste, konwersja polega po prostu na zmianie położenia głównego zespołu zasilającego (obudowy silnika, akumulatora i kosza na śmieci). W trybie dźwigniowym jednostka napędowa znajduje się bliżej uchwytu, natomiast w trybie pionowym bliżej główki.

Asortyment Triflex firmy Miele obejmuje również wyjmowaną baterię, co oznacza, że ​​można ją wymienić na w pełni naładowaną baterię zapasową. Jednak tylko flagowy model Triflex HX2 Pro jest wyposażony w dwie dołączone baterie, które zapewniają do 120 minut ciągłej pracy. Jeśli masz podstawowy Triflex HX2 lub Triflex HX2 Cat & Dog, musisz kupić baterię osobno za 160 GBP / 249 USD od Miele. To powiedziawszy, mając tylko 0,5-litrowy pojemnik, może być konieczne okresowe wstrzymywanie czyszczenia (tak jak my), aby go opróżnić. Opróżnianie kosza na śmieci było uciążliwe; radzimy robić to na zewnątrz, jeśli to możliwe, aby uniknąć złapania chmury kurzu.

Odkurzacz do podłóg jest podobny do tych w odkurzaczach Dyson, ponieważ automatycznie wykrywa rodzaj podłogi i zmniejsza prędkość wirowania na twardych podłogach, aby oszczędzać energię i wydłużyć żywotność baterii. Jednak w Trfle HX2 Pro ta funkcja jest dostępna tylko przy poziomach mocy Eco i Max ze szczoteczką elektryczną Multi-Floor XXL. W pudełku znajdziesz również ssawkę szczelinową, szczotkę do kurzu, ssawkę do tapicerki.

Ważący 3,6 kg ten odkurzacz jest znacznie lżejszy niż jego poprzednik, Triflex HX1, i łatwo nim manewrować w domu. To, co uznaliśmy za szczególnie przydatne, to wbudowany schowek na ssawkę szczelinową i szczotkę do kurzu, chociaż mile widziane byłoby również miejsce do przechowywania ssawki do tapicerki. Przechowywanie tych akcesoriów nie miało zauważalnego wpływu na całkowitą wagę odkurzacza, dlatego dla wygody zalecamy trzymanie ich na pokładzie.

Konfiguracja Miele Triflex HX2

(Zdjęcie: przyszłość)

Miele Triflex HX2 Pro Wydajność

Według Miele, Triflex HX2 Pro jest o 60% mocniejszy niż jego poprzednik, Triflex HX1, model, który już imponował swoją mocą w naszym teście (otwiera się w nowej karcie). To udoskonalenie wynika z nowego, wydajnego silnika cyfrowego, który w połączeniu z technologią Miele Vortex (konstrukcja unicyklonowa) i szczoteczką elektryczną XXL Multi-Floor zapewnia wyjątkową moc czyszczenia. Obrotowy ubijak (lub listwa szczotkowa) jest połączony z inteligentnym wykrywaniem rodzaju podłogi, aby zmniejszyć prędkość obrotową na twardych podłogach. To, jak mówi Miele, oszczędza energię i wydłuża żywotność baterii; ale odkryliśmy, że pomaga również chronić podłogi z miękkiego drewna. Funkcja automatycznie określa również wymagane ustawienie prędkości w zależności od rodzaju wykładziny podłogowej.

Technologia Miele sprawiła, że ​​Trifle HX2 Pro to marzenie, gdy przechodzisz z dywanów na twarde podłogi, ze stałym poziomem ssania. Ręczne przełączanie między ustawieniami prędkości było równie łatwe. Preferujemy ustawienia Eco i Max, ponieważ mamy w domu wełniany dywan; ustawienie Min po prostu nam nie wystarczało. Jednak podczas zmiany ustawień włączenie lub zmiana prędkości odkurzacza zajęła około sekundy, wystarczająco długo, aby było to zauważalne, więc ten odkurzacz nie reaguje tak szybko, jak inne odkurzacze, które testowaliśmy.

Triflex HX2 Pro doskonale sprawdza się w zbieraniu kurzu i zanieczyszczeń. Nawet przy najniższym ustawieniu kurz, mąka, drobne okruchy ciastek i płatki zbożowe nie stanowiły problemu. I w wielu przypadkach nie trzeba było wracać do miejsc, do których dopiero co aspirowaliśmy; jedno przesunięcie wystarczyło, by posprzątać bałagan. Jest to dodatkowo wspierane przez wyjątkowo szeroką głowicę podłogową Trflex HX2 Pro o szerokości 28 cm, która pozwala odkurzaczowi pokryć większą powierzchnię podłogi przy każdym przejściu.

Prysznic ma również pasek świetlny wzdłuż przedniej krawędzi, który okazał się przydatny do oświetlania obszarów pod meblami lub ujawniania drobniejszych zabrudzeń na twardych podłogach w mniej oświetlonych obszarach domu. Należy pamiętać, że jest to dostępne tylko w modelach Triflex HX2 Pro i Triflex HX2 Cat & Dog. Miele zawiera również oddzielny miękki wałek do pielęgnacji twardych podłóg do stosowania na twardych podłogach oraz obrotową szczotkę do pielęgnacji dywanów do delikatniejszych dywanów i dywanów. Oznacza to, że będziesz musiał przerwać odkurzanie, aby wyjąć i wymienić szczotkę z włosia, ale jest to dobra opcja dla tych, którzy szczególnie troszczą się o ochronę swoich podłóg.

Szczotka elektryczna Multi-Floor XXL niestety ma tendencję do plątania włosów. Uwolnienie tego jest trudne, a ponieważ teraz wiemy, że istnieją odkurzacze z technologią, która rozwiązuje te problemy – na przykład Shark's Anti Hair Wrap – brzmi to ważniej niż prawdopodobnie jest.

Listwa szczotkowa Triflex HX2 Miele

(Zdjęcie: przyszłość)

Przełączanie między trybami pionowym, ręcznym i ręcznym jest dość proste, a wszystkie sekcje odkurzacza można łatwo odłączyć i ponownie podłączyć. Odkryliśmy, że pion najlepiej nadaje się do odkurzania podłóg; ręczny lepiej nadawał się do czyszczenia szczelin, listew przypodłogowych i tapicerki; a uchwyt był świetny do sięgania do narożników sufitów i pod meblami.

W trybie pionowym odkurzacz działał najlepiej, gdy PowerUnit znajdował się nisko nad ziemią. To przesunęło środek ciężkości niżej, ułatwiając manewrowanie na ziemi. Ta konfiguracja umożliwia również ustawienie Triflex HX2 w pozycji pionowej bez podstawy, dzięki czemu przechowywanie jest niezwykle wygodne.

Miele TriFlex HX2 pionowe

(Zdjęcie: przyszłość)

Triflex HX2 Pro jest wyposażony w duży wybór akcesoriów, w tym ssawkę do tapicerki, ssawkę szczelinową i szczotkę do kurzu, chociaż stwierdziliśmy, że ssawka szczelinowa jest częściej używana w naszym gospodarstwie domowym. Jednakże...