Spis treści

Egzamin 30-sekundowy

Uwielbialiśmy Master & Dynamic MW08 za okazałą konstrukcję, świetną jakość dźwięku i intuicyjne sterowanie fizyczne. Chociaż ich słaby ANC i brak parowania wielopunktowego sprawiły, że byliśmy głodni, odmówiliśmy przyjemności korzystania z nich na co dzień.

Teraz Master & Dynamic powraca z pochodną MW08: Master & Dynamic MW08 Sport. Główną różnicą między tymi 2 jest to, że model Sport zawiera bezprzewodowe ładowanie i lekką, wodoodporną obudowę z kevlaru.

Po spędzeniu kilku tygodni z MW08 Sport uważamy, że zwykły MW08 jest najlepszą inwestycją, w zależności od przypadku użycia. To jest powód.

Cena i data premiery

Master & Dynamic MW08 Sport jest dostępny na całym świecie na stronie internetowej firmy za 350 USD / 329 EUR / 350 EUR (około 620 USD).. Chociaż MW08 Sport akceptuje ładowanie bezprzewodowe, będziesz musiał podać swoje lub zdecydować się ładowarka MC100 firmy Master & Dynamic, który kosztuje 69 USD / 49 EUR (około 112 USD).

Konstrukcja

Konstrukcja Master & Dynamic MW08 Sport pozostaje praktycznie niezmieniona w stosunku do swoich poprzedników: słuchawki nadal mają aluminiową ramę zewnętrzną z plastikowymi liniami antenowymi, ale zewnętrzna ścianka zastępuje porcelanę szafirem.

Ma to sens w przypadku słuchawek sportowych, ponieważ szafir jest mocniejszym materiałem niż porcelana, a na szczęście pod względem wagi i rozmiaru słuchawki są dokładnie takie same między MW08 i MW08 Sport.

Największą różnicą konstrukcyjną jest obudowa Kevlaru Sport, która jest znacznie lżejsza niż obudowy ze stali nierdzewnej MW08.. Obudowa z kevlaru jest również wodoodporna IPX4, co oznacza, że ​​może wytrzymać zachlapanie wodą, ale nie zanurzy się w wodzie. Kevlar jest pokryty lepką, gumową teksturą, która jest znacznie bezpieczniejsza w dłoni w porównaniu do śliskiej obudowy ze stali nierdzewnej MW08.

Ciężkość obudowy ze stali nierdzewnej MW08 jest tym, co czyni go tak okazałym i pomogła mu wyróżnić się z tłumu pokrytych plastikiem prawdziwych bezprzewodowych wkładek dousznych., ale ładowanie indukcyjne nie przechodzi przez metal, stąd brak ładowania bezprzewodowego w MW08.

Cechy

MW08 Sport zachowuje świetne fizyczne sterowanie od swojego poprzednika: lewy nausznik nadal ma przełącznik głośności, który służy również jako przyciski do włączania/wyłączania ANC i słyszenia otoczenia. Prawa słuchawka douszna ma jeden przycisk, który steruje odtwarzaniem, zasilaniem i parowaniem.

Jest też czujnik optyczny, który ostrzega o wyjęciu słuchawek z ucha i automatycznie wstrzymuje odtwarzanie muzyki. Można to wyłączyć w aplikacji, co pozwala również użytkownikom zmienić siłę ANC. Niestety w chwili pisania w aplikacji nie ma możliwości korektora.

Master & Dynamic MW08 Sport na stole

frustrująco, W MW08 Sport nadal brakuje parowania wielopunktowego, co oznacza, że ​​możesz sparować tylko jedno urządzenie naraz. Inne dostępne na rynku wkładki douszne, takie jak Jabra Elite 85t, pozwalają sparować 2 urządzenia jednocześnie, dzięki czemu dźwięk automatycznie przełącza się z telefonu lub tabletu (lub komputera) bez ponownego parowania za każdym razem.

ANC również powraca, jednak nie otrzymał żadnych aktualizacji od MW08. W tym celu ANC jest po prostu przeciętny, pomagając stłumić bardziej bezużyteczny hałas otoczenia, który wytwarzasz przed silnikiem odrzutowym. Nie oczekuj tutaj poziomów redukcji szumów Sony WF-1000XM4.

Master & Dynamic MW08 Sport na stole

Jakość dźwięku

Dźwięk MW08 Sport jest identyczny z dźwiękiem MW08, co oznacza, że ​​nadal otrzymujesz wiele szczegółów, aktywny i lekko ciepły balans tonalny. MW08 Sport są łatwe do słuchania przez cały dzień, ponieważ wzloty nigdy się nie męczą. Jednak poświęcają trochę jasności i rozdzielczości wysokich częstotliwości.

Wciąż panuje typowy dla M&D rozkwit średniego basu, co dodaje częstotliwości odrobinę ekscytacji, co dobrze współgra z dzisiejszym popem, hip-hopem i muzyką elektroniczną. Tryby ANC i Ambient Listening nie wpływają na jakość dźwięku, co potrafi zrobić niewielu producentów słuchawek.

Pod względem jakości połączeń MW08 Sport jest niezmiennie na najwyższym poziomie, a znajomi i rodzina zgłaszają czysty dźwięk. Nie są one jednak najlepsze w tłumieniu ryku wiatru, więc staraj się nie odbierać w jak największym stopniu wezwań na zewnątrz.

Żywotność baterii

Żywotność baterii pozostaje świetna M&D twierdzi, że 10 godzin odtwarzania z wyłączonym ANC i 42 godzin z ANC lub Ambient Listening przez cały dzień. Sama obudowa oferuje trzydzieści dodatkowych godzin odtwarzania, co daje łącznie 4 godziny odsłuchu. Cała nasza czwórka twierdzi, że są one dość dokładne, około ośmiu godzin z włączonym ANC. Wyłączenie ANC da ci określone godziny pomocnicze.

Jeśli chodzi o szybkość ładowania, ładowanie bezprzewodowe jest nieco wolniejsze niż przewodowe: użytkownicy mogą uzyskać 50% naładowania w 30 minut i 100% w 100 minut w porównaniu do 50% naładowania w 15/100 minut/% naładowania w 60 minut przy połączeniu przez Port USB-C.

Czy powinienem kupić Master & Dynamic MW08 Sport?

Master & Dynamic MW08 Sport na stole

Kup je, jeśli ...

podoba ci się projekt

Master & Dynamic przywiązuje dużą wagę do projektowania swoich produktów i jest to doceniane. MW08 Sport nie przypomina niczego na rynku, a jego fizyczne sterowanie jest przyjemnością w użyciu.

Chcesz bezprzewodowe ładowanie

Dodanie ładowania bezprzewodowego jest świetne, jeśli zainwestowałeś już w wiele ładowarek bezprzewodowych.

Skoncentruj się na jakości dźwięku

MW08 Sport zachowuje doskonałą jakość dźwięku oryginalnego MW08. Dźwięk jest aktywny, szczegółowy i nigdy nie jest wyczerpany.

Nie kupuj ich, jeśli ...

Nie potrzebujesz ładowania bezprzewodowego

Zalecane jest ładowanie bezprzewodowe, ale jeśli go nie potrzebujesz, zaoszczędź pieniądze i wybierz zwykły MW08. Słuchawki są identyczne pod względem jakości dźwięku i funkcjonalności.

Jeśli masz ograniczony budżet

MW08 Sport są drogie, ale uzasadniają swój koszt pięknym designem i materiałami.

Udostępnij to