Spis treści

Jedna minuta przeglądu

Kiedy po raz pierwszy sprawdziliśmy słuchawki bezprzewodowe Lypertek PurePlay Z3 True Wireless (wtedy znane jako Lypertek Tevi), byliśmy zdumieni.. Nie mogliśmy uwierzyć, że para słuchawek, które brzmiały tak dobrze, jak one, z żywotnością baterii, którą oferowały, mogą być sprzedawane w tak przystępnej cenie i być produktem firmy, o której ledwo słyszeliśmy. Byli tak dobrzy, że zrobiliśmy z nich nasz kask roku.

Cofnij zegar o kilka lat, a teraz przyjrzymy się jego następcom, prawdziwym bezprzewodowym słuchawkom dousznym Lypertek PurePlay Z3 2.0. Są bardzo podobne do oryginałów, z kilkoma kluczowymi aktualizacjami, jednak nadal są oferowane w tej samej przystępnej cenie co oryginały: 99 € / 99 €.

Daje to wszystko, co kochaliśmy w oryginalnym PurePlay Z3 (szczegółowo zbalansowany dźwięk, całkowita żywotność baterii 80 godzin dzięki małemu etui ładującemu USB-C i wygodnemu przyciskowi z fizycznymi przyciskami) i dodaje darmowe ładowanie. potężny nowy tryb audio LDX, ulepszone funkcje aplikacji i słuchanie w otoczeniu.

(Źródło zdjęcia: Avenir)

Lypertek PurePlay Z3 2.0 Recenzja 1

W przeważającej części jest to poprawa na całej planszy: LDX Audio dodaje pełny, dobrze dostrojony dźwięk dla tych, którzy chcą więcej mocy niż domyślne ustawienie zbliżone do wzorca, ładowanie bezprzewodowe działa świetnieFunkcje EQ dobrze reagują na ustawienia, a żywotność baterii pozostaje znakomita.

Jednak łączność aplikacji jest w najlepszym razie nierówna, a tryb odsłuchu otoczenia jest dość bezużyteczny w porównaniu z konkurencją Sony WF-1000XM4 z redukcją szumów.

I jeszcze z ceną wciąż na najniższym poziomie i nic, co umniejsza standard jakości ustalony przez oryginały, z pewnymi godnymi uwagi ulepszeniami, nadal jest to obowiązkowy zestaw słuchawkowy, więcej niż odpowiednik lub zestaw słuchawkowy dwa lub trzy razy wyższy niż Premium.

Ceny i dostępność

Lypertek PurePlay Z3 2.0 jest już dostępny w cenie 99 USD / 99 EUR (około 185 USD).. To nie jest ani grosza więcej niż jego poprzednicy, pomimo wielu nowych funkcji. I chociaż nie są one wyposażone w aktywną redukcję hałasu, z nawiązką rzucają wyzwanie konkurencji za kilkakrotnie wyższą cenę. Obejmuje to Apple AirPods Pro (249 EUR / 249 EUR / 399 USD) i Sony WF-1000XM4 (279.99 USD / 250 EUR / 449.95 USD). Są totalnym rabunkiem.

Konstrukcja

Z zewnątrz, Lypertek PurePlay Z3 2.0 niewiele różni się od swoich poprzedników 1.0, co na wiele sposobów wskazuje na produkt jako całość: jest to udoskonalenie tego. Oryginał z najwyższej półki, a nie rewolucyjny nowy.

Ponownie znajdziesz słuchawki w kształcie jajka, bez nóżek w kształcie pigułki, pokrytym materiałem etui z odpinanym paskiem do noszenia. Dostępne są czarno-białe wersje PurePlay Z3 2.0, a każda z nich ma ładowanie USB-C i 4 diody LED wskazujące poziom naładowania baterii.. Słuchawki bezpiecznie pasują do etui za pomocą przycisku magnetycznego, który ładuje je z wewnętrznej baterii etui; Wyjęcie ich z etui rozpocznie proces parowania Bluetooth, a po ich jednokrotnym sparowaniu nie będziesz musiał powtarzać tego procesu ponownie, chyba że chcesz sparować dodatkowe urządzenia z zestawem słuchawkowym.

Lypertek PurePlay Z3 2

Lypertek PurePlay Z3 2 (Źródło zdjęcia: Avenir)

Kabura (która jest nieco duża, aby zmieścić się w kieszeni spodni) jest dyskretnie atrakcyjna i wykorzystuje swój rozmiar, aby zmieścić gigantyczną baterię. Masz już dobre 10 godzin odtwarzania z samych głowic, ale masz kolejne 70 godzin, ładując je w całkowicie ściśniętym etui ładującym. Jest to całkowita autonomia 80 godzin przed ponownym podłączeniem kabla w pudełku. Po raz pierwszy w tym zakresie dostępna jest również obsługa bezprzewodowego ładowania. Są to najwyższej klasy specyfikacje baterii, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Jeśli chodzi o same słuchawki, są one lekkie i wygodne w uchu. Każdy z nich można łączyć z małymi, średnimi lub dużymi końcówkami silikonowymi lub końcówką piankową Flexifit, która nieznacznie rozszerza się w uchu, zapewniając lepsze uszczelnienie i pasywna redukcja szumów. Warto to zauważyć, ponieważ ze względu na budżetowy charakter słuchawek nie ma tutaj aktywnej redukcji szumów. Jednak przy wysokim poziomie głośności i idealnym dopasowaniu hałas otoczenia rzadko był problemem w PurePlay Z3 2.0. Wodoodporność IPX7 sprawia, że ​​można je szybko zanurzyć pod prysznicem, ale pamiętaj, że obudowa nie jest chroniona w ten sam sposób.

Lypertek PurePlay Z3 2

(Źródło zdjęcia: Avenir)

Obie słuchawki mają również fizyczne przyciski które kontrolują głośność, wybór utworu, odtwarzanie, wstrzymywanie, odbieranie połączeń i aktywację trybu słuchania. Są znacznie bardziej niezawodne niż przyciski dotykowe (i są one tutaj preferowane), chociaż naciskanie ich bez wpychania wkładek do ucha wymaga trochę praktyki.

Wewnętrznie nastąpiła również poprawa, wraz z wprowadzeniem obsługi Bluetooth 5.2. Dzięki temu możliwa jest obsługa kodeków SBC, AAC i aptX bez rozmycia, a chipset Qualcomm QCC3040 pozwala na wydłużenie żywotności baterii, nawet w celu zrekompensowania wprowadzenia wspomnianego wcześniej trybu audio LDX.

Wydajność audio

Oryginalny Lypertek Tevi, czyli PurePlay Z3, był doskonały, jeśli chodzi o dostarczanie czystego, neutralnego dźwięku do uszu. Tuż poniżej tego, co uważamy za jakość audiofilską lub referencyjną, otwierały oczy, biorąc pod uwagę ich cenę. I ta podstawowa konfiguracja, po wyjęciu z pudełka, pozostaje tutaj. Dzięki zastosowaniu przetworników grafenowych 6 mm poziom czystości Z3 2.0 jest taki sam, prezentując bezstronny dźwięk, który sprzyja intencjom studyjnym, a nie wzmacnianiu poszczególnych częstotliwości. W związku z tym przekierujemy Cię do naszej oryginalnej recenzji Lypertek PurePlay Z3, aby uzyskać szczegółowe spojrzenie na dźwięk Z3 2.0 po wyjęciu z pudełka.

Chociaż jest to preferowane medium odsłuchowe dla koneserów dźwięku, nie zawsze odpowiednie ustawienie dla wszystkich scenariuszy. A jeśli jesteś na siłowni i chcesz trochę więcej basu? A może ogólnie chcesz mocniejszego i mocniejszego dźwięku, nawet jeśli odbywa się to kosztem równowagi?

Lypertek PurePlay Z3 2

(Źródło zdjęcia: Avenir)

W tym miejscu pojawia się nowy tryb audio LDX PurePlay Z3 2.0, dostępny z nowej aplikacji towarzyszącej. Aktywacja LDX Audio w aplikacji jest trochę jak naciśnięcie przycisku overdrive: podbicie głośności mniej obecnych częstotliwości (zwłaszcza basów), poszerzenie sceny dźwiękowej.

Efektem jest bardziej energiczna i dynamiczna dostawa, a na pewno zauważalne odejście od oryginalnego otoczenia. Są to dwa bardzo różne profile dźwiękowe i oba mają swoje zalety: przełączałem się między nimi w zależności od sytuacji odsłuchowej, faworyzując dźwięk LDX w locie, wybierając oryginalne ustawienie w pomieszczeniu i słuchając uważnie piosenek i albumów. Nie brakuje też jasności: PurePlay Z3 2.0 doskonale radzi sobie z wydobywaniem szczegółów i unika zniekształceń nawet przy dużej głośności. Słuchanie ich to po prostu przyjemność.

Cechy

To bardziej mieszana torba, jeśli chodzi o nowe funkcje.

Najpierw dobro: Tryb LDX Audio, jak wspomniano, jest doskonały i towarzyszy mu zastosowanie równie imponującej opcji korekcji. Oprócz wielu presetów, od rocka po jazz, od popu po R&B, istnieją również ustawienia, które promują odpowiedź basów lub wysokich tonów. Jest to dodatek do dwóch niestandardowych lokalizacji, w których możesz zapisać własne ustawienia. Posiadają zauważalny cios, pozwalając naprawdę dostosować dźwięk do własnych upodobań.

Lypertek PurePlay Z3 2

Lypertek PurePlay Z3 2 (Źródło zdjęcia: Avenir)

Ale inne cechy nie są tak imponujące. Tryb „Słysz przez”, który ma na celu umożliwienie słyszenia większej ilości otoczenia przez mikrofony w słuchawkach bez przerywania odtwarzania, jest to całkiem bezużyteczne, nie ma wystarczającego wpływu, abyś czuł się bardziej komfortowo będąc świadomym wokół siebie. Funkcja Znajdź moje wkładki douszne również była niekonsekwentna, podczas gdy sama aplikacja czasami miała problemy z identyfikacją słuchawek i łączeniem się z nimi, nawet bez żadnych urządzeń bezprzewodowych w pobliżu, co mogło powodować zamieszanie.

Pomimo kilku wad, trudno być przesadnie krytycznym wobec PurePlay Z3 2.0. Udało im się wnieść do stołu więcej niż poprzednie modele (szczególnie w pozytywny sposób) i nadal utrzymywać tę samą cenę, nadal są ogólnym ulepszeniem w porównaniu z już imponującym zestawem.

Czy powinieneś kupić Lypertek PurePlay Z3 2.0?

Kup, jeśli ...

Cenisz sobie jakość dźwięku

Podobnie jak jego poprzednicy, PurePlay Z3 2.0 brzmi doskonale od razu po wyjęciu z pudełka, szczególnie w tym przedziale cenowym. Nowy tryb audio LDX zapewnia również opcjonalny, bardziej solidny dźwięk, który przypadnie do gustu tym, którzy nie szukają neutralnego otoczenia, podobnego do studia referencyjnego.

Nie chcesz dalej szukać ładowarki

Żywotność baterii PurePlay Z3 2.0 jest tak dobra, że ​​będziesz zaskoczony kiedy w końcu musisz naładować swoją przestronną skrzynkę zasilającą. A dzięki nowej funkcji ładowania bezprzewodowego ładowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Masz ograniczony budżet, ale nadal chcesz mieć dobre wyniki

Pomimo niskiej ceny sprzedaży, PurePlay Z3 2.0 oferuje solidną jakość wykonania i najwyższą jakość dźwięku produktu, który zwykle kosztuje dwa razy więcej.

Nie kupuj tego, jeśli ...

Potrzebujesz funkcji redukcji szumów

Jest to jeden obszar, w którym niedroga natura słuchawek staje się oczywista: brak jest wysokiej jakości funkcji redukcji szumów (chociaż wygodna uszczelka i wysoki potencjalny poziom głośności pomagają wytłumić niepożądane dźwięki otoczenia).

Tryby słuchania i surround są dla Ciebie ważne

Chociaż PurePlay Z3 2.0 twierdzi, że ma tryby słuchania, które dają lepsze wyobrażenie o środowisku, nie okazały się one zbyt przydatne w naszych testach.

Udostępnij to