Oferty LG CordZero A9 Kompressor

Spis treści

Egzamin 2-minutowy

Rynek próżniowy staje się gorącym punktem, a LG chce dać Dysonowi szansę na pieniądze dzięki linii odkurzaczy CordZero A9 Kompressor. Oprócz podstawowego modelu serii A9 Kompressor, wszystkie inne modele są wyposażone w przystawkę do czyszczenia, której nie dostaniesz z żadnym odkurzaczem Dyson.

Wygoda posiadania uchwytu, który może zarówno odkurzać, jak i mopować, jest ogromna, a najlepszą częścią akcesorium LG Power Drive Mop jest to, że pozwala robić jedno i drugie w tym samym czasie: zasysa coś z przodu i wypluwa wodę z tyłu. I chociaż usunięcie uporczywego, osadzonego brudu z twardych podłóg może wymagać trochę ostrożności, odkryliśmy, że LG A9 Kompressor jest w stanie poradzić sobie z większością plam, z wyjątkiem najbardziej odpornych na zabrudzenia.

 • LG CordZero A9 Kompressor na Amazon za 549.99 €

Żywotność baterii to kolejna niesamowita rzecz w A9 Kompressor: podczas gdy LG twierdzi, że otrzymasz do 60 minut energii na jedno ładowanie baterii (w zestawie 2 w pudełku) w trybie normalnym, naprawdę wycisnęliśmy około 75 minut z jednej baterii i nieco ponad 60 minut z sekundy. Nawet w idealnym trybie Turbo (gdzie moc absorpcji jest wyższa) uzyskujemy niesamowite 27 minut pracy na pełnym naładowaniu.

Odpowiednio, Kontrolery LG mają samodzielną bazę ładującą (w przeciwieństwie do opcji montażu ściennego Dyson tylko), co oznacza, że ​​nie trzeba wiercić otworów w ścianie, aby przechowywać odkurzacz. Stojak ma również miejsce na akcesoria, z których regularnie korzystasz (maksymalnie 3), w tym wszelkie głowice Power Drive i nakładki na mopy.

Kolejnym dużym udogodnieniem jest technologia Kompressor nazwana na cześć kierowców.. Naciśnij dźwignię na zewnątrz kosza i możesz zagęszczać brud i zanieczyszczenia, co pozwala zmieścić 2.4 razy więcej w koszu o pojemności 0,44 l.

Podobnie jak stara linia kontrolerów CordZero A9, firma LG zintegrowała również swoją technologię ThinQ z linią A9 Kompressor. Dzięki temu możesz wyświetlić stan urządzenia, w tym jego filtr, żywotność akcesoriów i historię czyszczenia, za pomocą aplikacji towarzyszącej. Chociaż te informacje mogą być przydatne dla niektórych, uznaliśmy je za zbyteczne i nie korzystaliśmy z aplikacji raz po początkowej konfiguracji.

Jedyną rzeczą, która zdołała wyrwać nam tę półgwiazdę w tej recenzji, jest ogólny rozkład masy A9 Kompressor. Przenośna jednostka główna wydaje się cięższa niż uchwyt Dyson, a LG może czuć się dość niezrównoważony podczas manewrowania nią w domu i dość trudno jest trzymać urządzenie dłużej niż kilka minut na raz, jeśli czyścisz zdjęcia z sufit. Ponadto obrotowe nakładki mopa wytwarzają również pewną siłę, która może popychać uchwyt pod różnymi kątami zamiast po prostej, równej drodze. Wymaga częściowo mocnego chwytu, który może zmęczyć mięśnie ramion i trochę się do tego przyzwyczaić.

LG CordZero A9 Kompressor: Koszt i dostępność

 • Nie za darmo na każdym rynku?
 • Drogi

W gamie LG CordZero A4 Kompressor znajdują się 9 modele, a główną różnicą między nimi są akcesoria, które są dołączone do nich oraz kolorystyka zastosowana w projekcie. Zaczynają się od 699 EUR / 1190 USD za model podstawowy (zwany A9K Core w Australii) i 799 EUR / 1299 USD za model Ultra. Model podstawowy jako jedyny nie ma możliwości czyszczenia.

W żadnym wypadku nie jest to przystępne cenowo, zwłaszcza że istnieją mopy próżniowe Shark i Bissell, które są tańsze, ale nie są powszechnie dostępne.. Podobnie firma LG nie wypuściła swojej linii kontrolerów na każdy rynek; są one obecnie dostępne w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Australii, ale nie są wymienione na brytyjskiej witrynie LG.

Miotła ręczna LG CordZero A9 Kompressor

Konstrukcja

 • Autonomiczna stacja ładująca
 • Kosz na śmieci zagęszcza brud
 • Bardzo przydatna nasadka do mopa

Kontrolery bezprzewodowe nie są nowe, a firma LG zachowała znajomy projekt, który większość ludzi zna od razu.. Tym, co odróżnia CordZero A9 Kompressor od głównego rywala Dysona, jest samodzielna stacja ładująca. Jest w wielu częściach, które musisz złożyć (i ewentualnie poprosić o instrukcję), ale to, co naprawdę podobało nam się w stacji ładującej, to opcja zarządzania kablami za pionowym pokojem i reflektorami. bezpłatnie przechowywać często używane narzędzia. Stacja ładująca może być również zamontowana na ścianie, ale dobrze wiedzieć, że masz alternatywę.

Jak wspomnieliśmy, kontrolery A9 Kompressor są dostarczane z 2 bateriami a stacja dokująca została zaprojektowana tak, aby ładować zapasowy akumulator podczas używania odkurzacza z drugim. Pod klipsami do przechowywania uchwytu znajduje się wnęka z płytkami do ładowania drugiego akumulatora.

Wszystkie 4 modele A9 Kompressor są wyposażone w wielopowierzchniową dyszę napędowątakie jak narzędzia narożne i kombinowane, i jest miejsce do przechowywania ich w samej stacji ładującej. Poza tym każdy model A9 Kompressor ma inną kombinację narzędzi pomocniczych i głowic czyszczących Power Drive; najprostszym sposobem ich odróżnienia jest kolor uchwytu.

Przysłali nam fioletowy model (Vintage Wine, jak nazywa go LG) z serii A9 Kompressor, który jest wyposażony w nasadkę do twardego dysku do bardzo twardych podłóg, mop z napędem elektrycznym i 2 narzędzia pomocnicze do wyściełania brudu i uporczywych zabrudzeń. To dość wszechstronny zestaw. co pozwala na czyszczenie praktycznie każdej powierzchni, z dodatkową korzyścią, jaką jest możliwość czyszczenia podłogi.

Miotła ręczna LG CordZero A9 Kompressor

Więc zanurkujemy prosto do mopa Power Drive. To największa głowica czyszcząca w pudełku: na górze znajduje się przezroczysty i szary „zbiornik”, a na dole znajdują się dwa obrotowe tarcze na rzepy. Górny zbiornik można wyjąć za naciśnięciem przycisku i wcisnąć przez otwór z boku. W naszych testach zacisk zbiornika okazał się szczelny. W pudełku znajdują się 2 pary okrągłych mopów, jeden miękki, a drugi trochę szorstki do „polerowania” podłogi. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać pasującą parę, namoczyć je, osuszyć i przykleić do tarcz z rzepem. Z wodą w zbiorniku jesteś gotowy do drogi.

Zaletą mopa Power Drive jest to, że ma on również otwór ssący z przodu. Jeśli potrzebujesz tylko mopować, potrzebujesz normalnej mocy, ale jeśli chcesz odkurzać i myć w ruchu, tak jak my, zaoszczędziło nam to dużo pieniędzy za każdym razem, gdy użyliśmy kija ręcznego, aż do czasu Turbo uruchamia się i brud, zanieczyszczenia i plamy znikają w jednym cyklu czyszczenia.

Nadal możesz wybrać, jak często spryskiwać wodą podczas czyszczenia, z 2 ustawieniami do wyboru: jedno spryskiwanie co 8 sekund lub jedno spryskiwanie co 6 sekund.

Miotła ręczna LG CordZero A9 Kompressor

Innym ciekawym aspektem gamy A9 Kompressor jest ilość brudu, jaką może pomieścić w stosunkowo małym pojemniku o pojemności 0,44 l.. Wewnątrz kontenera znajduje się kompresor, który można opuścić za pomocą dźwigni na zewnątrz. Jeśli pojemnik jest pełny, wystarczy dwukrotnie nacisnąć dźwignię, a brud i włosy w środku zostaną zagęszczone, uwalniając więcej miejsca. Oznacza to, że opróżniasz kontener rzadziej i jest idealny do dużych przestrzeni.

Dostępne są 3 różne filtry, które można zdejmować i prać, co sprawia, że ​​A9 Kompressor jest tańszy w utrzymaniu na dłuższą metę. Rzeczywiście, dodatkowy filtr wstępny jest bezpłatny w pudełku (dostępny po zdjęciu przedniego panelu jednostki głównej).

Wszystko inne dotyczące uchwytu LG jest dość oczywiste, a każdy element sterujący jest na wyciągnięcie ręki. I znowu, LG poradził sobie lepiej niż Dyson: zamiast przytrzymywać przycisk zasilania (migawka w przypadku Dysona) przez proces czyszczenia, wystarczy włączyć przycisk zasilania i pozostawić go na miejscu. To była nasza główna skarga na kontrolery Dyson, ponieważ mogą powodować ból nadgarstka.

Jeśli chcesz zwiększyć moc absorpcji, naciśnij raz przycisk Turbo, aby przejść z trybu normalnego do trybu mocy, a kolejne naciśnięcie zmieni tryb z trybu mocy na tryb Turbo i maksymalną absorpcję.

Możesz podłączyć uchwyt do domowej sieci Wi-Fi, naciskając przycisk z przodu uchwytu, ale uznaliśmy to za zbyteczne.. Będziesz go potrzebować tylko wtedy, gdy chcesz korzystać z aplikacji, co jest przydatne, aby wiedzieć, kiedy należy umyć filtr i ile czyszczenia zrobiłeś. Skonfigurowaliśmy aplikację, ale nigdy nie odczuliśmy potrzeby jej używania.

Miotła ręczna LG CordZero A9 Kompressor

Napędowy

 • Ciężki
 • Czuje się niezrównoważony
 • Mop Power Drive ciągnie uchwyt pod kątem

W tym przypadku mamy jedyną wadę joysticka LG A9 Kompressor: wydaje się, że jest ciężki.. Ważący 10 ​​kg z zamocowaną lufą teleskopową i wielopowierzchniową dyszą napędową, jest o 11 g cięższy niż Dyson VXNUMX i lżejszy niż Dyson VXNUMX przy XNUMX kg plus, a rozkład masy wydaje się nieprawidłowy.

Tam, gdzie Dyson czuje się dobrze wyważony, A9 Kompressor nie. Cały ciężar jest skoncentrowany na głównej przenośnej jednostce i wywiera lekki nacisk na mięśnie ramion. Dość trudno jest również stanąć w powietrzu, jeśli chcesz uzyskać dostęp do pajęczyn na suficie.

Dodano do tego, podczas korzystania z mopa z napędem mechanicznym słychać kilka precyzyjnych pomruków pomocniczych. Dwie tarcze mopa obracają się w przeciwnych kierunkach, ale siła, którą generują, nie „ciągnie” próżni w linii prostej, lecz kieruje ją pod niewielkimi kątami. Podczas czyszczenia czasami poczujesz, że uchwyt odsuwa się od Ciebie, gdy puszczasz uchwyt, instynktownie zmuszając Cię do ściśnięcia uchwytu i powodując zmęczenie mięśni. W żadnym wypadku nie jest to wyczerpujące, ale trochę się przyzwyczai.

Miotła ręczna LG CordZero A9 Kompressor

Wydajność czyszczenia

 • Mocne ssanie
 • Doskonałe możliwości czyszczenia
 • Bardzo wszechstronny

Pomimo wagi rękojeści, LG A9 Kompressor to ogromna inwestycja, zwłaszcza modele dostarczane z akcesorium do czyszczenia. Głowica czyszcząca do wielu powierzchni prawie nigdy nie plącze włosów włosiem, a dysza do twardych podłóg dobrze radzi sobie na twardych podłogach. O wiele lepiej jest biegać większymi niż inne dostępne na rynku.

Udostępnij to