Spis treści

Jednominutowa recenzja

Sceptycyzm jest kluczowy podczas zakupów online, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe nazwiska i trendy wirusowe. Dlatego Laifen toczy trudną walkę o ugruntowanie swojej pozycji na wysoce konkurencyjnym rynku fryzjerskim. Na szczęście Laifen Swift ma natychmiastowy cios.

Rozpoczynając swoją kampanię Indiegogo w 2020 roku, Laifen Swift została entuzjastycznie przyjęta przez jej zwolenników. Po wejściu na rynek w 2022 r. wszystkie oczy kierują się teraz jego wielkimi obietnicami i bardziej przystępną ceną w porównaniu z najlepszymi suszarkami do włosów.

To lekkie i mocne narzędzie ma imponujące specyfikacje, pakując 1600 W mocy w smukłą ramę z bezszczotkowym silnikiem o prędkości 110 000 obr./min i generującym przepływ powietrza 22 m/s. Oferuje trzy ustawienia temperatury i dwa ustawienia przepływu powietrza.

Chociaż oferuje specyfikacje i wydajność na poziomie profesjonalnym, istnieje kilka błędów, które sprawiają, że Laifen Swift jest nieco mniej spektakularny, niż mógłby być. Nie ma osobnego przycisku Cool Shot ani haka do zawieszania, aw chwili pisania tego tekstu ma kabel o długości zaledwie 1,8 m/5,9 stopy. Ten ostatni może być dobry do użytku domowego, ale w środowisku profesjonalnym kabel Laifen Swift może być ograniczający.

Jednak po użyciu Laifen Swift w ciągu tygodnia byliśmy pod wrażeniem tego, jak szybko wysusza włosy, minimalizując puszenie się poprzez generowanie i uwalnianie jonów ujemnych do strumienia włosów. Z tak silnym startem na rynku, Laifen będzie obserwował przez wiele lat.

(Zdjęcie: przyszłość)

  • Laifen Swift (niebieski) w Amazon za 189.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Ceny i dostępność Laifen Swift

  • Laifen Swift: 199.99 EUR / 175.11 EUR / 297.83 EUR
  • Oferta specjalna Laifen Swift: 239.99 € / 210.14 € / 357.40 AUD

Do przeglądu otrzymaliśmy Laifen Swift Special, który jest identyczny ze zwykłą suszarką do włosów Laifen Swift, ale jest wyposażony w trzy nasadki: dyfuzor, standardową dyszę i szybką dyszę do stylizacji, w przeciwieństwie do standardowego zestawu z samą dyszą. Nasadkę do szybkiej stylizacji można również kupić osobno, ale dyfuzor jest dostępny wyłącznie w modelu Swift Special.

W porównaniu do swojego największego rywala, Dyson Supersonic (który w momencie pisania kosztuje 429 USD / 329 GBP / 599 AU), Laifen Swift wprowadza znacznie tańszą opcję z tą samą technologią.

Laifen Swift jest obecnie jedynym produktem dostępnym w Laifen i można go kupić bezpośrednio w Laifen (otwiera się w nowej karcie) lub Amazon (otwiera się w nowej karcie).

Wartość: 4.5/5

Laifen Swift Special bez żadnego załącznika

(Zdjęcie: przyszłość)

Szybki układ Laifen

  • Lekki i kompaktowy
  • Krótka smycz bez haczyka
  • Trzy stopnie grzania i dwie prędkości.

Specyfikacje suszarki do włosów

Oto specyfikacje Laifen Swift:

Ustawienia prędkości: dwa
Ustawienia grzania: trzy, plus cykl automatyczny
Wisząca pętla: nie
Długość kabla: 1,8 m
Zimna przystawka: Nie
Waga: 0,89lbs/407g
Załączniki: jeden z pakietem standardowym, trzy z pakietem specjalnym

Suszarka do włosów Laifen Swift jest dostępna w czterech kolorach – matowej czerni, srebrnoniebieskim, perłowo-białym i rubinowym – i ma cudownie luksusowe i gładkie wykończenie, które sprawia, że ​​przyjemnie się na nią patrzy i dobrze się trzyma. Ma krótką, zaokrągloną lufę u góry długiej, prostej rączki; ale jest to forma, która może nie być odpowiednia dla wszystkich. Osobiście uważamy, że ten formularz jest znacznie łatwiejszy do przechowywania.

Mierzący 10,9 x 2,7 x 3,5 cm 27,7 x 7 x 8,9 cala/0,89 x 407 x XNUMX cm, Laifen Swift jest cudownie lekki przy XNUMX funta / XNUMX g bez kabla, co sprawia, że ​​jest mało prawdopodobne, aby odczuwał zmęczenie ramion, zwłaszcza biorąc pod uwagę szybkość wysychania włosów – ale więcej że później. Akcesoria są mocowane magnetycznie do przedniej części lufy, łatwo je zatrzaskują i zdejmują.

Być może najbardziej interesującym aspektem Laifen Swift jest jego konstrukcja przepływu powietrza. Zamiast kierować powietrze przez tył lufy, jest wystrzeliwane przez podstawę chwytu. Tutaj użytkownicy znajdą również filtr przeciwpyłowy, którego obudowa również mocuje się magnetycznie i szybko się włącza i wyłącza w celu konserwacji.

Laifen Swift bez filtra przeciwpyłowego

(Zdjęcie: przyszłość)

Jak wspomniano powyżej, suszarka oferuje moc 1600 W w trzech ustawieniach temperatury i dwóch poziomach prędkości, których sterowanie znajduje się na górze uchwytu. Jeśli przytrzymasz przycisk temperatury, możesz również aktywować tryb automatycznego cyklu temperatury. Nie ma oddzielnego fajnego ujęcia – musisz użyć pokrętła temperatury, aby przełączać ustawienia, co jest nieco rozczarowujące, podobnie jak obejście pętli blokady.

Największą przeszkodą w projekcie Laifen Swift jest krótka długość kabla. Podczas gdy większość użytkowników domowych może sobie poradzić z długością 1,8 m/5,9 stopy, z profesjonalnym potencjałem tej suszarki do włosów, szkoda, że ​​Laifen nie zdecydował się na dostarczenie swojej suszarki do włosów z dłuższymi opaskami kablowymi, które są obecnie dostępne na rynku. . Ponadto, jeśli nie masz lustra dogodnie umieszczonego w pobliżu gniazdka elektrycznego w domu, być może będziesz musiał użyć przedłużacza lub użyć przedłużacza z Laifen Swift.

Projekt: 4.5/5

Występ Laifena Swifta

  • Szybki czas schnięcia
  • Wygodne w noszeniu
  • Technologia jonowa redukuje puszenie

Dysze zjonizowanego powietrza o dużej mocy sprawiają, że Laifen Swift szybko suszy włosy. Przetestowaliśmy go na wilgotnych, grubych, średniej długości włosach na najwyższym ustawieniu, które całkowicie wyschły w niecałe siedem minut. Nie jest tak imponujący jak Dyson Supersonic, który suszy ten sam typ włosów w cztery i pół minuty, ale jest znacznie szybszy niż 12-15 minut Panasonic EH-NA65, który jest popularną suszarką do włosów tego pisarza. do użytku domowego. W przypadku mniej porowatych i cieńszych włosów można oczekiwać, że Laifen Swift schnie około pięciu i pół minuty, co jest mniej więcej zgodne z deklaracjami producenta.

Po wysuszeniu nasze włosy były super miękkie z delikatnym połyskiem i faktycznie zauważyliśmy, że nie tłusteją się tak szybko, jak w przypadku słabszych suszarek z przepływem powietrza. Może dlatego, że czuliśmy się pewniej susząc włosy u nasady, nie martwiąc się, że włosy zaplątają się w tylnej części beczki.

Wszystkie akcesoria działały dobrze podczas użytkowania i chociaż one (i lufa) robiły się nieco gorące, temperatury nie były niebezpieczne ani nieprzyjemne. Wymiana akcesoriów na sucho również okazała się łatwa i przyjemna, dzięki magnetycznemu mocowaniu.

Obraz 1 z 3

Tył Laifen Quick Barrel, pokazujący wskaźnik LED ustawienia temperaturyTył beczki pokazuje aktualne ustawienie temperatury: niebieski dla zimnej, pomarańczowy dla gorącej, czerwony dla gorącej. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)Tył Laifen Quick Barrel, pokazujący wskaźnik LED ustawienia temperaturyTył beczki pokazuje aktualne ustawienie temperatury: niebieski dla zimnej, pomarańczowy dla gorącej, czerwony dla gorącej. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)Tył Laifen Quick Barrel, pokazujący wskaźnik LED ustawienia temperaturyTył beczki pokazuje aktualne ustawienie temperatury: niebieski dla zimnej, pomarańczowy dla gorącej, czerwony dla gorącej. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Wspomnieliśmy już, jak dobrze zaprojektowany jest Laifen Swift, ale faktyczne suszenie włosów jest naprawdę wyczynem, o którym warto wspomnieć. Uchwyt pozostaje chłodny podczas użytkowania, suszarka jest wystarczająco lekka, aby zmniejszyć zmęczenie ramion (lub nawet je wyeliminować, w zależności od tego, jak długo suszą się włosy), a wymiana akcesoriów jest niezwykle łatwa.

Laifen Swift twierdzi, że jest niezwykle cichy, emitując zaledwie 59 dB podczas użytkowania. Niestety, to nie było nasze doświadczenie, chyba że te liczby zostały osiągnięte dzięki bardzo specyficznym konfiguracjom testowym, o których nie wiemy.

W naszym teście, z odległości sześciu cali, przy najszybszym ustawieniu, Laifen Swift zarejestrował 79 dB hałasu. Ta liczba jest dość przeciętna w porównaniu z innymi suszarkami do włosów; Dyson Supersonic zarejestrował 74 dB na naszym mierniku decybeli, podczas gdy jedna z najgłośniejszych testowanych przez nas suszarek do włosów, Remington Hydraluxe Pro EC9001, zarejestrowała 82 dB. W obronie Laifen Swift możemy jednak powiedzieć, że dźwięk, który wydaje, jest znacznie mniej agresywny i piskliwy niż inne testowane przez nas suszarki do włosów.

Tył Laifen Swift pokazujący jego temperaturę i kontrolę prędkości

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednym małym, ale zauważalnym problemem, który mieliśmy z Laifen Swift, było umiejscowienie przycisków. Podczas gdy regulatory temperatury i prędkości wyglądają i działają dobrze, zbyt łatwo jest przypadkowo wyszczotkować lub lekko nacisnąć regulatory temperatury. Jeśli nie wysuszysz włosów przed lustrem, gdzie możesz zobaczyć wskaźnik temperatury z tyłu beczki, możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że to zrobiłeś.

Wydajność: 4/5

Karta wyników Laifen Swift

Przesuń, aby przewinąć w poziomieAtrybutyOcenaOcenaWygląd Konstrukcja Laifen Swift, choć nie dla wszystkich, oznacza, że ​​jest lekka, kompaktowa i zdecydowanie nowoczesna, co nam się podoba. 4.5/5WydajnośćNie spełnia wszystkich twierdzeń producenta, ale działa dobrze i jesteśmy zadowoleni z naszymi wynikami4/5WartośćLaifen Swift jest wyceniony podobnie jak inne alternatywy Dyson Supersonic i oferuje większość funkcji o wartości dodanej.4.5/5

powinienem kupić?

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Laifen Swift: porównanie cen

Udostępnij to