Spis treści

Karta rozszerzenia pamięci masowej Seagate Xbox: jednominutowy przegląd

Karta rozszerzenia Xbox Storage firmy Seagate to przydatne rozwiązanie narastającego problemu. Gry wideo stają się coraz większe, nie tylko pod względem rozmiaru ich światów gry, ale także pod względem rozmiaru plików, które zawierają.

W dzisiejszych czasach nierzadko gry ważą ponad 100 GB, a najnowsze konsole Xbox Series X i Xbox Series S mają odpowiednio tylko 1 TB i 512 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Dlatego karta rozszerzająca pamięć masową firmy Seagate ma na celu zmniejszenie obciążenia przeciążonej wbudowanej pamięci masowej. Prostą kartę pamięci plug-and-play wkłada się z tyłu nowych konsol Xbox i… to wszystko.

Jeśli chcesz wkrótce kupić kartę Seagate Xbox Storage Expansion Card, masz szczęście. Oczekuje się, że ten doskonały zewnętrzny dysk SSD trafi do sprzedaży w okresie wyprzedaży w Czarny piątek 2022 r., podobnie jak w poprzednich latach. Zwykle jest to jedna z najlepszych ofert Xbox w Czarny piątek z hojnymi rabatami, w szczególności na wariant 1 TB.

W jednej chwili bezproblemowo dodawane jest dodatkowe miejsce do przechowywania, bez konieczności konfiguracji. Korzystając z nowego systemu pamięci masowej Xbox Velocity Architecture, karta może osiągnąć niesamowicie szybkie prędkości wysyłania i przesyłania danych. Nie jest tak szybki jak pamięć wbudowana, ale według Microsoftu jest około XNUMX razy szybszy niż konwencjonalny dysk. Pamiętaj, że do grania w gry Xbox Series X|S Enhanced wymagany jest system pamięci masowej Velocity Architecture.

Duża wada? Koszt: jest wygórowany, prawie jak cena konsoli Xbox Series S. A Seagate doprowadza nas teraz do szału: nie ma alternatywy dla twojej karty, jeśli chcesz mieć dodatkowe miejsce na konsolę, z wyjątkiem pracochłonnego procesu przenoszenia gier między dyskiem konwencjonalna pamięć twarda i wewnętrzna.

Ale prostocie systemu nie można odmówić. Jest drogi, ale niewiele więcej niż równoważne dyski SSD do komputerów PC i wydaje się o wiele łatwiejszy w instalacji niż Sony najwyraźniej zamierzał na PS5. Karta Seagate Xbox Storage Expansion Card jest wysoce zalecana.

Karta rozszerzenia pamięci masowej Seagate Xbox: ceny i dostępność

Tarjeta de expansión de almacenamiento Seagate Xbox

(Zdjęcie: przyszłość)

Dostępna już karta Seagate Xbox 1 TB Storage Expansion Card kosztuje 219.99 € / 254.99 €. Jak dotąd wydaje się, że jest to całkiem niezniszczalna cena, a rabaty są nadal dość rzadkie.

Jest to z pewnością drogie, ale podobnie jest z zaawansowaną technologią SSD w komputerach PC i tutaj jest nieco przestarzała. Biorąc pod uwagę łatwość konfiguracji i wydajność karty, w dużym stopniu uzasadnia to cenę, chociaż wydaje się, że Xbox Series X i Series S powinny mieć na początku więcej wbudowanej pamięci.

Od momentu wprowadzenia na rynek wypuszczono dwie nowe karty rozszerzeń pamięci masowej o pojemności 2 TB i 512 GB. Kartę pamięci 512 GB można zamówić za 139.99 EUR / 159.99 EUR, a kartę pamięci 2 TB można obecnie znaleźć za 399.99 EUR / 474.99 EUR.

Dzisiejsza najlepsza karta rozszerzeń pamięci masowej Seagate do ofert Xbox Series X.

Karta rozszerzenia pamięci masowej Seagate Xbox: konstrukcja i wydajność

Tarjeta de expansión de almacenamiento Seagate Xbox

(Zdjęcie: przyszłość)

Karta Seagate Xbox Storage Expansion Card to małe urządzenie o wymiarach 2,1″ x 1,25″ x 0,3″ cala. Dzięki zastrzeżonemu połączeniu z tyłu konsoli Xbox Series X/S nie jest on przeznaczony tylko do użytku z urządzeniami firmy Microsoft. Dwie trzecie karty to stop metalu, który idealnie pasuje do portu konsoli, a reszta jest zamknięta w czarnej plastikowej obudowie z logo Xbox i dołączonym małym wycięciem na uchwyt. Do przechowywania dołączona jest również przezroczysta plastikowa pokrywa.

Instalacja nie może być prostsza: wyjmij go z opakowania, zdejmij pokrywę i wepchnij do odpowiedniego portu z tyłu konsoli. To wszystko – Twoja karta jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z pudełka jako dodatkowa pamięć SSD od Velocity Architecture. Być może będziesz musiał nacisnąć go nieco mocniej, niż się spodziewałeś: najpierw dostałem ostrzeżenie, że karta została rozpoznana, ale połączenie z nią z Xbox było słabe. Wstawienie go mocniej zadziałało, a potem wszystko działało zgodnie z oczekiwaniami.

Warto jednak zauważyć, że podobnie jak prawie wszystkie dyski twarde, użyteczna przestrzeń na karcie rozszerzeń jest mniejsza niż reklamowany 1 TB. Pomiędzy wbudowanymi sterownikami i różnicą w tym, jak konsola odczytuje dostępne miejsce na karcie, tak naprawdę masz 920 GB do grania. Mimo to to więcej niż 802 GB zapewniane przez dysk twardy „1 TB” konsoli Xbox Series X i jest to ogromne w porównaniu z 512 GB, które oferuje Xbox Series S.

Ile jeszcze gier pozwala zainstalować te 920 GB? Będzie się to różnić w zależności od rodzaju gry, w którą grasz. Call of Duty: Black Ops Cold War waży 190 GB, więc ledwo można go zainstalować cztery razy na mapie. Ale jeśli powiemy, że średni rozmiar pobierania gier wynosi około 30 GB, otrzymasz kolejne 30 gier bezpiecznie przechowywanych na karcie. Jeśli lubisz mniejsze tytuły niezależne, spodziewaj się, że liczba ta będzie znacznie wyższa, podczas gdy fani gier AAA z otwartym światem mogą spodziewać się, że będzie niższa.

Tarjeta de expansión de almacenamiento Seagate Xbox

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli chodzi o szybkość, karta Seagate Xbox Storage Expansion Card jest niesamowicie szybka, obsługując te same funkcje szybkiego wznawiania i krótkie czasy ładowania, które obsługuje wewnętrzny dysk konsoli. Nie jest tak szybki (uruchomienie Yakuzy: Like a Dragon z ekranu głównego zajęło 45 sekund z mapy i 37 z pamięci wewnętrznej), ale wciąż jest znacznie szybsze niż poprzednia generacja konsol. Jeśli chodzi o czasy ładowania w grze, rozbieżność jest prawie niezauważalna dla każdego, kto nie korzysta z timera.

Prędkości transferu są również solidne: wysyłanie plików do pamięci wewnętrznej z karty jest nieco szybsze niż na odwrót, ale tylko o ułamek. Ale to różnica między kartą Seagate a zewnętrznym dyskiem twardym: na przykład karta SIM WRC 9 o pojemności 24,6 GB potrzebowała 3 minut i 50 sekund, aby przejść z pamięci wewnętrznej na dysk twardy USB 3, w porównaniu z 1 minuta. 6 sekund dla karty Seagate.

Sam interfejs Xbox Series X/S jest bardzo przejrzysty i łatwy w użyciu, jeśli chodzi o zarządzanie urządzeniami pamięci masowej. Sekcja ustawień wyraźnie pokazuje, gdzie przechowywana jest każda gra i zapewnia prosty widok kolejki transferu, aby umożliwić łatwe zarządzanie lokalizacjami instalacji.

Warto również zauważyć, że jeśli wybierasz się do domu znajomego, możesz podłączyć swoją kartę z tyłu konsoli Xbox Series X / S i uzyskać dostęp do wszystkich przechowywanych tam gier bez problemu. Aby grać, musisz zalogować się na swoje konto na konsoli lub Twój znajomy również będzie musiał mieć na nie licencję. Jest to jednak szybki i łatwy sposób na przetransportowanie sporej części biblioteki gier.

Czy powinienem kupić kartę Seagate Xbox Storage Expansion Card?

Tarjeta de expansión de almacenamiento Seagate Xbox

(Zdjęcie: przyszłość)

Nie kupuj, jeśli ...

Udostępnij to