Recenzja listwy dźwiękowej Samsung HW-Q800A | Porównanie

Recenzja soundbara Samsung HW-Q800A | Porównanie

Egzamin 2-minutowy

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów, Q800A jest prawdopodobnie najpotężniejszym, najmocniejszym, szczegółowym i efektywnym soundbarem, jaki można uzyskać przy tej cenie.. Subwoofer wspiera również ogromną ilością basów, a system jest tak dobrze wykonany, że jego potężna moc wyjściowa nie powoduje żadnych problemów z brzęczeniem, buczeniem lub zniekształceniami, nawet podczas odtwarzania filmów akcji przy szalonych prędkościach i poziomach głośności. Bardziej muzyczne dusze mogą preferować nieco mniej brutalny soundbar z nieco bardziej wyrafinowanym dźwiękiem o wysokiej wierności, na przykład Sonos Arc. W przeciwnym razie, Q800A doskonale spełnia pole „ogromny dźwięk z solidnego głośnika”.. Zwłaszcza jeśli połączysz go z jednym z nowych telewizorów premium Samsunga.     Konstrukcja wykończenia Q800A wygląda naprawdę dobrze w wykończeniu z grilla i powinna pasować do większości telewizorów bez przesłaniania obrazu lub odbiorników podczerwieni. Samsung nie wprowadził tylu kanałów głośnikowych, co na przykład jeden lub dwóch przeciwników, podczas gdy Q800A daje system 31 kanałów, jedyny Nieco droższy LG SP9YA ma układ 51. Jednak technologia Acoustic Beam firmy Samsung może sprawić, że Q800A wydaje się dostarczać więcej kanałów audio niż jest w rzeczywistości, przepychając informacje o kanale tonowym przez 56 oddzielnych otworów, tworząc większą, bardziej rozłożoną scenę dźwiękową. Jeśli masz telewizor Samsung, który może korzystać z nowych funkcji Space Fit / Adaptive Sound + automatycznej optymalizacji dźwiękuQ800A może również generować bardziej wciągający, wciągający i pełniejszy dźwięk niż jego poprzednik Q800T. Jak można się spodziewać po soundbarze z kanałami wysokości, Q800A obsługuje dekodowanie DTS:X i Dolby Atmos. Istnieje również pełna kompatybilność z eARC, zintegrowane sterowanie głosowe Amazon Alexa oraz nową i ulepszoną ścieżkę aktualizacji, która pozwala dodać tylne głośniki 2.0-kanałowe ze sterownikami mocy, zamiast poprzednich aktualizacji do bezpłatnych kanałów 2.0.0. w poprzednich latach. Dźwięk Q800A jest precyzyjny, mocny i wystarczająco aktywny poczuć pełny ciężar każdego z ich trzydziestu jeden bezpłatnych kanałów. Dźwięk daje wrażenie wysokości i przestronności, a 8-calowy subwoofer zapewnia jedne z najgłębszych dźwięków, jakie oferuje świat soundbarów. Nie brzmi to szczególnie inaczej niż Q800T 2020, chyba że używasz go z telewizorem Samsung Q70A lub lepszym. Ponieważ Q800T był już niezwykłym soundbarem, obowiązuje powiedzenie „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego”. Chociaż Q800A nie jest odejściem ani radykalnym postępem w stosunku do swojego poprzednika, to jednak soundbar o niesamowitej mocy i precyzji, który udaje się utrzymać przy cenie początkowej 899 USD, 990 EUR / 799 EUR / 1990 USD to bardzo dobry stosunek jakości do ceny . Samsung hw-q800a (Zdjęcie: LaComparacion)

Cena i dostępność Samsung HW-Q800A

HW-Q800A jest teraz darmowy na każdym z głównych terytoriów i będzie to flagowa oferta soundbarów firmy Samsung do czasu, gdy pod koniec roku pojawią się modele marki Q900A i Q950A. Cena detaliczna to 899,99 USD w USA, 799 EUR w Wielkiej Brytanii i 1190 USD w Australii. Daje to najlepszy 5-kanałowy soundbaroprócz solidnego bezprzewodowego subwoofera. Możesz również dodać dwa opcjonalne bezprzewodowe tylne głośniki SWA-9500S wyposażone w przednie i wznoszące się światła w cenie 299,99 EUR / 249 EUR / 499 USD. Q800A zastępuje model Q800T 2020, który oferował również 31-kanałowy soundbar z wbudowanymi DTS:X i Alexa. Ulepsza swojego poprzednika przy tej samej cenie, wprowadzając funkcję aktywnego wzmacniacza głosu, adaptacyjny system optymalizacji dźwięku + / SpaceFit i ulepszoną ścieżkę aktualizacji tylnych głośników. Nie oferuje żadnych oczywistych fizycznych zmian w koncepcji projektu lub konfiguracji głośników. Barra de Sonido Samsung (Zdjęcie: LaComparacion)

Konstrukcja

HW-Q800A wydaje się być identyczny z Q800T 2020Jego wymiary są dokładnie takie same (980W) 980 x 70 x 55 mm (szer. x wys. x gł.), co pozwala zmieścić się pod ekranem większości telewizorów. Jego obrazy lub odbiorniki podczerwieni. Jego własny posąg, w którym przednia górna krawędź jest pochylona w dół, aby zoptymalizować rozproszenie kanałów wysokości, jest dokładnie taki sam. Ich grillowane wykończenie jest dokładnie takie samo. Nawet duży subwoofer z 8-calowym głośnikiem jest dokładnie taki sam jak w Q800T. Jest to być może trochę rozczarowujące, ponieważ sugeruje, że Samsung nie wprowadził żadnych znaczących wewnętrznych zmian sprzętowych od 2020 roku. Jednak pod względem czystego kształtu bardzo zależało nam na projekcie Q800T. Więc oczywiście jesteśmy fanami tego samego Q800A. Główny soundbar i subwoofer są bardzo odporneChociaż subwoofer nie jest szczególnie atrakcyjny (niewiele jest), można go schować z boku sofy lub pod stołem, aby pomóc, niekoniecznie pogarszając dźwięk. Wspaniale jest widzieć, że Q800A posiada mały odczyt LED na przedniej krawędzi.. Dzięki Bogu Samsung nie zrobił tego, co zrobił ze swoim soundbarem Q950T w zeszłym roku i umieścił diodę LED na górnej krawędzi, gdzie nie widać jej, gdy siedzisz. Barra de Sonido Samsung (Zdjęcie: LaComparacion) Większość kupujących Q800A po prostu umieszcza soundbar na powierzchni, na której stoi ich telewizor. Jeśli jednak chcesz zamontować go na ścianie, Samsung zapewnia niezbędny uchwyt i śruby. Głośnik zainstalowany w Q800A nadal przypomina ten z Q800T. 2-dyskowy układ oferuje przedni lewy, przedni prawy, środkowy i 1 górne kanały na głównym soundbarze, podczas gdy zewnętrzny subwoofer zapewnia kanał basowy 330, wszystkie zasilane łącznie 299,99 W. Za 249 USD / 499 EUR / 9500 AU asystenci mogą dodaj nowe opcjonalne tylne głośniki Samsung XNUMXT, z których każdy zawiera przetwornik skierowany do góry i do przodu, aby lepiej dostarczyć tę półkulę efektu dźwiękowego, tak niezbędną do pełnego doświadczenia Dolby Atmos. Opcjonalny tył Q800T nie ma głośników. Recenzja soundbara Samsung (Zdjęcie: LaComparacion)  

Cechy

Q800A wyróżnia się również od swojego poprzednika nowym systemem Adaptive Sound + / Space Fit, który optymalizuje dźwięk zgodnie z lokalnymi warunkami środowiskowymi. Pamiętaj jednak, że ta funkcja jest dostępna tylko wtedy, gdy soundbar współpracuje z jednym z nowych telewizorów Samsung QLED (z serii Q70A). Częściowo dlatego, że opiera się na wbudowanym procesorze i mikrofonie telewizora, a częściowo dlatego, że chodzi bardziej o optymalizację współpracy telewizora i listwy dźwiękowej w idealnym trybie Q-Symphony. Firma Samsung to formalny system kalibracji pomieszczenia „Auto EQ”. Również nowy w Q800A, automatyczny wzmacniacz głosu, który może wykryć, kiedy w pomieszczeniu jest dużo hałasu otoczenia i odpowiednio wzmocnić wokal, dzięki czemu nie przegapisz żadnego kluczowego dialogu. Podobnie jak jego poprzednik, Q800A obsługuje dekodowanie Dolby Atmos i DTS:X, kompatybilny z technologią eARC do przesyłania bezstratnego dźwięku obiektowego przez HDMI z telewizorów eARC. System HDMI obsługuje również transmisję wszystkich głównych formatów HDR, w tym HDR10+ i Dolby Vision.. Jednak trochę rozczarowujące jest znalezienie tylko jednego wejścia HDMI dla wyjścia HDMI zgodnego z eARC. Uważamy, że prośba o dwa wejścia HDMI w tej cenie nie jest zbyt wiele, nawet jeśli dostępny jest eARC.

Specyfikacja

Chociaż dobrze jest znaleźć pętla HDMI Q800A obsługująca HDR10, HDR10+ i Dolby Vision trzy rodzaje technologii wysokiego zakresu dynamikiGracze powinni pamiętać, że nie może przekazać 4K przy 120 Hz lub zmiennej częstotliwości odświeżania. Ale w żadnym innym soundbarze nie ma HDMI,Nadal możesz używać eARC, aby uzyskać dźwięk 4K/120Hz/VRR z gry przez telewizor na pasku dźwiękowym. Jedynym innym fizycznym połączeniem jest optyczne wejście audio, chociaż nic dziwnego, że są Łączność bezprzewodowa Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay 2. To Najwydajniejszy dostęp do łączności bezprzewodowej zapewnia aplikacja Samsung Smart Things na iOS/Android, co sprawia, że ​​jest o wiele więcejŁatwiejsza instalacja Q800A w sieci domowej w porównaniu z soundbarami Samsunga z przeszłości. SmartThings umożliwia również bezpośrednie przesyłanie strumieniowe przez soundbar z różnych serwisów muzycznych, w tym Spotify, Deezer, Amazon Music i Samsung Music. Jeśli nie słuchasz źródła Dolby Atmos lub DTS: Xmożesz wybierać spośród czterech różnych trybów przetwarzania dźwięku. Standard, jak można się spodziewać, po prostu odtwarza przychodzący dźwięk „taki, jaki jest”, bez dodatkowego przetwarzania. Surround remiksuje źródła sub-Dolby Atmos/DTS:X, aby wykorzystać wszystkie dostępne głośniki. Adaptive Sound analizuje przychodzące źródła dźwięku i stale próbuje je zoptymalizować pod kątem specyficznych właściwości dźwięku listwy dźwiękowej. w końcu jest sposób Game Pro, dzięki któremu ścieżki dźwiękowe z gier są bardziej wciągające. Samsung hw-q800a (Zdjęcie: LaComparacion)

Wydajność audio

Począwszy od ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X, Q800A okazuje się wyjątkowo mocny jak na tak kompaktowy soundbar. Może wygodnie osiągnąć poziomy głośności i zakresu dynamicznego podczas scen akcji, które trudno pogodzić ze swoją smukłą ramą, wykraczając daleko poza punkt, do którego nawet najbardziej entuzjastyczny fanatyk kina domowego prawdopodobnie chciałby wygodnie sięgnąć. Wszystko bez śladu zniekształceń lub szorstkości, nawet w najgrubszych obszarach, gdziekolwiek go umieścisz.