LG S80QY: recenzja za minutę

S80QY firmy LG to konwencjonalny system soundbar z unikalną funkcją: dodatkowym głośnikiem centralnym, który sprawia, że ​​głosy brzmią wyraźniej iw bardziej naturalnej pozycji.

Chociaż na papierze nie brzmi to szczególnie imponująco, znacznie poprawia nie tylko wbudowany dźwięk oferowany przez telewizor, ale także wiele konkurencyjnych listew dźwiękowych. Przejrzystość dialogów jest głównym powodem, dla którego większość ludzi kupuje soundbary, a S80QY doskonale spełnia ten kluczowy parametr.

 • LG S80QY na Amazon za 496.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Poza tym S80QY to 3.1.3-kanałowy system soundbar Dolby Atmos z oddzielnym bezprzewodowym subwooferem zapewniającym basy, a także przetwarzanie ścieżek dźwiękowych DTS:X. Jego wydajność w filmach i programach telewizyjnych jest bardzo dobra, co pozwala mu konkurować z najlepszymi soundbarami Dolby Atmos w swoim przedziale cenowym.

Zestaw funkcji S80QY jest solidny w tej cenie. Oprócz bezprzewodowego przesyłania strumieniowego przez Bluetooth otrzymujesz wbudowaną obsługę Chromecasta i AirPlay 2 do strumieniowego przesyłania dźwięku z telefonu lub tabletu. Jego opcje połączeń przewodowych są również więcej niż zadowalające, w tym zwykłe porty HDMI i HDMI eARC z tranzytem 4K i Dolby Vision, a także obsługa VRR i ALLM do gier, która jest lepsza niż w wielu najlepszych listach dźwiękowych. Dostępne jest również optyczne cyfrowe wejście audio do podłączenia do starszych telewizorów.

W swoim przedziale cenowym S80QY ma dużą konkurencję, w tym Sonos Arc. Ale chociaż ten flagowy produkt Sonos jest modelem, który rzadko widzi spadek cen, regularnie można znaleźć ten średniej klasy soundbar LG za znacznie mniej niż jego pierwotna cena. Biorąc pod uwagę potężne połączenie wydajności i funkcji S80QY, warto go poszukać.

Listwa dźwiękowa LG S80QY na stojaku pod telewizor

Masywny subwoofer LG S80QY zapewnia potężne basy, ale jest również dominujący wizualnie. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja LG S80QY: Cena i data premiery

 • Wydany w kwietniu 2022
 • 899 EUR / 749 EUR / 999 EUR AU

LG S80QY został wprowadzony na rynek w kwietniu 2022 r. Za 899 USD / 749 GBP / 999 USD, chociaż jego cena wywoławcza spadła znacznie poniżej tej kwoty.

W swojej pierwotnej cenie S80QY znajduje się w górnej części rynku soundbarów, chociaż znajduje się mniej więcej w środku pełnej linii soundbarów LG. Bezpośrednim konkurentem byłby Sonos Arc, kompleksowe rozwiązanie, które dodaje ustawione pod kątem głośniki dla wirtualnego dźwięku przestrzennego, ale brakuje mu bezprzewodowego subwoofera S80QY.

Innym konkurentem w tej samej cenie byłby Samsung HW-S800B, znacznie smuklejszy soundbar i subwoofer z układem głośników Dolby Atmos 3.1.2. Dlatego S80QY jest zgodny z konkurencją.

Recenzja LG S80QY: Funkcje

 • Dźwięk Dolby Atmos 3.1.3 i DTS:X
 • HDMI eARC z 4K pass-through i Dolby Vision
 • Wbudowany Chromecast i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe AirPlay 2

Soundbar firmy LG to model 3.1.3 z obsługą formatów ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X. Jest to również IMAX Enhanced, chociaż korzyści płynące z tej funkcji są niejasne, z wyjątkiem wymagań IMAX dotyczących integracji przetwarzania DTS:X. Łącznie dla dziewięciu głośników dostępnych jest 480 watów mocy wzmacniacza, z czego 220 watów jest przeznaczone na sam subwoofer.

Wraz z głośnikami skierowanymi do przodu (dla lewego, prawego i środkowego kanału), subwooferem i dwoma głośnikami z efektami powietrznymi Atmos, S80QY jest wyjątkowo wyposażony w trzeci głośnik, który jest używany do dostarczania dialogów. Jak zobaczymy w sekcji Jakość dźwięku, działa to doskonale zarówno w celu poprawy klarowności dialogów, jak i „podniesienia” głosów do poziomu ekranu, gdzie będą brzmiały bardziej naturalnie.

Dostępne są porty HDMI eARC i standardowe porty HDMI, które obsługują Dolby Vision High Dynamic Range pass-through, VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) i ALLM (automatyczny tryb niskiej latencji). Istnieje również optyczne wejście cyfrowe do podłączenia wyjścia audio starszego telewizora, który nie ma HDMI eARC lub ARC.

Wraz z bezprzewodowym Bluetooth 5.0, S80QY obsługuje strumieniowe przesyłanie dźwięku przez wbudowanego Chromecasta i AirPlay 2. Inną opcją połączenia bezprzewodowego jest Wowcacast firmy LG, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie dźwięku do listwy dźwiękowej z telewizora za pomocą opcjonalnego adaptera. HDMI komputera. Wyjście łuku.

Zapewniona jest wbudowana obsługa asystentów głosowych Google i Alexa, co zapewnia obsługę bez użycia rąk podstawowych poleceń, a także innych funkcji inteligentnych głośników.

Losowe modos de procesamiento de sonido del S80QY son extensos, par lo que można odwiedzić w konfiguracji aplikacji SoundBar de LG i probarlos de cidir cuál prefiere. Spośród nich znalazłem Music – tryb opracowany z pomocą wysokiej klasy producenta dźwięku Meridian – który najlepiej sprawdza się w przypadku, jak się domyślacie, słuchania muzyki, podczas gdy Standard był dobrą opcją dla todo el resto.

Firma LG oferuje opcjonalne bezprzewodowe głośniki dźwięku przestrzennego (zestaw głośników SPQ8-S za 200 EUR), aby rozszerzyć S80QY do pełnego systemu 5.1.3. Listwa dźwiękowa jest również kompatybilna z funkcją LG TV Sound Mode Sharing, która umożliwia podłączenie go do najnowszych telewizorów LG, aby w pełni wykorzystać potencjał silnika dźwiękowego telewizora, wykorzystując moc procesora telewizora do automatycznej optymalizacji jakości dźwięku. .

Recenzja LG S80QY: Jakość dźwięku

 • Doskonała klarowność dialogów
 • Potężne wprowadzenie do efektów Atmos
 • Czysty bas dźwiękowy

Filmy i programy telewizyjne brzmiały świetnie na S80QY przy minimalnych kłopotach z konfiguracją. Oprócz uruchomienia AI Room Calibration Pro, po prostu wybrałem standardowy tryb renderowania i pozwoliłem, aby wszystko działało.

Integracja między soundbarem a subwooferem była płynna, dzięki czemu głębsze głosy wyglądały w pełni i naturalnie podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Bas wydobywający się z subwoofera S80QY był mocny i mocny. Brakowało mu rozszerzenia niskich częstotliwości, które można uzyskać z droższego, specjalnie skonstruowanego subwoofera, ale jego wyjście było nadal czyste i dodało mocy.

Ogólna wydajność LG została dobrze zademonstrowana, gdy obejrzałem scenę z John Wick 3, która ma miejsce w sklepie z antykami. Wick walczy w nim z gangiem niedoszłych zabójców, a odgłos tłuczonego szkła, strzały, pięści i stopy ściśle przylegające do celu miały dla nich dynamiczną jakość.

Efekty powietrzne Dolby Atmos również pokazały się wyraźnie wraz z dźwiękiem S80QY odbijającym się od płaskiego sufitu mojej sypialni o wysokości 9 stóp. Słychać je było w scenach z JW3, gdy na ulicach miasta leje deszcz, ale jeszcze lepsze demo dostałem, oglądając scenę z 1917 roku, w której szczur powoduje eksplozję w podziemnym bunkrze. W tym przypadku, gdy żołnierze są pochłonięci spadającymi gruzami, dźwięk dosłownie wydaje się dochodzić z mojego sufitu – żywy i nieco mrożący krew w żyłach efekt.

Widok z góry listwy dźwiękowej LG S80QY

Sterowniki wyzwalacza soundbara LG S80QY zawierają dedykowany sterownik odtwarzania dialogów. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

To, co zrobiło na mnie największe wrażenie w działaniu S80QY, to jakość dialogów. Głosy w ścieżkach dźwiękowych filmów i programów telewizyjnych zawsze brzmiały czysto i naturalnie, a centralny głośnik listwy dźwiękowej dodał wymiar pionowy, który „podniósł” dialogi do poziomu ekranu. Brzmiało to tak, jakby pochodziło z ust aktorów, a nie z głośnika pod telewizorem.

Generalnie nie mam dużych wymagań co do odtwarzania muzyki na soundbarach: umieszczenie poszczególnych głośników zbyt blisko siebie tworzy „zbrylony” dźwięk, a tryby przetwarzania użyte do jego dystrybucji mogą sprawić, że wokale i instrumenty będą nierówne, naturalne.

Do pewnego stopnia było to również prawdą w przypadku S80QY, chociaż jego tryb muzyczny zaprojektowany przez Meridian okazał się całkiem niezły jak na soundbar. Po włączeniu tej funkcji wokal i zespół Toma Petty'ego „You Don't Know How It Feels” brzmią czysto i surowo, z przyjemnym uderzeniem stopy perkusji.

Jeśli znalazłem jedną zauważalną wadę w działaniu S80QY, to było to, że nie było poczucia wciągającego dźwięku przestrzennego. Ale to dlatego, że w systemie brakuje głośników dźwięku przestrzennego i można to naprawić, dodając opcjonalny zestaw głośników LG SPQ8-S.

Wznoszący się głośnik do soundbara LG S80QY

Górna powierzchnia LG S80QY oferuje pojemnościowe przyciski dotykowe, które odzwierciedlają te z pilota. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja LG S80QY: Design

 • Nieco obszerny kształt
 • Zintegrowany zasilacz plus
 • Duży zewnętrzny subwoofer

Konstrukcja S80QY nie różni się zbytnio od innych soundbarów LG z przeszłości i teraźniejszości. Przy wymiarach 39,4 x 2,5 x 5,3 cala (szer. x wys. x gł.) dobrze komponuje się z ekranami telewizorów większymi niż 50 cali, a głębokość 5,3 cala oznacza, że ​​będzie trochę wystawał, jeśli zdecydujesz się zamontować go na ścianie poniżej podobny telewizor naścienny.

W przeciwnym razie ciemnoszara plastikowa obudowa paska wygląda solidnie i czysto, z gładko zaokrąglonymi krawędziami i dopasowaną szarą osłoną z tkaniny, która otacza przód i boki. Każdy z głośników jest pokryty okrągłą metalową maskownicą, która nieco uatrakcyjnia konstrukcję, aby wyglądała na zaawansowaną technologicznie.

Subwoofer soundbar LG S80QY na białym tle

Subwoofer LG S80QY jest wyposażony w duży przedni port, który zwiększa moc basów. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Należy zauważyć, że S80QY ma zintegrowany zasilacz. Z tego powodu wystarczy podłączyć przewód zasilający zamiast korzystać z zewnętrznego zasilacza, z którego korzystały poprzednie soundbary LG. Posiada również zestaw przycisków dotykowych na górnej powierzchni, które replikują podstawowe funkcje pilota.

Bezprzewodowy subwoofer LG ma prawie takie same wymiary jak komputer stacjonarny. Poza obecnością dużego przedniego iluminatora można go nawet pomylić z jednym.

Wejścia soundbar LG S80QY

Wejścia w LG S80QY obejmują porty HDMI i HDMI-eARC, a także optyczne połączenie cyfrowe. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja LG S80QY: użyteczność i konfiguracja

 • Przejście HDMI z eARC ułatwia konfigurację
 • Funkcja kalibracji pomieszczenia poprawia dźwięk
 • Czytelny wyświetlacz LED na przednim panelu

Konfiguracja S80QY jest łatwa dzięki portowi HDMI eARC, który służy do bezpośredniego połączenia audio z wyjścia HDMI eARC lub HDMI ARC telewizora. Skorzystałem zarówno z tego, jak i z wejścia HDMI firmy LG, aby podłączyć odtwarzacz Blu-ray Ultra HD i nie miałem problemów z przesyłaniem 4K lub Dolby Vision z soundbara do telewizora.

Instalacja subwoofera systemu jest dziecinnie prosta: wystarczy umieścić go w pobliżu…

Udostępnij to