Adobe Audition to doskonały edytor audio, który oferuje bogaty zestaw profesjonalnych narzędzi do korekcji zgodności i polerowania, oprócz efektów, edycji i możliwości nagrywania wielościeżkowego.

Wraz ze wzrostem ilości treści audio na całym świecie wzrasta również zapotrzebowanie na narzędzia standaryzacyjne.

Jeśli nie zauważyłeś ostatnio zauważalnych różnic w głośności między filmami lub podcastami, a także wszelkiego rodzaju produktami audio, pokazuje to, jak dużą różnicę mają standardy standaryzacji w naszym doświadczeniu milionów codziennych pobrań. Adobe Audition to coś więcej niż tylko oprogramowanie do tworzenia muzyki, ale co jeszcze potrafi?

  Opcje subskrypcji Adobe Audition CC:

 • Plan 12-miesięczny: 20,99 € miesięcznie (całkowity koszt 251,88 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Adobe Audition: ceny i plany

Audition jest dostępny w formie miesięcznej, rocznej lub rocznej subskrypcji, podobnie jak większość innych programów firmy Adobe. Możesz ją pobrać jako samodzielną aplikację, której ceny zaczynają się od 21 USD / 20 USD miesięcznie.

Jeśli jesteś profesjonalistą, warto sprawdzić subskrypcję Adobe Creative Cloud All Apps. Zaczyna się od 55 USD / 52 USD miesięcznie, ale zawiera wiele innych narzędzi premium, takich jak Premiere Pro i Photoshop, oraz 100 GB miejsca w chmurze na wszystkie Twoje multimedia.

To, czy na dłuższą metę będzie to opłacalne, będzie zależeć od tego, jak korzystasz z Audition na co dzień (lub jak głęboko chcesz zagłębić się w ekosystem Adobe).

Podobnie jak w przypadku wszystkich swoich programów kreatywnych, Adobe oferuje zniżki na subskrypcje edukacyjne, a przy użyciu jednej nazwy użytkownika i hasła możesz bezpłatnie wypróbować wszystkie aplikacje Adobe Creative Cloud przez siedem dni.

Adobe Audition: interfejs

Edycja dźwięku w programie Adobe Audition

Konfigurowalne menu ulubionych jest w pełni załadowane (Źródło zdjęcia: Adobe)

 • W pełni konfigurowalny pod względem funkcji; bardzo nadaje się do dużych ekranów

Po pierwsze, potrzebujesz dużego ekranu, aby w pełni wykorzystać Audition. Idealnie, 17-calowy lub pro-size ekran (taki, jaki normalnie widzisz w zestawie co najmniej czterech). Jeśli możesz, sparuj go z komputerem lub laptopem do produkcji muzyki. Chociaż Audition jest dość łatwe do znalezienia, jest ich mnóstwo i wkrótce zostanie wypełnione twoimi niestandardowymi oknami.

Niektóre elementy sterujące są dość małe, co jest kolejną wskazówką, że lepiej nadaje się do większych ekranów. Interfejs jest elegancko utylitarny, bez zbędnych dodatków. Dostosowywanie jest zdecydowanie po stronie funkcji przetwarzania dźwięku, co jest świetne, ale dostępność dla użytkownika można poprawić, na przykład dzięki nieco większej kontroli nad rozmiarami przycisków.

Jeśli myślisz, że możesz być trochę zajęty tymi wszystkimi oknami funkcji, masz rację. Na szczęście możesz wybrać okna, które po prostu odzwierciedlają bieżącą część twojego przepływu pracy. Na przykład możesz zamknąć wszystkie domyślne okna i zacząć od przeglądarki multimediów, aby wprowadzić pliki, a następnie prostego okna edycji, aby móc nad nim pracować lub zapisać, aby dodać kolejny utwór.

Kiedy będziesz gotowy, aby przejść do efektów, możesz dodać to okno z menu okna i tak dalej, aż będziesz gotowy do rozpoczęcia eksploracji bardziej złożonych elementów programu. Wszystkie te okna funkcji można otworzyć w całości lub ukryć w górnym menu o zmiennym rozmiarze, które oferuje również opcje grupowe. Gdy jesteś zadowolony z dowolnej kombinacji, możesz zapisać swój niestandardowy projekt jako ustawienie wstępne.

Adobe Audition: Nagrywanie

Edycja dźwięku w programie Adobe Audition

Analiza fazowa jest jedną z wielu pomocy wizualnych do korekcji i ulepszania równowagi (Źródło zdjęcia: Adobe)

 • Doskonałe narzędzia do korekcji głosu; łatwy w użyciu na wielu ścieżkach i kształtach fali; muzycy, przed zakupem sprawdź, czy możesz znaleźć pętle

Przy otwartym prostym edytorze i wietrze na twoją korzyść zobaczysz, że przycisk nagrywania jest nieskończenie mały.

Czy możesz tworzyć muzykę za pomocą Adobe Audition? Cóż, możesz, ale jeśli myślisz, że za te pieniądze dostaniesz DAW z dużą ilością pętli, taki jak Apple Logic Pro do układania głosów, pomyśl jeszcze raz.

Adobe reklamuje tysiące SFX i pętli muzycznych, i chociaż efekty są rozbudowane, pętle są trudne do znalezienia, ponieważ są teraz przechowywane na innym serwerze, czego niektóre przeglądarki nie mogą znaleźć. Wiąże się to z polowaniem, więc tak, możesz zadać sobie tyle trudu. Skoro aplikacje takie jak Apple GarageBand oferują tak wiele niesamowitych pętli za darmo, dlaczego miałbyś to robić?

Nagrywanie w Audition jest bardzo łatwe, zarówno w środowiskach waveform, jak i wielościeżkowych. Dostępne są różne widoki widmowe do dokładnej edycji i analizy.

Widok wielościeżkowy ma kilka sprytnych sztuczek, takich jak przesuwanie dwoma palcami w górę iw dół na nagłówkach ścieżek, aby podnieść lub obniżyć ścieżkę, co jest przydatne przy długiej, skoncentrowanej pracy i po prostu świetne.

Istnieje wiele wzmacniaczy głosu, a ustawienia wstępne zmiany głosu są dobre. Zwykle nie są to pastisze, jak niektóre aplikacje, chociaż nadal możesz znaleźć efekt „wściekłego myszoskoczka”, jeśli naprawdę tego chcesz.

Adobe Audition: edycja i efekty

Edycja dźwięku w programie Adobe Audition

Szablony sesji zapewniają łatwy dostęp do podstawowej edycji (Źródło zdjęcia: Adobe)

 • Łatwe do zorganizowania dla twojego przepływu pracy; tylko jeden klip wideo na sesję

Audition naprawdę błyszczy, gdy zaczynasz analizować i edytować. Niezależnie od problemu, od zwykłego szumu po anomalie spowodowane destrukcyjną edycją, nadmierną kompresją, niezgodnością formatu lub głośności, szczegółowe elementy sterujące, widoki widmowe i analizatory pomogą Ci rozwijać Twój projekt z pewnością.

Łatwo jest analizować, konwertować, kategoryzować, oznaczać, polerować i organizować pliki w locie. Domyślne okno ulubionych jest już w pełni załadowane normalizacją, korektą i innymi ulepszeniami, takimi jak proste zanikanie, ale możesz je w pełni dostosować do własnych upodobań. Okno historii zawiera listę wszystkiego, co zrobiłeś. Wszystkie efekty edycji i wielościeżkowe są nieniszczące.

Zmiany w projektach przebiegów są trwałe po zapisaniu projektu, jesteś ostrzegany, ale opłaca się mieć strategię. Jeśli chcesz „zapisać jako”, Audition zapewnia całą przestrzeń plików do dokładnego opisywania wersji do wykorzystania w przyszłości oraz łatwe opcje wyszukiwania, aby je znaleźć. Menu warstwowe oferują głównie opcje przetwarzania wsadowego.

Możesz mieć tylko jeden klip wideo na sesję, więc nie możesz go użyć na przykład do utworzenia kolażu wideo z muzyką. Ale nie potrzebujesz tego, ponieważ możesz to zrobić w osobnym oprogramowaniu do edycji wideo (nawet najlepsze darmowe oprogramowanie do edycji wideo pozwoli ci to zrobić).

 • Montaż i efekty: 4.5/5

Adobe Audition: eksport i dostawa

Edycja dźwięku w programie Adobe Audition

Audition może zapisać wiele opcji jako opcje do wykorzystania w przyszłości (Źródło zdjęcia: Adobe)

 • Łatwe w użyciu narzędzia do kompatybilności woluminów; doskonale radzi sobie z równoważeniem dynamicznych i nieprzewidywalnych środowisk; ogromne zasoby dźwiękowe

To na tym końcu przepływu pracy Adobe Audition staje się wykładniczo złożony – nie jest nawet w pobliżu orbity tego, czego potrzebuje większość zwykłych użytkowników. Tak, dotyczy to również podcasterów – trudno wyobrazić sobie jedno- lub dwugłosową sesję podcastów, która wymaga tak wielu dzwonków i gwizdków do edycji i eksportu. Jednak narzędzia standaryzacji i zgodności są bardzo przydatne.

Kompatybilność nadawania gotowych projektów jest prosta: wystarczy otworzyć funkcję Match Loudness i ustawić docelową głośność na wymagane -16 LUFS (jednostki głośności względem pełnej skali). Dzięki temu są zgodne ze standardami „postrzeganej głośności”. Dzięki temu i pełnemu natywnemu 32-bitowemu zmiennoprzecinkowemu nie pozostaje wiele rzeczy, które mogłyby powodować problemy z przesyłaniem strumieniowym lub kompatybilnością.

Choć absurdalnie łatwy, nie zastąpi dobrze przetworzonego, zmiksowanego utworu. Anomalie głośności obecne w plikach przed tym krokiem będą nadal występowały po tym kroku, chociaż generalnie są zgodne z głośnością. Potężne mechanizmy kontroli balansu i normalizacji Audition na wcześniejszych etapach zapewniają, że dotrzesz do okna „Wyrównaj głośność” z lepiej zbalansowanym produktem.

To oprogramowanie wyróżnia się precyzyjną analizą i edycją w celu uzyskania klarowności mowy i głębi zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w szczególności obszerną biblioteką efektów foleya w bezpłatnych skarbcach SFX.

Możliwości te obejmują doskonałe narzędzia do korekcji i polerowania oraz bezpieczną transmisję. Jeśli tego właśnie potrzebujesz na jakąkolwiek skalę, powinieneś poważnie rozważyć Audition, ponieważ będziesz w stanie w pełni wykorzystać narzędzia Audition do rozwiązywania problemów. Choć są fajne, szkoda byłoby je zepsuć.

 • Eksport i dostawa: 4.5/5

Adobe Audition: panel kontrolny

Przesuń, aby przewinąć w poziomie Wiersz 0 – komórka 0 Wiersz 0 – komórka 1 Wiersz 0 – komórka 2 Ceny i plany Tylko subskrypcja Creative Cloud równoważy środowiska dynamiczne4.5

powinienem kupić?

Edycja dźwięku w programie Adobe Audition

Możesz przesłać tylko jeden klip wideo na sesję (Źródło zdjęcia: Adobe)

Kup, jeśli ...

 • Jesteś profesjonalnym edytorem audio i inżynierem dźwięku.
 • Masz przepływ pracy, który wymaga zgodności ze standardami branżowymi.
 • Używasz już innych aplikacji z pakietu Creative Cloud

Nie kupuj, jeśli ...

 • Nie potrzebujesz tak wielu funkcji w swoich produkcjach
 • Chcesz nagrywać wielościeżkowo z MIDI
 • Potrzebujesz ogromnej biblioteki pętli, przyjaznych dla muzyków elementów sterujących i innych funkcji muzycznego DAW.

Adobe Audition: alternatywy

Jeśli potrzebujesz oprogramowania do edycji dźwięku, takiego jak Audition, zalecamy wypróbowanie Apple Logic Pro, Ocenaudio i WavePad.

Przetestowaliśmy również szerszą gamę najlepszych alternatyw Adobe Audition.

Oferty Adobe Audition CC

w Adobe (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to