Spis treści

Jedna minuta przeglądu

AEG może nie jest synonimem odkurzaczy, ale od 1913 roku produkuje urządzenia do pielęgnacji podłóg., a całe to doświadczenie pozwoliło na wyprodukowanie jednych z najlepszych odkurzaczy, jakie można kupić, z zaawansowaną specyfikacją, ale tańszymi tagami. niż maszyny konkurentów, takich jak Dyson i Miele.

AEG QX6 to najnowszy bezprzewodowy odkurzacz marki. Może leżeć prawie płasko na podłodze i ma przegubową głowicę z diodami LED, dzięki czemu dobrze nadaje się do czyszczenia pod ciasnymi meblami oraz w zakamarkach i zakamarkach. Posiada ergonomiczny uchwyt, a jednostka główna, w skład której wchodzi silnik i 0,3 litrowy pojemnik na kurz, znajduje się w dolnej części odkurzacza, co ułatwia obsługę.

Jednostka główna może być również podnoszona i używana jako odkurzacz ręczny.; W tym trybie uchwyt zakrzywia się wokół jednostki głównej, dzięki czemu wygodnie się go trzyma, niezależnie od tego, czy używasz go do wycierania, czy czyszczenia.

AEG QX6 Animal posiada pięciostopniowy system filtracji ze zmywalnym filtrem, który według marki wychwytuje 99% kurzu, włosów i alergenów o wielkości zaledwie 0.1 mikrona.. Jest zasilany wbudowanym akumulatorem, który według AEG wytrzymuje do 45 minut i ma dwa ustawienia mocy, chociaż przy maksymalnej mocy ssania 27 W nie może konkurować z droższymi bezprzewodowymi odkurzaczami, takimi jak Dyson V15 Detect. jeśli chodzi o odkurzanie kurzu i gruzu w jednym przejściu.

AEG QX6 Animal jest dostarczany z ssawką szczelinową, którą można schować w bezprzewodowym odkurzaczu oraz elektronarzędziem przeznaczonym do użytku w trybie przenośnym do zbierania sierści zwierzęcej i włókien z tapicerki.

W porównaniu do innych bezprzewodowych odkurzaczy, AEG QX6 Animal jest stosunkowo przyjazny dla portfela za 219.99 USD i będzie lepszym wyborem dla tych, którzy szukają niedrogiego i łatwego w manewrowaniu bezprzewodowego odkurzacza.

Cena i dostępność zwierząt AEG QX6

AEG QX6 Animal kosztuje 219.99 euro i jest dostępny na stronie internetowej AEG oraz w sklepach internetowych, w tym Appliances Direct i Amazon.

AEG oferuje również dwa inne modele bezprzewodowego odkurzacza QX6. QX6-1-46DB, wyceniony na 199.99 euro, jest dostarczany z czterema narzędziami i tą samą głowicą czyszczącą LED co QX6 Animal, ale nie zawiera zmotoryzowanej szczotki dla zwierząt. QX6-1-40OG kosztuje 169.99 € i jest dostarczany z tylko dwoma narzędziami i nie ma diody LED na głowicy czyszczącej.

AEG QX6 zwierząt

Konstrukcja

  • Pojemnik na kurz o pojemności 0,3 litra
  • W zestawie głowica podłogowa i dwa narzędzia, w tym zmotoryzowana szczotka dla zwierząt
  • Zmienia się w środek do mycia rąk

AEG QX6 różni się nieco od wielu bezprzewodowych odkurzaczy kijowych dostępnych na rynku. Zamiast różdżki, która oddziela silnik i pojemnik na kurz, jednostka główna znajduje się na dole odkurzacza i łączy się bezpośrednio z głowicą szorującą podłogę.

Na jednostce głównej znajduje się długi uchwyt, który stanowi element „kija” odkurzacza. Wgłębienie w górnej części uchwytu pozwala wygodnie odpocząć palcom podczas sprzątania, a naprzeciwko znajduje się przycisk zasilania i przełącznik poziomu mocy. Bateria jest wbudowana w jednostkę główną, a pozostały poziom naładowania jest wskazywany przez trzy diody LED na urządzeniu.

Jednostka główna ma również mniejszy zintegrowany uchwyt, który uruchamia się po zdjęciu jednostki z zespołu głowicy i słupka podłogowego do użytku jako urządzenie przenośne, za pomocą jednego z dwóch używanych narzędzi. Oprócz narzędzia narożnego, testowana przez nas wersja QX6 jest również wyposażona w zmotoryzowaną szczotkę dla zwierząt.

Ważący 4 kg QX6 Animal jest jednym z najcięższych bezprzewodowych odkurzaczy, jakie testowaliśmy. Jest wyposażony w zawiasową głowicę do czyszczenia podłogi, dzięki czemu odkurzacz może usiąść prawie całkowicie płasko, dzięki czemu można sięgnąć pod meble z niewielkim odstępem. Głowica montowana do podłogi jest również wyposażona w oświetlenie LED, które poprawia widoczność podczas odkurzania w ciemnych zakamarkach oraz Posiada przycisk uruchamiający mechanizm, który automatycznie usunie włosy lub włókna zaplątane w wałku szczotki, wysyłając je do 0,3 litrowego pojemnika na kurz.

AEG QX6 zwierząt

Wydajność

  • Działa najlepiej na twardych podłogach
  • Ciasto
  • Ciche użycie

AEG QX6 Animal lepiej radził sobie na twardych podłogach, jeśli chodzi o zbieranie drobnego kurzu na obu poziomach ssania. Chociaż łatwo ślizga się po twardych podłogach i dywanach, byliśmy rozczarowani jego zdolnością do czyszczenia dywanów w naszych testach, stwierdzając, że po zamiataniu na obu ustawieniach mocy nadal pozostaje trochę kurzu.

Podobnie, jeśli chodzi o duże zanieczyszczenia, odkurzacz bezprzewodowy miał trudności z zasysaniem ziarna do krawędzi i tyłu głowicy czyszczącej podłogi; Skończyło się na tym, że zepchnęliśmy go na podłogę, co sprawiło, że sprzątanie trochę się wydłużyło. zaangażowani tak, jak byśmy chcieli. Podobało nam się, że odkurzacz jest samowystarczalny, więc nie musieliśmy szukać miejsca, aby go zostawić, gdy chcieliśmy zrobić sobie przerwę od sprzątania.

Byliśmy pod wrażeniem łatwości obsługi odkurzacza w trybie ręcznym: Wystarczy lekko pociągnąć za uchwyt jednostki głównej, aby wyjąć ją ze szczeliny między końcówką a głowicą czyszczącą, a następnie można jej używać z ssawką szczelinową lub elektryczną ssawką do sierści zwierząt domowych.

Odkryliśmy, że proces opróżniania QX6 jest nieco bardziej zaangażowany niż w przypadku większości bezprzewodowych odkurzaczy: Wkład musi zostać najpierw wyrzucony z jednostki głównej, następnie filtr musi zostać usunięty, a wkład odwrócony. Preferujemy kanistry z prochem z przyciskiem „celuj i strzelaj”, który automatycznie wyrzuca proch, ponieważ zadaje mniejsze obrażenia. Jednak pojemnik na kurz i filtr można myć, co jest plusem.

Funkcja automatycznego czyszczenia wałka szczotki była pomocna, rozdrabniając i absorbując wartość ludzkiej szczotki do włosów, która utknęła wokół wałka szczotki i oszczędzając nam konieczności samodzielnego jej wybierania. Jest to również jeden z najcichszych testowanych przez nas odkurzaczy, mierząc maksymalnie 73 dB na naszym mierniku decybeli, mniej więcej odpowiednik hałasu ulicznego, gdy idziesz ulicą.

AEG QX6 zwierząt

Żywotność baterii

  • Zakres od 13 do 45 minut w zależności od ustawienia mocy
  • Pełne naładowanie baterii trwa 4,5 godzin
  • Można go ładować tylko za pomocą podstawki.

Bateria wytrzymuje do 45 minut między ładowaniami, ale ma najniższe ustawienie mocy; jeśli odkurzacz jest używany przy najsilniejszych ustawieniach, żywotność baterii zmniejsza się do zaledwie 13 minut. QX6 Animal można ładować tylko za pomocą dołączonego stojaka podłogowego, więc jeśli masz mało miejsca, może to stanowić problem. Lampki LED z przodu pomagają w pewnym stopniu określić, kiedy należy naładować akumulator, ale najlepiej byłoby, gdyby pozostały czas pracy wyświetlany był w ciągu kilku minut, co jest oferowane przez niektóre odkurzacze, takie jak Dyson V15 Detect Absolute .

AEG QX6 zwierząt

Czy powinienem kupić AEG QX6 Animal?

Kup, jeśli ...

Masz budżet

Za nieco ponad 200 USD jest to jeden z najtańszych testowanych przez nas bezprzewodowych odkurzaczy, który może również służyć jako środek do czyszczenia rąk.

Potrzebujesz odkurzacza łatwego w manewrowaniu

AEG QX6 Animal łatwo ślizga się po twardych podłogach i dywanach. Jest lekki i posiada ergonomiczny uchwyt, więc jeśli chcesz włożyć minimalny wysiłek w jego czyszczenie, jest to dobra opcja.

Nie znosisz wyjmowania włosia z obrotowej szczotki

Dla nas funkcja automatycznego czyszczenia wałka szczotki zmienia zasady gry, jeśli często musisz spędzać czas na usuwaniu sierści ludzkiej lub zwierzęcej, która otacza wałek szczotki.

Nie kupuj tego, jeśli ...

jeśli masz dywany

Podczas gdy AEG QX6 Animal dobrze radził sobie na twardych podłogach, miał problemy ze zbieraniem drobnego kurzu na dywanach, więc jeśli masz w domu mieszankę podłóg, może to być bezprzewodowy środek czyszczący, którego należy unikać.

Chcesz wyraźne wskazanie poziomu naładowania baterii

Nienawidzisz, że Twój odkurzacz wyczerpuje się w trakcie sprzątania? Unikaj więc tej próżni, ponieważ stwierdziliśmy, że diody LED z przodu nie były zbyt dokładne, jeśli chodzi o wskazywanie pozostałego czasu pracy.

Masz duży dom

AEG QX6 Animal ma jeden z najmniejszych pojemników na śmieci na rynku, więc jeśli masz duży dom, będzie stale przerywał sesje czyszczenia podłogi, aby opróżnić pojemnik.

Pierwsza recenzja: czerwiec 2021 r

Udostępnij to