Przegląd kontroli rodzicielskiej Kroha | Porównanie

Kontrola rodzicielska Kroha Przegląd | Porównanie Kontrola rodzicielska Kroha to niezwykła aplikacja na Androida, która obejmuje podstawy opieki nad dziećmi a potem twierdzi, że idzie znacznie dalej, a wszystko to za zaskakująco niską cenę. System oferuje podstawowe funkcje z funkcjami blokowania i kontrolowania dostępu do treści internetowych, zarządzaj dostępem do aplikacji, ograniczaj korzystanie z urządzeń i aplikacji w czasie, śledź bieżącą lokalizację dzieci i wyświetlaj alerty, jeśli opuszczą określony obszar. Zaletą Krohy są jego dodatkowe zdolności czujności. Możesz przeglądać kontakty dziecka, na przykład śledzić zmiany, usuwać niechciane kontakty lub dodawać nowe. Aplikacja oferuje opcje przeglądania historii połączeń, przeglądania wiadomości, przeglądania ostatnio wysłanych i odebranych zdjęć. Mimo że nadążanie za tym wszystkim może zająć trochę czasu i wysiłku, aplikacja robi wszystko, co w jej mocy, aby Ci pomóc, organizując najnowsze aktywności Twojego dziecka w jednym, łatwym w obsłudze kanale informacyjnym. Kroha nie obsługuje aplikacji iOS dla dzieci. To prawdopodobnie problem dla niektórych, ale pamiętaj, że nawet gdyby tak było, wersja kompatybilna z Apple nie zawierałaby większości tych funkcji monitorowania, które iOS po prostu ich nie obsługuje. Kroha oferuje jednak aplikację na iOS dla rodziców, więc możesz przynajmniej mieć oko na rodzinę ze swojego iPhone'a.

cena

Kroha nie marnuje czasu na mylącą linię produktów, skomplikowane schematy cenowe lub oferty wstępne: jest tylko jeden plan, który obejmuje do 5 urządzeń za super niską cenę 12 EUR rocznie. Jeśli masz dużą rodzinę i dużo sprzętu, Kaspersky Safe Kids obejmuje nieograniczoną liczbę urządzeń za nieco ponad 15 euro. Kaspersky nie ma tak wielu narzędzi do monitorowania dzieci, i nawet jeśli musiałbyś kupić 2 licencje Kroha, aby objąć wszystkich, 24 euro rocznie nadal wydaje nam się dużo. Jednak nie ma potrzeby wierzyć na słowo nasze ani Kroha. Aplikacja ma pięciodniowy bezpłatny okres próbny co, choć nie trwa długo, daje czas na potwierdzenie, że działa na Twoich urządzeniach i zapewnia potrzebne funkcje.

Start

Instalator Kroha zaczyna się słabo, oferując tylko najlepszy podstawowy przegląd procesu, a następnie zalecając obejrzenie samouczka wideo, aby dowiedzieć się więcej. Nie jest nawet wbudowany w instalator, jest tylko link, który otwiera kanał Kroha na YouTube w Twojej przeglądarce. To wszystko wydaje się bardzo przestarzałe w porównaniu z aplikacjami takimi jak Kidslox, w których inteligentny asystent przeprowadza Cię przez każdy krok, automatycznie paruje urządzenia przez Wi-Fi lub daje kody QR do zeskanowania. Spójrz jednak poza poniższy przegląd, a proces działa prawie jak każdy inny: utwórz konto, wybierz Rodzic lub Dziecko i włącz różne uprawnienia Androida, których potrzebuje każda aplikacja do kontroli rodzicielskiej. Interfejs trybu głównego Kroha jest bogaty w tekst, z małymi ikonami i wygląda bardziej jak stara aplikacja Windows niż nowoczesna aplikacja mobilna. Istnieje wiele wspaniałych funkcji: dotknij nazwy profilu swojego dziecka, a zobaczysz 17 różnych obszarów do odkrycia, ale odkrywaj więcej irytacji, w tym ogromne napisy w formie podpowiedzi, które pojawiają się za każdym razem. Otwórz nowy ekran, czasem do 7 z rzędu. Jednak po pewnym czasie aplikacja w końcu przestała je wyświetlać i byliśmy gotowi sprawdzić umiejętności Krohy. Kontrola rodzicielska za pośrednictwem aplikacji Kroha Monitoruj i kontroluj użycie aplikacji (Źródło obrazu: Kontrola rodzicielska)

Zarządzanie aplikacjami

Narzędzia do zarządzania aplikacjami Kroha zaczynają się od obszaru blokady aplikacji, w którym możesz zezwolić, zablokować lub ograniczyć korzystanie z poszczególnych aplikacji lub określonych kategorii. Wygląda na to, że ma słabą moc i ma tyle samo problemów, co reszta aplikacji. Na przykład większość naszych aplikacji nie została umieszczona w określonej kategorii, a chociaż Kroha umieściła 13 aplikacji w kategorii mediów społecznościowych, niektóre z tych decyzji były wątpliwe (obejmowały Microsoft Authenticator, Netflix, Amazon Prime Video, VPN i aplikacja operatora telefonii komórkowej). Pomiń to wszystko i spójrz na funkcje Kroha, a tutaj jest dużo mocy. Na przykład nie musisz organizować aplikacji w standardowy zestaw kategorii. Możesz tworzyć więcej i przenosić aplikacje między nimi za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Następnie możesz ustawić dzienny limit czasu dla każdej kategorii aplikacji, a także zaplanować, kiedy te aplikacje mogą być używane. I nie mówimy tylko o jednym okresie, takim jak „6:00-8:00”, jak to robią niektórzy konkurenci. Kroha udziela Ci pozwolenia na używanie lub nieużywanie aplikacji w blokach półgodzinnych w ciągu dnia, więc jeśli czujesz potrzebę zablokowania aplikacji od 12 lat. M. 7 rano poniedziałek, 9:12-30:1 Pn do 4:12 p.m., od godz. M. XNUMX od popołudnia do dwunastej, a jutro zrób coś innego, możesz. Kroha Kontrola rodzicielska Filtrowanie treści internetowych Kroha blokuje treści internetowe z szerokiej gamy kategorii, nawet rodeo, nie do końca (Źródło zdjęcia: Kontrola rodzicielska)

Filtrowanie zawartości

Funkcja kontroli sieci Kroha to filtr treści, który może blokować podejrzane witryny na podstawie ich kategorii. Domyślnie blokuje tylko treści dla dorosłych, ale chociaż w ofercie jest wiele innych kategorii, sprawiają one, że programista raczej próbuje naciskać liczby niż zapewniać pomocną kontrolę. Czy na przykład rodzice domagają się zamknięcia miejsc rodeo? Gdybyśmy ci powiedzieli, że Kroha ma możliwość ograniczania dostępu do stron z tłumaczeniami, odetchnąłbyś z ulgą? Czy ktoś widzi główną zaletę możliwości oddzielnego blokowania witryn z winem i piwem/koktajlami, ale bez ogólnej kategorii alkoholu? (I nawet nie wspomnimy o 9 kategoriach związanych z religią). Kroha oferuje jednak wiele możliwości konfiguracyjnych, a możliwość dodawania własnych kategorii ułatwia życie. Jeśli chcesz na przykład ograniczyć gry swoich dzieci, możesz utworzyć ograniczoną kategorię gier z krótkim czasem trwania, być może nieograniczoną kategorię gier z niektórymi aplikacjami, które nie mają ograniczeń, a następnie dodać nowe gry do każdej kategorii odpowiednio. Tak proste. Możliwość zastosowania Bezpiecznego wyszukiwania Google ma pozytywną zaletę, który samodzielnie odfiltrowuje wiele nieodpowiednich treści. Jednak niektóre aplikacje idą dalej: Kaspersky Safe Kids obsługuje również bezpieczne wyszukiwanie w serwisach Bing, Yahoo i Yandex. Kontrola rodzicielska Kroha YouTube Dowiedz się, co Twoje dziecko ogląda w YouTube, a następnie umieść na czarnej liście określone filmy lub kanały (Źródło zdjęcia: Kontrola rodzicielska) Kroha zawiera również coś, co optymistycznie nazywa się YouTube Control, choć nie może też konkurować z konkurencją. Nie można na przykład monitorować ani raportować wyszukiwań ani egzekwować trybu ograniczonego dostępu w YouTube. Wszystko, co możesz zrobić, to przeglądać historię oglądania dziecka, a następnie dodawać określone filmy lub kanały do ​​czarnej listy. To ma niewielką wartość, ale „pozwalamy twoim dzieciom oglądać nieodpowiednie filmy tylko raz” prawdopodobnie nie jest najlepiej sprzedającym się argumentem. Kontrola rodzicielska Lokalizacja Kroha Kroha monitoruje lokalizację dziecka, a rodzice otrzymają powiadomienia, jeśli opuszczą obszar (Źródło zdjęcia: Kontrola rodzicielska)

Śledzenie lokalizacji

Po problemach, które widzieliśmy do tej pory, śledzenie lokalizacji Krohy wydawało się znaczną poprawą. Dokładna lokalizacja! Wyświetlany w widoku satelitarnym Map Google. Istnieje nawet obsługa geolokalizacji, możliwość utworzenia niestandardowej strefy wokół domu, szkoły lub innej lokalizacji i otrzymywania alertów, gdy dziecko przyjedzie lub wyjedzie. Czy to może być wielkie osiągnięcie Krohy? Przyglądamy się bliżej i nie, nie do końca. Dobrze widzieć, że Kroha ma jakąś formę geofencingu, niektóre aplikacje w ogóle jej nie obsługują, ale jest jedno główne ograniczenie: podczas gdy prawie wszystkie pozwalają na tworzenie wielu stref, Kroha nie pozwala na tylko jedną. Jeśli na przykład utworzysz swoją pierwszą strefę wokół szkoły, Kroha wyśle ​​powiadomienie, jeśli Twoje dziecko odejdzie. Ale jeśli Twoje dziecko odwiedza członka rodziny na noc i chcesz się upewnić, że tam zostanie, będziesz musiał zmienić obszar swojego domu, a następnie zwrócić je do szkoły (lub gdziekolwiek później będziesz ich potrzebować). potrzebuję ich. Użyj Kaspersky Safe Kids lub większości innych aplikacji do kontroli rodzicielskiej, aby raz utworzyć strefy szkolne, domowe i rodzinne, zapisać je i zawsze będą aktywne, bez kłopotów z usuwaniem/odtwarzaniem.

Nadzór

Kroha oferuje kilka fajnych dodatków w kilku obszarach, w tym monitorowanie urządzeń. Ciekawią Cię na przykład kontakty Twojego dziecka? Możesz przeglądać statystyki, w tym ostatnio dodane, i istnieją opcje usunięcia kontaktu lub bezpośredniego połączenia z nim. Możesz także przeglądać najnowsze zdjęcia. Nie ma opcji, aby je usunąć lub zrobić cokolwiek innego, ale nadal może być przydatne. Ikony kontroli rodzicielskiej Kroha Małe ikony wydają się pochodzić ze starszego pakietu Windows, a nie z nowoczesnej aplikacji mobilnej (Źródło obrazu: Kontrola rodzicielska) Kroha ma również ikony zatytułowane Historia połączeń i Historia SMS-ów, ale domyślnie pokazują tylko „Brak historii”. Czemu? W aplikacji nie ma podpowiedzi i możesz łatwo się zastanawiać, czy Twoje dziecko usunąło swoją historię lub czy wystąpiły jakieś problemy techniczne. Jednak naciśnij przycisk Pomoc, a strona w witrynie Kroha wyjaśnia, że ​​​​historia SMS-ów i połączeń nie jest dostępna w wersji aplikacji Google Play, a aby ją uzyskać, musisz ręcznie zainstalować pakiet APK ze strony Kroha. Jednak nie ma słowa o sideloadingu, ryzyku ani o tym, co być może będziesz musiał zrobić, po prostu musisz sam się o tym przekonać. Kontrola rodzicielska Tryb nocny Kroha Dodatkowy tryb nocny stosuje filtr chroniący zegarki Twojego dziecka przed niebieskim światłem (Źródło zdjęcia: Kontrola rodzicielska) Nasza wycieczka po zestawie funkcji Krohy zakończyła się kilkoma dodatkowymi narzędziami. Panel Dźwięki konwertuje wszystkie dźwięki na 100%, na wypadek gdyby Twoje dziecko zostawiło wyciszony telefon i nie słyszało Twojego połączenia, a opcja Tryb nocny ustawia intensywność i temperaturę kolorów ekranu. Aby „chronić oczy dziecka przed niebieskim światłem”. Działają zgodnie z oczekiwaniami, ale nie dodają dużej wartości do pakietu i miejmy nadzieję, że Kroha naprawi inne problemy, zanim doda więcej losowych funkcji do aplikacji.

Ostateczny werdykt

Kroha ma więcej mocy, niż można by się spodziewać po super niskiej cenie, zwłaszcza z funkcjami zarządzania aplikacjami i monitorowaniem połączeń/SMS/zdjęć. Ale słabe geofencing, dziwne opcje kategorii aplikacji i stron internetowych oraz słaby ogólny projekt uniemożliwiają rekomendacje. Jest tani, tak, ale prawdopodobnie lepiej poradzisz sobie gdzie indziej.