Spis treści

Jednominutowa recenzja

Roomba Combo J7 Plus (stylizowany na Roomba Combo j7+) to rewelacja. Jest to obecnie jeden z najlepszych robotów odkurzających (otwiera się w nowej karcie) na rynku, dzięki wspaniałym funkcjom, których oczekujemy od iRobota, oraz faktowi, że może też czyścić. Jako pierwszy w swoim rodzaju, wyposażony jest w nowy mechanizm chowanej nakładki mopa, który stanowi znaczną poprawę w stosunku do montowanych od dołu nakładek mopa, które widzieliśmy w robotodkurzaczach, w przypadku których istniało ryzyko zamoczenia dywanów.

Poza tym prawie pod każdym względem przypomina iRobota Roomba J7 Plus, który jest tylko próżniowy, co nie jest złe, biorąc pod uwagę, że byliśmy pod wrażeniem jego sprytu, mocy ssania i szczegółów konstrukcyjnych, takich jak dwie gumowe szczotki, które zapobiegają splątaniu włosów. . pasek szczotki. Mapowanie jest doskonałe, a gdy robot dowie się więcej o Twoim domu, zasugeruje obszary, które mogą wymagać większej uwagi.

Jako jeden z pionierów na rynku robotów odkurzających, nie jest niespodzianką wysoka jakość iRobota. Chociaż ten model nie jest tak lepszy jak Roomba S9 Plus pod względem siły ssania, J7 Plus nadal ma swój własny, zbierając kurz i zanieczyszczenia z twardych podłóg i dywanów ze względną łatwością.

To niezwykle inteligentna maszyna, wyposażona w pełen zakres ekscytujących inteligentnych funkcji, w tym wykrywanie obiektów i zanieczyszczeń. Są one zasilane przez wbudowaną sztuczną inteligencję, która może wykrywać najczęstsze obiekty zaśmiecające dom i zwierzęta domowe, sprzątając wokół nich bez incydentów. Ponadto może zbierać cząsteczki o wielkości zaledwie 0,7 mikrona oraz wykrywać i unikać odchodów zwierząt domowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt domowych. Pamiętaj, że iRobot regularnie aktualizuje swój system operacyjny, więc możesz spodziewać się nowych funkcji dodanych do Twojego bota w przyszłości.

Podobnie jak w przypadku innych modeli iRobot, przyrostek „Plus” odnosi się do włączenia większej stacji bazowej, która pomaga w automatycznym usuwaniu brudu. Po każdym czyszczeniu lub gdy wewnętrzny pojemnik na śmieci o pojemności 14 uncji/0,4 l jest pełny, odkurzacz opróżnia się do worka o pojemności 57 uncji/1,7 l w oryginalnej podstawie, który może pomieścić do 60 dni brudu, w zależności od tego, jak często czyścisz podłogi Korzystanie z tej funkcji oznacza jednak konieczność rozważenia długoterminowego kosztu wymiany toreb.

Wszystkie te cechy sprawiają, że iRobot Roomba J7 Plus jest jednym z najbardziej skomplikowanych robotów odkurzających bez użycia rąk, jakie testowaliśmy, a podczas naszego użytkowania zauważyliśmy również skrócenie czasu spędzonego na sprzątaniu – prawdziwe dobrodziejstwo, gdy w grę wchodzi życie. Jednak ta próżnia robota jest bardzo droga i kosztuje 1,099.99 999 USD / 2,199 GBP / XNUMX USD, więc zdecydowanie płacisz za przywilej czyszczenia bez konserwacji.

iRobot Roomba Combo j7 + ładuje się w stacji dokującej (Źródło zdjęcia: Future)

iRobot Roomba Combo J7 Plus cena i dostępność

  • Cena katalogowa: 1,099.99 € / 999 € / 2,199 € AU

Robot odkurzający i mopujący iRobot Roomba Combo J7 Plus jest obecnie dostępny online i można go kupić bezpośrednio w sklepie iRobot Store i Amazon za 1,099.99 USD / 999.99 GBP / 2,199 USD. Oprócz podstawy samoopróżniającej model Plus jest wyposażony w dwa worki AllergenLock, dodatkowy filtr i zapasową szczotkę boczną. Jeśli chcesz dostać się do bazy, standardowy Roomba Combo J7 przywróci ci 799 USD / 1,699 USD; w chwili pisania tego tekstu w Stanach Zjednoczonych dostępny jest tylko pakiet Plus.

Nie można zaprzeczyć, że ten środek czyszczący jest drogi, a jeśli nie podoba ci się wiele dzwonków i gwizdków na tym fantazyjnym odkurzaczu robota, z pewnością nie będą to dobrze wydane pieniądze. Jednak, zwłaszcza w porównaniu z odkurzaczami budżetowymi, inteligencja tego odkurzacza i jego łatwa konserwacja sprawiają, że jest to warte uwagi dla osób prowadzących intensywny tryb życia lub niechętnych do sprzątania. Ponadto funkcja czyszczenia dodaje tylko 200 USD / 100 GBP / 400 USD do ceny standardowego J7.

Oczywiście należy wziąć pod uwagę również bieżące koszty. Będziesz musiał wymienić samoopróżniające się worki do odkurzacza stacji bazowej, jeśli zamierzasz regularnie korzystać z tej funkcji i chcesz dokładnie wyczyścić za pomocą nakładki do mopa zamiast wody, będziesz chciał odebrać kilka z iRobota. – Zatwierdzony środek czyszczący.

Wartość: 4 / 5

iRobot Roomba Combo j7+ z usuniętym koszem na śmieci

iRobot Roomba Combo j7 + bez kosza na śmieci (Źródło zdjęcia: Future)

Projekt iRobot Roomba Combo J7 Plus

  • Automatyczne opróżnianie pojemnika
  • Wysuwana mata do mopa
  • Kosz na śmieci o pojemności 14 uncji / 0,4 litra

Pod wieloma względami iRobot Roomba Combo J7 Plus jest lustrzanym odbiciem swojego zwykłego rodzeństwa działającego tylko w próżni, Roomba J7 Plus. To całkowicie czarne piękno z matową czarną obudową i brązowym dyskiem na płaskiej górze. Tutaj również znajdziesz jego bardzo minimalistyczny system sterowania: przycisk, który możesz nacisnąć, aby wstrzymać i rozpocząć odkurzanie lub przytrzymać przez pięć sekund, aby wysłać go do domu. Mierząc 13,3 x 13,3 x 3,4 cala / 33,8 x 33,8 x 8,6 cm (wys. x szer. x gł.), ma stosunkowo dobry prześwit, ale będzie miał problemy z niektórymi niskimi meblami.

Oczywiście dużą różnicą jest wysuwany mop, który znajduje się na górze odkurzacza z tyłu. Po wezwaniu nakładka mopa podnosi się i składa pod urządzeniem jednym płynnym i niezwykle satysfakcjonującym ruchem - to prawdziwy wyczyn projektowania. Możesz łatwo przymocować nakładki do mopa na ramieniu, przesuwając i zatrzaskując zatrzaski.

Ramię mopa montowane na górze Roomba Combo j7+ z dołączoną nakładką mopa

Podnoszenie górnego ramienia mopa Roomba Combo j7+ z dołączoną nakładką mopa (Zdjęcie: Future)

Przednia połowa odkurzacza jest otoczona plastikowym zderzakiem, który ma okienko, przez które czujniki robovaca mogą wykrywać otoczenie i przeszkody. Na dole znajdują się dwa dwukierunkowe koła i jedno samonastawne, trójramienna szczotka boczna do usuwania zanieczyszczeń z narożników i z dala od ścian oraz dwie gumowe szczotki. Paski te zostały zaprojektowane tak, aby były elastyczne i działały na wszystkich rodzajach podłóg, nie uszkadzając ich i zapobiegając plątaniu się włosów.

W tylnej połowie znajduje się pojemnik na kurz o pojemności 14 uncji / 0.4 litra, który można wysunąć, naciskając znajdujący się obok niego touchpad. Tutaj również znajdziesz komorę płynu, a w przeciwieństwie do innych robotów odkurzających i mopów, Roomba Combo J7 Plus jest kompatybilny z płynem czyszczącym i jest dostarczany z próbką roztworu czyszczącego iRobot, który nie zaszkodzi Twojemu urządzeniu. Sekcja pomocy iRobota (otwiera się w nowej karcie) sugeruje, że Bona Hardwood/Hard Surface Cleaner jest również bezpieczny w użyciu.

Tył iRobot Roomba Combo j7+, z przyciskiem do wysuwania pojemnika na kurz i pojemnika na wodę.

Przycisk wysuwania pojemnika może być nieco kłopotliwy w użyciu, ale sprawia, że ​​​​urządzenie jest bardziej odporne (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, Combo J7 Plus jest wyposażony w wiele ciekawych funkcji zaprojektowanych, aby ułatwić Ci życie. Zamiast ręcznie sterować ssaniem, inteligentny robovac może wykryć najbrudniejsze obszary i w razie potrzeby zwiększyć moc, co działa jako świetna funkcja oszczędzania baterii, jeśli chcesz dokładnie wyczyścić, ale nie możesz monitorować odkurzania w celu dostosowania ustawień ssania. w najbrudniejszych pomieszczeniach. Wbudowana kamera pomaga robotowi w inteligentnej nawigacji, ale także wykrywa przeszkody i zagrożenia, od skarpet po schody. I oczywiście ten model jest objęty oficjalną obietnicą iRobot Pet Ownership Promise, znaną również jako POOP, aby wykrywać i unikać bałaganu po zwierzętach, unikając w ten sposób nieprzyjemnych prac porządkowych.

Ten model ma czystą podstawę iRobota z automatycznym usuwaniem brudu. Niestety, nie możesz wyczyścić wkładek do mopa ani napełnić zbiornika na wodę, ale ponieważ robi prawie wszystko inne, odpuśćmy. Sama podstawa ma wymiary 12,55 x 13,39 x 15,35 pouces / 31,9 x 34 x 39 cm i wymaga wycięcia 1,5 stopy / 0,5 m chaque côté i 4 stóp / 1,2 m przed nią. Podobnie jak odkurzacz, podstawa jest całkowicie czarna z teksturowanymi detalami, a brązowa skórzana etykieta umożliwia łatwy dostęp do kosza na śmieci.

Pod dolną pokrywą znajduje się wstępnie zainstalowana i zapasowa torba do czyszczenia w schludnej małej komorze, która zmniejsza potrzebę dodatkowej zewnętrznej przestrzeni do przechowywania, chociaż mile widziane byłoby dodatkowe miejsce na zapasowy mop i szczotkę boczną. Według iRobot worki próżniowe mogą pomieścić do 60 dni brudu, a wskaźnik LED z przodu pojemnika zmienia kolor na czerwony, gdy worek na kurz jest pełny.

Projekt: 5/5

iRobot Roomba Combo j7+ czyści krawędź dywanu

Combo J7 Plus działał dobrze między kafelkami a dywanem (Źródło zdjęcia: Future)

Wydajny iRobot Roomba Combo J7 Plus

  • Fantastyczny odbiór na dywanach i twardych podłogach
  • Wykrywanie obiektów działa świetnie
  • Mop po namoczeniu działa dobrze.

Jak zauważyliśmy wcześniej w tej recenzji, odkurzacze iRobot Combo J7 Plus spełniają te same wysokie standardy, co model J7 Plus bez czyszczenia. Działa dobrze na twardych podłogach, zbierając zarówno drobne zanieczyszczenia, jak i większe okruchy, chociaż szczególnie w przypadku większych wycieków szczotka boczna często sprawia, że ​​przeciąganie zanieczyszczeń po podłodze jest obowiązkiem, wydłużając czas czyszczenia.

Robot będzie śledził duże wycieki drobnych proszków, takich jak te w naszym teście mąki i ciastek, po podłodze, a po zalaniu takimi zanieczyszczeniami odkurzacz zrzuca część z powrotem na podłogę, gdy idzie do stacji ładującej w celu rozładunku. . Kiedy wracał na ziemię, aby dokończyć robotę, zbierał głównie resztki; jednak część wyrzuconego owsa zaginęła. Oczywiście częstotliwość, z jaką robot odkurzający zbiera duże ilości skoncentrowanych zanieczyszczeń, jest dość minimalna. Podczas regularnego sprzątania odkurzacz jest bardzo systematyczny i radzi sobie z zasysaniem typowych domowych zabrudzeń; nigdy nie widzieliśmy, żeby robił bałagan.

Obraz 1 z 3

Podłoga z rozsypanym owsem i mąką, podczas gdy iRobot Roomba Combo j7+ sprząta dużą plamęiRobot Roomba Combo J7 Plus systematycznie sprzątał bałagan… (Źródło zdjęcia: Future)Podłoga z rozsypanym owsem i mąką, podczas gdy iRobot Roomba Combo j7+ sprząta dużą plamę… dopóki nie będzie zbyt pełny, potem wraca do domu i zadaje więcej szkód… (Źródło zdjęcia: przyszłość)Podłoga usiana owsem i mąką po tym, jak iRobot Roomba Combo j7+ uprzątnął duży wyciekJednak biorąc pod uwagę rozmiar i gęstość bałaganu, iRobot Roomba Combo J7 Plus wykonał dobrą robotę, usuwając większość z nich. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Jak wspomniano powyżej, w Combo J7 Plus nie ma opcji ręcznego sterowania mocą ssania. Zamiast tego inteligentnie wykrywa poziom zabrudzenia podłogi i odpowiednio się dopasowuje. Podczas sprzątania bot będzie utrzymywał krętą ścieżkę wokół domu, ale jeśli wykryje bałagan, zatrzyma się, aby przejść przez niego, zanim ruszy dalej. Podobnie, gdy znajdziesz się...

Udostępnij to