Egzamin trwający dwie minuty

Budżetowe opaski fitness stają się coraz bardziej popularne a Huawei jest gotowy do podjęcia tego drapieżnego rynku z najnowszym Band 6. Dzięki dużemu ekranowi AMOLED, dwutygodniowej żywotności baterii i wielu przydatnym funkcjom zdrowotnym i fitness, Huawei Band 6 ma szansę stać się atrakcyjną alternatywą do Xiaomi Mi Band i AmazFit Bip U Pro.

Pod wieloma względami Opaska 6 wygląda jak nieco pomniejszona wersja Huawei Watch Fit bez wbudowanego GPS. Wygląda jak smuklejszy zegarek Fit ze znanym dużym ekranem AMOLED z przodu, ale w bardziej kompaktowej i lżejszej obudowie. Ma również taką samą żywotność baterii 9-10 dni, jak Watch Fit, co jest stałym punktem kulminacyjnym urządzeń do noszenia Huawei.

Band 6 obsługuje system operacyjny Lite, który ma większość pakietów do śledzenia zdrowia i kondycji, które można znaleźć w droższych urządzeniach Huawei. Jest również utrudniony przez te same ograniczenia oprogramowania, takie jak brak możliwości udostępniania danych aplikacjom innych firm, takich jak Strava i ograniczone dostosowywanie. To powiedziawszy, Lite OS ma wiele sensu dzięki prostemu i łatwemu w użyciu interfejsowi użytkownika.

Możesz śledzić szeroką gamę treningów w Band 6, do których można łatwo uzyskać dostęp z menu. Istnieje również wiele wbudowanych funkcji monitorowania stanu zdrowia, w tym całodzienne monitorowanie tętna, stresu i SpO2, a także śledzenie snu. Do analizy możesz przejść do podstawowych informacji o zegarku lub przełączyć się na aplikację Huawei Health, aby uzyskać szczegółowe zestawienia i wykresy dotyczące jego działania.

W tym miejscu zespół 6 ma problemy. Parowanie opaski Band 6 ze smartfonem może być trudnym procesem. Po sparowaniu synchronizacja danych może być powolna i często widzieliśmy niedokładną synchronizację danych z aplikacją, wymagającą wielu aktualizacji synchronizacji. To niestabilne połączenie może czasami zakłócać śledzenie trasy wędrówek lub biegania na świeżym powietrzu, ponieważ grupa polega na GPS swojego smartfona, aby wyznaczyć trasę.

Kolejna drobna skarga dotyczy powiadomień push w paśmie 6, które czasami mogą być opóźnione. Gdy pojawiają się w panelu powiadomień, wiadomości są obcinane, zmuszając Cię do usunięcia telefonu, aby zobaczyć całą wiadomość.

Biorąc pod uwagę jego cenę, Huawei Band 6 to atrakcyjna opaska fitness pełna funkcji. Ale konsumenci są rozpieszczani wyborem w tym przedziale cenowym, a ponieważ Huawei ma już świetny i przystępny cenowo tracker fitness w Huawei Watch Fit, który jest tylko o 100 AED więcej, nie wiemy, gdzie jest cena. Band 6 z linii monitorów fitness Huawei dla początkujących i polecam wybrać Watch Fit zamiast Band 6.

Ceny i dostępność

Możesz kupić Huawei Band 6 za 59.99 EUR / 229 AED (około 85 EUR / 100 AUD) w sklepach Huawei Experience, a także w sklepach internetowych i zewnętrznych. Dostępny jest w czterech kolorach: grafitowa czerń i leśna zieleń, które są dostarczane z ciemnoszarym korpusem zegarka; oraz Amber Sunrise i Sakura Pink, które są dostarczane ze złotym korpusem zegarka.

Za tę cenę możesz dostać Amazfit Bip U Pro, który jest wyposażony w wbudowany GPS. A za trochę więcej możesz uzyskać doskonałe dopasowanie Huawei Watch Fit, które wygląda jak Band 6, ale ma doskonałe funkcje i wydajność.

Zaprojektuj i wyświetl

Na pierwszy rzut oka Huawei Band 6 wygląda jak smukły zegarek Huawei Watch Fit, ale ma bardziej kompaktową i podstawową konstrukcję. Polimerowy korpus zegarka ma teksturowane metaliczne wykończenie z boku i matowe plastikowe wykończenie na spodzie, w którym znajdują się czujniki.

Gumowe paski są wąskie i mają miękką, gładką teksturę, która jest przyjemna dla skóry. Nie zbiera kurzu i jest łatwy do czyszczenia, gdy spocone są nadgarstki. Nie będziesz mógł handlować bransoletkami z Band 6, co jest zrozumiałe w tej cenie.

(Zdjęcie: Future)

Recenzja Huawei Band 6 | Porównanie 1

Obraz 1 z 4

Huawei Band 6

(Zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 4

Huawei Band 6

(Zdjęcie: Future)

Obraz 3 z 4

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Obraz 4 z 4

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Opaska 6 jest również super lekka, dzięki czemu jest bardzo wygodna w noszeniu przez cały dzień i nie zatapia się w skórze, co jest dodatkowym atutem. Jest również wodoodporny do 50 metrów, dzięki czemu można go zabrać do kąpieli w basenie i nie trzeba go zdejmować podczas szybkiego prysznica.

Z przodu znajduje się duży 1,47-calowy ekran AMOLED, który jest żywy i responsywny, ale nie tak ostry i gładki jak ekran w Huawei Watch Fit. Uwielbialiśmy wysoki współczynnik kształtu Huawei Watch Fit i jest to inteligentna opcja projektowania w Band 6, ponieważ zachowuje kształt kompaktowej bransoletki, jednocześnie wyświetlając dużą ilość informacji.

Monitorowanie kondycji i zdrowia

Główną cechą Band 6 jest wszechstronny pakiet śledzenia zdrowia i kondycji, który można obecnie znaleźć na prawie wszystkich urządzeniach do noszenia Huawei. Istnieje również system aktywności z trzema pierścieniami podobny do pierścieni aktywności firmy Apple, który pozwala wyznaczać cele dotyczące spalonych kalorii, czasu stania i godzin ćwiczeń.

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Od spacerów, biegania, jazdy na rowerze i pływania po taniec brzucha, rzutki i łyżwiarstwo, 90 trybów treningowych urządzenia Band 6 umożliwia śledzenie szerokiej gamy aktywności. Wystarczy przejrzeć listę treningów z menu grupowego, nacisnąć start i grupa się rozpocznie. Istnieje automatyczne wykrywanie ćwiczeń, jeśli nie chcesz poruszać się po menu, co prawie zawsze działa.

Bransoletka śledzi Twoje tętno w czasie rzeczywistym podczas treningów, co jest przydatne do określenia, czy osiągasz docelowe strefy tętna. Wyniki treningu działają dobrze z punktu widzenia dokładności, ale tętno w czasie rzeczywistym i spoczynkowe często wykazywało kilka uderzeń na minutę więcej niż w przypadku Garmin Venu i Apple Watch SE.

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Po zakończeniu treningu możesz wyświetlić podstawowe podsumowanie samego opaski lub skorzystać z aplikacji Huawei Health, aby wyświetlić szczegółowe informacje i wykresy. Jest to solidna aplikacja fitness, która wyświetla Twoje dane w atrakcyjny wizualnie sposób. Zawiera przyzwoitą ilość pomocnych informacji i wskazówek, jak uzyskać prawidłowe liczby.

Jedynym problemem jest tutaj proces parowania smartfona i synchronizowania aplikacji, co może być powolne i żmudne. Opaska 6 może wymagać kilku prób przed sparowaniem z telefonem i aktualizacjami oprogramowania układowego Synchronizacja oczekujących lub danych może potrwać kilka minut, co jest frustrujące. Ponadto od czasu do czasu napotykaliśmy problemy, w których aplikacja wyświetlała nieprawidłowe lub inne dane niż te, które widzieliśmy w grupie. Problem został rozwiązany po pewnym wysiłku, aby wymusić ponowną synchronizację, ale biorąc pod uwagę, jak powolny jest ten proces, jest to dość denerwujące.

Huawei Band 6

(Zdjęcie: Future)

Obraz 1 z 3

Huawei Band 6

(Zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 3

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Obraz 3 z 3

Inne godne uwagi funkcje obejmują ćwiczenia oddechowe, monitorowanie stresu i monitorowanie SpO2 przez cały dzień, które ocenia ogólną kondycję organizmu i może pomóc zidentyfikować potencjalne problemy w przyszłości. Istnieje również wbudowane śledzenie snu, które działa naprawdę dobrze, a szczególnie podoba nam się sposób, w jaki te dane są szczegółowo wyświetlane w aplikacji towarzyszącej.

Band 6 nie jest smartwatchem i jest lekki pod względem funkcji. Powiadomienia push na telefon są ograniczone czasowo i wymagają usunięcia telefonu. Poza tym możesz ustawiać alarmy, wyświetlać warunki pogodowe i sterować odtwarzaniem muzyki.

Żywotność baterii

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Podobnie jak w przypadku większości urządzeń do noszenia Huawei, żywotność baterii to duży plus dla Band 6. Najmniej Lite OS w tej grupie zużywa energię i jest w stanie wycisnąć półtora tygodnia ze swojej żywotności. To o wiele dłuższa żywotność baterii niż w przypadku innych zespołów fitness w tym przedziale cenowym.

Przy bardziej intensywnym użytkowaniu obejmującym wiele treningów dziennie i tętno w ciągu dnia oraz aktywowane monitorowanie SpO2, Twój przebieg może się zmniejszyć. Ale przy lekkim lub umiarkowanym użytkowaniu można konsekwentnie uzyskać około 10 dni pracy na baterii na jednym ładowaniu, co jest nieco poniżej dwutygodniowej żywotności baterii Huawei.

Band 6 wykorzystuje unikalną dwupinową podstawę, która jest magnetycznie przymocowana do tylnej części Band 6. Ładowanie to szybki proces, który zajmuje niecałą godzinę, aby przejść od zera do pełnego.

Czy powinienem kupić Huawei Band 6?

Huawei Band 6

(Zdjęcie: przyszłość)

Kup, jeśli ...

Chcesz taniego urządzenia do monitorowania kondycji

The Band 6 to sprytny tracker dla każdego, kto chce rozpocząć nawyk fitness lub monitorować rutynę ćwiczeń. Ekran jest świetnym dodatkiem, nadającym opasce ekskluzywny wygląd i styl. Jest łatwy w użyciu i wyposażony w funkcje, takie jak całodzienne śledzenie SpO2, monitorowanie stresu i śledzenie snu, zwykle zarezerwowane dla droższych zegarków fitness.

Chcesz lekką bransoletkę

Jedną z naszych ulubionych rzeczy w Band 6 jest to, jak lekki i wygodny pasuje do dłoni, do tego stopnia, że ​​prawie zapominasz, że go nosisz. Podczas treningu nigdy nie czuliśmy, że grupa tonie i nie gromadzi się pot lub łatwo się czyści.

Chcesz długiej żywotności baterii

Biorąc pod uwagę ilość urządzeń, które na co dzień musimy ładować, fajnie jest mieć takie, które można naładować raz i zapomnieć na tydzień i dłużej. Huawei Band 6 z łatwością wytrzymuje półtora tygodnia przy intensywnym lub umiarkowanym użytkowaniu dzięki energooszczędnemu systemowi operacyjnemu Lite i małej, szybko ładującej się baterii.

Nie kupuj tego, jeśli ...

Chcesz funkcji inteligentnego zegarka

Opaska 6 doskonale nadaje się do śledzenia wskaźników zdrowia i okazjonalnych aktywności fitness, ale jeśli chcesz, aby była rozszerzeniem telefonu lub dostosowała go za pomocą aplikacji innych firm, będziesz rozczarowany. Nie ma również synchronizacji danych Band 6 z aplikacjami innych firm, takimi jak My Fitness Pal i Strava.

Zniechęcają Cię problemy z oprogramowaniem

Jednym z głównych problemów zespołu 6 jest jego skomplikowane parowanie ze smartfonami i powolna synchronizacja, która czasami synchronizuje niedokładne dane z zespołu. Aplikacja Huawei Health wyświetla pomocne wskazówki i działania w atrakcyjny wizualnie sposób, ale chcielibyśmy, aby działała lepiej z Band 6.

Chcesz śledzić wiele zajęć fitness

Opaska Band 6 jest wystarczająco dobra, aby śledzić większość wysiłków fitness w pomieszczeniach i na krótkich dystansach, ale jeśli jesteś poważnym sportowcem lub ciężko trenujesz przed wydarzeniem sportowym, możesz zainwestować w ...

Udostępnij to