Spis treści

Jedna minuta przeglądu

65A9G widzi, jak Hisense powraca do walki o telewizory OLED po raz pierwszy od 2019 roku: Jest to model o przekątnej XNUMX cali, który oferuje funkcję „każdy piksel tworzy własne światło i kolor”, dzięki której OLED jest tak popularny wśród entuzjastów rozrywki domowej.

Jednak jego uroki na tym się nie kończą. Lista funkcji obejmuje również obsługę formatów premium HDR Dolby Vision i HDR10+, a także popularnych systemów HDR10 i HLG.. Jego inteligentną funkcjonalność zapewnia coraz łatwiejszy do przyjęcia inteligentny system VIDAA firmy Hisense. I być może najbardziej obiecujący ze wszystkich, 65A9G został oceniony przez IMAX jako wystarczająco dobry, aby oferować korzyści płynące z systemu IMAX Enhanced Content Dominance.

65A9G idzie o krok dalej z dźwiękiem, w postaci odtwarzania Dolby Atmos kompatybilnego z wbudowaną listwą dźwiękową i dedykowanymi sterownikami.

Jest też nieco tańszy niż jego 65-calowe rywale OLED, pomimo świetnej jakości dźwięku i świetnej jakości obrazu. Więc jaki jest minus? Konkurenci, tacy jak LG C1 OLED, oferują doskonałe funkcje w grach i nieprzerwaną, doskonałą jakość obrazu za nieco więcej pieniędzy.

Ceny i dostępność

 • Dostępne w wersjach 55 i 65 cali.
 • Telewizory 55-calowe i 65-calowe kosztują odpowiednio 1499 EUR / 1499 EUR / 1899 EUR.
 • Dostępne w Wielkiej Brytanii i Europie, ale nie w Australii i USA.

Hisense A9G są szeroko dostępne w Wielkiej Brytanii i reszcie Europy i kosztują nieco mniej niż konkurencyjne modele OLED. Przykładowo, rozważany model 65A9G jest niższy od odpowiadającego mu modelu 65C1 firmy LG o około 100 euro.

Jednak nadal nie ma żadnych dowodów na to, że Hisense jest gotowe w najbliższym czasie wprowadzić telewizory A9G OLED na rynek amerykański lub australijski.

(Źródło zdjęcia: John Archer)

Hisense A9G (55A9G, 65A9G) Recenzja 1

Konstrukcja

 • 65-calowy ekran OLED o ultracienkich krawędziach
 • Zintegrowany „pasek dźwiękowy”
 • Dość duże jak na standardy OLED oprócz zewnętrznych krawędzi
 • Brak portów HDMI obsługujących 4K / 120Hz

Dane techniczne Hisense A9G

Telewizor OLED Hisense 2021

(Źródło zdjęcia: hiszpański)

 • Rozmiary ekranu: 55 i 65 cali
 • Tuner: TNT HD
 • 8K: Tak
 • HDR: Tak (w tym Dolby Vision i HDR10+)
 • Technologia ekranu: OLED
 • Inteligentny telewizor: VIDAA
 • Rozdzielczość natywna: 4K
 • 3D: Nie
 • Wejścia: 4xHDMI (każde v2.0 z kilkoma dziwactwami dos.1), dwa x USB, wejście RF, optyczne cyfrowe audio, wyjście słuchawkowe, Ethernet, port RF

Wygląd Hisense 65A9G jest rzeczywiście interesujący. Stoi na stojaku biurkowym, równo z powierzchnią stołu, i jest tak duży w pobliżu dolnych 2/2 jego oparcia, że ​​wygodnie mieści XNUMX solidne metalowe wkładki wystające z solidnego stojaka zamontowanego na biurku.

Aby upewnić się, że ekran nie może przechylić się do przodu, Hisense dodaje obciążniki balastowe, które należy przykręcić z każdej strony tylnej „stopy”, podczas gdy podparcie z przodu zapewnia duży pręt. Ten głośnik ma atrakcyjne srebrne, metaliczne i grillowe wykończenie i jest wystarczająco mocny i wytrzymały, aby naprawdę uszkodzić dźwięk we właściwym kierunku.

Listwa dźwiękowa jest oszczędzana, próbując odtworzyć odtwarzanie dźwięku Dolby Atmos telewizora za pomocą 2 aktywowanych kontrolerów skierowanych do góry i dedykowanego monitora basów w „grubej” części z tyłu telewizora.

Chociaż większość tylnej części telewizora jest dość głęboka jak na dzisiejsze standardy, 65A9G jest w rzeczywistości skandalicznie cienka w pobliżu górnych krawędzi, w rzeczywistości ledwie cal. Należy pamiętać, że wyświetlacz pochyla się bardzo nieznacznie na podstawie, a nie jest bezpośrednio wyprostowany.

Telewizor jest wyposażony w niesamowity pilot zdalnego sterowania, który z metalicznym srebrnym wykończeniem i bardzo stylowymi pokrętłami kątowymi przypomina telefony marki premium Bang & Olufsen. Dobrze jest również zobaczyć bezpośrednie przyciski dostępne dla Netflix, Amazon Prime Video, Freeview Play, YouTube i Rakuten.

Wreszcie, połączenia Hisense 65A9G to mieszana torba. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją 4 złącza HDMI, takie jak jedno optyczne cyfrowe wejście audio i dwa USB. Zła wiadomość jest taka, że ​​żadne z HDMI nie obsługuje 4K przy 120 Hz, pozbawiając posiadaczy PS5, Xbox Series X i najnowszych kart komputerowych premium najpłynniejszego i najczystszego doświadczenia, jakie mogą uzyskać ich urządzenia.

HDMI akceptują różne częstotliwości odświeżania, ale tylko do sześćdziesięciu Hz, i mogą akceptować bezstratne przejście audio Dolby Atmos eARC. Obsługuje również funkcję trybu automatycznego o niskim opóźnieniu, dzięki której kompatybilne źródła mogą wskazywać telewizor, o której godzinie aktywować i dezaktywować tryb idealnego obrazu w grze, w zależności od gatunku treści odtwarzanych na konsoli telewizora.

Wszystkie 4 porty HDMI w droższym LG OLED65C1 o wartości 100 EUR obsługują 4K 120 Hz, a także wersje Nvidia i AMD technologii zmiennej częstotliwości odświeżania.

Hisense A9G OLED

(Źródło zdjęcia: John Archer)

Inteligentny telewizor (VIDAA)

 • Inteligentna funkcjonalność dostarczana przez Hisense znacząco poprawiła system VIDAA
 • Oferuje asystenta głosowego dla Asystenta Google i Alexa
 • Wbudowana aplikacja Freeview Play, oprócz Netflix, YouTube, Amazon Video i innych
 • Brak aplikacji Disney + lub Apple TV + w momencie pisania

Platforma smart TV firmy Hisense VIDAA stopniowo staje się coraz bardziej podobna do Android TV. Strona główna wypełnia cały ekran dużymi, czytelnymi ikonami, które zapewniają bezpośrednie łącza do samodzielnych aplikacji, a w momencie, gdy aplikacja je zaakceptuje, wyświetla programy obsługiwane przez ostatnio używaną aplikację.

Dwa pierwsze rzędy linków do aplikacji można łatwo dostosować do ich kolejności wykonywania (z wyjątkiem, co irytujące, że Netflix wydaje się być zablokowany jako pierwsza aplikacja, prawdopodobnie na odwrocie umowy Hisense/Netflix). ), system działa płynnie i stabilna, i jest wbudowana obsługa Systemy rozpoznawania głosu Google Assistant i Alexa.

Fajnie jest również, że możesz przewinąć w dół, aby uzyskać dostęp do innych półek z linkami do treści specyficznych dla aplikacji. Jedyną złą wiadomością jest brak wsparcia dla Apple TV+ i Disney+.

Jakość obrazu

 • Pełna obsługa HDR
 • Doskonała reakcja na poziom czerni
 • Niektóre dziwne ustawienia wstępne

Jakość obrazu pierwszych telewizorów OLED firmy Hisense, linii 05BUK z 2019 roku, znacznie odbiegała od konkurencji. Na szczęście, 65A9G oferuje wyraźną poprawę, chociaż w niektórych obszarach wciąż nie dorównuje swoim głównym rywalom.

Być może najlepsza poprawa wynika z obsługi ciemnych scen. Udaje mu się prezentować czarne kolory z całą głębią i czystością, jaką kojarzymy z wysokiej jakości obrazami OLED, bez śladu szarości, która może nasycić ciemne sceny do punktu na praktycznie każdym telewizorze LCD.

65A9G zapewnia również te tradycyjne poziomy czerni OLED z dobrą stabilnością, a także zapobiega tendencji do migotania podstawowych poziomów jasności i subtelnego przeskakiwania przez bardzo ciemne sceny, które nadal mogą nękać niektóre telewizory OLED.

Dopóki nie używasz źle zaprojektowanych ustawień HDR Day i HDR Night, kolory są również oszałamiające. Bogaty i żywy, ale też naturalny i zniuansowany.

Nie ma tak dużej dokładności kolorów po wyjęciu z pudełka, jak w przypadku najlepszych konkurencyjnych diod OLED, a narzędzia kalibracyjne nie są tak skuteczne, jak narzędzia bardziej „doświadczonych” marek OLED. Nie ma też tak wiele delikatności tonalnej, jak telewizory OLED, takie jak Sony A90J lub jeden z modeli OLED 2021 firmy Panasonic z mocniejszymi i wyrafinowanymi silnikami przetwarzania. Czasami może wystąpić również bardzo nieznaczne przycięcie (utrata subtelnych szczegółów cieniowania) w zbyt jasnych obszarach kolorów podczas oglądania mocno przytłoczonych filmów Blu-ray 4K; jednak, jeśli nie wiesz, czego szukasz, możesz nie zauważyć tej ostatniej wady.

Hisense A9G OLED

(Źródło zdjęcia: John Archer)

65A9G całkiem dobrze zapewnia ostrość i szczegółowość natywnych źródeł 4K. Musisz być trochę ostrożny z ustawieniem ostrości w telewizorze; ustaw go zbyt wysoko, a obrazy szybko zaczną wyglądać na zbyt ziarniste i nienaturalne. Jednak pozostawione dość neutralne obrazy 4K 65A9G wykazują rodzaj przejrzystości i dodatkowe poczucie głębi, których teraz oczekujemy w przypadku natywnej zawartości 4K.

Przełączanie między transmisją piłkarską HD i 4K za pośrednictwem BBC iPlayer lub Sky jest szczególnie prostym i skutecznym sposobem sprawdzenia, jak bardzo 65A9G oferuje „różnicę” 4K. Jednak 65A9G nie radzi sobie tak dobrze ze źródłami HD. Twoje skalowane obrazy wyglądają wyraźnie gładko niż te dostarczane przez najlepsze konkurencyjne silniki skalujące. Duże odcienie skóry mogą wydawać się plastyczne, a w dość trudnych i mocno teksturowanych obszarach, takich jak boiska do piłki nożnej, tłumy w tle oraz zdjęcia w lesie i cegle, brakuje wyrafinowania.

Kolory również wydają się nieco nierówne w pobliżu krawędzi przeskalowanych obiektów treści, a wszystkie ustawienia wstępne z wyjątkiem 2 kin są nasycone źródłami SDR. Z drugiej strony ustawienia kinowe wyglądają na dość nienasycone i płaskie.

Istnieją również inne wady ustawień obrazu, szczególnie nagle, jeśli chodzi o Dolby Vision. Na przykład, podczas gdy doskonały tryb Dolby Vision Dark oferuje najbardziej ekstremalne i ekscytujące wrażenia aktywnego zakresu, takie jak najdokładniejsze poziomy luminancji z zawartością DV, usuwa również niewygodne ilości szczegółów cieni, pozostawiając ciemne obszary pustego i sztucznego obrazu.

Hisense A9G OLED

(Źródło zdjęcia: John Archer)

Jednym z możliwych powodów utraty szczegółów cieni w idealnym trybie Dolby Vision Dark jest to, że 65A9G nie jest najjaśniejszym telewizorem OLED na rynku. Najwyższy pomiar jasności, jaki udało nam się osiągnąć na białym pudełku HDR pokrywającym 10% czarnego ekranu, wyniósł 756 nitów, i to w całkiem fajnym ustawieniu Sport. Presety związane z kinem i IMAX wynosiły od 500 do 550 nitów, kilkaset do setek nitów poniżej tego, co wielu konkurentów OLED osiąga w tym roku.

Doskonały tryb Dolby Vision IQ rejestruje mniej więcej ustawiony dzień po wyjęciu z pudełka, stale optymalizując obrazy pod kątem oświetlenia w pomieszczeniu. Minusem jest to, że telewizor wydaje się stosować niezrównane przetwarzanie ruchu w trybie DV IQ, co nie jest przydatne.

Sposób, w jaki ustawienie Cinema Night zapewnia znacznie jaśniejsze i bardziej żywe obrazy niż w idealnym trybie Cinema Day (chociaż czujnik światła otoczenia wydaje się być domyślnie włączony w obu trybach), gdy jest to prawdopodobne.

Udostępnij to