Hide.me to doświadczony dostawca VPN z wyjątkowo potężnymi aplikacjami i intrygującym darmowym planem VPN.

Darmowy produkt ogranicza wykorzystanie danych do 10 GB miesięcznie, ale to lepiej niż niektórzy dostawcy (TunnelBear oferuje tylko 500 MB) i może chronić Cię przez wiele godzin przeglądania.

Podczas gdy płacący klienci otrzymują 70 lokalizacji, bezpłatny abonament ogranicza Cię do pięciu: wschodnie i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, Kanada, Niemcy i Holandia. To daleko za 14 lokalizacjami Windscribe, ale z drugiej strony jest to duży krok naprzód w stosunku do amerykańskiego planu Hotspot Shield i mieści się w zakresie, którego oczekiwalibyśmy od przyzwoitej darmowej sieci VPN.

    Opcje subskrypcji Windscribe:

  • Plan 1-miesięczny – 9 € miesięcznie (całkowity koszt 9 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Istnieje szeroki wybór aplikacji, z klientami dla systemów Windows, Mac, Android, iOS i Linux, a także rozszerzeniami przeglądarki Chrome i Firefox. Możesz zainstalować Hide.me na dowolnej liczbie urządzeń, ale darmowy abonament obsługuje tylko jedno urządzenie na raz (musisz odłączyć Hide.me na laptopie przed użyciem go na przykład na iPhonie).

Jedną z rzeczy, których nie dostaniesz w bezpłatnej aplikacji, jest obsługa WireGuard (Źródło zdjęcia: Hide.me)

Na froncie funkcji jest kilka złych wiadomości: darmowy plan Hide.me znosi obsługę szybkiego protokołu WireGuard. Wciąż dostępnych jest więcej protokołów, niż zobaczysz u kogokolwiek innego: IKEv2, OpenVPN, SoftEther, SSTP, ale żaden nie dorównuje prędkości WireGuard.

Jednak spójrz poza stosy obejścia WireGuard i Hide.me na funkcje, ustawienia i opcje na poziomie eksperckim. Bezpłatny plan zapewnia większą kontrolę nad VPN niż płatne plany innych dostawców.

Hide.me Brak rekordów

Hide.me mówi wszystko o prywatności, ale chcielibyśmy zobaczyć nowszy audyt ich systemów (Źródło zdjęcia: Hide.me)

Spis treści

Prywatność i rejestracja

Hide.me korzysta z różnych narzędzi i technologii, aby chronić Twoją prywatność. Zarejestruj się, a Twoje konto jest chronione opcjonalnym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym za pośrednictwem odpowiednich aplikacji (Google Authenticator, Authy). Silne szyfrowanie, prywatny DNS i inne funkcje VPN chronią Twoje dane, gdy masz połączenie. A jeśli zdecydujesz, że nie potrzebujesz już tej usługi, nie musisz zostawiać swoich danych: usunięcie własnego konta jest tak proste, jak kliknięcie przycisku na pulpicie nawigacyjnym Hide.me.

Polityka prywatności Hide.me (otwiera się w nowej karcie) jasno wyjaśnia, w jaki sposób chroni dane Twojego konta, rejestruje szczegóły użytkowania i czego nie robi. Zasadniczo nie zbiera poufnych informacji (historia przeglądania, pobrane pliki itp.), a wszelkie rejestrowane informacje wydają się nieszkodliwe i zgodnie z naszymi oczekiwaniami (na przykład rejestrowanie wykorzystania danych w celu wymuszenia limitu 10 GB).

Witryna idzie dalej, mówiąc, że „Hide.me jest kontrolowane przez niezależnych analityków bezpieczeństwa, którzy zaświadczają, że nasz system nie może przechowywać danych użytkowników”. C'est vrai, mais ce qu'il ne dit pas à l'advance, c'est que l'examen da de 2015, et il ya peu d'informations sur ce qu'il a zbadane, ou precisément sur ce qu' Znalazł.

Nie mamy powodu, by sądzić, że Hide.me robi z Twoimi danymi coś budzącego wątpliwości, ale chcielibyśmy, aby było to wsparte nowym audytem, ​​obejmującym całą usługę (aplikacje, serwery, infrastrukturę), ze szczegółowym raportem. bezpłatnie dla każdego, kto może pobrać i przeczytać.

Aplikacja Windows hide.me

Aplikacja Windows jest prosta i łatwa w użyciu (Źródło zdjęcia: Hide.me)

aplikacja dla systemu Windows

Aplikacja Hide.me dla systemu Windows ma prosty wygląd i działanie, które ułatwia każdemu rozpoczęcie pracy. Duży przycisk „Włącz VPN” na ekranie głównym zapewnia, że ​​nawet nowicjusze będą wiedzieć, co najpierw wypróbować, a inne funkcje są uporządkowane w rozsądnie nazwanych zakładkach (Lokalizacje, Ustawienia).

Selektor lokalizacji pomaga w wyświetlaniu Twoich bezpłatnych lokalizacji na górze listy, upewniając się, że nie przewijasz (jak w przypadku Atlas VPN) każdej lokalizacji, aby zobaczyć, co jest dostępne.

Lokalizacje i funkcje, które są dostępne tylko w płatnym abonamencie, są wyraźnie wyróżnione. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z bezpłatnej aplikacji, w której nie jest to tak oczywiste, i za każdym kliknięciem otrzymujesz irytujące ostrzeżenia „Niedostępne w bezpłatnej aplikacji”, docenisz ten dodatkowy akcent.

Ukryj mnie Ustawienia

Hide.me z pewnością oferuje wiele ustawień do zabawy (Źródło zdjęcia: Hide.me)

Darmowe aplikacje Hide.me wyróżniają się ogromną mocą i konfigurowalnością, która wykracza daleko poza to, co widzimy prawie nigdzie indziej. Nie tylko ma wyłącznik awaryjny, szeroką gamę protokołów, dzielone tunelowanie, automatyczne łączenie podczas uzyskiwania dostępu do niezabezpieczonej sieci Wi-Fi i nie tylko, ale każdy z tych obszarów ma również bardziej unikalne ustawienia (zobacz naszą pełną Ukryj. ja, aby uzyskać więcej informacji ).

Nie zniechęcaj się jednak, jeśli nie jesteś typem technicznym: nie będziesz nawet wiedział, że istnieją te bardziej zaawansowane ustawienia, dopóki ich nie poszukasz. Zasadniczo aplikacja jest tak łatwa w użyciu, jak każda inna. Naciśnij przycisk, aplikacja połączy się i zacznie Cię chronić po około trzech lub czterech sekundach, a gdy skończysz, naciśnij ponownie; Łatwo.

aplikacja Mac

Oferta Hide.me na Maca wygląda prawie identycznie jak wersja dla systemu Windows i działa dla nas dobrze. Jest łatwiejszy w użyciu — naucz się jednego, a będziesz wiedział, jak korzystać z drugiego — i pokazuje, że Hide.me zwraca uwagę na szczegóły, starając się maksymalnie ułatwić Ci życie.

Lista funkcji Maca nie może do końca dorównać mocy jego kuzynowi Windows, ale wciąż jest tu więcej, niż widzimy u większości konkurentów: wyłącznik awaryjny, automatyczne łączenie podczas uzyskiwania dostępu do niezaufanych sieci Wi-Fi, wysoce konfigurowalne dzielone tunelowanie, przydatne dostosowania interfejsu , możliwość tworzenia zgłoszenia pomocy technicznej z poziomu aplikacji, a wszystko to z obsługą wyświetlania aplikacji w co najmniej 17 językach.

Te indywidualne cechy mogą być trudne do zrozumienia i wykorzystania, a początkujący mogą czasami się pomylić. Ale podobnie jak w aplikacji Windows, wszystkie bardziej skomplikowane rzeczy są schowane w obszarze Ustawienia i można je bezpiecznie zignorować, jeśli nie masz nic przeciwko.

Jeśli bardziej interesują Cię podstawy VPN, aplikacja jest dość łatwa w użyciu. Kliknięcie „Włącz” łączy Cię z najbliższym serwerem, inne lokalizacje to tylko kilka kliknięć, aw wielu sytuacjach nigdy nie musisz nic wiedzieć ani odkrywać.

Ukryj mnie aplikacja na Androida

Hide.me oferuje dobrze przemyślaną aplikację na Androida (Źródło zdjęcia: Hide.me)

Aplikacje na Androida i iOS

Aplikacje mobilne Hide.me idealnie pasują do reszty asortymentu: wyglądają i działają bardzo podobnie, są wystarczająco łatwe w użyciu, aby każdy mógł się natychmiast połączyć, ale mają dużo mocy, jeśli jej potrzebujesz.

Od razu zauważyliśmy kilka miłych poprawek użyteczności. Wiele aplikacji VPN ma na przykład stały interfejs poziomy lub pionowy, który może nie zawsze działać na Twoim urządzeniu, ale aplikacje Hide.me mogą z nich korzystać, znacznie wygodniej.

Hide.me iOS App Store

Aplikacja na iOS oferuje wiele funkcji (Źródło zdjęcia: Hide.me)

Aplikacja na iOS wyróżnia się w szczególności długą listą funkcji. Wielu dostawców VPN wydaje się uważać, że aplikacje na iOS potrzebują tylko przycisku połączenia i listy lokalizacji, ale Hide.me dodaje obsługę IKEv2 i OpenVPN; wyłącznik; niestandardowe ustawienia DNS; automatyczne połączenie podczas uzyskiwania dostępu do niezaufanych sieci; ustawienia interfejsu; Obsługa skrótów Siri i nie tylko.

Połącz to wszystko razem, a użytkownicy mobilni mają wiele do polubienia, niezależnie od ich potrzeb i doświadczenia w zakresie VPN. Warto przyjrzeć się bliżej.

nPerf Porównanie wydajności

Przeprowadzamy szybki test wszystkich przeglądanych przez nas sieci VPN, aby zorientować się w ich wydajności (Źródło zdjęcia: nPerf)

Wydajność

Hide.me wysuwa duże twierdzenia dotyczące prędkości, obiecując „brak dławienia” i mówiąc, że plan jest „tak szybki, że nie uwierzysz, że to nic nie kosztuje”. Brzmi to obiecująco i bardzo wiarygodnie, zwłaszcza że płatna wersja Hide.me osiągnęła w ostatnich testach niewiarygodne 900 Mb/s.

Jednak rzeczywistość była rozczarowująca, a testy przeprowadzone na trzech witrynach w Wielkiej Brytanii wykazały średnio około 25 Mb/s. To więcej niż wystarcza do wysyłania e-maili, przeglądania, a nawet przesyłania strumieniowego, ale znacznie brakuje większości darmowych konkurentów. Darmowe plany TunnelBear, Atlas VPN, PrivadoVPN i Proton VPN zapewniły w ostatnich recenzjach 300 Mb/s lub więcej.

Co się dzieje? Zadaliśmy to pytanie, a Hide.me wyjaśnił, że darmowe prędkości nie są gwarantowane. Jeśli na serwerach zgromadzi się jednocześnie zbyt wielu darmowych użytkowników, prędkości spadają. Może to jednak oznaczać, że możesz zobaczyć lepsze wyniki, jeśli zalogujesz się poza godzinami szczytu; najlepiej wypróbować usługę i przekonać się samemu.

Darmowy plan Hide.me nie obejmuje serwerów zoptymalizowanych pod kątem przesyłania strumieniowego, co jest mocnym wskaźnikiem, że nie powinieneś mieć żadnych nadziei na Netflix. Nasze testy potwierdziły, że (podobnie jak większość darmowych VPN) usługa nie była w stanie odblokować Netflix, Amazon Prime lub Disney Plus z USA lub Kanady.

Na froncie torrentów były lepsze wieści. Hide.me dotrzymał obietnic P2P, umożliwiając nam bezproblemowe pobieranie ze swoich witryn w USA i Kanadzie.

Bezpłatny plan obejmuje również wsparcie przez e-mail. Wysłaliśmy pytanie testowe i otrzymaliśmy przydatną odpowiedź w ciągu około 12 godzin. To uczciwy wynik, który przewyższa nawet niektóre płatne sieci VPN i prawdopodobnie rozwiąże większość problemów w ciągu jednego lub dwóch dni.

ostateczny werdykt

Hide.me to solidna darmowa sieć VPN, szczególnie dla zaawansowanych użytkowników, którzy dobrze wykorzystają jego wysoce konfigurowalne funkcje i aplikacje. Wydajność jest znacznie poniżej średniej, ale jest tu wystarczająco dużo do przeglądania, przesyłania strumieniowego i innych zadań, a ogólnie warto spróbować.

Uzyskaj najlepszą cenę u najlepszych dzisiejszych dostawców VPN

Udostępnij to