Spis treści

Dwuminutowa recenzja

Garmin Venu 2 jest nadal jednym z najlepszych zegarków Garmin, jakie można dziś kupić. Znakomicie balansuje na granicy między smartwatchem a zegarkiem do biegania, równoważąc zaawansowane narzędzia do śledzenia treningu z niezbędnymi codziennymi aplikacjami, aby stworzyć smartwatch na każdą okazję. Nadal nie ma czym go zastąpić w stajni Garmina, zwłaszcza w swoim przedziale cenowym.

Podobnie jak wiele nowoczesnych urządzeń do noszenia, Venu 2 kładzie duży nacisk na dobre samopoczucie, z całodziennym monitorowaniem stresu i bieżącym wskaźnikiem energii Body Battery, który przypomina o dbaniu o zdrowie psychiczne. Możesz również rejestrować spożycie wody, przeglądać codzienne kroki, pokonane schody i spalone kalorie oraz monitorować wzorce snu.

To jednak nie tylko monitor kondycji – Venu 2 ma kilka poważnych narzędzi do monitorowania szerokiej gamy sportów. Szczególnie mile widziani są biegacze. Jak można się spodziewać po firmie Garmin, która wyrobiła sobie markę w dziedzinie precyzyjnej nawigacji satelitarnej, wbudowany GPS jest niezwykle dokładny, zapewnia odczyty z niewielkim marginesem błędu i tworzy bardzo szczegółowe mapy pokazujące zmieniające się tempo . przez cały Twój trening. sesja.

Zanurz się w aplikacjach wbudowanych w zegarek i podobnie jak w przypadku Venu Sq znajdziesz zaawansowane narzędzia, takie jak Garmin Coach (który współpracuje z planami treningowymi pobranymi z aplikacji Garmin Connect), tabele wyników dla każdego wyzwania, w którym bierzesz udział, oraz szczegółowe zestawienie ostatnich treningów. Użytkownicy Venu Sq mogą również pobrać aplikację Challenges, ale nie jest ona fabrycznie zainstalowana.

Podczas ćwiczeń użytkownicy Venu 2 skorzystają również z funkcji automatycznego wstrzymywania, nagrywania poklatkowego i śledzenia wysokości dzięki wbudowanemu wysokościomierzowi. Nie jest aż tak zaawansowany jak Fenix ​​7 czy Forerunner 955, które oferują bardziej zaawansowane narzędzia do obsługi treningu i nawigacji na żywo, ale to bardzo solidna propozycja, zwłaszcza za taką cenę.

(* 2 *)

Twarz Garmin Venu 2 z ekranem AMOLED (Źródło zdjęcia: przyszłość)

 • Garmin Venu 2 (niebieski) w Amazon za 297.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Miłośnicy siłowni również znajdą coś dla siebie; To pierwsze urządzenie firmy Garmin z wykresami map mięśni, które pomagają planować treningi w oparciu o obciążenie treningowe dla każdej z głównych grup mięśni. Małe szczegóły również robią różnicę. W przeciwieństwie do niektórych zegarków sportowych, które ostatnio testowaliśmy, Venu 2 nie rejestruje omyłkowo kroków podczas zajęć z wirowania, a opcja stałego wyświetlania oznacza, że ​​łatwo jest monitorować tętno, jakie aktualnie masz podczas intensywnego treningu. sesje

Pływacy skorzystają z funkcji monitorowania tętna pod wodą, wykrywania rodzaju uderzeń i metryk basenowych, a golfiści przekonają się, że Venu 2 jest równie wydajny jak wiele dedykowanych zegarków golfowych.

Wszystkie te narzędzia są dostarczane na bardzo ostrym ekranie AMOLED o wysokiej rozdzielczości, który umożliwia przeglądanie ogromnej ilości danych jednocześnie, bez konieczności sprawdzania aplikacji Garmin Connect w telefonie. To niezwykle imponujący pakiet, a jego funkcje sprawiają, że jest to inteligentny i praktyczny zegarek sportowy, który można nosić przez cały dzień i całą noc.

Statystyki dotyczące zdrowia i kondycji Garmin Venu 2 (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Garmin Venu 2: cena i data premiery

 • 399.99 EUR / 349.99 EUR / 629 EUR AU
 • Często spotykany w sprzedaży

Garmin Venu 2 został wprowadzony na rynek w kwietniu 2021 r. w cenie 399.99 EUR / 349.99 GBP / 629 AUD za rozmiary kopert 40 mm i 45 mm. To nieco więcej niż cena początkowa oryginalnego Garmin Venu, kiedy zadebiutował w 2020 roku, i około dwukrotnie więcej niż cena Garmin Venu Sq (bez muzyki). Teraz możesz go kupić znacznie taniej.

Garmin Venu 2: projekt

 • Podobny do oryginalnego Venu
 • Do wyboru rozmiary kopert 44 mm i 40 mm
 • Szeroka gama kolorów bransolety, koperty i ramki

Ocena projektu: 5/5

Garmin Venu 2 wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika, dzięki klasycznej konstrukcji, która jest wystarczająco elegancka do noszenia w ciągu dnia, a jednocześnie wystarczająco praktyczna do ćwiczeń. Nie jest przełomowy, z silikonowym paskiem, metalową ramką i polimerową obudową, ale nowy zegarek odpowiada na jedną z naszych największych skarg na oryginalny Venu, czyli brak różnych opcji rozmiaru.

Standardowy Venu 2 ma obudowę 44 mm i ekran 33 mm, podczas gdy mniejszy Venu 2S (wersja, którą tutaj testujemy) ma obudowę 40 mm i ekran 27,9 mm. Oba rozmiary pasują do standardowych pasków Garmin 18 mm, więc możesz wymienić standardowy pasek na coś nieco innego.

garmin Venu 2

Opcja dostosowywania twarzy Garmin Venu 2 (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Wersja 44mm dostępna jest w dwóch kolorach: łupkowym z czarną obudową oraz granitowo-niebieskim z dopasowaną obudową. Oba mają srebrne ramki ze stali nierdzewnej. 2-milimetrowy Venu 40S jest dostępny w czterech kolorach: grafitowym z ramką w kolorze łupkowym, jasnym piasku z ramką w kolorze jasnego złota, mglistej szarości ze srebrną ramką i białym z ramką w kolorze różowego złota.

Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, możesz stworzyć „niestandardowy” projekt przy zamawianiu zegarka, wybierając i mieszając paski i koperty, aby stworzyć kombinację, która Ci odpowiada.

garmin Venu 2

Tylne czujniki Garmin Venu 2 (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Sterowanie zegarkiem odbywa się za pomocą dotykowego ekranu oraz dwóch fizycznych przycisków na prawej krawędzi. Dolny z nich działa jak przycisk wstecz, podczas gdy prawy górny jest kontekstowy, a ikony pojawiające się na ekranie pokazują, jakie działania podejmiesz w danym momencie, podobnie jak w przypadku podwójnego ekranu Garmin Instinct.

Do wyboru jest kilka atrakcyjnych tarcz zegarka, w tym wybór opcji, które są animowane, gdy zegarek się budzi (choć jest też opcja zawsze włączona, jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowemu zużyciu baterii).

Garmin Venu 2: Wyświetlacz

 • Jasny wyświetlacz AMOLED
 • Wysoka rozdzielczość, aby uzyskać więcej informacji
 • Regulowane poziomy jasności

Ocena ekranu: 5/5

Podobnie jak oryginalny Garmin Venu, jedną z najbardziej uderzających cech Venu 2 jest ostry ekran dotykowy AMOLED. Otrzymał aktualizację rozdzielczości na rok 2021 i ma teraz 416 x 416 pikseli dla 2 mm Venu 44 i 360 x 360 pikseli dla 2 mm Venu 40S.

Dla porównania, oryginalny 43,2-milimetrowy Garmin Venu ma rozdzielczość 390 x 390 pikseli, a wyświetlacz flagowego Fenixa 6 to zaledwie 240 x 240 pikseli.

Taka gęstość pikseli oznacza, że ​​grafika i tekst są ostre i wyraźne, a szczegółowe wykresy i wykresy można przeglądać bezpośrednio na nadgarstku, bez sprawdzania aplikacji na smartfonie. Ilość danych widocznych gołym okiem jest bardzo duża; jeśli chcesz zobaczyć wykres tętna lub poziomu stresu w ciągu dnia, a nawet tygodnia, wszystko tam jest.

Zegar jest domyślnie ustawiony na najniższą jasność i stwierdziliśmy, że jest to dobre w większości sytuacji, ale można go również włączyć do oglądania w słonecznych warunkach. Ponownie wpłynie to na żywotność baterii, ale różnica nie była tak duża, jak oczekiwano, skracając żywotność baterii tylko o kilka punktów procentowych każdego dnia.

Funkcje inteligentnego zegarka

 • Szczegółowy widok kalendarza i powiadomień aplikacji
 • Odtwarzaj muzykę z wielu źródeł
 • Aplikacje innych firm to mieszana torba

Ocena funkcji: 4/5

Garmin Venu 2 to dobrze zaprojektowany smartwatch, a jego wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości pozwala wyświetlać szczegółowe informacje o porze dnia, pogodzie, powiadomieniach z aplikacji i nie tylko bezpośrednio na nadgarstku.

Podobnie jak Venu Sq, Venu 2 zawiera również opcjonalne śledzenie zdrowia kobiet, które można ustawić jako jeden ze skrótów listy aktywności. Jest zaskakująco bardziej wszechstronne niż narzędzie prezentowane w przeznaczonym dla kobiet Garmin Lily, z szerszym zakresem objawów i nastrojów do wyboru, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć swój cykl.

garmin Venu 2

Śledzenie tętna Garmin Venu 2 podczas treningu (Źródło zdjęcia: Future)

Garmin Pay umożliwia dokonywanie zakupów zbliżeniowych przez NFC, o ile Twój bank jest jednym z obsługiwanych. Aby móc z niego korzystać, należy go skonfigurować w aplikacji Garmin Connect w telefonie. nie zobaczysz tej opcji w domyślnym menu wyświetlania, chyba że to zrobisz.

Zegarek może odtwarzać muzykę z aplikacji innych firm, takich jak Amazon Music, Deezer lub Spotify (wszystkie te aplikacje są dostępne za pośrednictwem Garmin Connect IQ) lub z własnej pamięci wewnętrznej. Podczas gdy Venu Sq Music miał miejsce na 500 utworów, Venu 2 i 2S mają miejsce na 650, co powinno dać ci wiele opcji podczas długich sesji treningowych.

Aby pobrać utwory, musisz najpierw połączyć telefon z siecią Wi-Fi w serwisie Garmin Connect. To całkiem prosty proces; wystarczy dotknąć urządzenia wyświetlanego u góry ekranu głównego aplikacji i postępować zgodnie z instrukcjami,

Możesz także użyć Venu 2 do sterowania odtwarzaniem muzyki w telefonie, z opcjami odtwarzania/wstrzymywania bieżącego utworu, przewijania do przodu i do tyłu oraz regulacji głośności. W przeciwieństwie do wielu zegarków, ekran może wyświetlać wykonawcę i nazwę utworu, a także pasek postępu i stoper. Możliwe jest również użycie zegarka do sterowania odtwarzaniem filmów z YouTube na telefonie, co jest bardzo przydatne, jeśli przesyłasz je strumieniowo do telewizora.

Garmin Connect IQ

Aplikacje Garmin Connect IQ (Źródło zdjęcia: Garmin)

Sklep Garmin Connect IQ z pewnością nie jest tak bogaty w funkcje jak Google Play czy App Store, a jego zawartość to całkowicie mieszana torba. Najlepsze oferty zwykle koncentrują się na sprawności i nawigacji (Google Maps, Komoot i Stryd to świetne narzędzia, które naprawdę zwiększają funkcjonalność zegarka), ale wiele podstawowych aplikacji z timerem i nudnych gier nie jest zbyt imponujących.

Kilka aplikacji jest fabrycznie zainstalowanych na Venu 2, który ma łącznie 35 miejsc. Wszystko, czego nie używasz regularnie, możesz odinstalować za pomocą Connect IQ.

śledzenie kondycji

 • Niezwykle dokładny GPS
 • Szczegółowe dane dotyczące treningu w skrócie
 • Szeroki zakres obsługiwanych działań

Ocena śledzenia: 5/5

Garmin Venu 2 może śledzić dziesiątki treningów w pomieszczeniu i na świeżym powietrzu, a podczas konfiguracji zostaniesz poproszony o wybranie kilku ulubionych, co jest przydatną funkcją, która pozwala uniknąć konieczności przewijania długiej listy za każdym razem, gdy chcesz ćwiczyć.

Dokładność GPS okazała się bardzo imponująca w naszych testach, dopasowując naszą wstępnie zmierzoną trasę o długości 5 km do mniej niż 10 metrów (margines błędu łatwo wytłumaczyć szerokością dróg i szlaków). Tego właśnie oczekujemy od firmy opartej na sile jej technologii pozycjonowania satelitarnego i dobrze widzieć, że to się nie zmieniło.

Po ukończeniu szkolenia będziesz…

Udostępnij to