Recenzja Garmina Fenixa 7 | radar technologiczny

Recenzja Garmina Fenixa 7 | radar technologiczny

Dwuminutowa recenzja

Garmin Fenix ​​​​​​7 jest przeznaczony dla każdego, kto czuje przypływ rywalizacji i chce wznieść się na nowy poziom, niezależnie od tego, czy chodzi o kolarstwo sportowe, półmaraton, Ironman, czy wyczerpujące zawody CrossFit. Fenix ​​​​7 nie zakłada, że ​​masz już opracowany kompletny plan treningowy i dokładnie wiesz, jak zrównoważyć pracę i regenerację, ale daje narzędzia, które pomogą Ci zrozumieć aktualny poziom sprawności, wyznaczyć realistyczny cel i pociąg. w sposób, który pomoże Ci to osiągnąć.

Zawiera te same zaawansowane narzędzia do śledzenia treningu i treningu, które sprawiły, że Garmin Fenix ​​6 był najlepszym zegarkiem multisportowym w 2019 roku, ale wprowadza również nowe funkcje, które czynią go bardziej dostępnym dla nowych użytkowników.

Najbardziej oczywistym ulepszeniem jest tutaj wprowadzenie ekranu dotykowego. Zegarek nadal ma pięć fizycznych przycisków poprzednich zegarków Fenix ​​(w tym ostatnio wzmocniony przycisk Home), ale jest to świetna pomoc w nawigacji po mapach. Został on jednak starannie wdrożony; ekran jest domyślnie zablokowany podczas ćwiczeń, aby zapobiec przypadkowym naciśnięciom przycisków, a puryści Fenixa mogą całkowicie wyłączyć dotyk, jeśli wolą.

Wyświetlacz jest nadal oparty na pikselach zamiast AMOLED, jak Garmin Epix (Gen 2) lub Garmin Venu 2. Jest łatwy do odczytania w większości świateł, ale brakuje mu kontrastu, a użycie niebieskiego podświetlenia zamiast białego oznacza, że ​​​​jego kolory są czasami pochmurny. Jest to jednak część tego, co sprawia, że ​​Fenix ​​​​7 jest tak oszczędny w zużyciu energii. Jest to zegarek, który może działać tygodniami w odpowiednich warunkach, a nawet wersje bez energii słonecznej oferują imponującą trwałość.

Garmin Feniks 7

Garmin Fenix ​​​​7 jest dostępny w trzech rozmiarach i jest dostępny w wersjach Standard, Solar i Sapphire Solar (Źródło zdjęcia: Future)

Po stronie oprogramowania dostępny jest nowy miernik oporu w czasie rzeczywistym, który pokazuje, jak spada Twoja energia podczas treningu, dzięki czemu możesz odpowiednio dostosować swój wysiłek. Po raz pierwszy można zobaczyć zmiany oporu na wykresie, który można odczytać na pierwszy rzut oka.

Dostępna jest również nowa funkcja przewidywania wyścigu na ekranie, która szacuje, w jaki sposób aktualny plan treningowy wpłynie na czasy na dystansie 5 km, 10 km i w półmaratonie. Te dane były już dostępne w aplikacji Garmin Connect, ale nowy wykres na nadgarstku pozwala zobaczyć, jak zmieniają się Twoje czasy i miejmy nadzieję, że spadają dzięki Twoim wysiłkom.

Jeśli jesteś już zadowolony ze swojego Fenixa 6, nie zalecamy od razu śpieszyć się z aktualizacją, ale Fenix ​​7 jest pełen starannie zaprojektowanych nowych funkcji i ulepszeń, które mają realny wpływ na Twoje codzienne życie. trening.

Garmin Fenix ​​​​​​7: cena i data premiery

Seria Garmin Fenix ​​​​7 została wydana 18 stycznia 2022 roku i można ją kupić bezpośrednio od firmy Garmin. Ceny zaczynają się od 699.99 EUR / 599.99 EUR / 1,049 USD za wersję standardową. Najwyższy poziom Fenix ​​​​7X Sapphire Solar kosztuje 999.99 USD / 859.99 GBP / 1,499 USD.

To znaczący krok naprzód w stosunku do Fenixa 6, którego cena zaczynała się od 599.99 USD / 529.99 GBP / 949 USD, kiedy został wprowadzony na rynek w 2019 roku. To jednak znacznie mniej niż codzienny zegarek premium Garmin Epix, który został wprowadzony na rynek tego samego dnia za € 899.99 / 799.99 €. / 1399 AUD.

Garmin Feniks 7

Garmin Fenix ​​7 ma cieńszą ramkę niż poprzednie modele (Źródło zdjęcia: Future)

Garmin Fenix ​​​​7: Projekt

Ocena projektu: 5/5

Fenix ​​​​7 jest dostępny w trzech rozmiarach (42 mm, 47 mm i 51 mm), w wariantach Standard, Solar i Sapphire Solar:

Przesuń, aby przewinąć w poziomie Modele Garmin Fenix ​​7 Obudowa 42 mm Obudowa 47 mm Obudowa 52 mmFenix ​​7SFenix ​​7Fenix ​​7XFenix ​​7S SolarFenix ​​7 SolarFenix ​​7X SolarFenix ​​7S Solar SapphireFenix ​​7 Solar SapphireFenix ​​7S Solar Sapphire

Przetestowaliśmy standardową 47-milimetrową wersję Sapphire Solar Edition, która jest pierwszym zegarkiem łączącym zalety pochłaniającego światło słoneczne szkła Power Glass z mocnym szkłem.

Nasz zegarek testowy miał grafitowo-szarą tytanową obudowę i czarny silikonowy pasek, ale dostępnych jest kilka innych kombinacji kolorystycznych. Silikonowy pasek jest dobrym wyborem do uprawiania sportu i jest łatwy do czyszczenia, ale możesz też wybrać zegarek z dodatkowym skórzanym lub materiałowym paskiem do noszenia na co dzień.

W zegarku zastosowano opaski Garmin QuickFit, które odpina się od koperty poprzez naciśnięcie plastikowego klipsa. Są niezwykle łatwe do wymiany, ale nie są wymienne z oldschoolowymi paskami szybkiego uwalniania, które są usuwane przez wciśnięcie szpilki z boku. Fenix ​​7 Sapphire Solar waży 73 g z silikonowym paskiem i 50 g bez niego.

Jest prawie taki sam jak Fenix ​​​​6 Solar, waży 72 g z paskiem i 49 g bez. To imponujące, że firmie Garmin udało się utrzymać stałą wagę, jednocześnie drastycznie wydłużając żywotność baterii i ulepszając technologię wyświetlania.

Garmin Feniks 7

Zegarek ma taką samą konfigurację pięciu przycisków jak Fenix ​​​​6, ale dodaje ekran dotykowy (Źródło zdjęcia: Future)

Interfejs Fenix ​​7 będzie od razu znajomy użytkownikom Fenix ​​6 i składa się z pięciu fizycznych przycisków oraz ekranu dotykowego, który automatycznie blokuje się podczas śledzenia aktywności, aby zapobiec przypadkowemu wstrzymaniu lub anulowaniu aktywności. Jeśli wolisz trzymać się przycisków, możesz całkowicie wyłączyć ekran dotykowy. Możliwe jest również wyłączenie go podczas snu, aby zapobiec przypadkowym dotknięciom w nocy, ale nie uznaliśmy tego za problem.

Zamiast wyposażyć Fenixa 7 w wyświetlacz AMOLED, taki jak ten w zegarkach Venu 2 i Epix, Garmin zdecydował się na wyświetlacz transfleksyjny z pamięcią pikseli. To mądry wybór, który pomaga oszczędzać baterię, chociaż nie jest tak jasny, jak byśmy chcieli.

Jest łatwy do odczytania w większości warunków oświetleniowych, ale stwierdziliśmy, że brakowało mu nieco kontrastu w porównaniu z zegarkami takimi jak Garmin Instinct Solar (na zdjęciu poniżej po lewej) i często wymagało używania jasnego tła. Fakt, że to światło jest niebieskie, a nie białe, oznacza, że ​​kolory na ekranie mogą czasami wydawać się mylące; zwłaszcza odcienie czerwieni i fioletu.

Garmin Feniks 7

Garmin Fenix ​​7 (po prawej) ma znacznie niższy kontrast ekranu niż Instinct Solar (po lewej) (Źródło zdjęcia: Future)

Jeśli chodzi o ładowanie, Fenix ​​​​7 korzysta z tego samego autorskiego kabla USB, co każdy inny zegarek Garmina wypuszczony w ciągu ostatnich dwóch lat. Może to być kłopot dla każdego, kto ma nadzieję na bezdotykowe ładowanie tym razem, ale kabel jest łatwy w użyciu i bezpiecznie podłącza się z tyłu zegarka.

Fenix ​​​​7 jest wodoodporny do głębokości 100 m, dzięki czemu nadaje się do pływania w basenie i wodach otwartych, a także do pływania kajakiem, windsurfingu i wiosłowania na stojąco (wszystkie z własnymi profilami), ale do nurkowania potrzebujesz specjalistycznego zegarka do pływania, takiego jak Garmin Descent Mk2.

Garmin Feniks 7

(Zdjęcie: przyszłość)

Garmin Fenix ​​​​7: Żywotność baterii

Ocena żywotności baterii: 5/5

Żywotność baterii zawsze była jedną z zalet zegarków sportowych Garmin, a seria Fenix ​​7 zdecydowanie to potwierdza. Po pierwsze, należy jednak zauważyć, że żywotność każdego zegarka z tej serii będzie zależała od rozmiaru jego baterii, tego, czy ma on ogniwo słoneczne, oraz od rozmiaru tego ogniwa.

Testowany przez nas Fenix ​​​​7 Sapphire Solar jest wyposażony w szkło Power Glass firmy Garmin, które zbiera energię przez cały dzień, aby zapewnić doładowanie baterii zegarka. Od czasu do czasu nadal będziesz musiał podłączyć zegarek, ale ogniwo słoneczne znacznie wydłuża żywotność baterii.

Aby wyjaśnić, nie można ładować zegarka samym ładowaniem słonecznym; po prostu zmniejsza zużycie baterii. Nie możesz po prostu zostawić zegarka na słońcu przez cały dzień i oczekiwać, że wieczorem będzie w pełni naładowany. Dokładna częstotliwość, z jaką musisz ładować, będzie zależała od tego, jak go używasz i które czujniki zdecydujesz się aktywować. Takie liczby podaje sam Garmin dla tego konkretnego modelu:

Przesuń, aby przewinąć Garmin Fenix ​​​​​​7 Sapphire Szacunkowa żywotność baterii słonecznejTrybCzas pracy baterii (zasilanie energią słoneczną)SmartwatchDo 22 dniTryb oszczędzania bateriiDo 173 dniWszystkie systemy satelitarneDo 48 godzinWszystkie systemy satelitarne i wielopasmoweDo 26 godzinWszystkie systemy satelity i muzykaDo 10 godzinMaksymalny GPS bateriaDo 289 godzinExpedition GPSDo 74 dni

Wszystkie te liczby to ogromna poprawa w stosunku do równoważnego Fenixa 6 Solar, a rzeczywista wydajność okazała się jeszcze lepsza. Chociaż regularnie korzystaliśmy z podświetlenia, śledziliśmy średnio jeden trening dziennie za pomocą GPS i utrzymywaliśmy nocne monitorowanie SpO2, zegarek działał przez trzy tygodnie, zanim wymagał doładowania z kabla ładującego.

Musieliśmy również przetestować Garmin Fenix ​​​​7S bez energii słonecznej i pomimo najmniejszej pojemności baterii w tym zakresie, po tygodniu użytkowania utrzymywał 56% naładowania. To znacznie przekracza sugerowaną przez firmę Garmin żywotność baterii wynoszącą 11 dni w samym trybie smartwatcha.

Teraz łatwiej jest zobaczyć pozostały poziom naładowania; Jednym z naszych głównych zarzutów wobec Fenix ​​6 Solar było to, że można było zobaczyć pozostałą moc mierzoną w dniach, ale Fenix ​​7 daje również opcję zobaczenia wartości procentowej. To mały, ale mile widziany akcent.

Możesz włączać i wyłączać ogólny tryb oszczędzania baterii w samym zegarku lub wprowadzać bardziej szczegółowe zmiany za pomocą aplikacji na smartfona Garmin Connect, wyłączając określone dane śledzenia.

Garmin Feniks 7

Możesz dostosować ustawienia baterii w zegarku lub w aplikacji Garmin Connect (źródło zdjęcia: przyszłość)

Garmin Fenix ​​​​​​7: funkcje smartwatcha

Ocena funkcji smartwatcha: 4/5

Garmin Fenix ​​​​7 ma wszystkie czujniki, których można oczekiwać od inteligentnego zegarka klasy premium, w tym optyczny czujnik tętna Elevate 4 nowej generacji, wysokościomierz, kompas, SpO2 (tlen we krwi) i czujnik temperatury.

Monitorowanie SpO2 może działać w sposób ciągły, w nocy lub tylko na żądanie podczas wyrywkowych kontroli. ...