Recenzja Garmina Fenixa 6 | radar technologiczny

Recenzja Garmina Fenixa 6 | radar technologiczny

Dwuminutowa recenzja

Aż do premiery Garmin Fenix ​​​​​7 i Epix na początku 2022 roku, Garmin Fenix ​​​​​6 znajdował się na szczycie ogromnego drzewa zegarków Garmin i reprezentował wszystko, co najlepsze w ofercie firmy.

Seria Fenix ​​ma wszystko, jeśli chodzi o aktywność na świeżym powietrzu i śledzenie przygód. Idąc dalej, Garmin wprowadził serię Fenix ​​​​6 w sierpniu 2019 r., dając użytkownikom niewielką aktualizację projektu i kilka mile widzianych nowych funkcji w stosunku do Fenix ​​​​5 Plus.

Kluczowe specyfikacje

Średnica koperty: 42mm, 47mm lub 51mm
Waga z paskiem: od 58g do 93g
Typ wyświetlacza: pamięć kolorów pikseli
GPS: tak
Tryby sportowe: 31
System operacyjny: Garmin Watch OS

Szósta edycja jest dostępna w milionach różnych wydań, w zależności od tego, czego szukasz w zegarku. Zacznij od standardowego modelu Fenix ​​​​6, który recenzujemy w tym artykule i który dla porównania ma kopertę 47 mm.

Poniżej znajduje się nieco bardziej kompaktowy Fenix ​​​​6S, który ma korpus 42 mm, a zatem nieco krótszą żywotność baterii. Dostępna jest również wersja Pro tych modeli, która dodaje obsługę muzyki, map i łączności Wi-Fi, powyżej jest mocniejszy Fenix ​​​​6X, który ma nieco lepszą żywotność baterii wraz z muzyką, Wi-Fi i mapami szeregowymi.

Wreszcie, istnieje bardzo zaawansowana wersja 6X o nazwie Pro Solar, która ma super lekką tytanową obudowę, a także panele słoneczne wokół krawędzi zegarka, które zapewniają dodatkowy wzrost żywotności baterii.

Chociaż rzeczy niewiele się zmieniły od czasu poprzedzającego go Fenix ​​​​5 Plus (spodziewaj się tego samego dużego, odważnego i, tak, dość masywnego projektu), w najnowszej aktualizacji jest wiele do polubienia.

Od śledzenia triathlonu po jazdę na nartach, inteligencja sportowa Fenix ​​​​6 jest co najmniej obszerna, z zaawansowanymi funkcjami treningowymi, które będą odpowiednie dla każdego, od hobbystów po sportowców.

Ręka mężczyzny trzymającego zegarek Garmin Fenix ​​6

Garmin Fenix ​​​​6 jest dostępny w trzech rozmiarach, od 42 mm do 52 mm średnicy (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Garmin Fenix ​​​​6 cena i data premiery

Garmin Fenix ​​​​6 jest teraz dostępny w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii, ale nie jest tani, a jego ceny wahają się od 529.99 EUR / 599.99 GBP / 949 USD do 999 EUR / 1,149.99 EUR / 1,549 AU w zależności od tego, co wybierzesz .

Warto jednak pamiętać, że model o najniższej specyfikacji jest znacznie tańszy (70 USD / 200 GBP / 200 USD) niż Fenix ​​​​5 Plus, kiedy po raz pierwszy wylądował nieco ponad rok wcześniej.

Ceny różnią się w zależności od wybranego modelu, koloru i paska, ale ogólnie rzecz biorąc, podstawowy Fenix ​​​​6 jest najtańszy, a 6S i 6X to krok w górę ceny. Najdroższy jest Fenix ​​​​6X Pro Solar, który oferuje wszystko, co robi 6X, plus ładowanie energią słoneczną i lżejszy korpus.

Różnice w cenach są bardzo zróżnicowane ze względu na ogromną liczbę dostępnych dodatków, z których każdy przeznaczony jest dla różnych typów użytkowników.

Zaprojektuj i wyświetl

Pomimo aktualizacji projektu, Fenix ​​​​6 nie wygląda inaczej, gdy zostanie umieszczony obok swojego poprzednika, Fenix ​​​​5 Plus. Dzieje się tak, ponieważ aktualizacje są dość niewielkie.

Ogólnie rzecz biorąc, nadal wydaje się dość masywny w porównaniu do większości innych inteligentnych zegarków na rynku, a nawet innych linii Garmin, takich jak seria Vivoactive lub Forerunner. Chociaż istnieje dobry powód dla tej dodatkowej objętości (wytrzymałość i żywotność baterii), jest on nadal o 1,1 mm cieńszy niż model Fenix ​​5 Plus i ma grubość 14,7 mm w porównaniu do 15,8 mm.

Profil boczny Garmin Fenix ​​6 przedstawiający przyciski

Garmin Fenix ​​​​6 jest lżejszy niż jego poprzednik, ale nadal ma solidną konstrukcję (Źródło zdjęcia: TechRadar)

To prawda, nie jest zauważalnie cieńszy na nadgarstku, ale wydaje się nieco lżejszy: waży o 7 g mniej niż jego poprzednik. To mile widziane ulepszenie smartwatcha, o którym wiadomo, że jest dość nieporęczny.

Największe ulepszenie projektu można jednak zobaczyć na wyświetlaczu, który jest teraz o 17% większy, przechodząc od 1,2-calowego wyświetlacza i rozdzielczości 240 x 240 do większej oferty 1,3-calowej, 260 x 260. Jednak nie. to może nie wydawać się dużo, oznacza to, że informacje o kondycji są wyświetlane o wiele bardziej intuicyjnie niż wcześniej, ponieważ można teraz wyświetlać dodatkowe (dostosowane) pola danych.

Na przykład możesz teraz dopasować osiem wybranych metryk aktywności wokół krawędzi okrągłego wyświetlacza tarczy zegarka zamiast sześciu, dzięki nieco większej powierzchni ekranu. Dzięki temu możesz zobaczyć więcej danych na pierwszy rzut oka, bez konieczności przewijania niekończących się menu. Aktualizacja rozdzielczości oznacza również, że dane są nieco ostrzejsze, co bardzo pomaga w przypadku tego typu wyświetlaczy.

Jeśli znasz urządzenia Garmin, wiesz, że firma nie osiąga jasności ekranu dzięki supermocnemu podświetlanemu wyświetlaczowi AMOLED, jak widać na wielu innych smartwatchach. Zamiast tego wykorzystuje technologię transfleksyjną pamięci w pikselach (MIP), która polega na zewnętrznym oświetleniu w dobrych warunkach oświetleniowych.

Widok z przodu Garmin Fenix ​​​​6 z kolorowym ekranem

Transfleksyjny ekran z pamięcią pikseli jest wyraźnie widoczny w świetle dziennym (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Następnie jest podświetlenie LED, gdy jesteś w ciemności. Nie brzmi to idealnie, ale działa bardzo dobrze. Ekran Fenixa 6 po prostu świeci w świetle słonecznym, a wszystkie informacje o pogodzie, tętnie i wysokościach świecą wspaniale.

Jeśli chodzi o ogólny wygląd, Garmin Fenix ​​​​6 nadal jest zegarkiem, który nosisz tylko na zewnątrz, a na pewno nie jest to coś, co naprawdę nosisz jako element stylu życia. Nie jest to najbardziej stylowy pasek na rynku (co za tę cenę byłoby miłe), ale nie do tego zaprojektowano tę serię (sprawdź w tym celu serię Vivoactive firmy Garmin).

Fenix ​​​​​​​​został zaprojektowany z myślą o przygodach: Twój partner w nieznanym. Śledź wszystko, co możesz w niego rzucić, bez względu na to, na jakie końce to rzucisz. Jest więc zbudowany z myślą o wytrzymałości, dzięki czemu może wytrzymać nawet najtrudniejsze elementy. Najnowszy model nie jest wyjątkiem i musi być jak dotąd najlepszy w swoim rodzaju.

Na przykład jakość wykonania jest po prostu doskonała iz tego powodu nie wyobrażamy sobie, żeby kiedykolwiek się zepsuła. Wrzuciliśmy go na dno torby, przyczepiliśmy do nadgarstka podczas intensywnych treningów siłowych, wzięliśmy udział w zajęciach HIIT, wędrowaliśmy po Alpach, biegaliśmy po mieście itp., a nadal nie widać zadrapania.

Wydajność i śledzenie

Garmin Fenix ​​​​6 nie zawiera żadnych funkcji oprogramowania, które radykalnie odróżniają go od zeszłorocznego Garmin Fenix ​​​​5 Plus, ale zamiast tego zawiera wiele ulepszeń i poprawek, które sprawiają, że zegarek jest bardziej intuicyjny niż wcześniej. .

Przykładem tego jest wprowadzenie widżetów, które grupują dane w bardziej strawne fragmenty. Po prostu naciskając górny przycisk na ekranie głównym, możesz przeglądać znacznie bardziej skondensowaną listę najważniejszych zapisów, takich jak ostatnia aktywność, kroki, pogoda, tętno, powiadomienia, sterowanie muzyką i kalendarz, co daje przegląd najważniejsze dane na pierwszy rzut oka.

Nie jest to wielka zmiana w stosunku do tego, co widzieliśmy w poprzedniej serii Fenix, ale oznacza to, że nie jesteś przytłoczony faktami i liczbami i możesz łatwiej znaleźć rzeczy. Inne ulepszenia w tym zakresie obejmują zarządzanie energią i przejrzystość baterii, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej zrozumieć żywotność zegarka. Jednak porozmawiamy o tym więcej w sekcji perkusyjnej.

Garmin Fenix ​​​​6 pokazujący menu trybów śledzenia treningu

Fenix ​​​​6 ma imponującą gamę trybów śledzenia treningu do zajęć w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Podobnie jak w przypadku prawie każdego innego urządzenia Garmin, które sprawdziliśmy, operacje na ekranie natychmiast reagują na naciśnięcia przycisków.

Przyciski są tym, czego zawsze będziesz używać do interakcji z Fenix ​​​​​6, ponieważ nie ma ekranu dotykowego i słusznie, aby zapewnić, że zegarek reaguje w wielu środowiskach, czy to pod wodą, czy na śniegu lub gdziekolwiek indziej. Ekran dotykowy po prostu nie pasowałby do zegarka zaprojektowanego z myślą o takiej przygodzie.

Jednym z najbardziej znaczących ulepszeń śledzenia wielu dyscyplin sportowych jest zaktualizowany czujnik tętna. Wcześniej trzeba było dokupić dodatkowy pas piersiowy, aby monitorować tętno podczas pływania. Garminowi udało się jednak zmodyfikować czujnik, dzięki czemu może teraz mierzyć tętno pod wodą, eliminując potrzebę stosowania dodatkowego paska.

Dekiel zegarka Garmin Fenix ​​6

Fenix ​​​​6 wykorzystuje ten sam zastrzeżony kabel ładujący, co wszystkie inne nowoczesne zegarki Garmin (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Łączność GPS również została nieco ulepszona. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​Fenix ​​6 znalazł GPS niemal natychmiast po naciśnięciu przycisku startowego śledzenia aktywności, a po kilku sekundach pojawił się komunikat „Połączono z GPS”. Mówiąc o tym, znajdziesz tę samą doskonałą dokładność, którą widzieliśmy w poprzedniej serii Fenix.

Zabraliśmy Fenixa 6 na wędrówkę przez Alpy tuż za miastem Courmayeur. Podążamy zaplanowaną 50-minutową ścieżką do restauracji na szczycie ogromnego wzgórza znanego jako Refugio Elena. Na koniec sesji wyniki pojawiły się po 44 minutach z maksymalną zarejestrowaną wysokością 2.063 metrów, co było dość sprawiedliwe, ponieważ punkt informacyjny Schroniska wskazywał, że znajduje się on na wysokości 2.062 metrów.

Tarcza Garmin Fenix ​​6 pokazująca wysokość

Fenix ​​​​6 zawiera wysokościomierz barometryczny do obliczania wysokości (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Podczas krótkiego biegu po mieście Fenix ​​​​​​​6 był równie imponujący. Podobało nam się to, jak łatwo było nacisnąć przycisk Start i biec, nie martwiąc się, czy już znalazłeś GPS lub czy mierzysz poprawnie, ponieważ Garmin Fenix ​​​​6 jest tak niezawodny.

Miło jest mieć spokój ducha, wiedząc, że robisz to, co powinieneś, co rzadko zdarza się w przypadku wielu innych inteligentnych zegarków.

Dostępne są wszystkie standardowe elementy biegowe, takie jak dystans, prędkość i tempo,...