Spis treści

niezbędny egzamin

To jest podsumowanie recenzji TechRadar, które zawiera wszystkie kluczowe informacje, których potrzebujesz, jeśli szukasz szybkich 30-sekundowych porad dotyczących zakupu; Poniżej znajduje się nasza zwykła pełna i dogłębna recenzja.

Niezwykle popularna linia aparatów natychmiastowych Instax firmy Fujifilm nie wykazuje jeszcze oznak utraty blasku, ale firma nadal dywersyfikuje swoją ofertę, aby upewnić się, że tak pozostanie.

SQ6 jest jednym z trzech modeli SQUARE, jego stabilnymi odpowiednikami są oryginalny SQ10 i nowszy SQ20, ale jest to jedyna w pełni analogowa opcja, która akceptuje wydruki w formacie kwadratowym. Mierzą one 62 x 62 mm (2,4 x 2,4 cala), czyli 1,3 razy więcej niż wydruki Instax Mini wspólne dla większości innych opcji Instax, takich jak Instax Mini 8.

Pakiet 10 odbitek kosztuje około 10/12 EUR, ale można go obniżyć, kupując podwójne opakowanie za około 17/20 EUR za sztukę. Możesz nawet ożywić wystrój za pomocą wydruków z czarną obwódką(Otwiera się w nowej karcie), choć są one nieco droższe.

Chociaż jest łatwy w użyciu, nadal masz dobrą kontrolę nad tym, jak SQ6 przechwytuje obrazy. Możesz wyjąć lampę błyskową i uchwycić podwójną ekspozycję, a nawet zrobić zdjęcie nieco jaśniejsze lub ciemniejsze, jeśli uważasz, że będzie to korzystne dla końcowego obrazu. Dostępny jest również dedykowany tryb selfie i lustro na płycie czołowej wskazujące kompozycję, a także opcja samowyzwalacza i mocowanie do statywu.

Wyniki mogą być nieco nieprzewidywalne, zarówno pod względem koncentracji, jak i ekspozycji. Nawet jeśli wiesz, gdzie działają różne opcje ustawiania ostrości pod względem odległości od obiektu, łatwo pojawiają się rozmyte zdjęcia. Przy cenie około 1 USD/1 GBP za klatkę, te eksperymenty nie są tanie, więc bądź na to przygotowany i zaopatrz się w film.

Jednak gdy aparat zrobi to dobrze, wyniki mogą być całkowicie satysfakcjonujące. Rozmiar odbitek jest idealny do albumów z wycinkami, teczek i/lub tablic ogłoszeniowych, co prawdopodobnie ma nieco więcej sensu niż mniejsze odbitki w rozmiarze Mini. Ostatecznie Instax SQ6 jest łatwy i przyjemny w użyciu, ale nie jest to najtańszy ani najbardziej spójny aparat tego rodzaju; nadal tworzy naszą listę najlepszych aparatów natychmiastowych.

 • Fujifilm Instax Square SQ6 na Amazon za 219.95 € (otwiera się w nowej karcie)

Dla kogo jest przeznaczony i czy warto go kupić?

Podobnie jak wszystkie inne aparaty Instax, Instax SQ6 to zabawa. Tak więc kochający zabawę milenialsi i wszyscy, którzy urodzili się później, prawdopodobnie będą stanowić zdecydowaną większość Twojej publiczności, choć bez wątpienia można ich znaleźć na wielu weselach, przyjęciach i innych wydarzeniach z większą publicznością.

Fujifilm Instax SQ6 Precio

 • Obecna cena: 125 EUR / 180 EUR / 199 EUR

Łatwy w użyciu, ale z workami kontrolnymi.

 • O. Obiektyw 66 mm f/12,8
 • Podwójna ekspozycja i tryb samowyzwalacza
 • Selfie lustro i dedykowany tryb selfie

Aparat jest oparty na obiektywie, który oferuje ogniskową około 66 mm i chowa się w korpusie, gdy nie jest używany. Po jednej stronie znajduje się małe lusterko służące do kadrowania selfie, a po drugiej stronie znajdują się czujniki lampy błyskowej i ekspozycji. Sama lampa błyskowa jest dość widoczna na płycie czołowej, a jej wyjście można modyfikować za pomocą trzech filtrów kolorów, które są standardowo dostarczane w pudełku.

Specyfikacje Fujifilm Insaxt SQ6

Format filmu: Instax Square (62 x 62 mm)

Obiektyw: 65,75 mm (odpowiednik), f/12,6

Tryby fotografowania: automatyczny, krajobraz, makro, selfie, podwójna ekspozycja, rozjaśnienie, przyciemnienie

Wizjer: optyczny 0.4x

Żywotność baterii: około 30 kwadratowych pakietów filmów (2 baterie CR2)

Oprócz domyślnego trybu normalnego, aparat ma wiele opcji fotografowania, które pozwalają skonfigurować go do autoportretów, zdjęć makro, krajobrazów, a nawet podwójnej ekspozycji, podczas gdy dwie inne opcje działają jako elementy sterujące kompensacją ekspozycji, ponieważ jedna tworzy jedno zdjęcie jaśniejszy, a drugi ciemniejszy

Jedną z funkcji, która może spodobać się osobom przyzwyczajonym do bardziej tradycyjnego fotografowania, jest gniazdo statywu w podstawie, które ma standardowy rozmiar 1/4-20, typowy dla większości innych aparatów. Ponadto samowyzwalacz opóźnia ekspozycję o dziesięć sekund, co może się przydać, jeśli chcesz wejść w kadr.

Świetne ciało o dobrej budowie.

 • Doskonałe wykończenie i jakość wykonania.
 • bardzo łatwa obsługa
 • duży wyzwalacz

Obsługa aparatu jest bardzo prosta, choć mamy nieco większą kontrolę nad ujęciem niż przeciętny model. Z tyłu znajdują się trzy przyciski: jeden do dezaktywacji lampy błyskowej (która jest domyślnie włączona); jeden do aktywacji samowyzwalacza; i trzeci, aby przeglądać pozostałe opcje fotografowania. Każda z tych opcji ma kontrolkę nad odpowiednimi ikonami, wskazującą, która z nich jest aktualnie wybrana, ale to ustawienie oznacza, że ​​nie można wybrać dwóch opcji jednocześnie.

Duży spust znajduje się na płycie czołowej i ma ładny klik, który wskazuje, że zdjęcie zostało zrobione. Sama górna płyta nie ma nic poza kontrolą mocy i szczeliną, która wyrzuca każdy wydruk po jego przechwyceniu.

Z tyłu znajdują się dwa małe okienka, które pokazują, czy kaseta filmu została załadowana i ile jeszcze zdjęć zostało, a wymiana kaset filmu nie może być prostsza: wystarczy wcisnąć ją na miejsce, aby żółta linia na filmie wyskoczyła. z tym w komorze.

Masywny korpus SQ6 prawdopodobnie oznacza, że ​​nie będziesz chciał nosić go bez pasków; tak naprawdę nie jest przeznaczony do trzymania w dłoni, gdy nie strzelasz. Oprócz metalu użytego wokół pierścienia obiektywu, korpus jest w dużej mierze wykonany z czegoś, co wydaje się być poliwęglanem, ale wykończenie jest przyjemne, a jakość wykonania sugeruje, że nie wyrwie się nagle z dłoni.

Trudno jest uchwycić całą scenę w wizjerze bez rozglądania się, co utrudnia dokładne określenie, gdzie znajdują się obrzeża sławy, ponieważ wydają się rozmyte. To powiedziawszy, w przypadku większości obiektów z pewnością umieścisz je na środku kadru i nie będziesz się zbytnio przejmować krytycznym kadrowaniem.

Jakość obrazu

 • Klasyczna natychmiastowa jakość druku
 • Nieco nieprzewidywalne ekspozycje
 • Ostrość jest czasami wyłączona

Fujifilm twierdzi, że wydruki rozwijają się w ciągu około 90 sekund, choć zauważa, że ​​dokładny czas zależy od temperatury. I to właśnie znaleźliśmy, z odbitkami uchwyconymi na zewnątrz w chłodniejszych warunkach, których pełne uformowanie zajmuje zwykle kilka minut.

Chociaż aparat jest wystarczająco łatwy w użyciu do codziennego fotografowania, warto pamiętać, że opcje zdalnego ustawiania ostrości działają, ponieważ niektóre sceny uchwycone przy standardowych ustawieniach często wyglądają na nieco rozmyte. Zasadniczo wszystko poza niezbyt odległymi 2 m powinno zostać uchwycone w trybie krajobrazu, co jest trochę trudne do zapamiętania, a wszystko między 0,5 a 2 m jest w porządku przy normalnych ustawieniach. Jednak nawet przestrzegając tych zasad, często zdarza się, że niektóre obrazy są nieco rozmyte.

1668461302 947 Wersja Fujifilm Instax Square SQ6

Zdjęcia charakteryzują się jakością typową dla aparatów natychmiastowych, z lekko przygaszonymi kolorami i mocnymi cieniami. To wszystko jest oczywiście częścią uroku: nie szukamy perfekcji, ale pewnej jakości estetycznej.

Mimo to warto wiedzieć, jak kamera zareaguje w danej sytuacji, aby wiedzieć, kiedy interweniować. Na przykład wydaje się, że standardowo daje nieco jasne zdjęcia, więc w wielu sytuacjach korzystne jest wyłączenie lampy błyskowej, nawet jeśli wydaje się to sensowne, na przykład przy fotografowaniu pod światło i ustawienie trybu fotografowania na Ciemniej. Jasne szczegóły mają tendencję do dość łatwego wypłukiwania się, chociaż aparat nie wydaje się łatwo niedoświetlać scen zawierających większe, jaśniejsze obszary, takie jak niebo, co jest mile widzianą ulgą.

1668461302 473 Wersja Fujifilm Instax Square SQ6

Przy ogniskowej odpowiadającej około 66 mm w formacie 35 mm selfie zrobione z wyciągniętej ręki dają nieco ciaśniejsze kadrowanie niż typowa kompozycja głowy z ramionami, co jest prawie idealne, gdy chcesz, aby ostrość była skierowana tylko na twarz (mniej, jeśli chcesz, aby środowisko dostarczyło kontekstu). Funkcja podwójnej ekspozycji działa dobrze, a światło nad jej ikoną miga po przechwyceniu pierwszej klatki, aby przypomnieć o zrobieniu kolejnej, chociaż działa najlepiej, jeśli fotografujesz sceny o podobnej luminancji, aby upewnić się, że ekspozycja działa dla obu scen.

Nieprzekonany? Spróbuj tych

Jeśli Instax SQ6 nie jest dla Ciebie, oto trzy świetne alternatywy do rozważenia…

Obraz 1 z 3

GoPro Hero 11 Black praktyczna recenzja społecznościowego wspinacza.svg

Fujifilm Instax SQ20

Najnowszy członek rodziny SQUARE, SQ20 łączy przechwytywanie analogowe na tej samej kliszy SQUARE co SQ6 z przechwytywaniem cyfrowym za pomocą 1,5-calowego czujnika. Ma też ekran LCD i możliwość nakładania filtrów na zdjęcia, a nawet nagrywania wideo, choć wszystko to naturalnie sprawia, że ​​aparat jest nieco droższy niż SQ6.

GoPro Hero 11 Black praktyczna recenzja społecznościowego wspinacza.svg

Leica Sofort

Przechwytując obrazy na filmie Fujifilm Instax Mini, sprytnie zaprojektowany Sofort oferuje podobny poziom kontroli nad fotografowaniem jak SQ6, choć zapewnia również dodatkowe udogodnienia w postaci tylnego ekranu LCD i akumulatora.

GoPro Hero 11 Black praktyczna recenzja społecznościowego wspinacza.svg

Fujifilm Instax Mini 9

Tani, popularny i dostępny w różnych zabawnych kolorach, Instax Mini 9 ma bardziej bulwiastą konstrukcję niż SQ6 i nieco mniejszą kontrolę strzelania, ale został również zaprojektowany z małym lusterkiem do selfie. Jedną z kluczowych różnic jest to, że akceptuje film Instax Mini, który jest mniejszy i nieco tańszy niż format SQUARE.

Fujifilm Instax Square SQ6: Porównanie cen

Udostępnij to