Oferty Fujifilm Instax Mini 40

 

SprzedażTOP. jeden
aparat natychmiastowy instax mini 40
aparat natychmiastowy instax mini 40
Wysokiej jakości zdjęcia w formacie karty kredytowej; Wbudowane lusterko i obiektyw do selfie
88,98 EUR

 

Fujifilm Instax Mini 40 to zasadniczo ewolucja jednego z naszych ulubionych aparatów klasy podstawowej., Fujifilm Instax Mini 11 zachowuje okrojoną funkcjonalność tego aparatu, ale zastępuje zabawkową formę korpusem inspirowanym stylem vintage, o wiele bardziej w domu w rękach dorosłych.

Fotografia natychmiastowa może być zarówno ekscytująca, jak i frustrująca, zwłaszcza dla tych, którzy są nowicjuszami w tym medium. Choć aparatów nie brakuje, te przeznaczone dla początkujących często mają z myślą o dzieciach. Na szczęście, la Instax Mini 40 to kolejna alternatywa dla dorosłych.

Obraz 1 z 3

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 3

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 3 z 3

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: przyszłość)

  • Fujifilm Instax Mini 40 na Amazon za 99 €

Automatyczna ekspozycja i powrót ze zmiennym czasem otwarcia migawki eliminują wiele domysłów związanych z używaniem natychmiastowego filmu, a regulowany tubus obiektywu zwiększa wszechstronność fotografowania zbliżeń bez potrzeby łatwego gubienia akcesoriów.

Podobnie jak Mini 11, Mini 40 zawiera kompaktową folię Fuji Instax Mini. Jest to jeden z najtańszych dostępnych rozmiarów, około 8 USD, 8 EUR za opakowanie dziesięciu ujęć, z możliwością wyboru wydruków kolorowych i monochromatycznych oraz szeroką gamą kolorów i wzorów obramowań. Opakowania zbiorcze o różnych rozmiarach mogą również dodatkowo obniżyć cenę. Każde ujęcie 54 x 86 mm ma prostokątny obszar obrazu o wymiarach 46 x 62 mm (2,4 x 1,8 cala).

Przeprojektowanie może zwiększyć atrakcyjność Mini 40, ale wyceniony na wyższą cenę niż bardziej przystępny cenowo Mini 11 dla tych, którzy chcą natychmiast zająć się fotografią, będą musieli zdecydować, czy warto zapłacić więcej za te style.

Projekt i funkcje

  • Charakterystyczny wygląd w stylu vintage
  • Obsługa dwoma przyciskami
  • Zintegrowane lusterko do selfie

Może być mechanicznie identyczny z Mini 11, ale wykończenia ze sztucznej skóry i srebrne akcenty Mini 40 sprawia, że ​​wygląda bardziej dojrzale.

Na design wyraźnie wpływa droższy Fujifilm Instax Mini 90, ale chociaż ten model jest znacznie tańszy i wykonany prawie w całości z plastiku, to udaje mu się uniknąć poczucia taniego. Jest nieco mniejszy niż Mini 11, ale wciąż nie jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w kieszeni; będę musiał szukać hybrydowe aparaty natychmiastowe jak Canon ZoeMini lub Fuji Mini LiPlay, jeśli przenośność jest kluczowa.

trzymana pionowo, Mini 40 jest wystarczająco lekki, aby wygodnie używać go jedną rękągumowa podpórka pod kciuk zapewnia dużą wygodę. Na przednim panelu są tylko dwa przyciski: jeden wysuwa tubus obiektywu, drugi zwalnia migawkę. Wbudowana lampa błyskowa działa automatycznie i nie można jej wyłączyć, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym, więc wystarczy wycelować i zrobić zdjęcie. Nie znajdziesz nawet nici statywowej na spodzie korpusu.

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: przyszłość)

Widz znajduje się po prawej stronie składanych tylnych drzwi, do których wkłada się pakiety filmów. Podobnie jak w przypadku Mini 11, jest on nieco poza centrum obiektywu, więc to, co widzisz, nie jest w pełni reprezentatywne dla ostatecznego wrażenia.

Małe okienko na tylnych drzwiach pokazuje ile klipsów pozostało w aktualnie załadowanym opakowaniu, co powinno zapobiec przedwczesnemu otwarciu drzwiczek filmu przez zmarnowane klipsy.

Wydajność

  • Obiektyw stałoogniskowy f / 12.7 ma ogniskową 60 mm
  • Automatyczny wymuszony błysk
  • Tryb selfie za pomocą regulowanego tubusu obiektywu

Sprężynowy tubus obiektywu otwiera się po naciśnięciu spustu. Jeśli fizycznie go wyrzucisz, przełączy się w tryb selfie, który jest przeznaczony do strzelania między 0,3 a 0,5 m; użyj go do czegoś bliższego, a wyniki będą bardzo rozmazane, więc nie myśl, że możesz traktować go jak obiektyw makro.

Oznacza to, że nie musisz nosić przy sobie załączników, jak miało to miejsce w przypadku starszych aparatów Instax. Małe lusterko na tubusie obiektywu pomaga wyrównać zdjęcia, chociaż wypukły kształt nieco zniekształca odbicie.

Podobnie jak w przypadku większości aparatów typu instant, wizjer jest oddzielony od rzeczywistej optyki systemowej. Tutaj jest poza środkiem i daje hojne renderowanie tego, co zmieści się w kadrze. Często możesz zbliżyć się do swojego tematu, niż się spodziewasz, co może być czymś w rodzaju krzywej uczenia się.

Obraz 1 z 4

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 4

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 3 z 4

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 4 z 4

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: przyszłość)

Każdy wydruk jest mechanicznie wyrzucany przez szczelinę w górnej części komory, a jego pełne rozwinięcie zajmie ponad pięć minut. Instax ma pod tym względem przewagę nad filmem Polaroid I-Type, choć można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę mniejszy rozmiar.

Lampa błyskowa jest wyzwalana za każdym razem, gdy naciskasz spust migawki, niezależnie od warunków oświetleniowych, ponieważ system automatycznej ekspozycji jest skalibrowany tak, aby tego oczekiwać. Możesz zmieniać szybkość migawki w zakresie od 1/2 do 1/250, więc powinna ona być w stanie poradzić sobie zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi scenami, zwłaszcza podczas fotografowania w pomieszczeniach.

Działa na dwie baterie AA, które zwykle wystarczają na około 100 zdjęć lub 10 paczek filmów. Bardziej prawdopodobne jest, że zabraknie Ci filmu niż prądu, ale przynajmniej AA krąży więcej niż niezdarne baterie CR2 używane przez Fuji do swoich aparatów błyskawicznych.

Jakość obrazu

  • Ostre, kontrastowe obrazy
  • Najważniejsze punkty mogą łatwo zniknąć
  • Ocenianie ogniskowej selfie nadal wymaga praktyki

Jeśli używałeś wcześniej aparatu Instax, mieszanka ciemnych cieni i bladych świateł Mini 40 będzie wyglądać bardzo znajomo. Nie są tak senne, jak konkurencyjne systemy Lomography, rejestrując najdrobniejsze szczegóły bez przepuszczania światła.

Nie oczekuj jednak ekstremalnej precyzji, jaką uzyskasz dzięki technologii cyfrowej: krawędzie są miękkimi częściami, a ciemniejsze części sceny często łączą się ze sobą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zawsze strzelaj z dala od słońca, ponieważ wrażliwy film ma trudności z wyeksponowaniem zarówno dobrze oświetlonego nieba, jak i obiektów znajdujących się w cieniu.

Obraz 1 z 5

Fujifilm Instax Mini 40

Dobrze oświetlone zestawy zachowują wiele szczegółów, nawet z dużej odległości (Źródło zdjęcia: Future)

Obraz 2 z 5

Fujifilm Instax Mini 40

Opłaca się być selektywnym w kompozycji w pełnym słońcu, aby uniknąć odbić światła i refleksów (Źródło zdjęcia: Future)

Obraz 3 z 5

Fujifilm Instax Mini 40

Automatyczna ekspozycja nie jest niezawodna, co może sprawić, że niektóre zdjęcia będą ciemniejsze, niż można by się spodziewać na podstawie warunków oświetleniowych (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Obraz 4 z 5

Fujifilm Instax Mini 40

Tryb selfie zwykle podkreśla ujęcia na wyciągnięcie ręki, ale czasami mija się z celem (Źródło zdjęcia: Future)

Obraz 5 z 5

Fujifilm Instax Mini 40

Wizjer zapewnia dokładne odwzorowanie tego, co uchwyci cel (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Połączenie fizycznego filmu i obiektywu stałoogniskowego najlepiej sprawdza się w przypadku portretów, ponieważ im dalej od fotografowanego obiektu, tym mniej szczegółów zostaje zachowanych na zdjęciu. Ta miękkość często działa na Twoją korzyść, nadając krajobrazom bardziej przewiewną atmosferę.

Jeśli fotografujesz w świetle słonecznym, powinieneś również uważać na światło duchowe, ponieważ przesunięty wizjer może sprawić wrażenie, że masz dobrze skomponowane ujęcie, tylko po to, by stracić połowę sceny z powodu prześwietlenia. Fuji nie jest w tym osamotniona, a inne aparaty natychmiastowe są w tym samym stopniu winne.

Obraz 1 z 2

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 2

Fujifilm Instax Mini 40

(Zdjęcie: przyszłość)

Wymuszony błysk naturalnie robi największą różnicę w pomieszczeniach, ponieważ eksponuje zarówno obiekt, jak i tło w sposób, który choć nienaturalny, nie pozostawia dużych obszarów zdjęcia w tle. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​brak konieczności zastanawiania się nad uruchomieniem lampy błyskowej i pozwolenie systemowi automatycznej ekspozycji na swoje działanie oznaczało, że większy odsetek ujęć rozwijał się tak, jak my. W starszych aparatach Fuji wskaźnik zużycia wynoszący 20% (lub więcej) nie był niespotykany.

Nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy tubus obiektywu wystaje z tyłu aparatu, a fotografowanie krajobrazów w trybie selfie to szybki sposób na uzyskanie naprawdę rozmytych zdjęć. Można go jednak wykorzystać do eksperymentowania z głębią ostrości, zwłaszcza podczas fotografowania w pomieszczeniach, i naprawdę poprawia klarowność i ostrość selfie w porównaniu z trybem domyślnym.

Werdykt Fujifilm Instax Mini 40

Instax Mini 40 to wszystko, co kochamy w Instax Mini 11, wyjątkowo opakowane w odważniejsze, bardziej dojrzałe wzornictwo.. Jeśli wygląd przypominający zabawkę Mini 11 wystarczył, aby Cię zniechęcić, powinien otworzyć drzwi do natychmiastowej fotografii. Minimalna liczba przycisków i brak skomplikowanych trybów fotografowania sprawiają, że jest to idealny aparat dla początkujących dla każdego, kto jest nowicjuszem w filmowaniu natychmiastowym, system automatycznej ekspozycji naprawdę eliminuje wiele domysłów z mediów.

Wykonane zdjęcia nie są idealne, a odbicia są tutaj równie łatwe, jak w Mini 11, ale nie bardziej niż rywale o podobnej cenie. Niecentralny wizjer również wymaga przyzwyczajenia, ale to naprawdę jedyna prawdziwa dziwactwo tego aparatu.

Jednak ma wyższą cenę niż Mini 11, a ponieważ są one wewnętrznie prawie identyczne, nadal uważamy, że aparat jest ogólnie najlepszą wartością. Ale jeśli nie masz nic przeciwko płaceniu więcej za trochę więcej stylu, Mini 40 pozostaje świetną opcją dla natychmiastowych nowicjuszy.

Nieprzekonany? Spróbuj tych ...

Obraz 1 z 3

Polaroid teraz

(Zdjęcie: Polaroid)

Polaroid teraz

Najbliższy konkurent Mini 40 jest prawie tak łatwy w użyciu, dzięki systemowi autofokusa, który pomaga uniknąć marnowania filmu na rozmyte ujęcia.. Jest wyraźnie inspirowany stylem retro, ale zawiera również nowoczesny design, który niektórzy mogą preferować od Instaxa. Większość aparatów Polaroid współpracuje z większym filmem Type I, który może być droższy za ujęcie niż system Fuji, ale nowy Polaroid Go wprowadził mniejszy format.

Obraz 2 z 3

Fujifilm Instax Mini 11 w kolorze ice white

(Zdjęcie: Fujifilm)

Fujifilm Instax Mini 11

Inny podstawowy aparat fotograficzny Fuji ma podobny zestaw funkcji, ale zastępuje szykowną retro konstrukcję, zapewniając prostszy, bardziej nowoczesny wygląd. Jest o wiele tańszy, istnieje już od dłuższego czasu, ale łatwość użytkowania i jakość obrazu jest dokładnie taka sama jak w przypadku Mini 40. Jeśli nie chcesz płacić dodatkowo za styl, zawsze jest dobry czas na natychmiastowy aparaty dla początkujących.

Obraz 3 z 3

Canon Zoemini S

(Zdjęcie: Canon)

Canon Zoemini S

Kompaktowy Zoemini wygląda bardziej jak aparat cyfrowy niż aparat natychmiastowy i ma wiele nowoczesnych funkcji, takich jak akumulator i łączność Bluetooth.

 

Udostępnij to