Dyson produkuje jedne z najlepszych odkurzaczy na rynku z imponującą mocą ssania i szeregiem zaawansowanych technologicznie funkcji, aby jedno z najbardziej monotonnych zadań domowych było tak szybkie i bezbolesne, jak to tylko możliwe.

Twój najnowszy bezprzewodowy odkurzacz, Dyson V15 Detect Absolute nie jest wyjątkiem- To najmocniejszy bezprzewodowy odkurzacz, jaki kiedykolwiek wyprodukowała marka, a firma Dyson przeprojektowała również głowicę do czyszczenia twardych podłóg, aby zawierała laser, który podświetla mikroskopijne cząsteczki kurzu, które w innym przypadku pozostałyby niewidoczne. gołe oko.

V15 Detect Absolute może również zliczać i identyfikować rozmiar gromadzonych cząsteczek kurzu, wyświetlając informacje na ekranie LCD, dzięki czemu możesz zobaczyć dowód, że sesja odkurzania jest dogłębnym czyszczeniem podłóg.

Ekran LCD, który po raz pierwszy pojawił się w poprzedniku V15; serii Dyson V11, prezentuje również informacje o pozostałej autonomii i wybranym poziomie mocy. Podobnie jak seria V11, V15 Detect Absolute może automatycznie dostosowywać moc w zależności od rodzaju czyszczonej podłogi, gdy jest używana z głowicą czyszczącą High Torque.

Dyson tak mówi Bateria wytrzyma do 60 minut między ładowaniami, gdy odkurzacz jest używany przy najniższym ustawieniu mocy, chociaż jest skrócony do 15 minut, jeśli używasz maksymalnego poziomu. Baterię można również wyjąć, dzięki czemu można ją zastąpić w pełni naładowaną baterią (dodatkową baterię należy zakupić osobno), aby zminimalizować przerwy w sesjach czyszczenia.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Recenzja Dyson V15 Detect Absolute 1

Dodana technologia Dyson V15 Detect oznacza, że ​​waży on nieco ponad 1 funt / 500 g więcej niż V11 Absolute, podobnie jak dodatkowa waga i wysoka cena, uzasadnione mocą czyszczenia i inteligentnymi funkcjami odkurzacza. Przetestowaliśmy to, aby się dowiedzieć.

Dyson V15 Wykryj bezwzględną cenę i dostępność

  • Cena katalogowa: 699.99 EUR / 599.99 EUR / 1,399 USD.

Dyson V15 Detect Absolute, zwany w USA Dyson V15 Detect, oraz Dyson V15 Detect Total Clean w Australii, kosztują 699.99 EUR / 599.99 EUR / 1.399 USD. Można go już kupić w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a 27 maja trafi do sprzedaży w Australii.

W Stanach Zjednoczonych i Australii dostępny jest również drugi model. W USA Dyson Outsize Absolute+ jest dostarczany z większym pojemnikiem na kurz o pojemności 0.5 galona/1.9 litra i dwiema bateriami za 899.99 euro (około 650 euro za 1,200 dolarów AU), choć nie ma akustycznego pochłaniacza kurzu. W Australii drugi model nazywa się Dyson V15 Detect Absolute Extra; jest dostarczany z samodzielną podstawą i kosztuje 1,449 USD (około 1,125 EUR / 800 EUR).

Dyson V15 Absolute Detection

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jak wspomnieliśmy, bateria jest wymienna, a dodatkowe baterie kosztują 149 EUR / 85 EUR / 199.99 USD.

Konstrukcja

  • Kosz na śmieci o pojemności 0,2 galona / 0,75 litra
  • Ekran LCD wyświetla nagromadzony poziom kurzu i pozostały czas pracy
  • W zestawie osiem narzędzi

Z pozoru Dyson V15 Detect Absolute wygląda bardzo podobnie do serii V11, w tym silnik, kolorowy ekran LCD o przekątnej 1 cala / 2,6 cm, silnik, który wytwarza ssanie, cyklony, które wytwarzają siłę odśrodkową, aby zapewnić kurz i brud pozostaje w puszce, a na górze pojemnik na kurz o pojemności 0,2 galona / 0,75 litra. Ważący 3,1 kg / 6,8 funta jest to jeden z największych i najcięższych bezprzewodowych odkurzaczy, jakie kiedykolwiek testowaliśmy.

Jednak pod maską V15 Detect Absolute otrzymuje kilka poważnych ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika, z silnikiem generującym 230 watów powietrza, czyli o 24% większą moc ssania niż seria V11, podczas gdy przetwornik piezoakustyczny wykorzystuje dźwięk do śledzenia numer i rodzaj. . cząsteczki kurzu zebrane przez odkurzacz, wyświetlając tę ​​informację na ekranie LCD z pozostałym poziomem naładowania baterii i wybranym poziomem mocy.

TheV15 Detect jest wyposażony w dwie głowice czyszczące; Głowica czyszcząca Laser Slim Fluffy, wyposażona w miękką szczotkę, która zapobiega uszkodzeniom twardych podłóg, jest jednym z narzędzi dołączonych do odkurzacza. Zawiera diodę laserową klasy 1 (tak bezpieczną dla ludzi i zwierząt) zamontowaną pod kątem 1,5 stopnia i 7,2 mm od podłoża, która emituje wiązkę zielonego światła przed głowicę czyszczącą, podświetlając mikroskopijne cząsteczki kurzu, które są niewidoczne. do oka.

V15 Detect jest również wyposażony w głowicę czyszczącą o wysokim momencie obrotowym, która, gdy jest używana w trybie automatycznym, dostosowuje moc do rodzaju czyszczonej podłogi podczas użytkowania. Jednak w przeciwieństwie do wersji dostarczonej z serią V11, ma teraz 56 poliwęglanowych zębów, które miażdżą włosy na małe sekcje, aby zapobiec ich zaplątaniu się wokół włosia głowicy czyszczącej.

V15 Detect Absolute ma trzy poziomy mocy które można wybrać za pomocą przycisku na górze odkurzacza; Podobnie jak inne bezprzewodowe odkurzacze Dyson, możesz zmienić V15 Detect Absolute w ręczny odkurzacz, usuwając główną różdżkę i podłączając jedno z ośmiu dołączonych narzędzi bezpośrednio do wkładu na kurz.

Jednym z nich jest narzędzie do zakręcania włosów Anti-Tangle - ta kompaktowa, stożkowa szczotka ma pasma włosia pod kątem 45 stopni, dzięki czemu pasma włosów ludzkich i zwierzęcych są automatycznie przesuwane do końca. zamiast zaczepiać się o pędzel.

Dyson V15 Absolute Detection

(Zdjęcie: LaComparacion)

V15 Detect Absolute ma wymienną baterię wbudowaną w uchwyt, aby zmniejszyć przerwy w sesji sprzątania, zakładając, że kupujesz dodatkową baterię. Dyson twierdzi, że bateria działa do 60 minut między ładowaniami, ale to zależy od ustawienia mocy, na której odkurzasz. Do odkurzacza dołączona jest również stacja dokująca i kabel do ładowania.

Wydajność

  • Niezwykle mocne ssanie
  • Laser podkreśla niewidoczny dla oka pył
  • Głowica o wysokim momencie obrotowym dostosuje ssanie na podstawie wykrytych poziomów proszku

Przy wszystkich poziomach mocy, Dyson V15 Detect Absolute wchłonął cały drobny kurz, okruchy ciasteczek i płatki zbożowe, które rozsypywaliśmy na dywanach i twardych podłogach w jednym powolnym ruchu, a także łatwo ślizgał się po obu rodzajach podłóg. Gdy zastosowaliśmy głowicę czyszczącą High Torque i przeszliśmy w tryb automatyczny, podciśnienie automatycznie zwiększało siłę ssania, gdy czujnik piezoakustyczny wykrył wysoki poziom kurzu i redukował je, gdy wykrył spadek poziomu kurzu.

Byliśmy w stanie zobaczyć rodzaj i ilość kurzu zassanego przez V15 Detect na wyświetlaczu LED, który przedstawiał różne cząsteczki kurzu w postaci kolorowego wykresu słupkowego, podczas gdy pozostały czas pracy był wyświetlany pod wykresem. Mogliśmy również użyć przycisku na górze odkurzacza, aby dostosować siłę ssania.

Ponadto byliśmy pod wrażeniem tego, ile kurzu głowica czyszcząca Laser Slim Fluffy faktycznie ściągnęła z naszych twardych podłóg. Nous avons delibérément manqué les bords d'une pièce avec des sols durs, puis avons poussé la tête vers ces bords - avec le laser vert éclairé, nous avons été shoères widzialne parus la quantité, who na podłodze.

Jak wspomniano, Dyson V15 Detect Absolute jest również wyposażony w nowe narzędzie Anti-Tangle Hair Screw, przeznaczony do usuwania sierści ludzkiej i zwierzęcej z małych powierzchni, takich jak sofy i siedzenia samochodowe. Podczas naszych testów celowo usunęliśmy kosmyk ludzkich włosów ze szczotki do włosów i umieściliśmy go na sofie, a następnie odessiliśmy go odkurzaczem z dołączonym narzędziem antysplątaniowym; byliśmy pod wrażeniem, widząc, że jest zasysany bezpośrednio do wkładu bez zaplątania się w pasek narzędzi.

Konwersja odkurzacza do trybu przenośnego i odwrotnie była prosta, podobnie jak w przypadku innych odkurzaczy Dyson, wymaga to wyjęcia głównej różdżki, chociaż okazało się, że jest ona nieco cięższa w użyciu w tym trybie niż odkurzacze. Poprzednie Dyson i nie mogliśmy czyścić na długo przed tym, jak nasze ramię zaczęło boleć.

Stwierdziliśmy również, że V15 Detect Absolute jest łatwy do opróżnienia – po usunięciu różdżki czyszczącej i akcesoriów mogliśmy użyć dźwigni z tyłu pojemnika na kurz, aby otworzyć pokrywę i wyrzucić zanieczyszczenia do kosza. . .

Dyson V15 Absolute Detection

(Zdjęcie: LaComparacion)

Odkurzacz był przyjemnie cichy, gdy był używany na niższych ustawieniach mocy, ale przy maksymalnym ssaniu nasz miernik decybeli zarejestrował 81 dB, co jest podobne do ciężarówki jadącej autostradą z prędkością 40 mil na godzinę, która jest w rzeczywistości jednym z najmocniejszych bezprzewodowych odkurzaczy, jakimi dysponujemy”. przetestowałem.

Żywotność baterii

  • Zakres od 15 do 60 minut w zależności od ustawienia mocy
  • Pełne naładowanie baterii trwa 5 godzin
  • Wymienna bateria ogranicza przerwy w czyszczeniu

Jak wspomnieliśmy, DYson twierdzi, że bateria wytrzyma do 60 minut przy najniższym ustawieniu, Eco, aw naszych testach mieliśmy przyzwoite 59 minut przed ponownym naładowaniem próżni. Pełne naładowanie baterii za pomocą dołączonej ładowarki zajęło około pięciu godzin.

Dyson V15 Absolute Detection

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jak wspomnieliśmy, baterię, która łączy się z uchwytem odkurzacza, można wymienić, aby zapewnić nieprzerwaną sesję sprzątania, o ile oczywiście kupisz dodatkowe baterie.

Czy powinienem kupić Dyson V15 Detect Absolute?

Kup, jeśli ...

Chcesz wiedzieć, że Twój dom jest idealnie czysty

Dzięki ekranowi LCD, który może pokazać, ile kurzu i zanieczyszczeń zostało usuniętych z podłóg, Dyson V15 Detect Absolute to dobry wybór dla tych, którzy chcą mieć pewność, że odpowiednio posprzątali swój dom.

Masz w domu twarde podłogi

Jedną z głównych cech Dyson V15 Detect jest jego zdolność do podświetlania mikroskopijnych cząstek kurzu na twardych podłogach za pomocą lasera, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób bez dywanów w domu.

Chcesz mocnego ssania

Dyson V15 Detect to potężny odkurzacz, który jednym ruchem może zassać wszystko na swojej drodze. Jeśli potrzebujesz mocnego ssania, ten odkurzacz spełni swoje zadanie.

Nie kupuj tego, jeśli ...

Masz ograniczony budżet

Przy cenie 699.99 GBP / 599.99 GBP / 1399 USD jest to jeden z droższych odkurzaczy Dyson, więc jeśli masz ograniczony budżet, lepiej będzie, jeśli wybierzesz starszy model Dyson, taki jak V8, który nadal świetnie sprawdza się w odkurzaniu. kurz i gruz, ale nie jest wypełniony najnowszymi...

Udostępnij to