Oferta Dyson V12 Detect Slim

Jedna minuta przeglądu

Dyson V12 Detect Slim był wspominany tylko przelotnie podczas oficjalnej premiery V15 Detect; to było prawie tak, jakby Dyson naprawdę nie chciał mieć wiele wspólnego z V12, ponieważ nie był to okręt flagowy. Ale właśnie spędziliśmy kilka tygodni z 2 nowymi kontrolerami Dyson i jesteśmy pod wrażeniem tego, co V12 Detect Slim może zrobić przy nieco niższych kosztach niż V15 Detect.

W połączeniu ze sobą, flagowy V15 jest wyraźnym zwycięzcą, jeśli chodzi o wydajność, ze znacznie wyższą absorpcją, ale ponieważ V12 Detect Slim jest wyposażony w przyciągające uwagę funkcje, takie jak głowica czyszcząca Fluffy Laser Slim i piezoelektryk, który „słyszy”, co jest wchłonięty, ale w nieco tańszym opakowaniu, nie ma tu na co narzekać.

Ma mały pojemnik, tak, dokładnie taki sam jak ten użyty w Dyson Omni-Glide, ale to również sprawia, że ​​V12 jest lżejszy, a przez to łatwiejszy w manewrowaniu niż V15 Detect. Ale ponieważ boki pojemnika są tak blisko wewnętrznego cyklonu, stwierdziliśmy, że pasma włosów i włókien nie wypadają tak prosto, jak w przypadku pojemników 0,76 l w innych modelach serii V. Pozostają praktycznie za każdym razem, gdy odkurzamy dywan, nie tak higieniczny, jak się spodziewaliśmy.

Jeśli jednak nie zależy Ci zbytnio, V12 Detect Slim może dorównać V10 Cyclone pod względem mocy (co samo w sobie jest ogromną próżnią) i robi to szybko. Oznacza to, że jeśli V12 zauważy więcej brudu w określonym miejscu, automatycznie zwiększy moc ssania; zmiana jest nieco bardziej efektywna. Jednak w przeciwieństwie do V15 Detect, gdy jest używany z głowicą szorującą o wysokim momencie obrotowym, V12 nie dostosowuje reaktywnie pochłaniania podczas przechodzenia z twardej podłogi na dywan.

Nie ma prawie żadnych innych zobowiązań z V12 Detect Slim. Pochodzi z jego wersją niesamowitej nowej śruby do włosów, arcydzieło inżynierii zdolnej do pochłaniania włosów i futra (nawet cienkie kable, jeśli nie jesteś ostrożny) o dowolnej długości bez bałaganu i uzyskaj cyfrowy wyświetlacz wszystkiego, co jest wciągnięte. dzięki przetwornikowi piezoelektrycznemu. Jednak kosztuje prawie tyle samo, co Dyson V11, a jeśli możesz obejść się bez podświetlanego laserowo narzędzia Slim Fluffy i „naukowego dowodu” na to, co czyści, skłanialibyśmy się ku starszemu modelowi tylko z powodu pojemność kontenera.

(Zdjęcie: LaComparacion)

Recenzja Dyson V12 Detect Slim 1

Dyson V12 Detect Slim: koszt i dostępność

 • Zapowiedziany, podobnie jak Dyson V15 Detect w maju 2021 r.
 • Obecnie bezpłatny tylko na wyróżniających się rynkach Azji i Pacyfiku
 • Cena katalogowa: od 1199 USD (około 895 USD / 645 EUR)

Chociaż Dyson V15 Detect i Dyson Omni-Glide były najważniejszymi punktami ogłoszenia firmy w maju 2021 r., wspomniano również o trzeciej nieważności. V12 Detect Slim jest tańszym bratem V15 Detect, ale tylko na niektórych rynkach. Jak dotąd jest bezpłatny w Australii, Nowej Zelandii i Japonii, ale w kilku innych krajach Dyson wprowadził ultralekki Micro one o wadze XNUMX kg, jeszcze lżejszy model z maksymalnym czasem działania wynoszącym zaledwie jedną minutę na żyłce.

V12 Detect Slim oferuje praktycznie tyle samo, co V15 Detect i kosztuje 1.199 USD w Australii (około 895 USD / 645 EUR, prawdopodobnie wyższa konwersja niż rzeczywista cena detaliczna), czyli tyle samo, co model V11 w Australii.

W chwili pisania tego tekstu nie było oficjalnych informacji na temat dostępności modeli V12 w USA lub Wielkiej Brytanii, ale zaktualizujemy tę recenzję, gdy tylko dowiemy się więcej.

Przy okazji: Dyson powiedział nam, że firma zdecydowała się pominąć niektóre pokolenia podczas nazywania swoich odkurzaczy, ponieważ liczby trzynaście i czternaście są uważane za niefortunne w niektórych grupach etnicznych.

Widok z boku urządzenia ręcznego Dyson V12 Detect SlimDetect

(Zdjęcie: LaComparacion)

Dyson V12 Detect Slim: Design

 • Pojemnik 0.35L
 • Przycisk zasilania zastępuje spust
 • Tylko jedenaście promieniowych cyklonów

Dyson nie odszedł od swojej estetyki projektu na zawsze, dzięki czemu V12 Detect Slim jest podobny do reszty. Z wyjątkiem ogromnego czerwonego przycisku na korpusie palmtopa. Jest to przycisk zasilania, który zastępuje spust, który widzieliśmy we wszystkich innych uchwytach serii V. Ci z was, którzy używali innego odkurzacza Dyson, wiedzą, że spust musi być stale naciskany podczas ciągnięcia urządzenia i może to spowodować zmęczenie lub ból w nadgarstku, zwłaszcza przy próbie manewrowania odkurzaczem w różnych kierunkach.

Ten przycisk zasilania, według naszej wiedzy, jest fantastyczną zmianą, ponieważ eliminuje niedogodności związane z bólem dłoni / nadgarstka: naciśnij raz, aby włączyć, naciśnij ponownie, aby wyłączyć. To powiedziawszy, musisz za każdym razem naciskać wolną ręką twarzą w dół, więc ten model z serii V nie jest przeznaczony do obsługi jedną ręką, jak jego inne rodzeństwo.

Dyson V12 Wykryj smukły przycisk zasilania

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jedyną istotną różnicą między V12 a V15 jest pojemność kontenera. Jak wcześniej wspomniano, V12 jest dostarczany z pojemnikiem o pojemności 0.35 l., dokładnie taki sam jak używany w Omni-Glide i wystarcza na podłogę z jedną sypialnią. Jeśli mieszkasz w większym domu, zwłaszcza w domu z podłogą wyłożoną wykładziną, często będziesz musiał opróżniać śmieci.

Mechanizm opróżniania wkładu jest dokładnie taki sam jak w modelach V11 i V15., ale tutaj nie jest tak higienicznie, jak odkryliśmy, że trzeba było szturchać palcami, aby usunąć włosy, sierść i puch. Jeśli nie martwisz się zbytnio, prawie wszystko inne w V12 jest jak V15, w tym akcesoria, które są z nim dołączone. To powiedziawszy, narzędzie do śrub do włosów dostarczane z V12 jest nieco inne niż V15 i nie są one wymienne.

Przyjrzyj się jednak bliżej, a przekonasz się, że szereg cyklonów promieniowych w kształcie kwiatu jest również cieńszy niż V11 lub V15. Podczas gdy te 2 modele mają czternaście promieniowych cyklonów, V12 Detect Slim ma tylko jedenaście. Oznacza to mniejszą absorpcję w porównaniu z V11 lub V15, ale nawet w najniższym trybie idealnym jest wiele do zrobienia, dobra robota.

Mniejszy pojemnik i mniej cyklonów promieniowych w środku oznacza, że ​​V12 jest lżejszy niż V11 lub V15. Waży zaledwie 2,2 kg (w porównaniu do ponad 3 kg w przypadku pozostałych 2) z dołączoną głowicą czyszczącą, a także jest o 3 cm krótszy niż V15. Mniejsza waga znacznie ułatwia trzymanie urządzenia ręcznego w powietrzu w celu dotarcia do narożników sufitu w porównaniu z V15, a także ułatwia poruszanie się po podłodze.

Dyson V12 Detect Slim i Dyson V15 Detect obok siebie

Dyson V12 Detect Slim (po lewej) vs Dyson V15 Detect (po prawej) (Źródło zdjęcia: TheComparison)

Pomimo niższych kosztów nadal otrzymujesz cyfrowy wyświetlacz z graficzną reprezentacją wielkości cząstek i wyświetlanej liczby, takiej jak pozostały czas pracy w każdym trybie zasilania. Jednak przycisk wyboru poziomu absorpcji jest dłuższy niż srebrne kółko w modelach V11 i V15.

Przypinany akumulator V11 również znalazł się tutaj, więc jeśli uważasz, że sześćdziesiąt minut maksymalnego czasu pracy nie zrobi tego w nieskończoność, zawsze możesz rozważyć zakup zapasowego, aby go przenieść, jeśli zajdzie taka potrzeba. Nieco nierównomierny rozkład masy znaleziony w V15 ze względu na przyczepioną baterię na szczęście nie stanowi tutaj problemu.

Cover Slim Fluffy Laser V15 również trafił do pudełka V12. W obu przypadkach stwierdziliśmy, że kółka używane w narzędziu Laser Slim Fluffy nie są idealne do przesuwania uchwytu pod kątem lub do tyłu, co sprawia, że ​​głowica czyszcząca o wysokim momencie obrotowym jest naszym preferowanym akcesorium do ogólnego użytku.

Dyson V12 Detect Slim i Dyson V15 Detect cyfrowe wyświetlacze obok siebie

Dyson V12 Detect Slim (po lewej) vs Dyson V15 Detect (po prawej) (Źródło zdjęcia: TheComparison)

Dyson V12 Detect Slim: wydajność

 • Reaktywne ssanie
 • Światło laserowe do podkreślenia brudu
 • Trzy tryby ssania

Oczywiste jest, że V15 Detect to najpotężniejszy jak dotąd kij Dyson, ale jeśli mieszkasz w domu z głównie twardymi podłogami i pragniesz głowicy czyszczącej Laser Slim Fluffy, nie pożałujesz zakupu V12 Detect Slim. Jeśli chodzi o siłę ssania, nawet najniższe ustawienie, zwane Eco, w zupełności wystarcza do ogólnego sprzątania. Istnieją 2 inne wyższe ustawienia mocy, ale zużyjesz ograniczony czas pracy baterii wynoszący sześćdziesiąt minut, zwłaszcza przy użyciu zmotoryzowanych głowic czyszczących.

W naszych testach stwierdziliśmy, że idealny tryb Eco dobrze poradził sobie z dywanami, chociaż jeśli jest to szczególnie „włochata” plamka, do jej usunięcia wymagane są pewne ruchy do przodu i do tyłu. Jednak na twardych podłogach żadna praca nie jest wystarczająco trudna, ponieważ nasadki Laser Slim Fluffy lub High Torque po prostu pochłaniają wszystko na swojej drodze dzięki idealnemu trybowi najniższej absorpcji.

Niższa absorpcja mocy wynika z faktu, że V12 ma mniej cyklonów promieniowych niż V11 lub V15, a dokładniej o 3 mniej. Ale weź pod uwagę, że jest to lepsza wersja V10, która sama w sobie nie jest daleko w tyle, a zdasz sobie sprawę, jak wydajny jest V12 Detect Slim.

Cyfrowy wyświetlacz Dyson V12 Detect Slim

(Zdjęcie: LaComparacion)

Jeśli potrzebujesz testu jego zdolności czyszczącej, wystarczy użyć Laser Slim Fluffy (opracowanego specjalnie do twardych podłóg) i obserwować oświetlony kurz i zasysany brud. Możesz też obserwować ekran i zobaczyć, jak zmienia się wykres, chociaż po pewnych zastosowaniach ledwo patrzymy na ekran, z wyjątkiem obserwowania nadmiernego czasu pracy.

Zachowaj ostrożność podczas używania wkrętarki do włosów. Chociaż doskonale nadaje się do ssania włosów i sierści bez plątania się nigdzie, po prostu pożera cienkie kable ładujące. Najlepiej stosować go na meblach lub legowiskach dla zwierząt, ale (teoretycznie) można go również używać na podłodze. Jednak, podobnie jak w przypadku V15 Detect, mały rozmiar akcesorium oznacza, że ​​pokrycie każdego centymetra podłogi zajmie dużo czasu.

A ze względu na nieco ciężki charakter kół Laser Slim Fluffy, częściej używamy głowicy czyszczącej High Torque, zarówno na dywanach, jak i na twardych podłogach.

Dyson V12 Detect wąska śruba do włosów

(Zdjęcie: LaComparacion)

Dyson V12 Detect Slim: żywotność baterii

 • Do 60 minut
 • Ładowanie w 4,5 godziny
 • Wymienna bateria

Nie ma kompromisów, jeśli chodzi o żywotność baterii. Wydaje się, że Dyson używał dokładnie tej samej pojemności akumulatora w V12, co w modelach V11 i V15, przy maksymalnym czasie pracy wynoszącym 60 minut.

Udostępnij to