Spis treści

Bose smart soundbar 600: jednominutowy przegląd

Bose Smart Soundbar 600 (499 USD / 499 GBP / 799 USD) to najbardziej kompaktowy i niedrogi nowy model Dolby Atmos, znajdujący się poniżej Smart Soundbar 900 (899 USD / 1399 GBP / 799 USD, XNUMX EUR).

Pomimo tego, że kosztuje około połowy ceny swojego starszego brata, 600 oferuje w większości podobny zestaw funkcji, choć z bardziej ograniczonym zestawem głośników. W sumie pięć sterowników, w tym dwa, jest używanych do dostarczania ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos, dzięki czemu 600 może oferować silną konkurencję najlepszym soundbarom wykorzystującym wirtualne przetwarzanie Atmos w tym samym przedziale cenowym.

Może i jest mały i niezbyt drogi, ale 600 brzmi lepiej i lepiej niż można by się spodziewać. Doskonałe efekty Atmos rozciągają się ponad ekran telewizora, a prezentacja audio rozciąga się dobrze na boki, jak można się spodziewać po najlepszych soundbarach Dolby Atmos. Głębia i uderzenie basu nie są rzeczami, których można by oczekiwać od kompaktowego soundbara, co oznacza, że ​​nie ma ich zbyt wiele, ale balans dźwiękowy jest tutaj naturalny i przyjemny, podczas gdy obrazowanie, które napędza muzyka stereo, jest zaskakująco szerokie i precyzyjne. . .

Pod względem funkcji listwa dźwiękowa 600 jest dość bogata, z obsługą Atmos wspomaganą przez przetwarzanie TrueSpace dla muzyki i zwykłych ścieżek dźwiękowych stereo i 5.1. Wi-Fi, AirPlay 2, wbudowany Chromecast i Bluetooth są wbudowane do przesyłania strumieniowego, a także ma wbudowaną obsługę sterowania głosowego Alexa i współpracuje z Asystentem Google.

 • Bose Smart Soundbar 600 (czarny) na Amazon za 499 euro (otwiera się w nowej karcie)

Opcje połączeń firmy Bose idą o krok dalej niż niektóre niedrogie listwy, zapewniając zarówno HDMI eARC, jak i optyczne wejścia cyfrowe. Wszystkim można sterować za pomocą pełnej aplikacji Bose Music, a podstawowy pilot sprzętowy zwiększa możliwości poleceń głosowych paska.

Biorąc pod uwagę cenę, jest to solidny, wysokiej jakości soundbar o eleganckim wzornictwie przemysłowym, z którego słynie firma. Masz możliwość rozszerzenia go o bezprzewodowy subwoofer (lub dwa) firmy Bose, a także bezprzewodowe głośniki surround, ale za dość wysoką cenę.

Konfiguracja jest prosta i sterowana przez aplikację, a wiele ustawień pozwala dostosować dźwięk do własnych upodobań. Podsumowując, jest to świetna podstawowa opcja soundbara Dolby Atmos, która oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i którą należy rozważyć, jeśli chcesz dodać prawdziwy dźwięk Atmos do telewizora bez wydawania ręki i nogi.

Zamontowane na górze głośniki soundbara 600 są używane do efektów Dolby Atmos nad głową, a głośniki boczne pomagają poszerzyć scenę dźwiękową. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja Bose 600 Smart Soundbar: cena i data wydania

 • Wydany w październiku 2022
 • 499 USD / 499 GBP / Australijczyk 799

Bose Smart Soundbar 600 został wprowadzony na rynek w październiku 2022 r. i kosztuje 499 USD / 499 GBP / 799 USD.

Soundbar 600 jest wyceniony nieco wyżej niż Sonos Beam Gen 2, model, z którym Bose wydaje się być w bezpośredniej konkurencji. Podobnie jak Beam, Soundbar 600 nie jest wyposażony w subwoofer zapewniający rozszerzone basy, ale oferuje Wi-Fi do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego, a także opcję parowania z opcjonalnym bezprzewodowym subwooferem, głośnikami przestrzennymi i przewodowymi.

Tam, gdzie Bose bije Sonos pod względem funkcji, jest włączenie głośników dla Dolby Atmos; Z drugiej strony Bose używa wirtualnego przetwarzania do symulacji efektów wysokości dźwięku w ścieżkach dźwiękowych Atmos.

Recenzja Bose 600 Smart Soundbar: funkcje

 • Dolby Atmos z potężnymi głośnikami
 • HDMI eARC i optyczne połączenia cyfrowe
 • Wi-Fi, AirPlay 2, Chromecast i bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe Bluetooth

Bose Smart Soundbar 600 to kompaktowy, uniwersalny soundbar, który obsługuje odtwarzanie ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i wykorzystuje zastrzeżone przetwarzanie TrueSpace do konwersji zwykłych źródeł stereo i 5.1 do prezentacji Atmos. DTS:X nie jest obsługiwany. W zestawie znajduje się pilot, a konfigurację i sterowanie można przeprowadzić za pomocą aplikacji Bose Music. Soundbar 600 można również rozszerzyć za pomocą opcjonalnych bezprzewodowych głośników surround i subwooferów (do dwóch).

W soundbarze 600 zastosowano w sumie pięć przetworników: dwa montowane z boku, które łączą się z głośnikiem wysokotonowym zamontowanym pośrodku, aby zapewnić rozszerzone obrazowanie stereo, oraz dwa montowane na górze dla efektów sufitowych Dolby Atmos. Bose nie podaje wielkości przetwornika ani mocy wzmacniacza.

Połączenia w Soundbar 600 obejmują port HDMI eARC oraz optyczne cyfrowe wejście audio do podłączenia starszego telewizora, który nie obsługuje HDMI ARC/eARC. Drugie wejście HDMI zapewniające przejście byłoby miłym dodatkiem, choć nie zawsze tak jest w przypadku budżetowych soundbarów – pakiet Sonos nie zawiera takiego.

Opcje bezprzewodowego przesyłania strumieniowego w Bose obejmują Wi-Fi, AirPlay 2, wbudowany Chromecast, Spotify Connect i Bluetooth. Aplikacja Bose Music integruje również różne usługi, w tym Amazon Music, Spotify, Pandora, Deezer, iHeartRadio, TuneIn Radio i Sirius XM do przesyłania strumieniowego przez Wi-Fi.

Wbudowana obsługa Alexa umożliwia obsługę bez użycia rąk podstawowych elementów sterujących, takich jak głośność i pomijanie utworów, a także dostęp do aplikacji muzycznych obsługujących Alexa. Soundbar 600 współpracuje również z Asystentem Google, zapewniając podobną funkcjonalność, gdy głośnik Google jest podłączony do sieci. Gdy Soundbar 600 jest skonfigurowany do obsługi Alexa, możesz również użyć funkcji Voice4Video do sterowania funkcjami podłączonego telewizora Smart TV, od włączania i wyłączania po odtwarzanie i wstrzymywanie odtwarzania wideo oraz zmianę kanałów.

Oprócz Dolby Atmos, soundbar 600 posiada zastrzeżone przetwarzanie TrueSpace. Pozwala to na przekształcenie przychodzących źródeł dźwięku stereo, mono i 5.1 we wciągającą prezentację w stylu Atmos przy użyciu pełnej gamy głośników listwy dźwiękowej.

Bose Soundbar 600 pod telewizorem w beżowym pokoju

(Zdjęcie: Bose)

Recenzja Bose Smart Soundbar 600: Jakość dźwięku

 • Świetna klarowność dialogu.
 • Obszerna prezentacja ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos
 • Trochę światła na basie

Zanim zagłębię się w przegląd wydajności Bose, po prostu użyłem go jako listwy dźwiękowej do mojego telewizora w stosunkowo przestronnym pokoju.

Zasadniczo nie miałem żadnych skarg: dialogi z filmów i telewizji były konsekwentnie czyste i pełne, muzyka i efekty dźwiękowe były wykonywane w sposób przestrzenny, co rozszerzyło prezentację daleko poza granice samego baru, a nawet muzyki Wydawało się, że jest dobrze zrównoważony. a przy przyzwoitej separacji stereo coś, czego wiele soundbarów nie oferuje.

W filmach akcji ze ścieżkami dźwiękowymi Dolby Atmos, takimi jak John Wick 3, pasek Bose stworzył wiarygodną atmosferę w scenach z deszczem, ponieważ woda wydawała się spadać z ekranu telewizora. Inne warte demonstracji sceny Atmos, takie jak Dystrykt 9 i Godzilla (2016), filmy science fiction, w których wiele helikopterów przelatuje nad głową, były dobrze obsługiwane przez soundbar 600, dźwięk można łatwo dostosować do akcji na ekranie. a także wykraczające poza.

Podczas gdy dźwięk Bose był w większości dynamiczny, nawet w moim stosunkowo dużym pokoju, efektom dźwiękowym, takim jak Godzilla krocząca ulicami Honolulu, brakowało uderzenia basu, o którym wiem, że jest - kompaktowe, uniwersalne konstrukcje, takie jak 600 po prostu może dużo robić w dziale głębokiego basu. Nawet przy tym ograniczeniu bas obsługiwany przez soundbar 600 był czysty i dobrze kontrolowany, co pomogło dodać emocji do scen w John Wick 3, w których protagonista walczy z niedoszłymi zabójcami w zwarciu.

Muzyka na Bose też brzmiała świetnie, a to nie jest coś, co można powiedzieć o wszystkich soundbarach. Słuchając nowych miksów stereo właśnie wydanego Revolvera The Beatles (przesyłanego strumieniowo z Tidal do soundbara mojego iPhone'a za pomocą Chromecasta), Tomorrow Never Knows miał gęstą, psychodeliczną, wirującą prezentację, a Good Day Sunshine miał pełną jakość, wspieraną przez sekcję waltorni w stylu Motown, która brzmi metalicznie i ostro. Ogólnie rzecz biorąc, muzyka na pasku Bose była trochę zbyt wysoka, ale sprowadziłbym to do brakujących niskich oktaw i nie mogę powiedzieć, że dźwięk był ogólnie wyczerpujący.

Recenzja Bose 600 Smart Soundbar: Design

 • Podstawowa i kompaktowa obudowa
 • Doskonała jakość wykonania
 • Mały pilot jednorazowy

Soundbar 600 ma podstawową formę przypominającą listwę, podobnie jak wiele innych listew dźwiękowych, i jest dostępny tylko w czarnym wykończeniu. Mając 27 cali szerokości, 2 cale wysokości i 4 cale głębokości, jest to dość elegancka i kompaktowa konstrukcja jak na urządzenie typu „wszystko w jednym”.

Biorąc pod uwagę przystępną cenę soundbara 600, jakość wykonania jest doskonała: kratka z siatki drucianej owija się wokół przodu i boków listwy, a tylny panel ma lewy i prawy port (aby poprawić moc wyjściową), basy i metalowy radiator, aby zapobiec wzmacniacz zintegrowany przed przegrzaniem. Biorąc pod uwagę Soundbar 600 w Twoich rękach, jego imponująca waga mówi Ci, że został zbudowany z myślą o trwałości.

Dołączony pilot Bose to kompaktowy typ z podstawowymi przyciskami do obsługi zasilania, głośności, wyciszania i wyboru wejścia. Te same funkcje można wykonywać za pomocą aplikacji Bose Music, a na listwie dźwiękowej znajdują się również elementy sterujące dotykowe, które umożliwiają włączanie/wyłączanie oraz wyciszanie lub anulowanie wyciszenia wbudowanego mikrofonu w celu sterowania dźwiękiem i głosem.

Wejścia na tylnym panelu głośnika Bose Soundbar 600

Wejścia Bose obejmują HDMI-eARC i optyczne złącza cyfrowe. (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Recenzja Bose 600 Smart Soundbar: użyteczność i konfiguracja

 • Połączenie HDMI ARC
 • Konfiguracja i sterowanie oparte na aplikacji
 • Brak wyświetlacza alfanumerycznego na panelu przednim

Dzięki dostępnym tylko HDMI eARC i optycznym portom cyfrowym do podłączenia do telewizora konfiguracja jest dość prosta i będzie oparta na tym, co zapewnia Twój telewizor. Korzystanie z połączenia HDMI eARC daje oczywiście dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak dźwięk Dolby Atmos, coś, czego nie obsługują optyczne połączenia cyfrowe, oraz sterowanie HDMI CEC, które pozwala regulować poziom głośności soundbara. telewizora itp. . rzeczy.

Pilot Bose jest prosty i na tyle mały, że łatwo o nim zapomnieć (najprawdopodobniej w pewnym momencie zniknie w poduszkach sofy). W większości przypadków do konfiguracji i sterowania używałem aplikacji Bose Music, która działa dobrze i jest łatwa do…

Udostępnij to