BenQ EX3410R Recenzja | radar technologiczny

BenQ EX3410R Recenzja | radar technologiczny

BenQ EX3410R: recenzja w dwie minuty

BenQ EX3410R to świetny ultraszeroki monitor do gier o fantastycznej wydajności i wielu funkcjach, które powinny kosztować znacznie więcej niż ten monitor w rzeczywistości. Wszystko, od wysokiej częstotliwości odświeżania 144 Hz po paski LED RGB z tyłu monitora, krzyczą na PC, a jeśli szukasz w tym roku nowego ultraszerokiego monitora do gier, ten musi znaleźć się na Twojej liście finalistów. .

EX3410R jest wyposażony w wiele wspaniałych funkcji, w tym Adaptive-Sync, która pomaga zapobiegać rozrywaniu ekranu podczas grania, oraz Advanced Motion Accelerator (AMA), który zmniejsza rozmycie ruchu, zapewniając ostrzejsze obrazy.

Podobnie jak w przypadku wielu najlepszych monitorów do gier w dzisiejszych czasach, w EX3410R wbudowano wiele ustawień specyficznych dla gier, które poprawiają jakość wrażeń i działają one w większości lepiej niż oczekiwano.

DisplayHDR400 wykonuje całkiem przyzwoitą robotę, a współczynnik kontrastu monitora wynosi 3000:1, dzięki czemu uzyskujesz lepszą głębię kolorów na całej planszy, szczególnie przy całkiem przyzwoitym pokryciu gamy kolorów dla P3 i sRGB. Wszystko to ożywia grę taką jak Elden Ring, prezentując bogactwo jej świata w najlepszym wydaniu.

Wbudowane głośniki 2.1, które pomimo naszego początkowego cynizmu są naprawdę doskonałe, pomagają dalej. To sprawia, że ​​nawet najlepsze głośniki komputerowe są nieco zbędne.

Dodaj do tego pilota, który pomoże Ci dostosować wszystko, od temperatury kolorów i ustawień wstępnych po sterowanie wejściem i głośność dźwięku, a otrzymasz świetny monitor do gier, który jest bardzo przystępny cenowo w porównaniu z konkurencją. Mówiąc najprościej, BenQ EX3410R to jeden z najlepszych monitorów do gier, jakie sprawdziliśmy w tym roku.

BenQ EX3410R: cena i dostępność

BenQ EX3410R gra w Elden Ring

(Zdjęcie: przyszłość)

BenQ EX3410R jest już dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 629 EUR / 679 GBP / 769 USD.

W przypadku zakrzywionego, ultraszerokiego monitora do gier 1440p jest to dość przystępna cena, która znajduje się na tańszym końcu przedziału cenowego dla tego rozmiaru i klasy. Niektóre monitory, takie jak AOC CU34G2X, są tańsze i oferują wiele takich samych funkcji jak BenQ EX3410R. Ale wciąż jest więcej, które spadają po stronie drogiej, nie będąc na tyle ulepszeniem, aby uzasadnić ich ceny. I tak, patrzymy na ciebie, Samsung Odyssey Neo G9.

Ostatecznie, jeśli chcesz wydać wystarczająco dużo pieniędzy, aby uzyskać wysokiej jakości monitor, który będzie działał przez długi czas, BenQ EX3410R jest dla Ciebie idealny. Pamiętaj jednak, że brakuje w nim niektórych funkcji, które mogłyby stać się ważniejsze. po drodze, zwłaszcza HDMI 2.1.

Najlepsze dzisiejsze oferty BenQ Mobiuz EX3410R

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u16=|94pt36  yo

BenQ EX3410R: projekt

Główne cechy BenQ Mobiuz EX3410R

Rozmiar panelu: 31,5 cala (34 cale po przekątnej)
Współczynnik proporcji: 21: 9
Typ panelu: VA
Krzywizna: 1000R
Rozdzielczość: 3440x1440p
Odpowiedź piksela: 2 ms (GtG); 1ms (MRPT)
Częstotliwość odświeżania: 144 Hz (maks. 160 Hz OC)
Jasność: 350 nitów (szczyt 400 nitów z HDR)
Kontrast: 3000: 1
Zakres kolorów: 100% sRGB, 90% P3
Wejścia: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4, 1 x USB typu B (w górę), 2 x USB typu A 3.0 (w dół), 1 x gniazdo słuchawkowe/mikrofonowe 3,5"

BenQ EX3410R to dobrze zaprojektowane urządzenie i czy odważymy się to powiedzieć? – Bardziej elegancki monitor do gier niż większość opcji na rynku. Stożkowa podstawa i szerokokątne nóżki zapewniają doskonałą stabilność, a ekran można obracać, przechylać i podnosić zgodnie z własnymi upodobaniami dzięki szerokim kątom widzenia.

Krzywizna 1000R panelu odciąga krawędzie ekranu z peryferyjnego pola widzenia do pola widzenia, zapewniając wygodniejsze oglądanie.

Elementy sterujące poniżej przedniej części ekranu są łatwo dostępne, ale BenQ jeszcze to ułatwia, po prostu dając ci pilota, którego możesz użyć do zmiany dowolnych ustawień. Będzie nawet kontrolować głośność wbudowanych głośników.

Wbudowane głośniki zwalniają miejsce na biurku, a będziesz tego potrzebować: rozmiar podstawy i smukłe nóżki uniemożliwiają umieszczenie niczego przydatnego pod monitorem, takiego jak soundbar czy stacja dokująca.

Kolejnym miłym akcentem są paski RGB z tyłu monitora, które wcale nie przytłaczają i tworzą bardzo subtelne podświetlenie na ścianie za monitorem.

BenQ EX3410R: Funkcje

Pasek świetlny RGB z tyłu BenQ EX3410R

(Zdjęcie: przyszłość)

BenQ EX3410R ma kilka świetnych funkcji, które naprawdę pomagają uzasadnić jego cenę, w tym Adaptive-Sync i Advanced Motion Accelerator. Pierwsza z nich pomaga zmniejszyć rozrywanie ekranu, synchronizując częstotliwość odświeżania monitora z częstotliwością karty graficznej. Z drugiej strony, zaawansowany akcelerator ruchu czyni cuda w zmniejszaniu rozmycia ruchu i innych artefaktów, które mogą przeszkadzać w oglądaniu.

Istnieje również wiele ustawień wstępnych opartych na różnych doświadczeniach z grami, takich jak „wyścigi” i „fps”, które dostosowują ekran, aby tego typu gry były przyjemniejsze. Możesz także samodzielnie skalibrować monitor, co może znacznie poprawić jakość obrazu. Istnieją również DisplayHDR400 i inne ustawienia BenQ dotyczące jasności ekranu, które są również dostępne dla użytkownika.

Jeśli chodzi o dźwięk, wbudowane głośniki są zaskakująco doskonałe i zapewniają doskonałe odczucia dzięki subwooferowi o mocy 5 W i dwóm głośnikom o mocy 2 W. To sprawia, że ​​głośniki komputerowe są zbędne, chyba że masz naprawdę świetny sprzęt audio do komputera.

Istnieje również możliwość wyświetlania wielu wejść klatka po klatce, gdzie monitor może podzielić ekran na pół, aby wyświetlić dane wyjściowe z dwóch różnych komputerów obok siebie. Ale to wejście nie może być coraz powszechniejszym USB Type-C, którego ten monitor nie ma i które uważamy za poważne pominięcie.

BenQ EX3410R: Wydajność

BenQ Mobiuz ER3410R na komputerze stacjonarnym grający w Elden Ring

(Zdjęcie: przyszłość)

BenQ EX3410R to przede wszystkim monitor do gier i to jest to, co ten monitor robi najlepiej. Jego wydajność w grach 1440p, częstotliwość odświeżania 144 Hz i czas reakcji do 1 ms sprawiają, że jest to niesamowity monitor do gier.

I chociaż ustawienia gier są w porządku dla większości, najlepsze wyniki zawsze będą wymagały pewnej kalibracji z Twojej strony. Niektórzy, zwłaszcza kreatywni, mogą powiedzieć, że tak powinno być. Mimo to typowi użytkownicy otworzą pudełko, złożą wyświetlacz, ustawią go na biurku lub stole i wskoczą do najlepszych dostępnych dla nich gier komputerowych. I będą pasować idealnie bez dalszej regulacji.

Mogą po drodze bawić się ustawieniami wstępnymi (prawdopodobnie znajdą to, czego szukają), ale najlepsze, co ma do zaoferowania EX3410R, jest ukryte i może być całkowicie przeoczone przez większość jego użytkowników. . To nie tyle uderzenie w monitor, co rada dla potencjalnych właścicieli. Doświadczenie. Przeczytaj instrukcję.

Jednak żadne zmiany parametrów nie są w stanie zrekompensować ekranu, który nie pokrywa w pełni pełnej gamy kolorów, i chociaż zasięg EX3410R jest dość solidny, jest wystarczająco dużo luk, że ten monitor nie jest idealny do tworzenia prawdziwie profesjonalnych treści. chyba że sam użyjesz go do zapisania pomysłów przed przeniesieniem pracy na prawdziwie profesjonalną stację roboczą i monitor.

Czy powinienem kupić BenQ EX3410R?

BenQ Mobiuz EX3410R grający w Elden Ring z widocznym logo BenQ

(Zdjęcie: przyszłość)

Kup, jeśli...

Nie kupuj, jeśli...

Weź również pod uwagę

BenQ EX3410R: Biuletyn

WartośćBenQ EX3410R nie jest najtańszym monitorem w swojej klasie, ale jest zdecydowanie bliżej strony budżetowej niż strony premium. .4/5FunkcjeOd HDR4 do zaawansowanego akceleratora ruchu i nie tylko, jest wiele do polubienia w tym monitorze.5/400WydajnośćJako monitor do gier, niewiele osób pobije ten, ale inne obciążenia nie są tak imponujące.4/ 5 4