Oferty Asics Metaspeed Sky

Spis treści

Egzamin trwający dwie minuty

W Metaspeed Sky Asics stawia rękawicę Nike i Adidasowi i udowadnia, że ​​mogą stworzyć buty do biegania zaprojektowane tak, aby szły szybko i pomagały utrzymać tę prędkość przez cały bieg.

Zapowiedziane wraz z butami Metaspeed Edge i Ride, Sky zostało ukształtowane przez badania Asics sugerujące, że niektórzy biegacze biegają szybko, zwiększ długość kroku. Sky jest butem dla tego konkretnego typu biegaczy i pomaga wydłużyć ten krok i szybciej dotrzeć do mety.

Asics Metaspeed Sky (Źródło zdjęcia: Michael Sawh)

Recenzja Asics Metaspeed Sky | Porównanie 1

Zobacz debiut nowej podeszwy środkowej z pianki Asics FF Blast Turbo, w połączeniu z pełnowymiarową płytą z włókna węglowego, aby stworzyć miękką i trwałą, amortyzowaną jazdę, a jednocześnie dać poczucie napędzania do przodu.

Asics zapewnia również lekkość dzięki cholewce z cienkiej siateczki, minimalnej wyściółce na pięcie i smukłemu językowi, który pasuje do tej lekkiej pianki w podeszwie środkowej. Jest też pojemna, dzięki czemu jest dobrze dopasowana do bardziej przestronnego dopasowania, chociaż nie byliśmy wielkimi fanami plecionych sznurowadeł i wybralibyśmy cholewkę, która zapewniałaby lepsze dopasowanie.

To lepsze wyczucie buta do szybkiego biegania, w którym naprawdę możesz czerpać korzyści z amortyzacji. a responsywna sprężyna do przodu, którą otrzymujesz z płyty karbonowej i zakrzywionej podeszwy. Nie czuje się tak dobrze, gdy zwalnia i prawie wszystko odpisuje jako sposób na łatwe pokonanie kilometrów.

Asics Metaspeed Sky

(Zdjęcie: Michael Sawh)

Gumowa podeszwa nie zawiedzie Cię i świetnie sprawdza się na mokrych i suchych drogach oraz płaskich chodnikach.. Chociaż wyraźnie odsłonięta pianka przy pięcie oznacza, że ​​nie będziesz chciał wykonywać wszystkich treningów.

Metaspeed Sky z pewnością nie jest tani i jest droższy niż Nike ZoomX Vaporfly Next% 2 i Adidas Adizero Adios Pro. Jeśli szukasz buta, który jest lekki w noszeniu, przestronny i wygodny w noszeniu, będziesz miał mnóstwo czasu na Metaspeed Sky.

Cena i data premiery

Asics Metaspeed Sky został wydany w marcu 2021 roku i kosztuje 250 USD / 225 EUR / AU330.

Konstrukcja

Metaspeed Sky jest dostępny tylko w jednej kolorystyce i Asics kontynuuje motyw czerwonego wschodu słońca, który wprowadził na Metaracer., co z pewnością wyróżnia ten but ze wszystkich słusznych powodów.

Pierwszą rzeczą, jaką zauważysz po wyjęciu ich z pudełka, jest to, że tak naprawdę nie ważą tak dużo. Męskie buty ważą 210 g, a damskie 180 g, co pod względem wagi jest porównywalne z Vaporfly Next% 2.

Asics Metaspeed Sky

(Zdjęcie: Michael Sawh)

To wyraźny znak, że ten but jest przeznaczony do biegania, ponieważ Asics starał się zmniejszyć wagę tam, gdzie to możliwe., od plecionych sznurowadeł i krótkiego języka po minimalną wyściółkę pięty. Techniczna cholewka z siateczki jest wykonana w 100% z poliestru z recyklingu, co sprawia, że ​​jest dość szorstki w dotyku, ale zapewnia przewiewność i chłód oraz zapewnia pewną ochronę, gdy wpada deszcz.

W przypadku tych kluczowych specyfikacji buta zastosowano spadek od pięty do palców 5 mm, wysokość stosu 33 mm w pięcie i 28 mm w przedniej części stopy. Nie jest tak ułożony jak Vaporfly 2 lub Adizero, dzięki czemu jest nieco bardziej „niższy” niż te konkurencyjne buty.

Asics Metaspeed Sky

(Zdjęcie: Michael Sawh)

Dużym punktem rozmów jest nowa podeszwa środkowa FF Blast Turbo.. Technologia amortyzacji jest wykonana z pianki na bazie nylonu, która została zaprojektowana tak, aby była lekka, kompresuje się, gdy stopa uderza, a następnie szybko przekształca się w responsywny but do biegania.

Esto se une płyta z włókna węglowego o pełnej długości, która różni się od tej umieszczonej w podeszwie środkowej tylko w Metaracer. W połączeniu z ogólnym zakrzywionym wyglądem nieba, został zaprojektowany, aby zapewnić bardziej kontrolowane i stabilne czucie, ponieważ stara się napędzać Cię do przodu.

Pod stopą znajduje się gumowa podeszwa zewnętrzna AsicsGrip, która rozprowadza tę gumę nieco bardziej gęsto w przedniej części stopy, aby skutecznie dodać tę gumę do najbardziej efektywnych miejsc i zmniejszyć ogólną wagę buta.

Wydajność

W Metaspeed Sky zorganizowaliśmy wiele różnych sesji. Sprint 5K, sesje interwałowe, biegi tempowe spędziliśmy na nich 10 km, a także poddaliśmy je testowi długiego treningu. Nasze ogólne odczucie jest takie, że czują się lepiej, gdy chcesz biec tak szybko, jak to możliwe.

To prawie tak, jakby jak tylko przyspieszysz, wszystko wydaje się działać. Pianka w podeszwie środkowej spełnia dokładnie to, co obiecuje Asics. Jest miękki, ale nie za miękki i zmienia kształt, dzięki czemu możesz biegać równo, szybko i bez wysiłku. Ta pełnowymiarowa płytka z włókna węglowego zapewnia przyjemny pchnięcie do przodu, ale nadal czujesz kontrolę.

Asics Metaspeed Sky

(Zdjęcie: Michael Sawh)

Lepiej było na dłuższych biegach bliższych naszemu maratońskiemu tempu, gdzie można prawie poczuć, że biegnie się w szybszym tempie, a to po prostu nie boli nóg tak jak my. Spodziewaliśmy się tego. To zadziałało również w przypadku tych interwałowych sesji na torze i mieliśmy tam przyzwoity 40-minutowy bieg na 10 km.

Jednak kiedy zwalniasz, to prawie jak odłączenie wszystkiego, co czyni ten but wyjątkowym do biegania i może zacząć czuć się trochę nieswojo, gdy tylko to zrobisz. to nie jest but zaprojektowany z myślą o łatwych kilometrach.

Laska nas interesuje. Nie jest to najlepsza cholewka, jaką wypróbowaliśmy w bucie, ale też nie jest niewygodna. Wolelibyśmy bardziej język, a sznurówki też nie są świetnej jakości.

To, co nie może Cię zawieść, to to, że jest szczególnie przestronny z przodu iz przodu, więc jeśli masz szerokie stopy, masz tu szczęście. Dla naszych wąskich stóp wolelibyśmy coś, co pasowało trochę bardziej, ale ta luka sprawia, że ​​jest to dobry wybór na biegi długodystansowe i maratony.

Asics Metaspeed Sky

(Zdjęcie: Michael Sawh)

Podobnie jak w przypadku Metaracera, Asics nie zawodzi w samym dziale. Przez większość czasu pokonywaliśmy suche drogi i chodniki, a także musieliśmy pokonywać mokre tory, a but dobrze trzymał się w obu tych warunkach wyścigowych.

Wspomnieliśmy, że guma nie jest równomiernie rozłożona na tej podeszwie, przez co część pianki jest odsłonięta bliżej obszaru pięty. Jest to natychmiastowy problem z punktu widzenia trwałości, a widoczne są już oznaki zużycia. To jest ten, który chcesz zachować na wyścigi i kiedy chcesz biec tak szybko, jak to możliwe.

Jednak generalnie to but, który pozwala na szybki biegChoć wcale nie lubimy topu, nie można mu nic zarzucić z punktu widzenia komfortu. Asics obiecał nam świetny but i na pewno jest wyposażony w Metaspeed Sky.

Kup, jeśli

Chcesz, żeby coś szybko biegało

Metaspeed Sky został zaprojektowany z myślą o szybkości i jeśli podoba Ci się pomysł na coś, co może Ci w tym pomóc dzięki lekkiej i przestronnej konstrukcji, to jest to dla Ciebie.

Chcesz obszernego pręta

Zaprojektowana siatkowa cholewka zapewnia dużo miejsca dla wyższych, szerszych stóp i jest odpowiednie, gdy trzeba zwiększyć przebieg.

Nawet jeśli tego nie kupisz

Chcesz jednego buta, aby to wszystko załatwić

Nie jest to but do codziennego noszenia lub do biegania bez presji. Jest to rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić, gdy chcesz być tak szybki, jak to możliwe.

Lubisz węższą wędkę

Podczas gdy większość doceni obszerną siateczkową cholewkę, niektórzy mogą preferować coś, co leży bliżej stóp lub wybiera mniejszy rozmiar.

Udostępnij to