Recenzja Amazon Echo Dot with Clock (5th Gen): Świetny towarzysz przy łóżku

Recenzja Amazon Echo Dot with Clock (5th Gen): Świetny towarzysz przy łóżku

Amazon Echo Dot z zegarem (5. generacji): dwuminutowa recenzja

Echo Dot with Clock (5th Gen) jest raczej ewolucją niż rewolucją, ale Amazon wykonał świetną robotę przez lata, dostarczając jedne z najlepszych inteligentnych głośników (otwiera się w nowej karcie), które nie kosztują fortunę i dobrze podtrzymuje tradycję.

Prawdopodobnie nie warto aktualizować do nowej Echo Dot with Clock, jeśli posiadasz już starszą Echo Dot (zwłaszcza 4. generacji). Jednak wielu z nas posiada więcej niż jedną kropkę echa. W końcu to idealne gadżety do rozmieszczenia w całym domu, aby wszystko było mądrzejsze.

Konfiguracja Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem zajmuje kilka sekund. Ustawiliśmy to, zwracając w połowie uwagę na aplikację Alexa na naszym telefonie, a w połowie na coś w telewizorze. Oczywiście jest to bardzo szybkie, jeśli masz już istniejącą konfigurację Echo w domu. Jednak nawet jeśli tego nie zrobisz, jest to niezwykle intuicyjne.

Podobnie jak w przypadku Amazon Echo Dot bez zegara (5. generacji), ma teraz czujnik temperatury w pomieszczeniu, który jest idealnie dostosowany do konkretnych umiejętności Alexa. W Stanach Zjednoczonych Eero jest wbudowane w celu rozszerzenia Wi-Fi, ale ta funkcja nie została jeszcze udostępniona gdzie indziej.

Istnieją również nowe gesty dotykowe obok istniejących przycisków u góry, które pozwalają robić takie rzeczy, jak drzemka alarmu (i tylko drzemka, wyciszenie nie jest dozwolone) lub wstrzymywanie muzyki. Nie jest to konieczne, ale jest miłym dodatkiem, jeśli potrzebujesz alarmu nocnego.

Główną siłą Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem jest pozornie nieskończona ilość umiejętności Alexa. Niezależnie od tego, czy chcesz zabawiać dzieci grą słowną, sprawdzać wyniki sportowe czy wyszukiwać różne stacje radiowe, znajdziesz dla siebie odpowiednią umiejętność.

I oczywiście możesz ustawić procedury związane z inteligentnym domem. Na przykład każdego ranka budzi Cię budzik, a następnie słuchasz ulubionej stacji radiowej i zapalają się światła.

Jeśli chodzi o słuchanie, Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem jest nieco lepszy niż wcześniej. Ma teraz większy 1,73-calowy przedni głośnik, który zapewnia więcej basów i lepszy zasięg niż wersja 4. generacji. Nie jest tak głośny jak droższy i grubszy Echo (2020), ale nie spodziewalibyśmy się wiele więcej po tym rozmiarze.

Istnieje również funkcja zegara. Wyświetlacz LED na środku głośnika może wyświetlać czas, alarmy, pogodę, a nawet tytuły utworów. Przez większość czasu pokazuje czas, ale jest to miła dodatkowa funkcja na te czasy, kiedy nie chcesz ciągle pytać Alexy, która jest godzina.

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem to niezawodne i wszechstronne urządzenie. Jego jakość dźwięku nie zadowoli audiofilów, ale nie o to chodzi w tym ładnym i prostym głośniku. Zamiast tego chodzi o wygodę i uczynienie domu inteligentniejszym dla Ciebie i Twojej rodziny. Z łatwością odnosi sukcesy na tym froncie, po prostu pracując i dobrze pracując.

Amazon Echo Dot (5. generacji) z przechwytywaniem produktu Clock

(Źródło zdjęcia: Jen Allen)

Amazon Echo Dot with Clock (5. generacji): cena i data premiery

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem jest dostępny bezpośrednio w Amazon i często jest przeceniony. Chociaż jego sugerowana cena detaliczna jest tania, często znajdziesz go w obniżonej cenie w ramach każdej sprzedaży Amazon. Dotyczy to wszystkich palet kolorów, z Amazon Echo Dot (5th Gen) z zegarem dostępnym w Glacier White i Cloud Blue.

Amazon Echo Dot z zegarem (5. generacji): wygląd i funkcje

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem ma ten sam sferyczny kształt, co poprzednia generacja. Mierzy 3,9 x 3,5 cala i waży nieco ponad 300 g. Możesz trzymać go w dłoni trochę większej niż piłka tenisowa, ale nie tak dużej jak piłka nożna.

Jego konstrukcja oznacza, że ​​zmieści się niemal w każdym miejscu w domu, od blatu kuchennego po szafkę nocną. Ma tylko jeden kabel, kabel zasilający oraz gniazdo audio 3,5 mm.

Na górze Echo Dot znajdują się przyciski głośności, przycisk akcji Alexa i przycisk wyciszania na te czasy, kiedy nie chcesz być słyszany. Dolna część tarczy świeci na czerwono za każdym razem, gdy jest aktywowana, więc wiesz, kiedy zostajesz sam.

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem obsługuje teraz również gesty dotykowe. Dotknięcie górnej części głośnika powoduje wstrzymanie odtwarzania utworu, zakończenie połączenia lub włączenie drzemki alarmu. Nie ma sposobu, aby wyłączyć alarm stuknięciem, ale to oszczędność czasu w porównaniu z rozmową z nim.

Nowy czujnik temperatury jest również idealny dla każdego, kto ma inteligentny system ogrzewania. Możesz przypisać określone procedury Alexa do uruchomienia, gdy temperatura stanie się zbyt niska lub zbyt wysoka.

Wyświetlacz LED na środku urządzenia pokazuje godzinę, ustawia alarmy lub tytuł utworu, jeśli słuchasz muzyki. Jest jasny i żywy, nie rozpraszając uwagi. Ponownie, idealny na szafkę nocną.

Korzystanie z Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem jest bardzo łatwe. Po prostu powiedz „Alexa”, a następnie pozornie dowolną prośbę, a Alexa wykona za ciebie ciężką pracę. Nawet gdy rozmawialiśmy cicho, nadal nas słuchali. Aplikacja Alexa jest również łatwa w użyciu i chce regularnie sugerować nowe rzeczy, które możesz zrobić. To świetnie, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Alexy i potrzebujesz pomocy w ustaleniu, od czego zacząć. Wkrótce będziesz pod wrażeniem różnorodności opcji tutaj.

Ocena funkcji: 4/5

Ktoś trzyma kropkę echa, tak aby widoczne było złącze z tyłu i przewód zasilający

Najnowszy Echo Dot oferuje ten sam sferyczny projekt, co poprzednia generacja (Źródło zdjęcia: Jen Allen)

Amazon Echo Dot z zegarem (5. generacji): jakość dźwięku

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem najwyraźniej obsługuje każdą usługę muzyczną, o której możesz pomyśleć. Obejmuje to Apple Music, Apple Podcasts, Deezer, iHeartRadio, Pandora, SiriusXM, Spotify, Tidal, TuneIn i Amazon Music. Chociaż nie zapewni to najlepszej jakości muzyki, jeśli usługa ją obsługuje, urządzenie z pewnością upraszcza sprawę.

Podobnie jak Amazon Echo Dot (XNUMX. generacji), ma trochę basu, ale oznacza to, że uzyskasz głośniejsze wrażenia, niż można by się spodziewać po rozmiarze. Zachowaj jednak ostrożność podczas zwiększania głośności, ponieważ podczas odtwarzania utworów takich jak Muse's Hysteria stwierdziliśmy, że zniekształcenia są problemem przy wysokich poziomach głośności.

Subtelniejsza muzyka, taka jak God Only Knows Beach Boys i Yesterday Beatlesów, brzmi trochę cienko. Jeśli szukasz klarowności i głośnika, który przekazuje zawiłości Under Pressure, nie znajdziesz go tutaj. Nie żebyśmy się tego naprawdę spodziewali. Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem to bardziej dostępność niż jakość muzyki.

Ocena jakości dźwięku: 3/5

Amazon Echo Dot z zegarem (5. generacji): wartość

Amazon Echo Dot (5. generacji) z zegarem sprawia, że ​​posiadanie inteligentnego głośnika jest bardzo dostępne pod względem ceny i łatwości użytkowania.

Wkrótce zaczniesz się zastanawiać, jak mogłeś żyć bez tego typu głośników, a wyraźna tarcza zegara z przodu pomaga jeszcze bardziej.

Ocena wartości: 5/5

Czy powinieneś kupić Amazon Echo Dot z zegarem (5. generacji)?

Kup, jeśli...

Nie kupuj, jeśli...

Również uważam...