Egzamin 2-minutowy

Zaczął biegać i chodzić, planuje jeździć na nartach i pływać. Ateraz chcesz zacząć mapować swoje przygody, kompilować dane i mierzyć tętno, a w przypadku podróży na dużych wysokościach nawet poziom SpO2 (nasycenie tlenem). Może mieć dość zblazowany design przemysłowy, ale Amazfit T-Rex Pro może to wszystko i więcej.

Ma sto trybów sportowychOd biegania i chodzenia po snowboard, wspinaczkę skałkową i narciarstwo biegowe, większość z nich może automatycznie zauważyć. Ma GPS, dzięki czemu może mapować Twój bieg (choć to nie pomoże Ci w nawigacji). Jest również wodoodporny do 100 metrów. Żywotność baterii może sięgać 18 dni, pomimo jasnego i kolorowego 13-calowego ekranu AMOLED.

Za niski koszt to nie lada wyczyn, plus Czy to wytrzymały monitor fitness czy smartwatch? Tak naprawdę to jedno i drugie, a także możliwość przesyłania powiadomień ze smartfona i monitorowania muzyki przez Bluetooth 5.0. Nadal możesz zmienić tarczę zegarka. T-Rex Pro zapewni ci również drobno teksturowany odczyt twojego snu w nocy.

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Recenzja Amazfit T-Rex Pro | Porównanie 1

Następnie Dlaczego nie jesteśmy w pełni przekonani do T-Rex Pro? Stworzony przez chińską markę Zepp Health, wcześniej Huami, T-Rex Pro podsumowuje niezliczone dane. Jasne, jest to bezpłatne w aplikacji Zepp, ale oprócz możliwości publikowania swojego ostatniego treningu w mediach społecznościowych, niewiele można zrobić z tymi danymi. Jeśli więc używasz obecnie aplikacji na smartfony, takich jak Strava lub MyFitnessPal, do śledzenia swojej aktywności i/lub diety, będziesz musiał żyć z 2 silosami danych, które się nie integrują. I to wydaje się być przeszkodą w pytaniu o dodatkowe dane dotyczące aktywności.

 

 

Ciężko będzie znaleźć wytrzymały zegarek sportowy w lepszej cenie, który obejmuje podstawy biegania, jazdy na rowerze, chodzenia i nie tylko.. Pomimo wielu pozytywów, nie jesteśmy do końca przekonani, że T-Rex Pro jest wystarczająco wspaniały dzięki swoim danym, aby zostać uznanym za najlepszy w swojej klasie.

Cena i data premiery Amazfit T-Rex Pro

 • teraz na zewnątrz.
 • Kosztuje 179.99 USD (około 139 EUR, 249 USD)

T-Rex Pro został wprowadzony na rynek w marcu 2020 r. za 179.99 USD (około 139 EUR, 249 USD).W USA jest dostępny bezpośrednio w Amazfit, podczas gdy w Wielkiej Brytanii jest dostępny w Argos lub Amazon.kolory: czarny meteor, zielony pustyni i stalowy niebieski.

Projekt Amazfit T-Rex Pro

 • Nieporęczny projekt
 • Ekran AMOLED o przekątnej jednego cala o przekątnej trzech cali
 • Pasek z gumy silikonowej

Dzięki T-Rex Pro dostajesz wiele funkcji za swoje pieniądze, ale „współczynnik wow” nie jest jednym z nich. T-Rex Pro wygląda dokładnie tak, jak oryginalny Amazfit T-Rex. Ta nowa wersja ma również 4 śruby na ramce, aby uzyskać praktyczny, przemysłowy i lekko plastikowy wygląd.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Dostępne są również 4 metalowe guziki (trend, tył, góra i dół) na krawędzi pudełka, które są wystarczająco duże, aby po prostu nacisnąć podczas biegania lub w rękawiczkach. Rzeczywiście, zbyt proste, co sprawia, że ​​nieunikniona jest przypadkowa presja.

Spójrz na to, o promieniu 47.7 mm i grubości 13.5 mm, T-Rex Pro to gruby produkt z poliwęglanu, który ma nieco męski wygląd, ale jego smukły 59.4 g oznacza, że ​​nie jest ciężki podczas noszenia. Zepp twierdzi, że T-Rex Pro jest odporny na uderzenia, może wytrzymać od -40°C do 70°C, jest odporny na mgłę solną i jest zgodny z normą MIL-STD-810G, chociaż jego najważniejszą cechą jest to, że jest wodoodporność do 100m. To dwa razy więcej niż była zdolna do oryginalnej wersji.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

T-Rex Pro jest zbudowany wokół 13-calowego ekranu dotykowego AMOLED. który ma rozdzielczość 370 x 370 pikseli (znowu jak wyżej). Jest to po prostu zauważalne w bezpośrednim świetle słonecznym, ale tylko wtedy, gdy ustawisz go na maksymalny poziom jasności. Nic dziwnego, że wpływa to na żywotność baterii, którą Zepp szacuje na 18 dni. W praktyce jego bateria o pojemności 390 mAh wystarcza na około tydzień, co i tak robi wrażenie.

Jest wyposażony w pasek z gumy silikonowej o szerokości 2021 mm, który jest wygodny i pozostaje na miejscu podczas biegu. Jedynym innym akcesorium w pudełku jest wyjątkowa ładowarka, która mocuje się magnetycznie do dolnej części pudełka. Tutaj znajdziesz migające diody LED nowego czujnika optycznego 2 Bio-Tracking XNUMX PPG firmy Zepp, który mierzy tętno i SpOXNUMX (saturację tlenem). Wewnątrz znajduje się również akcelerometr, żyroskop, wysokościomierz, czujnik geomagnetyczny i czujnik światła otoczenia.

Krótko mówiąc, jest entuzjastą zbierania danych.

Konfiguracja Amazfit T-Rex Pro

 • Dostarcza absolutnie załadowany
 • Łatwe linki do aplikacji Zepp
 • Konfigurowalne tarcze zegarka i wygaszacze ekranu

Chociaż T-Rex Pro to podobno zegarek zorientowany na fitness, ma również pewne dziwactwa podobne do smartwatcha.. Jest daleki od „najlepszego osobistego asystenta”, jak twierdzi producent, ale można go ustawić tak, aby haptycznie brzmiał w przychodzących SMS-ach, połączeniach i przypomnieniach. Możesz także sprawować podstawową kontrolę nad muzyką w telefonie.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Podłącz go do smartfona przez Bluetooth, proste zadanie, a otrzymasz również prognozę pogody, godziny wschodu i zachodu słońca oraz aktualną fazę księżyca.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Ekran dotykowy z hartowanego szkła jest wystarczająco czuły, dzięki czemu korzystanie z T-Rex Pro jest przyjemnością w podróży. Małe przeciągnięcia twarzą w górę i w dół przełączają między tarczą zegarka a skrótem panelu sterowania, gdzie możesz zrobić wszystko, od włączenia latarki (która nie jest wystarczająco jasna do praktycznego użytku) i aktywowania trybów oszczędzania energii. nie zawracaj sobie głowy, aby wybrać wygaszacz ekranu i dostosować jasność ekranu. Istnieje również możliwość skonfigurowania ekranu tak, aby był zawsze włączony w ustalonych godzinach.

Chociaż Zepp twierdzi, że T-Rex Pro ma żywotność baterii do 18 dni, wyjaśniono, że ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy naprawdę nie ćwiczysz. Jeśli jednak ćwiczysz codziennie przez godzinę i trzymasz się tego celowo, możesz oczekiwać, że T-Rex Pro będzie działał przez około tydzień.. Nieco mniej, jeśli dostosujesz T-Rex Pro, aby powiedzieć, rób haptyczny brzęczyk za każdym razem, gdy przebiegniesz milę, lub ustaw ekran na pełną jasność i „zawsze włączony”.

Zegarek fitness Amazfit T-Rex Pro

 • Dane są jasno przedstawione
 • Dokładne monitorowanie tętna
 • Niezawodne śledzenie lokalizacji GPS

Chociaż jest to bardziej wydajna wersja oryginalnego T-Rexa, który zbadaliśmy w zeszłym roku, w taki sam sposób jak jego poprzednik, T-Rex Pro to wysokiej klasy, wydajna alternatywa dla smartwatcha, która nie jest pozbawiona ograniczeń.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Prawdopodobnie T-Rex Pro zawiera więcej funkcji niż powinien ze względu na niski koszt. Do codziennego użytku jego GPS i monitorowanie tętna są z pewnością najważniejsze i oba sprawdziły się podczas naszego dwutygodniowego testu. Ostrzega tętno co 10 minut w spoczynku i przez cały czas aktywności. Śledzenie GPS, który wykorzystuje pozycjonowanie satelitarne GPS, GLONASS, Galileo czy BeiDou, wypadł w naszych testach bezbłędnie.

Dzięki temu podczas biegu i po jego zakończeniu otrzymasz błyskawiczne dane dotyczące upływu czasu, spalonych kalorii, średniego tętna, a nawet dokładniejsze szczegóły, takie jak rytm, średni krok, prędkość, zmiany biegów, wysokość i strefy tętna. Jak tylko zakończysz bieg, T-Rex Pro poda zalecany czas przywracania.

Daje również odczyt VO2 max. Hej? Jest to maksymalna ilość tlenu w mililitrach, którą można zużyć w ciągu jednej minuty na kilogram masy anatomicznej. A więc? To samo dotyczy twoich danych na temat efektu treningu aerobowego, efektu treningu beztlenowego i obciążenia treningowego, które również nie będą miały żadnego znaczenia dla większości ludzi.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Szacujemy również, że odczyty SpO2 (saturacji tlenem) są nowe i nieistotne, chyba że chodzisz na wysokości i podejrzewasz chorobę wysokościową. Jest tu za dużo danych, a za mało interpretacji i wyznaczania celów / wirtualnego treningu.

Istnieją 2 sposoby śledzenia Twojej aktywności; niech T-Rex Pro ostrzeże Cię automatycznie lub fizycznie naciśnij przycisk trybu i przewiń w dół do zaplanowanej aktywnościtakie jak bieganie na świeżym powietrzu, spacery, bieżnia, biegi przełajowe, spacery w pomieszczeniach (by wymienić tylko 5 z XNUMX wymienionych aktywności, chociaż możesz dodać więcej ręcznie).

W naszych testach T-Rex Pro zdołał rozgryźć między bieganiem na świeżym powietrzu a spacerowaniem, ale okazało się, że jest mniej wydajny w przypadku innych czynności. Lepiej więc powiedzieć mu dokładnie, co ma zamiar zrobić.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Jednym z frustrujących problemów, które mieliśmy, było to, jak niepraktyczny był układ przycisków w przypadku przechodzenia. Przycisk „wybierz” po prawej stronie zegarka jest zbyt prosty, aby przypadkowo nacisnąć podczas korzystania z rękawa na T-Rex Pro, przerywając trening. Prawdopodobnie nie będziesz nosić T-Rex Pro podczas biegania, sport nie jest ogromną niedogodnością każdego dnia, ale kiedy chodzisz w kurtce, jest to prawie nieuniknione. Rezultatem są niekompletne dane i nie ma prostego rozwiązania.

T-Rex Pro również nie jest idealnym partnerem do łóżka. Ma wibrujący budzik, ale zamiast lekkiego brzęczenia dotykowego lub 2, otrzymujesz solidne smugi, które nie zwalniają przez dwadzieścia sekund. Wtedy wszyscy w twoim łóżku też się obudzą.

Aplikacja towarzysząca Amazfit T-Rex Pro

 • Doskonale prezentuje dane biometryczne i kartograficzne
 • Zbieraj dane z innych urządzeń Amazfit
 • Nie integruje się z aplikacjami innych firm

T-Rex Pro jest połączony z bezpłatną aplikacją Zepp marki, z którym synchronizuje się trochę po zakończeniu czynności i zbliża ją do swojego smartfona. Wyświetlanie aktualnego tętna, liczby kroków, poziomów SpO2 i poprzednich zapisów treningowych jest bardzo proste, przedstawione w przejrzysty i kolorowy sposób.

Amazfit T-Rex Pro

(Zdjęcie: Jamie Carter)

Jednak bylibyśmy również rozczarowani sekcją „moje cele” w aplikacji, która jest po prostu końcem codziennych kroków, docelową wagą, końcem spalania kalorii i końcem snu. Wszystko to jest dość podstawowe, biorąc pod uwagę ezoteryzm danych, które w podsumowaniu wydają się zaciemnione.

Udostępnij to