Wszechstronna i łatwa w użyciu usługa tworzenia kopii zapasowych w chmurze (otwiera się w nowej karcie) i przechowywania w chmurze (otwiera się w nowej karcie), iDrive (otwiera się w nowej karcie) może tworzyć kopie zapasowe wszystkich komputerów PC i Mac, telefonów komórkowych i tabletów z wygody jednego konta.

Plany osobiste są dostępne w postaci 5 TB i 10 TB, a plany zespołowe są dostępne dla od 100 do 1 użytkowników, oferując 250 TB na osobę. Większe firmy skorzystają z planu Business, który oferuje zaledwie 50 GB lub do XNUMX TB na osobę, z nieograniczoną liczbą użytkowników.

Elastyczna i dostosowana strategia cenowa sprawia, że ​​iDrive jest bardzo rozsądną propozycją, chociaż koszty rosną dla tych, którzy potrzebują funkcji biznesowych, takich jak tworzenie kopii zapasowych serwera. Na wyższych poziomach staje się droższym rozwiązaniem niż Dysk Google i Dropbox, chociaż oferuje bardziej wszechstronny zestaw funkcji uzasadniający wyższą cenę.

Spis treści

Funkcje iDrive'a

    Opcje subskrypcji IDrive:

  • IDrive za 3.98 € rocznie (otwiera się w nowej karcie)

Naprawdę trudno zarzucić iDrive, że jest niski. Na przykład dostępne są migawki, które umożliwiają przechowywanie do 30 różnych wersji plików, usługa Express, która umożliwia umieszczanie danych na dyskach twardych i publikowanie ich, a także możliwość tworzenia migawek całych dysków na wypadek konieczności odbudowy komputer od samego początku. Wszyscy płatni użytkownicy mają dostęp do tych fizycznych kopii zapasowych za pośrednictwem tymczasowego urządzenia pamięci masowej, co jest szczególnie wygodne dla osób ze słabym łączem internetowym. Jest to limit raz w roku dla klientów indywidualnych i trzy razy w roku dla subskrybentów Team i Business, chociaż kolejne zamówienia są nadal dostępne za 59.95 €.

Istnieją również mniej oczywiste funkcje, takie jak sposób, w jaki iDrive pobiera tylko zmienione części plików w celu zmniejszenia wykorzystania przepustowości, sposób przechowywania danych do momentu ich usunięcia lub obszerny zestaw dzienników i raportów dla użytkowników, do których można uzyskać dostęp. Dla liderów zespołów istnieje kilka usług zdalnego zarządzania użytkownikami i pomocy technicznej.

Wszystko to oprócz podstawowej funkcjonalności, obsługującej nieograniczoną liczbę różnorodnych urządzeń (komputery, telefony komórkowe, serwery) w ramach jednego konta. W razie potrzeby można również tworzyć kopie zapasowe danych na zmapowanych dyskach przez sieć. Tymczasem portal internetowy iDrive ułatwia zarządzanie wszystkimi tymi urządzeniami w jednym miejscu. Chociaż jest pełen funkcji, podstawowy i szczerze mówiąc nieciekawy interfejs użytkownika sprawia, że ​​użytkownicy czują się trochę oszukani.

Oprócz standardowych funkcji, które przypadną do gustu wszystkim, istnieje kilka przeznaczonych dla organizacji o większych, bardziej złożonych wymaganiach (w tym kopie zapasowe serwerów w chmurze obejmujące Linux, Oracle, Sharepoint, MS SQL, Exchange Server i inne). iDrive zawiera Bare Metal Disaster Recovery (otwiera się w nowej karcie), które jest profesjonalnym rozwiązaniem ransomware (otwiera się w nowej karcie). Pomoc w zakresie nowych standardów danych, stosowania szyfrowania i znakowania czasem można znaleźć również dla lekarzy, księgowych i prawników.

iDrive 3

(Zdjęcie: iDrive)

Interfejs iDrive

Dostęp do pamięci masowej w chmurze można uzyskać za pośrednictwem portalu przeglądarki, ale aby w pełni wykorzystać możliwości, w tym tworzyć kopie zapasowe urządzenia, należy zainstalować odpowiedni program lub aplikację. Praktycznie wszystkie główne typy urządzeń są obsługiwane przez iDrive, chociaż klienci na komputery stacjonarne są bardziej imponujące niż aplikacje mobilne pod względem wykończenia i funkcjonalności. Możesz zlecić iDrive tworzenie kopii zapasowych całego dysku twardego (lub urządzenia mobilnego) lub tylko określonych plików i folderów oraz uruchamiać kopie zapasowe ręcznie lub według harmonogramu. Cel tutaj jest naprawdę „ustaw i zapomnij”: ustaw wszystko tak, jak chcesz, a następnie pozwól, aby działało cicho w tle.

Kolejną przydatną funkcją jest synchronizacja folderów, która zapewnia spójność niektórych plików na wszystkich urządzeniach. Dostępne są intuicyjne menu i ekrany konfiguracji, które jasno pokazują, jak tworzyć potrzebne konfiguracje. Wspaniale jest również, że jest łatwy w użyciu, więc nie musisz mieć dyplomu z informatyki ani nawet przeglądać stron pomocy, aby dowiedzieć się, jak wykonać zdecydowaną większość zadań.

Programy iDrive mają również mnóstwo ustawień, chociaż wersje na iOS są mniej imponujące. Podczas gdy klient Android może tworzyć kopie zapasowe takich rzeczy, jak wiadomości SMS, iPhone i iPad są ograniczone do kontaktów, kalendarza, zdjęć i filmów (jest to jednak bardziej ograniczenie ustawione przez Apple niż iDrive). ). Klient stacjonarny umożliwia szczegółowe ustawienia ograniczania przepustowości, wykluczania plików i folderów, weryfikacji danych i nie tylko. Możesz nawet wstrzymać tworzenie kopii zapasowej, jeśli poziom naładowania baterii laptopa lub telefonu spadnie poniżej określonego poziomu.

Pobieranie i zapisywanie plików jest tak samo szybkie, jak wielcy gracze w grze do przechowywania w chmurze, tacy jak Dysk Google. Jako taki, iDrive raczej nie będzie tutaj wąskim gardłem, a główne ograniczenie będzie pochodzić z prędkości pobierania twojego dostawcy usług internetowych, które w większości przypadków są wolniejsze niż prędkości wysyłania. Należy zauważyć, że pobieranie przeglądarki jest przekierowywane do nowej karty, a proces otwierania nowej lokalizacji może być powolny. W przypadku naszego pliku testowego o pojemności 1 GB otwarcie nowej karty trwało do sześciu razy dłużej niż rzeczywisty proces pobierania, co może być czasochłonne i dość irytujące. Cały proces pobierania nie jest taki prosty i trwał kilka minut dłużej niż na Dysku Google dla naszego pliku 1 GB. Na szczęście jest to mniejszy problem podczas korzystania z klienta stacjonarnego.

Jedną z funkcji, która szczególnie nam imponuje, jest to, że do usunięcia dowolnego pliku wymagane jest podanie hasła do konta, co pomaga zapobiegać przypadkowemu usunięciu, gdy użytkownik nieświadomie porusza się po portalu na autopilocie.

Ze względu na charakter usługi iDrive został zaprojektowany bardziej jako dysk do tworzenia kopii zapasowych niż przestrzeń do pracy w chmurze. W związku z tym nie ma możliwości edytowania dokumentów online. Oznacza to pobieranie i ponowne przesyłanie plików w razie potrzeby, dlatego ważne jest, aby przed podjęciem decyzji rozważyć nieco skomplikowany proces pobierania, o którym mowa powyżej.

Po skontaktowaniu się z iDrive potwierdzono, że nie ma limitu maksymalnego rozmiaru pliku, co jest świetną wiadomością dla zespołów i firm pracujących nad dużymi projektami, takimi jak edycja wideo.

iDrive 1

(Zdjęcie: iDrive)

Bezpieczeństwo iDrive'a

Oprócz uwierzytelniania dwuskładnikowego iDrive zapewnia kompleksowe szyfrowanie danych. Pamiętaj, że wymaga to klucza prywatnego, który znasz tylko Ty, więc nie zapomnij go, bo nie będziesz w stanie niczego odzyskać. Oznacza to również, że nie będziesz mógł udostępniać plików (otwiera się w nowej karcie) i folderów innym osobom, ponieważ spowoduje to złamanie protokołów szyfrowania typu end-to-end.

Inną opcją jest standardowe szyfrowanie, które nie jest tak bezpieczne, ale nadal chroni Twoje dane przed większością potencjalnych naruszeń. W tym scenariuszu iDrive przechowuje klucz szyfrowania i może w razie potrzeby pomóc w przywróceniu danych i ewentualnie w odzyskaniu plików, jeśli zostanie do tego zmuszony przez organy ścigania. Inną zaletą jest to, że w tej konfiguracji można korzystać z funkcji udostępniania plików i folderów.

iDrive 2

(Zdjęcie: iDrive)

ceny iDrive'a

Wcześniej iDrive oferował 5 GB darmowej przestrzeni dyskowej bez konieczności podawania danych karty kredytowej. Od tego czasu podwoiła się do maksymalnie 10 GB, co jest jedną z najlepszych bezpłatnych ofert dowolnej usługi w chmurze. Jednak usługi i funkcjonalności są w tym przypadku bardziej ograniczone.

Podstawowe plany osobiste zaczynają się od 5 TB i kosztują 79.50 USD rocznie, chociaż aktualizacja o 20 USD za podwójną pojemność (10 TB) prawdopodobnie zapewni większy spokój podczas tworzenia kopii zapasowych wielu urządzeń.

Pamiętaj, że czytelnicy TechRadar otrzymują 10 TB przestrzeni dyskowej w chmurze za 3.98 € przez pierwszy rok.

Plan biznesowy oferuje nieograniczoną liczbę użytkowników i urządzeń, a ceny zaczynają się od 99.50 EUR za rok za 250 GB do 11,599.50 50 EUR za 100 TB miejsca na użytkownika. Gdzieś pośrodku znajduje się plan Team, który występuje w kilku wariantach i oferuje obsługę od 1 do 99.50 użytkowników, każdy z 1999.50 TB miejsca. Najtańszy plan zaczyna się od XNUMX € na rok, aż do XNUMX €.

Wybór konta firmowego zamiast osobistego zapewnia również dodatkowe funkcje, takie jak tworzenie kopii zapasowych serwerów, zarządzanie wieloma użytkownikami i dostęp do priorytetowego wsparcia. Podoba nam się również obsługa pojedynczego logowania, która pomaga uprościć dostęp dla pracowników nieobeznanych z technologią, dzięki czemu iDrive jest naprawdę przydatną usługą dla wszystkich.

Ceny podane powyżej różnią się w zależności od długości abonamentu i nie uwzględniają różnych ofert specjalnych i ofert regularnie oferowanych przez iDrive; Jeśli sprawdzisz teraz witrynę, może się okazać, że ceny są niższe, tak jak my.

Sprawdź iDrive

iDrive ma wysokie noty za różnorodność oferowanych usług, od tworzenia kopii zapasowych zdjęć na smartfonie po tworzenie kopii zapasowych plików na serwerach Twojej firmy. Pakiety oprogramowania i różne interfejsy nie są najlepsze, ale wykonują swoją pracę bez fanfar.

Dla tych, którzy mają wiele urządzeń z danymi, które należy chronić w rozsądnych cenach, iDrive może być usługą dla Ciebie. Ma doskonały zestaw funkcji, który obejmuje wiele dziedzin, z wystarczającą ochroną bezpieczeństwa i dodatkowymi funkcjami, takimi jak synchronizacja folderów i kontrola przepustowości, aby zadowolić większość użytkowników.

Z drugiej strony bezpłatny plan 10 GB ma sens tylko dla użytkowników, którzy chcą przechowywać dokumenty w chmurze, ponieważ miejsce jest zbyt ograniczone na ważne kopie zapasowe z komputerów, telefonów i tabletów. W tym przypadku, ze względu na długi i uciążliwy proces pobierania, trudno polecić darmową wersję, mimo że 10 GB przestrzeni dyskowej jest dość cenne.

Ostatecznie iDrive najlepiej nadaje się dla firm, od freelancerów i małych zespołów po duże międzynarodowe korporacje, dzięki poziomowi elastyczności trzech różnych typów planów.

oferty iDrive'a

ja prowadzę (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to