Recenzja przechowywania zdjęć SmugMug | radar technologiczny

Recenzja przechowywania zdjęć SmugMug | radar technologiczny

SmugMug (otwiera się w nowej karcie) to witryna do przechowywania i udostępniania multimediów, która jest wystarczająco prosta dla zwykłych użytkowników, ale wystarczająco wydajna dla profesjonalnych fotografów. Uważana przez wielu za najlepszą usługę przechowywania zdjęć w chmurze, platforma oferuje kuszącą ofertę: nieograniczone przechowywanie zdjęć i filmów w chmurze.

Nie jest to klasyczna usługa przechowywania w chmurze. SmugMug to platforma skoncentrowana na fotografii, skupiająca się na organizowaniu i zarządzaniu obrazami (w tym zarządzaniu plikami RAW za pośrednictwem SmugMug Source). Bezpiecznie wspierany przez AWS, jest wieloplatformowy, dostępny w Internecie, Windows, Mac, iOS i Android. Oferuje nawet podstawowe narzędzia do edycji, kreator stron internetowych i platformę eCommerce.

W rzeczywistości nie różni się od Flickr, popularnej witryny ze zdjęciami, którą SmugMug kupił w 2018 r., którą w naszej praktycznej recenzji opisaliśmy jako „mocne wejście w przestrzeń do przechowywania obrazów i wideo w chmurze”.

Stwierdziliśmy, że obie usługi wieloplatformowe są łatwe w użyciu, kładą nacisk na społeczne i biznesowe aspekty fotografii i obie oferują subskrybentom nieograniczone miejsce na zdjęcia i filmy w chmurze.

W naszej najnowszej recenzji SmugMug okrzyknęliśmy ją „świetną opcją do tworzenia stron internetowych dla każdego entuzjasty fotografii – jest tam nieograniczone miejsce na dane i można z łatwością przesyłać wysokiej jakości obrazy. Nie ma tak wielu szablonów, jak inne narzędzia do tworzenia stron internetowych, każdy szablon został zaprojektowany specjalnie do zadowolić profesjonalnych fotografów.”

Ale w jaki sposób SmugMug spełnia dziś swoją obietnicę bycia „Twoim preferowanym sklepem fotograficznym”?

Mając to na uwadze, przyjrzymy się, co jedna z najlepszych witryn do przechowywania i udostępniania zdjęć oferuje profesjonalnym i entuzjastom fotografów.

30-sekundowa recenzja

Usługa przechowywania zdjęć online SmugMug jest łatwa w użyciu, przyjazna dla początkujących, a jednocześnie niezwykle bogata w funkcje. Znaleźliśmy platformę, która oferuje nieograniczoną przestrzeń do przechowywania zdjęć i filmów w pełnej rozdzielczości w chmurze, idealną dla każdego, kto chce bezpiecznie przechowywać zdjęcia online. Ale jest idealny dla profesjonalnych i kreatywnych fotografów.

Dzięki zaawansowanym funkcjom projektowania stron internetowych i narzędziom eCommerce, SmugMug uprościł sposób, w jaki fotografowie mogą docierać do nowych odbiorców, prezentować swoją pracę i sprzedawać swoje zdjęcia.

Oczywiście może to być więcej funkcji, niż potrzebują entuzjaści cieni. Tak więc cztery różne plany subskrypcji zapewniają elastyczny sposób wyboru najlepszej dla Ciebie opcji przechowywania zdjęć w chmurze.

SmugKubek: Ceny

Zrzut ekranu strony SmugMug

(Źródło zdjęcia: SmugMug)

SmugMug nie oferuje żadnych bezpłatnych opcji przechowywania w chmurze, chociaż oferuje użytkownikom bezpłatny 14-dniowy okres próbny (i nie jest wymagana karta kredytowa).

Aby skorzystać z przechowywania i udostępniania zdjęć SmugMug, musisz wykupić subskrypcję. Usługa obsługuje cztery miesięczne plany subskrypcji, z których każdy opiera się na zawartości poprzedniej warstwy.

Podstawowy (11 USD / miesiąc) jest przeznaczony dla zwykłych użytkowników, którzy szukają nieograniczonego miejsca w chmurze. Power (16 euro miesięcznie) jest dla tych, którzy chcą zacząć pokazywać swoje zdjęcia online. Portfolio (34 euro miesięcznie) będzie najlepszą opcją dla każdego, kto chce rozpocząć sprzedaż swoich fotografii. Pro (50 EUR/miesiąc) jest przeznaczony dla tych, którzy przenoszą swoją działalność fotograficzną na wyższy poziom.

Jeśli wolisz, subskrypcje mogą być opłacane z góry co roku, co obejmuje zniżkę około 30% w zależności od wybranego planu.

SmugMug: Pierwsze kroki

Korzystanie z usługi przechowywania zdjęć w chmurze SmugMug

(Zdjęcie: przyszłość)

Interfejs SmugMug jest płynny i elegancki. Dokładnie tak, jak oczekiwano od kreatywnej platformy zaprojektowanej dla tych, którzy zwracają uwagę na szczegóły. Nawigacja jest płynna i prosta: wszystko jest tam, gdzie musi i działa zgodnie z oczekiwaniami, a większość czynności można wykonać, przeciągając i upuszczając lub naciskając przełączniki.

Ta prostota sprawia, że ​​platforma jest zbyt przyjazna dla nowych użytkowników. Rozpoczęcie przesyłania i edytowania zdjęć zajmuje tylko kilka sekund. Niektóre z bardziej niejasnych opcji obejmują nawet pytanie „Co to jest?” przycisk, który przekieruje Cię do Centrum pomocy SmugMug, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje, dzięki którym możesz w pełni wykorzystać każdą funkcję.

Jeśli mamy jedną (co prawda niewielką) skargę, chcielibyśmy zobaczyć kliknięcie prawym przyciskiem myszy pokazujące pobieranie plików i inne szybkie akcje, takie jak w Zdjęciach Google.

Pomimo tego prostego, a nawet bezwysiłkowego interfejsu, SmugMug ujawnia swoją potężną naturę, gdy nadejdzie czas, aby zacząć tworzyć nowe galerie.

SmugMug: Twórz galerie

Korzystanie z usługi przechowywania zdjęć w chmurze SmugMug

(Zdjęcie: przyszłość)

Zdjęcia przesłane do SmugMug są przechowywane w galeriach; Na pierwszy rzut oka są to foldery, które pomagają śledzić wszystkie zdjęcia (a jeśli nie martwisz się porządkowaniem zdjęć, możesz umieścić dowolne z nich w domyślnej galerii). Ale warto z nich korzystać, gdy tylko jest to możliwe. Odkryliśmy, że przyspiesza to późniejsze zarządzanie obrazami i projektowanie witryny ze zdjęciami.

Za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk przesyłania, SmugMug umożliwia przesyłanie zdjęć do nowej galerii, istniejącej galerii lub przesłanie całego folderu. Wybierając nową galerię, pojawia się okienko z pełną konfiguracją.

Nie spiesz się tutaj, ponieważ nie tylko będziesz ustawiać wygląd galerii. Znajdziesz tu również opcje konfiguracji dostępu do galerii, widoczności i prywatności obrazów oraz narzędzi społecznościowych i udostępniania. Wszystkie te ustawienia można zapisać jako domyślne ustawienia wstępne.

Fotografowie profesjonalni i korporacyjni znajdą tutaj dodatkowe ustawienia. Jeśli planujesz udostępniać, wyświetlać i sprzedawać swoje zdjęcia, przejdź do obszaru Zakupy, aby skonfigurować opcje zakupu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony, SmugMug zapewnia również pełną kontrolę nad tym, co użytkownicy mogą zobaczyć i zrobić w Twojej galerii. Wszystko jest obsługiwane za pomocą prostych menu rozwijanych i przełączników. Dlatego możesz łatwo ograniczyć rozmiary wyświetlanego obrazu i uniemożliwić innym użytkownikom zapisywanie Twojej pracy, wyłączając menu kontekstowe prawego przycisku myszy.

Szczególnie skuteczna jest możliwość tworzenia i dodawania niestandardowych znaków wodnych do zdjęć. Potężne narzędzie, które pozwala szybko umieścić podstawowy tekst lub obraz na mediach, z kontrolkami rozmiaru, czcionki i zanikania. Znaki wodne oparte na obrazach można pobrać osobno lub pobrać z biblioteki SmugMug. W użyciu wszystko jest proste, ale bardzo mile widziane.

Korzystanie z usługi przechowywania zdjęć w chmurze SmugMug

(Zdjęcie: przyszłość)

Przesyłanie zdjęć do SmugMug jest szybkie i łatwe. Szczególnie podobało nam się wsparcie dla szeregu zewnętrznych usług przechowywania w chmurze. Dzięki obsłudze Dropbox, Lightroom, Google Photos, Flickr i Amazon Photos importowanie obrazów do biblioteki online jest łatwe.

Chociaż obejmuje to niektórych z najpopularniejszych dostawców przechowywania zdjęć w chmurze, chcielibyśmy dodać więcej integracji. W praktyce stwierdziliśmy, że łączenie się i przesyłanie do usług pamięci masowej innych firm jest stosunkowo szybkie, chociaż oczywiście szybsze jest przesyłanie plików z komputera.

Po przesłaniu zdjęć i dodaniu ich do galerii możesz je otworzyć w przeglądarce. Ta przestrzeń ma kilka opcji, takich jak sprawdzanie komentarzy i przesyłanie obrazu. Możesz także kliknąć Wyświetl udział w galerii.

I to jest jeden ze wspaniałych dodatków SmugMug. Oprócz statystyk i obsługi Google Analytics, subskrybenci Portfolio i Pro mają dostęp do wskaźników zaangażowania dla każdej ze swoich galerii. Tutaj możesz zobaczyć, które zdjęcia mają najwięcej wyświetleń i pobrań oraz które galerie cieszą się największą popularnością wśród odwiedzających.

SmugMug: edycja zdjęć

Korzystanie z usługi przechowywania zdjęć w chmurze SmugMug

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli chodzi o edycję zdjęć, nie oczekuj niczego w skali Adobe Photoshop (lub nawet najlepszych alternatyw dla Photoshopa). Podstawowa oferta SmugMug obejmuje wszystkie podstawowe narzędzia, ale istnieje kilka pełnych możliwości edycji.

Możesz więc przycinać i obracać obrazy, dodawać tytuły i podtytuły. Możesz dodać istniejące znaki wodne, a jeśli jeszcze go nie utworzyłeś, SmugMug przeniesie Cię bezpośrednio do prostego ekranu tworzenia znaku wodnego.

W innych miejscach efekty kolorystyczne pozwalają dostosować wygląd zdjęcia. Są to jednak w zasadzie tylko filtry, bez szczegółowej kontroli nad efektami.

Należy również pamiętać, że zastosowanie jakichkolwiek zmian spowoduje nadpisanie oryginalnego pliku.

SmugMug — udostępniaj, wyświetlaj i sprzedawaj

Korzystanie z usługi przechowywania zdjęć w chmurze SmugMug

(Zdjęcie: przyszłość)

SmugMug to coś więcej niż witryna do hostingu obrazów online. W zwolnionym tempie w swojej bibliotece idź dalej i kliknij +Utwórz. W ten sposób tworzysz nowe galerie, nowe foldery, a co najważniejsze, w pełni konfigurowalny kreator stron internetowych, aby zaprezentować swoją sztukę.

Jest to bardziej odpowiednie dla profesjonalnych fotografów, którzy chcą budować lub rozwijać swoją obecność i obserwowanie w Internecie. Ale nawet zwykli subskrybenci mogą stworzyć własną stronę ze zdjęciami, chociaż w podstawowym pakiecie znajdują się narzędzia do projektowania i dostosowywania w profesjonalnym stylu.

Jest to konfiguracja bez kodu, więc nie musisz być profesjonalnym programistą ani projektantem, aby w pełni wykorzystać dostępne tutaj narzędzia. Zacznij od wybrania układu i motywu pasującego do Twojego stylu. Myśleliśmy, że motywy są nieco podstawowe, ale wystarczyło, aby je zrównoważyć, a po wybraniu można je dostosować w celu odpowiedniego dostosowania.

Gdy będziesz zadowolony z wyglądu, możesz zacząć przeciągać i upuszczać obszary zawartości w odpowiednie miejsce na stronie. Ułatwia to umieszczanie obrazów, tekstu i filmów w witrynie z niestandardową nazwą domeny. W rzeczywistości możesz dostosować prawie wszystko, aby witryna działała dla Ciebie, łącznie z odstępami między obrazami. Wyniki mają prawdziwie profesjonalny połysk.

Fotografom, którzy chcą zarabiać na swojej pracy, SmugMug oferuje również imponującą listę narzędzi do sprzedaży w handlu elektronicznym, które uzupełniają narzędzie do tworzenia stron internetowych. Możesz łatwo ustawić własne ceny (lub skorzystać z sugerowanego cennika udostępnionego przez witrynę) i stworzyć kupony. Po stronie administratora...