Jeśli chodzi o kreatywne aplikacje, Adobe jest niekwestionowanym 400-funtowym gorylem w pokoju. Oprócz kilku produktów konsumenckich prawie całe oprogramowanie dla systemów Windows i Mac jest dostępne za pośrednictwem usługi Creative Cloud (otwiera się w nowej karcie) w ramach subskrypcji.

Subskrypcje oznaczają, że nie jesteś właścicielem oprogramowania, na które wydajesz pieniądze, musisz płacić co miesiąc, a jeśli anulujesz płatności, nie masz już dostępu do tych aplikacji.

Ta dieta ma jednak wiele zalet. Najbardziej oczywista jest zawsze możliwość dostępu do najnowszej wersji, a Adobe nie spoczywa na laurach: regularnie aktualizuje swoje aplikacje, dodając łatki i główne poprawki.

    Opcje subskrypcji Adobe Creative Cloud:

  • Plan 12-miesięczny – 9.99 € miesięcznie (całkowity koszt 119.88 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Opcje aplikacji i ceny

Adobe oferuje swoje portfolio w cenie all-inclusive lub, jeśli wolisz, możesz wybrać aplikacje, za które chcesz zapłacić, a resztę zostawić. Istnieje jednak ogromna zachęta finansowa i kreatywna, aby wybrać opcję all-inclusive.

Istnieją również różne ceny w zależności od tego, czy jesteś osobą indywidualną, nauczycielem, zespołem czy firmą.

Użytkownicy indywidualni wybiorą opcję Indywidualna – otwiera się w nowej karcie – i będą mogli uzyskać wszystkie aplikacje i 100 GB przestrzeni dyskowej online za 52,99 EUR (49,94 EUR) miesięcznie. Jeśli wolisz płacić tylko za aplikacje, których potrzebujesz, wszystkie główne programy, takie jak InDesign, Illustrator, After Effects, Premiere Pro itp. będzie kosztować 25.49 € (19.97 €) miesięcznie za sztukę. Jeśli zapłacisz za trzy z nich, równie dobrze możesz dostać wszystkie.

Uczniowie i nauczyciele (otwiera w nowej karcie) dostają wszystko za jedyne 19,99 € (16,24 €) miesięcznie przez pierwszy rok (cena wzrasta do 31,86 € (25,28 €) po tym, ale nadal jest to prawie połowa ceny tego, co ludzie płacą)).

Zespoły (otwiera w nowej karcie) są droższe: 33,99 EUR (25,28 EUR) miesięcznie bez VAT za pojedynczą aplikację lub 79,99 EUR (59 EUR) za wszystkie, na licencję. Im więcej osób w zespole, tym droższe. Jednak opcja Teams ma wiele zalet. Po pierwsze, oferuje 1 TB przestrzeni dyskowej online; umożliwia wspólną edycję wideo (zobacz naszą recenzję Adobe Premiere Pro, aby zapoznać się z tym, co oferuje); możesz dowolnie przypisywać licencje, jeśli wybierzesz trasę z pojedynczą aplikacją i masz więcej członków zespołu niż licencji, ponieważ nie wszyscy będą korzystać z tej samej aplikacji w tym samym czasie; możesz to kontrolować za pomocą scentralizowanego systemu wdrażania; otrzymujesz dostęp do rabatów ilościowych (jeśli zamówisz 10 lub więcej licencji), całodobową pomoc techniczną, indywidualne sesje z ekspertami w dziedzinie projektowania, wspólne plany Adobe Stock i nieograniczoną liczbę ofert pracy w Adobe Talent.

Jeśli to nadal brzmi jak dużo pieniędzy, spójrzmy na konkurenta Adobe na rynku wideo: Avid Media Composer (otwiera się w nowej karcie), potężne narzędzie do edycji wideo. Możesz go kupić za 1,499 euro (1,299 euro) lub, podobnie jak Adobe, subskrybować usługę za 23,99 euro (21 euro) miesięcznie lub 34,99 euro (31 euro), w zależności od tego, czy zgadzasz się na subskrypcję na rok, czy tylko zapłacić każdy. miesięcy w czasie.

Tak, plany Adobe są droższe, ale zakres narzędzi, które oferują, przewyższa konkurencję. Aplikacje Adobe również płynnie się ze sobą integrują, dzięki czemu możesz bez wysiłku przenosić swoją pracę między nimi. Masz bogactwo technologii, aby maksymalnie wykorzystać swoją twórczą pracę. Mając to na uwadze, cena Adobe jest dość trudna do pobicia.

Drużyny online

Gdy uczestniczysz w projekcie zespołowym, zamiast zapisywać go lokalnie, jest on zapisywany online. Media niekoniecznie są wysyłane do chmury, zależy to od Twoich potrzeb i preferencji, ale jeśli na przykład pracujesz nad projektem wideo, jedna osoba może przetwarzać, inna edytować podzbiory, tytuły, a jeszcze inna edytować materiał .

Członkostwo w usłudze Creative Cloud oznacza również dostęp do zdjęć Adobe Stock, materiałów filmowych, szablonów projektów internetowych i innych zasobów. Jeśli szukasz filmu, możesz najechać kursorem na jego miniaturę, aby wyświetlić podgląd materiału w czasie, bez konieczności wcześniejszego pobierania klipu. Daje to dobre wyobrażenie o tym, czego zamierzasz użyć.

Jeśli Ci się spodoba, możesz go pobrać za darmo i wykorzystać w swoim projekcie. Będzie ze znakiem wodnym iw niższej jakości, ale gdy będziesz gotowy do zakończenia pracy, jeśli nie nagrałeś innego materiału o wyższej jakości, możesz go licencjonować i kupić. Klip ze znakiem wodnym zostanie automatycznie zastąpiony wersją w pełnej rozdzielczości, a wszelkie zmiany lub efekty zastosowane w międzyczasie zostaną w pełni zachowane.

kontrola chmury

Każdy zasób przesłany do usługi Creative Cloud będzie dostępny z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu, na którym pracujesz. Możesz mieć współdzielone biblioteki, do których inni użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp i współtworzyć, a także można tam przechowywać szablony ruchomej grafiki z programów Premiere Pro i After Effects.

Usługa Creative Cloud umożliwia również wniesienie wkładu do usługi Adobe Stock. Oczywiście istnieją przeszkody prawne, które musisz pokonać, takie jak upewnienie się, że masz pisemną zgodę wszystkich osób na przesyłane ujęcie, ale po zatwierdzeniu materiału filmowego możesz zarabiać na tantiemach, gdy ktoś inny wykorzysta Twoją pracę. w ich ostatecznych projektach.

Wszystkie aplikacje

Możesz na pierwszy rzut oka zobaczyć wszystkie aplikacje, z których masz uprawnienia i które są zainstalowane na twoim komputerze (Źródło zdjęcia: Adobe)

Wszystko to jest kontrolowane przez Adobe Creative Cloud. Jest to aplikacja działająca głównie w tle, pozwalająca zobaczyć do jakiego oprogramowania masz dostęp i jakie produkty pobrałeś.

aktualizacje

Masz pełną kontrolę nad tym, kiedy aktualizujesz swoje aplikacje (Źródło zdjęcia: Adobe)

Po zainstalowaniu usługa Creative Cloud znajduje się na komputerze w folderze aplikacji. Tutaj możesz kontrolować wszystko, co jest związane z usługą. Możesz zobaczyć, które aplikacje mają aktualizacje, a na pewno Adobe nie pobiera ich automatycznie, więc możesz pracować z bieżącą wersją, przynajmniej do czasu ukończenia najnowszego projektu i sprawdzenia, jakie są wszystkie nowe funkcje. pewny.

Sekcja Twoja praca pozwala kontrolować, które pliki są przechowywane w usłudze Creative Cloud.

fontanny

Pobrane czcionki można wyświetlać w aplikacji Creative Cloud. Aby uzyskać więcej, potrzebujesz przeglądarki internetowej (Źródło zdjęcia: Adobe)

Za pomocą aplikacji możesz odkrywać inne części rozległego imperium Adobe, takie jak kolekcja czcionek. Interfejs jest w tym momencie trochę dziwny, ponieważ widzisz tylko czcionki, które już pobrałeś, a jeśli chcesz znaleźć więcej, aplikacja wysyła Cię do przeglądarki internetowej, aby znaleźć te, których potrzebujesz. Po ich pobraniu natychmiast pojawiają się w sekcji czcionek Creative Cloud.

Odkryć

Chcesz zainspirować się twórczością innych lub zdobyć nowe umiejętności? W takim razie karta Discover jest dla Ciebie (Źródło zdjęcia: Adobe)

Discover to sekcja poświęcona udostępnianiu samouczków lub prezentowaniu prac innych osób w obszarach, które Cię interesują, takich jak fotografia, projektowanie i układ, wideo i ruch, ilustracje, interfejs użytkownika i doświadczenie, 3D i rzeczywistość rozszerzona. Wybierz niektóre lub wszystkie, aby zobaczyć, co jest dostępne.

Masz ich kilka na ekranie, a ponowne kliknięcie „zobacz więcej” przeniesie Cię do przeglądarki internetowej, aby zobaczyć więcej.

Na szczęście pole wyszukiwania wyświetla wyniki bezpośrednio w aplikacji Creative Cloud, ale kliknięcie dowolnego wyniku, czy to promowanego, czy znalezionego za pomocą zapytania, spowoduje wysłanie go z powrotem do przeglądarki w celu przeczytania lub zobaczenia go.

sklep

Przeglądaj ogromną bibliotekę obrazów i filmów, które możesz pobierać i używać za opłatą (Źródło zdjęcia: Adobe)

Stock to obszerna biblioteka zdjęć i filmów firmy Adobe. Otrzymujesz 10 gratisów na początek z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. Kiedy klikniesz przycisk „Start”, zgadłeś, Twoja przeglądarka internetowa, w której prawdopodobnie znajdziesz dowolny obraz lub sekwencję, o której możesz pomyśleć. Możesz także uzyskać dostęp do Stock z poziomu własnych aplikacji Adobe, dzięki czemu możesz edytować wideo, na przykład znaleźć Stock i dodać coś bezpośrednio do swojego projektu bez opuszczania Premiere Pro.

ostateczny werdykt

Dostajesz to, za co płacisz z Adobe Creative Cloud, od przechowywania w chmurze po funkcje współpracy i oczywiście wszystkie aplikacje, których możesz potrzebować do generowania treści. Łączna waga tego wszystkiego oraz fakt, że firma Adobe regularnie aktualizuje wszystkie swoje aplikacje, oznacza, że ​​możesz dostrzec ogromną wartość tej opcji subskrypcji, a aby przypieczętować umowę, firma oferuje bezpłatny 7-dniowy okres próbny, dzięki czemu możesz naprawdę nie masz nic do stracenia, sprawdzając to.

Oferty Adobe Creative Cloud

Adobe (Otwiera się w nowej karcie) w Adobe (Otwiera się w nowej karcie)Adobe (Otwiera się w nowej karcie) w Adobe (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to