Spis treści

Dwuminutowa recenzja

Najbardziej oczywistą rzeczą, jaką zauważamy w Acer Predator Orion 3000, jest jego kompaktowy rozmiar. W przeciwieństwie do większych wież średnich, Orion 3000 jest wystarczająco mały, aby bardziej realistycznie zmieścić się na biurku obok monitorów, a wygodę tę uzupełnia seria łatwo dostępnych portów przednich. Ale to nie jest to, co czyni go najlepszym komputerem do gier, jaki Acer wypuścił w najnowszej pamięci.

Po skonfigurowaniu komputera byliśmy pod wrażeniem wspaniałych efektów RGB Oriona 3000. Przedni wentylator FrostBlade, wyśrodkowany między dwoma paskami świetlnymi, jest skąpany w konfigurowalnym oświetleniu RGB. A jeśli chcesz się jeszcze bardziej pochwalić, boczny panel wieży można zastąpić alternatywą ze szkła hartowanego. To nie tylko pomaga wyróżnić się Twojemu profilowi ​​RGB, ale także daje wgląd w organizację i bałagan w wewnętrznej konfiguracji komponentów.

(Zdjęcie: przyszłość)

KARTA TECHNICZNA

Oto konfiguracja Acer Predator Orion 3000 przesłana do TechRadar do przeglądu:

Procesor: Intel Core i7-10700 2,90 GHz
Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3070
RAM: 16GB
Pamięć: 500 GB Western Digital SSD, 1 TB Western Digital HDD
Porty (przód): 1 x USB 3.2, 1 x USB-C 3.2, 2 x złącze audio 3,5 mm
Porty (tył): 2 x USB 3.2, 2 x USB 2.0, 1 x DisplayPort, 1 x HDMI, 2 x moduł WiFi
Łączność: kontroler Gigabit Ethernet Killer E2600
Waga: 22 funta (10 kg)
Rozmiar: 6,9x15,2x15,4 cala (175x386x392mm)

  • Acer Predator Orion 3000 (512 GB 12 GB RAM) na Amazon za 1,069.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Oczywiście wszystkie są kosmetyczne, ale to nie jest zła rzecz. Zwłaszcza w przypadku preinstalowanej aplikacji PredatorSense, która pozwala na dobry stopień dostosowania RGB, umożliwiając ustawienie różnych efektów, a także szybkości i czasu trwania kolorowego wyświetlania.

Acer Predator Orion 3000 to jednak nie tylko ładna buzia, o czym przekonasz się po załadowaniu niektórych gier. Ten potężny komputer do gier, napędzany kartą Nvidia GeForce RTX 3070 i procesorem Intel Core i7-10700, radzi sobie z ostrymi grami w rozdzielczości 4K i często osiąga płynny próg 60 klatek na sekundę, choć z tym procesorem graficznym jest bardziej odpowiedni do gier w rozdzielczości 1440p.

Z odpowiednim monitorem, takim jak LG UltraGear 38GN950, Acer Predator Orion 3000 jest również w stanie osiągnąć 120 klatek na sekundę w niższych rozdzielczościach, takich jak 1080p, co jest naprawdę dobre podczas grania w szybkie gry, takie jak Doom Eternal, Apex Legends lub CS. :IDZIEMY.

Ciepło również nie stanowi problemu w normalnych warunkach. Komputer ma wyjątkowe chłodzenie dzięki wentylatorom FrostBlade i przestronnemu rozmieszczeniu komponentów. Maszyna jest zatem niezwykle dobrze wentylowana, a prędkość wentylatora można nawet zwiększyć, jeśli to konieczne, za pomocą wstępnie zainstalowanego panelu sterowania PredatorSense.

Przedni wentylator FrostBlade Acer Predator Orion 3000

(Zdjęcie: przyszłość)

Chociaż Acer Predator Orion 3000 świetnie się gra, to nie wszystko, do czego służy komputer. Dzięki wydajnemu procesorowi Intel, zasilanemu przez niezwykle szybki dysk SSD, komputer z łatwością poradzi sobie z wielozadaniowością i zadaniami związanymi z produktywnością.

Rozmiar to kolejny duży plus dla Oriona 3000, ponieważ jest lżejszy i bardziej kompaktowy niż komputer typu mid-tower, taki jak komputer stacjonarny do gier CyberPower iCUE Infinity, i chociaż Orion 3000 jest nieco mniej wydajny niż ten komputer, znacznie łatwiej go przechowywać lub przechowywać Pójść dalej. w innej lokalizacji.

Maszyna ma jednak pewne wady. Chociaż fajnie jest mieć wybór przednich portów, posiadanie jednego portu USB 3.0 oznacza, że ​​możesz dużo zmieniać, zwłaszcza jeśli grasz za pomocą przewodowego kontrolera.

Z przodu wieży znajduje się również uchwyt słuchawkowy, który, choć miły w dotyku, może blokować te porty w zależności od wybranych słuchawek. Ponadto dysk SSD o pojemności 500 GB jest w porządku, ale nie jest idealny, jeśli planujesz pobierać wiele gier. Nadal możesz polegać na dysku twardym o pojemności 1 TB, ale zdecydowanie nie jest on tak wydajny, jak uruchamianie gier na dysku SSD.

Cena może być dla niektórych nieco odrażająca. Model wysłany do TechRadar kosztuje 1499 euro (około 2059 euro, 2859 AU). Jasne, to dużo, aby zapłacić z góry, ale jest to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na zdobycie nieuchwytnego procesora graficznego, takiego jak Nvidia GeForce RTX 3070.

Wyłącznik zasilania Acer Predator Orion 3000

(Zdjęcie: przyszłość)

Cena i dostępność

Komputer do gier Acer Predator Orion 3000 nie jest tani. Model, który nam wyślesz, kosztuje 1499 EUR (około 2059 EUR / 2859 USD). Za tę cenę otrzymujesz procesor Intel Core i7-10700, Nvidia GeForce RTX 3070 i 16 GB pamięci RAM, co zapewnia bardzo solidny komputer do gier 1440p.

Istnieją inne konfiguracje, które pozwalają wydać mniej lub więcej pieniędzy na komputer, który odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre wyposażone są w nieco słabszy procesor graficzny Nvidia GeForce RTX 3060 lub procesory Intel 11. generacji dla jeszcze lepszej mocy obliczeniowej.

Niestety, żadna konfiguracja Oriona 3000 nie zawiera procesora graficznego Nvidia GeForce RTX 3080, więc będziesz musiał szukać gdzie indziej, jeśli chcesz odblokować grę 4K z wysoką liczbą klatek na sekundę. To powiedziawszy, Orion 3000 znakomicie radzi sobie z 4K z RTX 3070, ale spodziewaj się spadków klatek podczas grania w bardziej wymagające graficznie tytuły na ustawieniach wysokich i ultra.

Choć trzeba przyznać, że jest drogi, Orion 3000 jest absolutnie wart ceny wstępu, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, z czego zbudowana jest maszyna. Ze względu na ciągły niedobór komponentów nie jest łatwo zdobyć najnowsze procesory graficzne Nvidia. W związku z tym Orion 3000 może być twoją bramą do high-endowych gier komputerowych, jeśli chcesz zapłacić nieco więcej za całkowicie nową maszynę.

Jak dotąd Orion 3000 można kupić tylko w Wielkiej Brytanii, ale zaktualizujemy tę sekcję o ceny w USA i Australii, jeśli komputer PC stanie się dostępny w tych krajach.

Nadrzędna część Acer Predator Orion 3000

(Zdjęcie: przyszłość)

Konstrukcja

Jedną z naszych ulubionych cech komputera do gier Acer Predator Orion 3000 jest jego rozmiar. Jest kompaktowy i łatwy do przenoszenia, jeśli zajdzie taka potrzeba, a stosunkowo niewielka obudowa oznacza również, że łatwiej go ustawić na biurku i nie zepchnąć na podłogę. Daje to wiele możliwości ustawienia wieży.

Pomimo zwartej budowy, wewnętrzne elementy komputera nie są do siebie dociśnięte. W rzeczywistości wewnątrz maszyny jest dużo miejsca, dzięki czemu wentylatory FrostBlade działają wydajniej. Pod tym względem jest to bardzo elegancko zaprojektowany komputer, ze wszystkim, czego potrzebujesz, bez wyściółki lub tandetnej jakości wykonania.

To czyszczenie rozciąga się na zarządzanie kablami maszyny. Jako gotowy komputer, Acer wyeliminował wszystkie bóle głowy związane z budowaniem maszyny od podstaw, ale także zadbał o to, aby wnętrze maszyny było tak czyste, jak to tylko możliwe. Jest świetny dla każdego, kto chce, aby RGB Oriona 3000 naprawdę świeciło, bez plątaniny kabli.

Jeśli jesteś miłośnikiem RGB, to Orion 3000 ma dla Ciebie więcej niż osłonę. Efekt RGB jest nie tylko cudownie żywy, ale zawiera również osobny panel z matowego szkła, który można stosunkowo łatwo ustawić domyślnie. To świetna opcja, jeśli planujesz umieścić swoją wieżę w miejscu, w którym mogą ją zobaczyć Twoi znajomi i rodzina, jeśli lubisz się popisywać.

Pomaga również to, że sama wieża jest dość elegancka. Kanciasty czarny design natychmiast przyciąga wzrok, wspomagany przez podświetlone RGB wentylatory FrostBlade, komponenty wewnętrzne i paski świetlne z każdej strony wieży. Jeśli estetyka jest dla Ciebie ważna, jeśli chodzi o komputer PC, Orion 3000 jest pod tym względem zdecydowanie atrakcyjny.

Spojrzenie na przednie porty Acer Predator Orion 3000

(Zdjęcie: przyszłość)

Chociaż jesteśmy zadowoleni z mnogości portów znajdujących się z tyłu urządzenia, niestety porty przednie pozostawiają trochę do życzenia. Z przodu jest tylko jeden port USB 3.2 wraz z pojedynczym portem USB-C 3.2 i dwoma gniazdami audio 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu.

Więc jest to trochę proste, zwłaszcza jeśli używasz wielu urządzeń przewodowych. Jeśli na przykład często używasz kontrolera podczas grania, może być konieczne poszukanie jednego z tych portów z tyłu urządzenia, jeśli często używasz komputera do ładowania urządzeń lub podłączania zewnętrznych urządzeń peryferyjnych.

Umieszczenie uchwytu zestawu słuchawkowego z przodu komputera, choć dobrym pomysłem, mogło również zostać wykonane lepiej. Znajduje się tuż nad przednimi portami, więc w zależności od zestawu słuchawkowego może blokować te porty, dopóki zestaw słuchawkowy nie zostanie usunięty.

Chociaż w systemie nie ma nic, co mogłoby przeszkodzić w oprogramowaniu typu bloatware, preinstalowany program antywirusowy Norton może być śmiesznie natrętny, a różne wyskakujące okienka regularnie nękają korzystanie z Orion 3000. To dalekie od przełomu, ale mieliśmy kilka razy musieliśmy wrócić na mecz po tym, jak Norton pojawił się po raz setny.

Wydajność

Referencje

Oto jak Acer Predator Orion 3000 wypadł w naszym zestawie testów porównawczych:

3DMark: Nocny nalot: 45,795 24,310; Uderzenie Ognia: 12,242; Szpieg czasu: XNUMX
Cinebench R20: 4.000
GeekBench 5: 1181 (pojedynczy rdzeń); 7596 (wielordzeniowy)
PCMark 10 (test domowy): 6607
Total War: Three Kingdoms (1080p, Ultra): 101,9 fps; (1080p, niski): 238,0 kl./s
Metropolitan Exodus (1080p, Ultra): 93,6 kl./s; (1080p, niski): 160,9fps

Jak można się spodziewać po maszynie z procesorem RTX 3070, Acer Predator Orion 3000 nie tylko cieszy się wysoką wydajnością 1080p na śniadanie, ale też nie garbi się w 4K, z wieloma najnowszymi tytułami, a teraz przy 60 klatkach na druga. w wysokiej rozdzielczości.

Ładowanie Forza Horizon 4 (z pewnością nie ze względu na duże oczekiwania, jakie mamy na sequel), wymagającej graficznie i pracochłonnej gry, i cieszymy się, że ledwo zgłaszamy problem z wydajnością przy ustawieniach Ultra.

Gry AAA tak intensywne, jak Doom Eternal i Cyberpunk 2077, również były w stanie osiągnąć wydajność 4K przy 60 klatkach na sekundę, choć warto zauważyć, że w tym drugim przypadku zdarzały się sporadyczne spadki klatek. Wynika to w dużej mierze z ruchliwego otwartego świata Cyberpunka, a także jego niesławnej dotychczas optymalizacji.

Mimo to Orion 3000 jest w stanie uruchomić jedne z najbardziej oszałamiających wizualnie gier w 4K, utrzymując niezmiennie wysoką liczbę klatek na sekundę, w dużej mierze dzięki wysokiej klasy procesorowi graficznemu maszyny.

Ale jeśli nie martwisz się o 4K, wydajność przy ustawieniu 1080p jest jeszcze lepsza, gdzie możesz spodziewać się grania w gry z odblokowaną, wysoką liczbą klatek na sekundę. Świetnie, jeśli często odwiedzasz tryb wieloosobowy...

Udostępnij to