Aktualizuj

2022-11-02T02:40:53.589Z

Cześć, jestem Mark (edytor aparatu w TechRadar) i przeprowadzę cię przez dzisiejsze wydarzenie Fujifilm X Summit. Używałem, recenzowałem i posiadałem wiele aparatów Fujifilm z serii X, więc naprawdę nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co ta wyjątkowa marka aparatów ma dzisiaj w rękawach.

Koniec roku był już imponujący dla nowych aparatów, z OM System OM-5, Hasselblad XQD 100C, a Sony w końcu ożyło z FX30, ZV-1F i A7R V. Bawiłem się tym przez ostatni tydzień i kształtuje się jako jeden z aparatów roku. Czy Fujifilm naprawdę może dziś ją przyćmić? Dowiemy się za nieco ponad dziesięć godzin.

2022-11-02T02:52:48.916Z

Jak więc naprawdę postrzegasz dzisiejszy Fujifilm X Summit? Wydarzenie jest transmitowane na żywo w YouTube pod powyższym linkiem, a oficjalny czas rozpoczęcia to 2 listopada o 9:00 EST / 1:00 GMT. Jeśli jesteś w Australii, jest 12 listopada o 00:3 AEDT, ale to nie jest wymówka, by nie włączyć.

YouTube pozwala łatwo ustawić przypomnienia o rozpoczęciu transmisji na żywo. Po prostu dotknij ikony dzwonka w powyższym filmie, a otrzymasz wiadomość e-mail z przypomnieniem. Ale najlepszym podejściem jest oczywiście chwycenie popcornu i ulubionego krzesła kempingowego i podążanie za naszą konfiguracją tutaj. Z pewnością będzie to o wiele bardziej zabawne niż oglądanie płonącego Twittera.

2022-11-02T03:08:50.650Z

(Zdjęcie: Fujifilm)

Dlaczego wydarzenia X Summit są ważne w świecie kamer? W przeszłości były one czymś więcej niż tylko zapowiedziami produktów; zwykle widzimy też nowe obiektywy i zajawki przyszłych wydań.

Na przykład podczas X Summit firmy Fujifilm w czerwcu 2021 r. zobaczyliśmy dwa nowe aparaty i osiem nowych obiektywów (cztery dla serii X i cztery dla średnioformatowej serii GFX). Fuji ujawniło również, że następna generacja czujników X-Trans będzie charakteryzować się szybką konstrukcją, która ostatecznie okazała się być tą, którą można znaleźć we flagowym Fujifilm X-H2S.

Nie mogę obiecać tylu zapowiedzi dzisiaj, ale z pewnością jest precedens dla niektórych niespodzianek. I zapnij pasy, bo ta impreza trwała godzinę.

2022-11-02T03:10:20.530Z

Na stronie transmisji na żywo X Summit obozuje już imponująca liczba fanów Fuji. I wygląda na to, że prawie każdy ma inną listę życzeń na dzisiejsze ogłoszenie.

Wczesne opinie obejmowały nadzieje na „nową serię X100” (popularne kompaktowe kompakty firmy Fujifilm do fotografii ulicznej), „X-Pro4 z nowym czujnikiem 40 MP, proszę” oraz najpopularniejszego konkurenta, „X-T5”. Bez presji, Fuji...

2022-11-02T07:52:12.066Z

Aparat Canon EOS R6 Mark II na drewnianej półce

(Zdjęcie: przyszłość)

pada deszcz kamery

Trochę wiadomości spoza Fujifilm, zanim zagłębimy się w Summit X: Canon właśnie ogłosił Canon EOS R6 Mark II, aktualizację swojego popularnego pełnoklatkowego bezlusterkowca 2020. Tak, pada deszcz wiadomości o aparatach.

Głównym dodatkiem jest skok z nieco marnego czujnika 20 MP swojego poprzednika do nowego czujnika 24.2 MP. Mimo że ten czujnik nie jest konstrukcją „ułożoną”, jest wystarczająco szybki, aby obsługiwać zdjęcia seryjne z prędkością 40 klatek na sekundę (sukces, jak mówi Fujifilm X-H2S) oraz niektóre nieprzycięte i nadpróbkowane wideo 4K / 60p.

To naprawdę atrakcyjny, wszechstronny produkt, który możesz zarezerwować za 2,499 USD / 2,779 GBP / 4,499 USD. Chcesz usłyszeć nasze pierwsze przemyślenia? Sprawdź naszą praktyczną recenzję aparatu Canon EOS R6 Mark II. A teraz wracając do Fujifilm…

2022-11-02T07:52:16.308Z

Aktualizacja: film został usunięty

Nadal oficjalnie nie wiemy, co dzisiaj zostanie wprowadzone na rynek (ani ile nowych produktów zobaczymy), ale z pewnością dziś rano w Internecie pojawi się kilka ważnych wskazówek.

Jednym z nich jest, cóż, coś, co wydaje się być pierwszym filmem (powyżej) przedstawiającym podobno Fujifilm X-T5 (odebrany przez Fuji Rumours(Otwiera się w nowej karcie)). Z pewnością wygląda na to, że Roberts Camera w Stanach Zjednoczonych miał moment facepalm i przekroczył ich wątki planowania, więc wideo prawie na pewno wkrótce tajemniczo zniknie.

Ale szanse, że zobaczymy Fujifilm X-T5 w dół, z pewnością znacznie wzrosły. I to potencjalnie niebezpieczna wiadomość dla każdego, kto próbuje oprzeć się kupowaniu nowego aparatu w tym roku (w tym dla mnie).

2022-11-02T09:23:04.043Z

Fujifilm X-T4

Fujifilm X-T4 (powyżej) przyjmuje bardziej tradycyjne sterowanie Fujifilm, zamiast podejścia PASM z najnowszych modeli, takich jak Fujifilm X-H2. (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Seria X w skrócie

Oddalmy widok i przyjrzyjmy się, jak seria X firmy Fujifilm zajmuje miejsce w dzisiejszym świecie aparatów fotograficznych. Zakres oparty jest na matrycach APS-C, które są większe niż Mikro Cztery Trzecie, ale mniejsze niż pełnoklatkowe. Chociaż oznacza to, że aparaty z serii X nie przechwytują tak dużo światła jak aparat taki jak Sony A7 IV, ogólny rozmiar systemu jest mniejszy niż w przypadku pełnej klatki, co czyni go szczególnie popularnym wśród fotografów ulicznych i krajobrazów.

Większość aparatów Fujifilm jest również wyposażona w fizyczne pokrętła do zmiany ustawień, takich jak czas otwarcia migawki i czułość ISO, przypominające starsze aparaty na kliszę. Wraz z wyglądem retro daje im to dotykowe wrażenia podczas fotografowania, które opierają się bardziej na pokrętłach i pierścieniach przysłony niż na ekranach dotykowych i menu.

Najnowsze aparaty, takie jak Fujifilm X-H2S i X-H2, przyjęły bardziej tradycyjne podejście PASM (program, przysłona, migawka, ręczny), więc ciekawe będzie, co Fujifilm ma do powiedzenia na ten temat, jeśli naprawdę to rozumiemy , zgodnie z dzisiejszym aparatem z serii XT.

2022-11-02T10:17:43.445Z

Gratka dla fanów makro?

Wygląda na to, że mamy teraz pomysł na coś innego niż podobno X-T5, który może pojawić się później na X Summit: nowy obiektyw makro.

Serwis Fuji Rumours — otwiera się w nowej karcie — odzyskał coś, co wygląda na wyciekające zdjęcia nowego obiektywu makro XF30mm f/2.8 R LM WR. Fujifilm ma już w swoim asortymencie kilka obiektywów makro, w tym XF 80mm f/2.8 R LM OIS WR Macro, ale może to być mniejsza, tańsza alternatywa, która sprawdza się jako przydatny towarzysz codziennych zdjęć.

2022-11-02T10:56:40.783Z

Seria X firmy Fujifilm

(Zdjęcie: Fujifilm)

A co z innymi aparatami z serii X?

Według ostatnich przecieków, Fujifilm X-T5 wydaje się całkiem prawdopodobny na dzisiejszy X Summit. Ale chociaż jest to dość ekscytujące, jestem równie zainteresowany tym, co Fujifilm mówi (jeśli w ogóle) o reszcie swojego asortymentu z serii X.

Jeszcze jedna rzecz a la Apple staje się teraz bardziej tradycją X Summit, a Fuijfilm drażni zarówno X-H2, jak i X-H2S na zeszłorocznej imprezie. Czy możemy dowiedzieć się, co planujesz zrobić ze swoimi popularnymi dwucyfrowymi aparatami X-Pro (powyżej) i XT?

Oba są niezwykle popularne wśród fotografów ulicznych i podróżniczych, a teraz dostępna jest sprawdzona matryca APS-C 40 MP...

2022-11-02T11:59:12.878Z

Dwa smartfony z aplikacją Fujifilm

(Zdjęcie: Fujifilm)

Fujifilm X Summit: lista życzeń

Con poco más de una hora para que comience la X Cumbre, es hora de resumir mis esperanzas para el evento. Oczywiście Fujifilm X-T5 wydaje się całkiem prawdopodobny na podstawie przecieków, co byłoby trudne do zrobienia jako tytuł – ostatnio argumentowałem, że ma potencjał, aby być najbardziej ekscytującym aparatem del año.

Ale to jest X Summit, a nie tylko premiera produktu. Więc jakie inne wiadomości byłyby dobrą formacją wspierającą? Oto co chciałbym zobaczyć:

– nowa aplikacja od Fujifilm. Na początku tego roku pojawiły się pogłoski, że Fujifilm zamierza naprawić swój najgorszy aparat bezlusterkowy: aplikację na smartfony. Od tamtej pory nic. Ale nowa aplikacja, która łączy się z aparatem Series X nieco szybciej niż połączenie dial-up z lat 90., byłaby fajna.
– zaktualizowana mapa drogowa dla obiektywów z mocowaniem X. Zakup nowych aparatów 40 MP, takich jak X-H2, jest fajny, ale nie wszystkie obiektywy Fuji mogą korzystać z tej rozdzielczości. Byłoby wspaniale dowiedzieć się więcej o nadchodzących obiektywach „Mark II” w ofercie Fuji na rok 2023.
– podgląd dla X-Pro4 lub X-T40. Może to wymagać zbyt wiele, ale dobrze byłoby zorientować się, dokąd zmierzają mniejsze aparaty Fuji z ich czujnikami i procesorami nowej generacji. Wysuwany obiektyw: Fujifilm X100V z ekwiwalentem obiektywu 35mm f/2.
– gościnnie Michael Bay. Bez szczególnego powodu, po prostu myślę, że X Summit może potrzebować kilku eksplozji, aby zakończyć.

2022-11-02T12:31:17.031Z

Cześć Marc McLaren, redaktor TechRadar UK, jestem tutaj, aby przez godzinę prowadzić ten blog na żywo.

Jestem fotografem Fujifilm od prawie dekady, zaczynając od X-T1 w styczniu 2014 roku. Ale mogę szczerze powiedzieć, że premiera nowego aparatu Fujifilm nigdy nie była dla mnie bardziej ekscytująca niż (mam nadzieję) pojawienie się X-T5.

Ponieważ? Cóż, to częściowo dlatego, że obecnie używam X-T3, który służył mi bardzo dobrze, ale brakuje mu stabilizacji obrazu w korpusie, którą można znaleźć w X-T4 i prawdopodobnie będzie w X. -T5 też. Ale wynika to również z plotek, że X-T5 otrzyma nowy czujnik 40 MP (otwiera się w nowej karcie).

2022-11-02T12:46:45.167Z

Aparat Fujifilm X-H2S na szarym tle

(Zdjęcie: Fujifilm)

Więc o co chodzi z tym czujnikiem? Cóż, jak wiedzą zapaleni obserwatorzy Fuji, Fujifilm wypuściło już w tym roku dwa nowe aparaty, Fujilm X-H2 i Fujifilm X-H2S.

Pierwszy z nich obejmuje nową, podświetlaną matrycę X-Trans CMOS 5 HR o rozdzielczości 40,2 megapiksela, która według mojego doświadczenia robi niesamowite zdjęcia.

Tymczasem H2S ma kolejny nowy czujnik, ale jest to 5-megapikselowy układ X-Trans CMOS 26 HS APS-C. Zapewnia to niesamowicie szybkie prędkości odczytu, zapewniając korzyści dla wideo i autofokusa.

X-T5, jeśli zostanie ujawniony dzisiaj, prawie na pewno otrzyma jeden z tych dwóch nowych czujników; pytanie, który? Nasze pieniądze są na czujniku 40,2 MP, a to dobrze wróży potencjalnej cenie X-T5…

2022-11-02T13:01:48.257Z

Aparat Fujifilm X-H2 na zielonym tle

(Zdjęcie: Fujifilm)

Trzymając się ceny, X-H2 (powyżej) kosztuje 1,999 1,899 EUR / 3,399 2 GBP / 2,499 2,499 USD w samej obudowie, podczas gdy X-H4,449S kosztuje XNUMX XNUMX EUR / XNUMX XNUMX GBP / XNUMX XNUMX USD; nie jest to niespodzianką, ponieważ czujniki ułożone w stos są droższe w produkcji.

W przypadku większości plotek, że X-T5 będzie miał czujnik 40 MP zamiast opcji 26 MP, miejmy nadzieję, że nowy model będzie pasował do pierwotnej ceny X-T4 wynoszącej 1,699 EUR / 1,549 EUR / 2 999 USD.

Jeśli masz ułożony czujnik, to...

Udostępnij to