Egzamin trwający dwie minuty

LG C1 OLED podąża śladem najlepszego telewizora TechRadar 2020 roku, LG CX OLED. Widać więc, dlaczego nasze oczekiwania wobec OLED C1 były ogromne, a mimo to udało się spełnić je wszystkie.

To dlatego, że LG wprowadziło w zeszłym roku szereg drobnych zmian w modelu. Teraz wykorzystuje procesor LG Alpha a9 Gen 4 do lepszego skalowania i wirtualnego dźwięku przestrzennego, a dzięki czterem oddzielnym portom HDMI 2.1 jest gotowy na PS5, Xbox Series X, Xbox Series S i wszystko, co mogą zaoferować konsole nowej generacji. Gracze docenią również nowe menu optymalizacji gry, które daje możliwość szybkiej regulacji jasności, kontrastu i VRR w locie.

 • LG OLED65C1 (65-calowy HDR) na Amazon za 2,498.41 XNUMX euro.

Podobnie jak w poprzednim modelu, znajdziesz wsparcie zarówno dla Asystenta Google, jak i Alexy firmy Amazon, który można wywołać za pomocą przycisków na pilocie, oraz prawie kompletne repozytorium usług Asystenta Google. Streaming, w tym Netflix, Hulu, Disney Plus, Amazon Prime Video i wiele innych.

LG C1 nie jest doskonały, ponieważ mieliśmy problemy ze sposobem skalowania nowej Alpha a9 Gen.4 i współczynnikiem odbicia szklanego wyświetlacza w świetle dziennym, ale problemy są rzadkie.

Są oczywiście telewizory o wyższej rozdzielczości, takie jak LG Z1 OLED, który oferuje rozdzielczość 8K, oraz nowa seria LG G1 Gallery, która wykorzystuje upragnione panele evo OLED, które zapewniają lepszą jasność. Uważamy jednak, że LG C1 OLED oferuje najlepszą kombinację ceny i wydajności i powinien znaleźć się wysoko na liście potencjalnych telewizorów do kupienia w 2021 roku i później.

Cena i data premiery

 • Dostępne od marca 2021 r
 • Dostępne w rozmiarach ekranu od 48 do 83 cali
 • Ceny zaczynają się od 1,499 EUR / 1,699 EUR (około 2,000 USD)

LG C1 OLED jest częścią linii telewizorów LG 2021, która obejmuje nowe telewizory LG A1 OLED, LG G1 OLED i LG Z1 OLED, a także nowe telewizory QNED, takie jak QNED99, QNED95, QNED90 i QNED85. LG C1 to najtańszy OLED w linii, który korzysta z nowego procesora Alpha a9 Gen.4 (OLED A1 będzie tańszy, ale korzysta z procesora a7), ale nie jest to dokładnie to, co uważamy za tanie:

Cena i data premiery w Stanach Zjednoczonych

 • 48-calowy OLED1C48PUB będzie dostępny w kwietniu 2021 r. w cenie 1,499 EUR
 • 55-calowy OLED1C55PUB będzie dostępny w marcu 2021 r. na stronie LG w cenie 1,799 euro
 • 65-calowy OLED1C65PUB będzie dostępny w marcu 2021 r. na stronie LG w cenie 2,499 euro
 • 77-calowy OLED1C77PUB będzie dostępny w marcu 2021 r. na stronie LG w cenie 3,799 euro
 • 83-calowy OLED1C83PUA będzie dostępny w maju 2021 w cenie 5,999 XNUMX €

Cena i data wydania w Wielkiej Brytanii

 • 55-calowy OLED14C55LA będzie dostępny w kwietniu na stronie LG w cenie 1,699 euro.
 • 65-calowy OLED14C65LA będzie dostępny w kwietniu na stronie LG w cenie 2,499 euro.
 • 77-calowy OLED14C77LA będzie dostępny w kwietniu na stronie LG w cenie 4,499 euro.
 • 83-calowy OLED14C83LA będzie kosztował 6,999 euro (data do potwierdzenia)

Cena i data premiery w Australii

 • Niestety nie ma ustalonej ceny ani daty premiery OLED C1 w Australii.

Jeśli porównasz te ceny do zeszłego roku, LG C1 OLED kosztuje dokładnie tyle samo, co LG CX OLED, kiedy został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, chociaż teraz możesz znaleźć ten ostatni z niewielką zniżką teraz, gdy jest LG C1. dotarcie do sklepów. Ponieważ nie ma znaczącej różnicy między tymi dwoma innymi niż procesor, prawdopodobnie warto kupić zeszłoroczny model z dużym rabatem, jeśli możesz go znaleźć.

To ma sens, że zeszłoroczny telewizor jest teraz tańszy, ale Jak wypada cena telewizora C1 OLED w porównaniu z innymi telewizorami OLED? W porównaniu z nowym Sony A80J OLED, który kosztuje 2,799 euro za 65-calową wersję, C1 OLED jest nieco tańszy dla nabywców z USA, ale nabywcy z Wielkiej Brytanii zapłacą 4199 euro za 80-calowy Sony A65J, stąd 2,499 euro OLED C1 . w porównaniu.

LG C1 OLED

(Zdjęcie: LG)

Istnieją jednak tańsze alternatywy, takie jak telewizor Vizio OLED, który zaczyna się już od 1199 euro za 55-calowy model lub Panasonic HZ980, który kosztuje zaledwie 1098 euro od Currys. Oba telewizory mają pewne wady (począwszy od braku portów HDMI 2.1), ale są tańsze i oferują podobny poziom głębokiej czerni.

 

Konstrukcja

 • Stojak unibody jest ciężki i bezpieczny.
 • Brzytwa u góry
 • Odblaskowa szklana powierzchnia
 • Fantastyczny magiczny pilot

Głupotą może wydawać się mówienie o wyglądzie zewnętrznym telewizora (w końcu to obraz jest najważniejszy), ale nie można zignorować, jak atrakcyjny jest LG C1 OLED pod względem wzornictwa. Przód telewizora to czysty minimalizm: jest długa srebrna podstawka, która utrzymuje telewizor pionowo i tylko milimetr lub dwa między obrazem a krawędzią ekranu.

Gdybyś go zamontował, prawie wszystko, co zobaczyłbyś, to wyświetlacz, ale umieszczenie go na (raczej ciężkim) stojaku nadal wygląda niesamowicie. Ta dodatkowa waga zapobiega kołysaniu się telewizora i zapewnia C1 nisko położony środek ciężkości.

LG C1 OLED

(Zdjęcie: LG)

Obróć telewizor na bok i zobaczysz ultracienki wyświetlacz OLED; jest cieńszy niż twój telefon komórkowy, a także wygląda znacznie ładniej. W dolnej części telewizora, w pobliżu wkręcanej podstawy, telewizor jest nieco grubszy, aby pomieścić komponenty i głośniki, ale nawet ta sekcja nie jest wyższa niż większość telewizorów LED.

 

W rzeczywistości jedynym prawdziwym problemem związanym z projektem C1 jest to, że przedni szklany wyświetlacz jest dość odblaskowy. Umieść go w umiarkowanie oświetlonym pomieszczeniu z wpadającymi strumieniami światła, a łatwo złapiesz odblaski. Oczywiście ten blask znika, gdy na ekranie masz jasną, kolorową zawartość, ale każda scena nocna lub kosmiczna będzie świecić, jeśli nie możesz zamknąć rolet.

Jednak poza tym bolesnym punktem reszta projektu otrzymuje wszystkie uwagi. Jeśli chodzi o porty, C1 ma cztery pełne porty HDMI 2.1, które obsługują 4K przy 144 Hz, a także trzy porty USB, tuner RF, Wi-Fi, Bluetooth i optyczne cyfrowe wyjście audio. Wreszcie, jeden z portów HDMI jest zgodny z eARC / ARC, co jest idealne dla osób z amplitunerem AVR lub listwą dźwiękową, które nie lubią używać więcej niż jednego pilota.

LG C1 OLED

(Zdjęcie: LG)

Mówiąc o pilotach, LG C1 OLED jest wyposażony w wspaniały pilot LG Magic Remote, który obsługuje Bluetooth i ma wbudowany mikrofon do wyszukiwania głosowego. Pilot świetnie leży w dłoni i jest zasilany dwiema bateriami AA. Najbardziej podoba nam się to, że interfejs użytkownika można kontrolować za pomocą elementów sterujących ruchem w stylu Wii lub pada kierunkowego, lub możesz użyć czterech przycisków szybkiego uruchamiania na dole, aby uzyskać dostęp do najpopularniejszych aplikacji.

Inteligentna telewizja

 • Obsługa prawie wszystkich głównych usług przesyłania strumieniowego
 • Szybki i responsywny interfejs użytkownika z AirPlay i Casting
 • Zintegrowana asystentka Amazon Alexa i Google Assistant

Jeśli korzystałeś z telewizora LG w ciągu ostatniej dekady, wiesz, czego się spodziewać po OLED C1 – tak, to WebOS. To, co sprawia, że ​​WebOS jest podstawą telewizorów LG, to elastyczność w dodawaniu nowych kanałów w miarę ich pojawiania się oraz obsługa wielu partnerów. Mówiąc najprościej, ponieważ nie jest lojalny wobec Google, Amazon czy Apple, WebOS obsługuje wszystkie powyższe jednocześnie z dynamicznym interfejsem użytkownika i solidnym systemem dostosowywania.

Jedyną poważną zmianą w tym roku jest większe skupienie się na obecnym ekranie głównym ThinQ AI, który zobaczysz za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk Home. Tutaj znajdziesz najczęściej używane aplikacje, a także każde urządzenie połączone z ThinQ AI.

Mówiąc o aplikacjach, prawie każda większa aplikacja jest opisywana i rozważana, w tym Netflix, Amazon Prime, Hulu, Vudu, Sling TV, Disney Plus, Paramount Plus i Apple TV. W przypadku strumieniowego przesyłania muzyki Twoje opcje są nieco bardziej ograniczone, ale nadal możesz wybierać spośród Spotify, Plex, Pandora, Amazon Music i innych.

Chociaż WebOS nie dodał w tym roku wielu nowych funkcji, poza nowym ekranem głównym z większą liczbą linii, wciąż jest kilka fajnych dodatków z zeszłego roku, które zasługują na uwagę. Głównym z nich jest integracja sportowa, gdzie jeśli powiesz C1, które są Twoimi ulubionymi drużynami sportowymi, WebOS zapewni Ci aktualizacje wyników i przypomni Ci, kiedy Twoje drużyny grają.

Bardziej użyteczna jest jednak kompatybilność z Amazon Alexa i Asystentem Google wbudowanym bezpośrednio w telewizor, do którego można uzyskać dostęp poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków na pilocie, a także obsługa AirPlay i przesyłanie strumieniowe z telewizora, telefonu lub tabletu. Podczas naszych testów mieliśmy pewne problemy z prawidłowym działaniem AirPlay, ale przesyłanie strumieniowe działało bezbłędnie.

Jakość obrazu

 • Nie korzysta z nowego panelu LG OLED evo (ale nadal wygląda dobrze)
 • Ruch w górę jest niesamowity, z jednym małym wyjątkiem
 • Obsługuje HDR10, HLG i Dolby Vision, ale nie HDR10 +

Linia telewizorów LG OLED 2021 dzieli się w tym roku na dwie kategorie: Telewizory OLED z nowymi panelami evo OLED firmy LG i te bez nich. Dla tych, którzy się zastanawiają, LG C1 go nie ma, a mimo to nawet bez nowego panelu nadal jest jednym z najlepszych telewizorów OLED, jakie widzieliśmy.

To, co dodaje panel evo OLED, to dodatkowa jasność dzięki nowemu elementowi świetlnemu w samoemitujących pikselach. Brakuje go w LG C1 OLED, ale okazało się, że naprawdę nie brakuje mu jasności. W naszym umiarkowanie jasnym salonie (czyli trochę światła otoczenia) obraz wyglądał pięknie. Jasne, odblaski pochłaniały czarne poziomy jak atrament, ale okazało się, że jasność wyświetlacza dobrze kompensuje światło otoczenia.

Powodem, dla którego C1 może to zrobić, jest fakt, że wbudowany czujnik światła telewizora mierzy poziom oświetlenia otoczenia i odpowiednio kalibruje obraz. Jeśli telewizor widzi więcej światła w pomieszczeniu, zwiększa jasność ekranu. Ta szczytowa jasność wciąż nie jest tak wysoka, jak, powiedzmy, szczytowa jasność nowego Samsunga QN900A QLED, ale jest bliska wartości 1,000 nitów, którą osiągają konkurencyjne telewizory LED-LCD.

Mówiąc o jasności i kontraście, C1 OLED obsługuje większość głównych smaków HDR, w tym HDR10, Dolby Vision i HLG, z niewielkim wyjątkiem HDR10 +. To ostatnie oznacza, że ​​nie zobaczysz programów Amazon Prime, które spełniają ich potencjał, ale usługi takie jak Netflix, Vudu i Disney będą miały włączoną całą zawartość Dolby Vision.

 

Udostępnij to